Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 176 sonuç

Konu: Bir Pele Yaratmak

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Bir Pele Yaratmak

Bugün Sigames'in forumlarında gördüğüm bir konu FM'ye bakış açımı değiştirdi. Biz takımlarla bütün kupaları toplamaya o kadar yoğunlaşmışız ki.. O konuda sadece oyuncularına bireysel başarılar kazandırmaya yönelmiş FMseverlerle karşılaştım. Tek amaçları bir oyuncuyu 1000 golün üstüne çıkarmak. Ve bende bunu denemeye karar verdim. Orada bunu başaran bir kişi 2037 yılında yapabilmiş bunu ama bakalım O kişi bunu Kuzey İrlanda liginde başarmış ve bende öyle yapmaya kadar verdim çünkü 38 lig maçının yanında birçok kupa maçları (Irish Cup, Antrim Cup, All-Ireland Cup ve katılabilirseniz Avrupa Kupaları) oynuyorlar. Ama böyle bir şeye kalkışmadan oyunda biraz regenlerin çıkmasını beklemek istiyorum. Bu bekleyiş sürecinde ise A Milli Futbol takımımızı yöneteceğim 4 sene boyunca. Bu 4 sene sonunda Nothern Ireland Second Division (3. Lig oluyor) bir takım alıp Pele'mi yaratmaya başlamayı planlıyorum.

Kariyerime seçebileceğim en düşük past experience olan Automatic'i seçerek başlıyorum ve Milli Takım'da kazanacağım deneyimlerle gelişmeyi hedefliyorum. 4 sezonda milli takımda Sercan Yıldırım'ın üstüne yoğunlaşıp Pele'den önce bir Hakan Şükür yaratmayı hedefliyorum.

Açık Ligler:

İngiltere Premier Ligi
    La Liga
    Turkcell Süper Lig
    İrlanda Premier Ligi
    İrlanda Birinci Ligi
    İrlanda İkinci Ligi

Versiyon 9.0.3

Bu kadar açıklamadan sonra kariyerime başlamak istiyorum.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69954
    Okudum ve kabul ediyorum.
    7

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Kariyeriniz onaylandı.

Başarılar dilerim.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Değişik ve hoş bir kariyer gayet zevkli olacaktır başarılar
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Kimi seçiyorsun Péle olarak .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Basarılar. Zevkli bir kariyer olacak.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ben 4 sene boyunca Milli takımı yönettim Sercan'dan fazla birşey bekleme derim

Nesil
    2009
    Yer
    Sıfır Beş

İlginç ve hoş bir kariyer
    SS'leri bekliyoruz
    Başarılar..

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Başarılar dilerim.İlginç bir seçim.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

İlginç bir kariyer.İnşl. bu başarılara ulaşırsın.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

İlginç bir düşünce ama güzel başarılar dilerim.Dikkat et ayrımcılık yapma fazla

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Togiii View Post
    İlginç bir kariyer.İnşl. bu başarılara ulaşırsın.
    Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    Quote Originally Posted by Haygary View Post
    Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    Quote Originally Posted by Ümit View Post
    Basarılar. Zevkli bir kariyer olacak.
    Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Değişik ve hoş bir kariyer gayet zevkli olacaktır başarılar
    Çok teşekkür ederim. İnşallah başarabilirim.

Quote Originally Posted by Meart05 View Post
    İlginç ve hoş bir kariyer
    SS'leri bekliyoruz
    Başarılar..
    SS'ler akşama gelecek.

Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    Ben 4 sene boyunca Milli takımı yönettim Sercan'dan fazla birşey bekleme derim
    Sercan şu ana kadar 5 maçta 1 gol atabildi o da penaltıdan gerçekten vasat çıktı. Ama bakalım biraz daha üstüne gidicem. Olmazsa Batuhan Karadeniz'i de düşünebilirim.

Quote Originally Posted by Haygary View Post
    Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Kimi seçiyorsun Péle olarak .
    Jose Baxter olabilir ama Kuzey İrlanda'ya getiremem onu büyük ihtimalle o yüzden regenlerin çıkmasını bekliyorum zaten. Yetenekli ve genç bir regen yeni Pele'miz olacak inşallah.
    7

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Basarılar..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Renkli bir kariyer olacağı kesin,Sercan konusunda ise anca yönettiğin klupte kadroda bulunursa geliştirilebilio Bursa'da kalıpta gelişme kaydettiğini ben görmedim bir kere Sevilla'ya transfer ettim mükemmel gelişmişti yani şu vaziyette bence de birşey bekleme ondan.Başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sercan Yıldırım iyi bir futbolcu fakat iLkeRisT'in dedigi gibi fazla gelişmiyor Bursaspor'da. Ben milli takımda Sercan'dan nasıl yararlandım biliyormusun. Sercan hızlı bir futbolcu çift forvet oynuyorsan Nihat'la beraber oynat , Nihat onu epey pozisyona sokuyor. 15 maçta 7 gol attırmıştım Sercan'a. Batuhan ise çok yavaş kalıyor 3-4 maç oynattım sadece Batuhan'ı pozisyona bile giremedi. Sen regenleri bekle

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Başarılar bence sen Gökhan Emreneceksin seç mükemmbel yetenek.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Daha iyi oynadığımızı düşündüğüm bir maç olmasına rağmen golleri sadece kornerden gelen toplarla bulduk.

