1 ile 28 arası toplam 28 sonuç

Konu: Fm 2009 guncellemelerı yapamıyorum??

Unhappy Fm 2009 guncellemelerı yapamıyorum??

Slm arkadaslar fm 2009 patch 3.0.0 yuklu oyun sorunsuz halde calısıyor ancak sonradan cıkan guncelemeler var mesela hakan3392gs ısımlı arkadas 2010 ait en son yapılan degısıklılerı ekledı ben ındırım C:Belgelerım/Sports Interactive/Football Manager 2009/db icerisine atıyorum ama bir turlu yenı guncellemelerı goremıyorum.

Baska bır problem ise mesela takımların logolari lig logoları gıbı bu tarz eklentılerı bır turlu yapamıyorum yardımcı olursanız sevınırım.

Şimdiden cok saolun arkadaslar...

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Öncelikle 3.0.0 diye bir patch yok fm 2009 da 9.0.0 dır.Yani oyunun orjinal halidir.Arkadaşın koyduğu güncellemeyi oyununun görmesi için 9.0.3 patchinin kurulu olması lazım.Bu yamada sitemizde mevcut indirebilirsin..
    Diğer eklentileride , indirdiğin yamaları ilgili bölümlere attıktan sonra cache dosyasını silersen oyunda görünür.

tmm anladım peki dıger eklentılerı kurduktan sonra cache dosyasını sıldıkten sonra eklentıler calısır halde olucak mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Tabi ki de.Doğru yere atıp , cache dosyasını silerseniz oyunda gözükür eklentiler..

tmm oldu cok saol deneyıp tekrar sıze donecegım.

yaptım yıne olmadı neden olmuyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Ya attığın yerler de bir yanlışlık var ya da cacheyi silmiyorsun..

hayır C:belgerım/spots imferactive/footballmanager2009/bd icine atiyorm.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    cache dosyasınıda sılıyorum oyuna gırıp yenıden oyun baslatıyorum eskı surume devam edıyor anlamadım gıttı
    Last edited by martin2027 : 11.Temmuz.2009 at 01:04 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Ben logolar için söylüyorum cache silmeni , versiyon için 903 ü yüklemen gerekiyor onu yüklediysen attığın yer doğru , yeni oyun diyip o datayı seçmen gerekiyor.

evt yeni versiyon yuklu ama olmuyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

9.0.3 yüklüyse olmaması için bir sebep yok.Bilemiyorum maalesef.

baska bir arkadas varmı yardımcı olabılecek?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

C:/Program Files/sports inferactive/footballmanager 2009/data/db

içine atmayı dene?

hala aynı sorunla karsılasıyorum neden yenı guncellemeyı kabul etmıyor?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

nasıl yaptığını birde resim koyarak anlatabilir misin?

ındırdıgım guncellemeyı C:belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/bd icerisine atıyorum cache dosyasını sılıyorum. oyunu yenıden baslatıyorum ama eskı oyun acılıyor.

birde senin soyledıgını yaptım C:/Program Files/sports inferactive/footballmanager 2009/data/db icerisine attım.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

İndirdiğin güncellemeyi rar'dan çıkarıyorsun değil mi?

tabiki rar dan klasor olarak cıkartıyorum sonrada klasorun ıcerısındekıni atıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Klasorun icersindekini atiyorum derken?

Arkadaslar bu konu ile ilgili cok sıkıntı yasayan var, Dikkat etmeniz gereken onemli bir nokta var.

Indirmis oldugunuz data TURKSPORTAL SK datasi,
    RAR icersine giriniz,
    Iceriginde TURKSPORTAL SK isimli bir klasor varsa RAR'a sag tiklayip BURAYA ÇIKAR diyoruz.
    Eger RAR'ın icersinde EDT - INC gibi klasorler, client_db.dat - lang_db.dat gibi dosyalar goruyorsaniz RAR Dosyasina sag tiklayip KLASORE ÇIKART diyecegiz

Klasore cikarttiktan sonra klasore girip icerrsindeki dosyalari kontrol etmeliyiz ve bir tane XML dosyasi olacak, bu dosyanin ismi ne ise oldugu gibi kopyalayip olusturulmus klasorun isminide o sekilde yapmamiz lazim. Akabinde dosyayi yukarda belirtilen yere attiysaniz sorun kalmamasi lazim.

klasorun ıcerısındekı ne varsa db ıcerısıne atıyorum

FM2009'un turkcelestirilmis yamasini indirmek istiyorum fakat Turksportal'da rapid ile indirin diyor ve rapid linki vermiyor
    Ben anlamadim bu nasil bir istir, yardimci olabilecek bir arkadas var mi acaba? Tesekkur ederim.

cokk tesekkur ederım arkadaslar yardımcı oldugunuz ıcın sorunum cozuldu yalnız tek bır rıcam daha olucak kulup logoları ve TSL logoları nasıl oyunda gozukmesını saglıyacagım yaptım olmadıda bunada yardımcı olursanız sevınırım. cache dosyasını sılıyorum olmuyorda

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Quote Originally Posted by martin2027 View Post
    cokk tesekkur ederım arkadaslar yardımcı oldugunuz ıcın sorunum cozuldu yalnız tek bır rıcam daha olucak kulup logoları ve TSL logoları nasıl oyunda gozukmesını saglıyacagım yaptım olmadıda bunada yardımcı olursanız sevınırım. cache dosyasını sılıyorum olmuyorda
    Rardan çıkarttığınız klasörü Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2009\graphics\pictures\logos içine atıp cache dosyasını silerseniz aktif hale gelecektir.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Hakan Karadag View Post
    FM2009'un turkcelestirilmis yamasini indirmek istiyorum fakat Turksportal'da rapid ile indirin diyor ve rapid linki vermiyor
    Ben anlamadim bu nasil bir istir, yardimci olabilecek bir arkadas var mi acaba? Tesekkur ederim.
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=75849

Bu konu yardımcı olur sanırım.
    Last edited by Raten : 13.Temmuz.2009 at 05:12 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

soyledıgınızı yaptım ama takımların ve super ligin logoları degısmedi?

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

O zaman indirdiğiniz logolarda bir sorun olabilir.Buradan başka indirip de deneyebilirsiniz.

Bir de şu aşağıdaki ssde görünen Kulüp formaları logoları seçeneğinin aktif olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.
    ,
    Last edited by Raten : 14.Temmuz.2009 at 17:35
    Twitter

tamm ındırıcem ama tekrar aynı ıslemı yaptıktan sonra cache dosyasını sıldıkten sonra yenı oyuna baslarsam mı logolar gozukucek? yoksa kayıtlı oyunlarda da gozukur mu?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bırde superlig logosuyla takımların logolarını ayrı klasorlerde atmam lazım galıba onu nasıl yapıcam?
    Last edited by martin2027 : 15.Temmuz.2009 at 12:08 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Quote Originally Posted by martin2027 View Post
    tamm ındırıcem ama tekrar aynı ıslemı yaptıktan sonra cache dosyasını sıldıkten sonra yenı oyuna baslarsam mı logolar gozukucek? yoksa kayıtlı oyunlarda da gozukur mu?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bırde superlig logosuyla takımların logolarını ayrı klasorlerde atmam lazım galıba onu nasıl yapıcam?
    Kayıtlı oyunlarda da görülür.Süper Lig logosu derken turnuva logosundan bahsettiniz sanırım onu da pictures de comps diye bir klasör oluşturup içine atın.Varsa oluşturmanıza gerek yok zaten.
    Twitter

yaptım ama herhangi bır duzelme olmadı kayıtlı oyunda da duzelme olmadı

Mesaj Yetkileri