Zayıf rakibimize karşı motive olmakta zorlanan takımımız sadece 2 gol bulabildi ama sonuçta 3 puanı aldık.

Maça hızlı başlayıp bulduğumuz 2 golle Belçika'yı da geçmeyi başardık.

Pozisyon bulmakta zorlandığımız maçta Servet'in kafa golleriyle Bosna Hersek maçında 3 puanı alan taraf olduk.

Sercan Yıldırım 5. Milli maçında sonunda golle buluştu. O golü de penaltıdan atmış olsa da biraz daha tolerans göstermeye karar verdim.

Hazırlık maçında bazı kilit oyuncular dışında gençlere fırsat verdim ama bu şansı iyi değerlendiren pek de çıkmadı. Sercan St. Lucia'ya da gol atamayarak taraftarın tepkisini çekmeye başladı.

İspanya maçlarına geldi sıra.. Buraya kadar 4'te 4 yaparak 12 puanla geldik ve İspanya averaj ile birinci sırada yer aldı. Grubun kaderinin belli olacağı iki maç oynayacaktık.

İspanya kendi evinde bizi sahadan sildi ve çok iyi bir futbolla 3-0'lık bir galibiyet aldı. Bu kadar büyük bir hezimete uğramamızında başrolü Mehmet Topuz oynadı. Milli Takım'ın başına geçtiğimden beri ilk kez fırsat tanıdığın M. Topuz 35. dakikada kırmızı kart görerek Milli formaya büyük ihtimalle veda etti.

İspanya'da uğradığımız hezimet sonrası kendi evimizde Boğalar'a futbol dersi vermeyi hedefliyorduk ama dersi alan biz olduk. Sercan'a bu maç sadece 45 dakika dayanabildim ve yavaş yavaş ona olan güvenimi kaybetmeye başladım.

İspanya yenilgileri sonrası İspanya 6 puan farkla birinci sıraya kurulmuştu ve büyük bir sürpriz olmazsa grubu birinci olarak tamamlayacaklar. Bizde Belçika ile 12'şer puanda kaldık.

Sercan'a son fırsat olarak Haziran ayında çok zayıf ekipler olan Wallis & Futuna ve Aruba ile hazırlık maçları yapmaya karar verdik.

Normalde fırsat bulamayan genç oyuncuları A Milli Takım formasıyla buluşturduğumuz maçta zayıf rakibimizi anca 2-1 yendik. Sercan bir penaltıdan yararlanamayarak son fırsatını da iyi kullanamadı.

Batuhan Karadeniz Sercan'ın yerine gözünü dikti. Attığı golle göz dolduran Batuhan Sercan'ın penaltı kaçırmasından sonra artık ilk on birde fırsat bulacak gibi gözüküyor.

Quote Originally Posted by iLkeRisT View Post
    Renkli bir kariyer olacağı kesin,Sercan konusunda ise anca yönettiğin klupte kadroda bulunursa geliştirilebilio Bursa'da kalıpta gelişme kaydettiğini ben görmedim bir kere Sevilla'ya transfer ettim mükemmel gelişmişti yani şu vaziyette bence de birşey bekleme ondan.Başarılar.
    Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    Sercan Yıldırım iyi bir futbolcu fakat iLkeRisT'in dedigi gibi fazla gelişmiyor Bursaspor'da. Ben milli takımda Sercan'dan nasıl yararlandım biliyormusun. Sercan hızlı bir futbolcu çift forvet oynuyorsan Nihat'la beraber oynat , Nihat onu epey pozisyona sokuyor. 15 maçta 7 gol attırmıştım Sercan'a. Batuhan ise çok yavaş kalıyor 3-4 maç oynattım sadece Batuhan'ı pozisyona bile giremedi. Sen regenleri bekle
    Hazırlık maçlarında ikisinde de penaltı kaçırdıktan sonra gözümden düşen Sercan'ın yerine Batuhan'a Estonya maçında ilk on birde yer verdim ve yüzümü kara çıkarmadı 1 gol ve 2 asist yaptı. Resmen Sercan'ın pabucunu dama attı.

Bosna Hersek maçında da ilk on birde başlayan Batuhan Tuncay'a verdiği gol pasının ardından 34. dakikada sakatlanarak oyundan çıkmasına rağmen Sercan'a verilen şansın kendisine de verilmesi gerektiğini gösterdi.

Bu maçtan sonra oluşan puan durumu

Estonya ve Bosna Hersek maçlarından sonra Sercan Yıldırım yerine Batuhan Karadeniz'i Hakan Şükür'ün veliahtı olabileceğine karar vermiş bulunuyorum.

Bu arada Jem Paul Karacan da medya tarafından geleceğin Oğuz Çetin'i olarak gösteriliyor. Milli Takım'ımızın önü açık gözüküyor...
    7

gruplarda ikincisin iyi gidiyorsun
    İspanya'ya 2 maçtada yenilmişsin iyi olmadı
    kariyerinde başarılar umarım bir Hakan Şükür çıkarırsın

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

başarılar
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

İnsallah umdugun adamı cıkarırsın. Fakat ssleri büyük koyarsan okuyanlar için de daha rahat olur.
    TariboWest

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Çok değişik bir hedef, bekliyoruz 1000 golü.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BlacKSpiriT View Post
    gruplarda ikincisin iyi gidiyorsun
    İspanya'ya 2 maçtada yenilmişsin iyi olmadı
    kariyerinde başarılar umarım bir Hakan Şükür çıkarırsın
    İspanya çok iyi ama ya en azından bir puan alabilseydi iyi olurdu ama yine de play-off lardan Dünya Kupası'na gidebilirim.

Quote Originally Posted by nannar View Post
    başarılar
    Çok teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Çok değişik bir hedef, bekliyoruz 1000 golü.
    İnşallah
    7

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İyi oynadık ama golü bulmakta çok zorlandık. Batuhan'ın sakatlanması artık klasikleşti. Devamlılığı olmadığından gol atacak kadar oyunda bile kalamıyor. Bakalım belki bir regen bulabilirsem şu 2012ye kadar Hakan Şükür hedefini gerçekleştirebilirim ama bu sakatlıklar canımı sıkmaya başladı.

Ermenistan karşısında rahat bir maç oynayacağımızı düşünüyordum ama hiç de öyle olmadı. Kaptan Tuncay'ın ayağından bulduğumuzu gole 80. dakikada Edgar ile karşılık veren Ermenistan bir puanı bizden kaptı.

Son iki maçta gelen beraberliklere rağmen grup ikincisi olup play-off lara kaldık.

İspanya 10'da 10 yapıp 30 puanla grup birincisi oldu.

Playofflardaki rakip İsveç.

Rakibimizin yıldızı İbrahimovic'i acaba durdurabilecek miyiz?

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Ümit View Post
    İnsallah umdugun adamı cıkarırsın. Fakat ssleri büyük koyarsan okuyanlar için de daha rahat olur.
    Nasıl büyük yapabileceğimi anlatabilirsen seve seve yaparım
    Last edited by b7baris : 10.Temmuz.2009 at 21:09 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    7

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

İnş. Hedefe Varırsın Biraz Riskli Bir İş Fakat Altından Kalkabilecegini Düşünüyorum Başarılar.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İlk maçta İsveç'i Tuncay'ın attığı golle 1-0 mağlup etmeyi başardık. Batuhan yine yaptığı asistle göz doldurdu.

Maçı 2-0 yenerek Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanmamıza rağmen buna pek de sevinemedik çünkü Batuhan bir kez daha sakatlandı. İnşallah Dünya Kupası döneminde bir sakatlığı olmaz da kupada kendini gösterme fırsatını yakalar.

Dünya Kupası'nda iyi bir gruba düştük. Hollanda'yla beraber çıkarız diye düşünüyorum.

Avrupa Şampiyonası Eleme Grubunda Portekiz ve Romanya ile yarışacağız ama bence güzel bir grup oldu.
    7

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Gruplar güzel gelmiş Dünya Kupasında üst tura rahat çıkarsın avrupa şampiyonasında ise Portekiz'i içerde yenersin grubun kader maçları Portekiz, Romanya ve Türkiye arasındaki maçlar olur.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Gruptan 2. olarak çıkacağına inanıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Birkaç tane bulduğum regen oyuncuları Dünya Kupası öncesi son hazırlık maçımda denemeye karar verdim.

Bu gençler arasından Osman Karadeniz bulduğu fırsatı iyi değerlendirip golünü attı.
    7

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

O gençlerin hiç birini kadroya alma benden söylemesi Hollanda , Gana falan bir Eritre degil

İlginç bir hedef merakla takip edeceğim. Dünya Kupası'nda Gana zorlar ama galip geleceğini düşünüyorum, başarılar..

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Trabzonspor ' da 18 yaşında göksu alhas var 18 yaşında C.ronaldo yaratabilrsin ondan potansiyel gördüm bir bak istersen ama profile aldanma
    Football is simple,but Football Manager is not

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri