1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: Football Manager 2009 Sıkça Sorulan Sorular v2

Default Football Manager 2009 Sıkça Sorulan Sorular v2

Birkaç ay önce yazdığım bir yazıyı paylaşmak istiyorum. Biliyorum böyle bir sabit konu var ama yinede bulunsun.

Açıklama

Uzun bir zamandır aynı tip soruların sorulduğunu ve kullanıcıların bu sorular hakkında pekte bilgisi olmadığını gördüm, ve böyle bir döküman yazmaya karar verdim. Tamamı bana aittir.

Soru #1: "- Oyunu yükledim, Türkçe yamayı nereden bulacağım?"

Cevap: türkçe yamayı bu linkten edinebilirsiniz. http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=496 .

Soru #2: "Patchleri yüklüyoruz ama, ne işe yarıyorlar?"

Cevap: Football Manager oyunu 350.000'den fazla teknik ekip ve oyuncu içermekte. Bu sebepten dolayı neredeyse 1 yıllık bir zaman diliminde, hem bunların güncellenmesi hemde oyunun geliştirilmesi çok zor. Oyun ilk olarak piyasaya sürüldüğündede bazı hatalarla birlikte geliyor. Tabii her seride önceden yayınlanan demolarla kullanıcılardaki hatalar tespit edilip bu hataların birçoğu giderliyor. Yinede kalan hatalar, takımların bütçeleri, son yapılan transferler, lig, kupa statüleri vs... gerçeğe en yakın şekilde tekrar düzenlenip hataları giderliyor. Yani Football Manager'dan tam anlamıyla faydalanmak için patchleri yüklemeniz şart.

Soru #3: "Patchi kurdum ama kayıtlı oyunuma zarar gelirmi?"

Cevap: Hayır, çıkan patchlerin tamamı kayıtlı oyunlarınıza uygun biçimdedir..

Soru #4: "- 9.3.0, 9.2.0, 9.1.0 patchlerinden yükledim, ancak oyun aktivasyon istiyor, ne yapmalıyım?

Cevap: Bunun için orijinal oyun sahibi olmanız gerekmektedir.

Soru #5: "Oyunu yükledim, ancak menejerim tatile çıkmıyor, nedeni ne olabilir?"

Cevap: 9.3.0 patchini yükleyerek sorunu düzeltebilirsiniz.

Soru #6: "Crash Dumps hatası alıyorum, nasıl düzelir?"

Cevap: Football Manager serilerindeki bu hatanın ana sebebi oyuna yüklediğiniz modlardan kaynaklanmaktadır. Zaten hatayı verdiğindede hatanın ana dizinini size gösterir. Oraya büyük bir ihtimalle mod yüklemişsinizdir. Onu silin, hata düzelecektir. Ancak bazen çözümlenemeyen Crash Dumps hatalarıda çıkmakta, ve oyunun en büyük handikapıda bu hatalardır.

Soru #7: "Oyunum çok yavaş, sebebi ne olabilir?"

Cevap: Çok iyi bir sisteminiz yoksa oyun başında veritabanını Küçük seçin, ve olabildiğince az lig ekleyin. Unutmayın, ne kadar lig, o kadar futbolcu, personel, takım ve sisteme getirdiği o kadar yük. Bu orantıyı iyi tutturur ve sisteminize göre lig sayısı seçerseniz oyununuzda herhangi bir yavaşlama olmaz.

Soru #8: "Biraz hile kullanmak istiyorum, böyle bir program varmı?"

Cevap: Heyecan açısından menejerlik oyunlarında hile tavsiye etmiyoruz ama, evet bu tip programlar mevcut. Şuanda birçok kullanıcının kullandığı FM Modifier 2009 programı Football Manager 2009 ile uyumlu, ancak hala geliştirilmekte olduğu için programın oldukça fazla hatası var. Bu program sayesinde oyundaki neredeyse her özelliği değiştirebilirsiniz. Programa ulaşmak için tıklayın. (Not: Programın çalışması için bilgisayarınızda, .NET Framework yüklü olması gerekir. .NET Framework 2'yi indirmek için tıklayın.

Soru #9: "Oyunum için forma indirdim, nasıl yükleyeceğim?"

Cevap: İndirdiğiniz dosyayı Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/graphics/kits klasörünün içine atın. Eğer böyle bir dosya yolu veya dosya bulunmuyorsa kendiniz oluşturun. .

Soru #10: "Oyunum için logo indirdim, nasıl yükleyeceğim?"

Cevap: İndirdiğiniz dosyayı Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/graphics/logos klasörünün içine atın. Eğer böyle bir dosya yolu veya dosya bulunmuyorsa kendiniz oluşturun.

Soru #11: "Oyunum için tema indirdim, nasıl yükleyeceğim?"

Cevap: İndirdiğiniz dosyayı Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/skins klasörünün içine atın. Eğer böyle bir dosya yolu veya dosya bulunmuyorsa kendiniz oluşturun.

Soru #12: "Oyunum için taktik indirdim, nasıl yükleyeceğim?"

Cevap: İndirdiğiniz dosyayı Belgelerim/Sports Interactive\Football Manager 2009\tactics klasörünün içine atın. Eğer böyle bir dosya yolu veya dosya bulunmuyorsa kendiniz oluşturun.

Soru #13: "Oyunum için face pack (yüz paketi indirdim, nasıl yükleyeceğim?"

Cevap: İndirdiğiniz dosyayı Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/graphics/pictures/players klasörünün içine atın. Eğer böyle bir dosya yolu veya dosya bulunmuyorsa kendiniz oluşturun. Lakin yüzler görünmezse C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009\cache klasörünün içini boşaltın. Application Data’yı görebilmeniz için Araçlar-Klasör Seçenekleri-Görünüm sekmelerine gelerek “Gizli Dosya ve Klasörleri Göster” yazısını işaretlemelisini.

Soru #14: "Oyun için detaylı bir scout (oyuncu araştırma) programı var mı?"

Cevap: Evet böyle bir program bulunmakta. Adı FM Genie Scout 2009 ve birçok profesyonel Footbal Manger kullanıcısının kullanıp tavsiye ettiği bir program.
    Last edited by MyLifer : 15.Temmuz.2009 at 02:49

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Sanirim sabit basliklarda daha yararlı olacaktır

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

5. sorunun cevabı böyle daha iyi oldu sanırım.

Ayrıca herhangi başka bir sitenin linkini paylaşamazsınız o da kaldırıldı.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

"Impossible is nothing" diye de bir cevap gelirse tam olur Emre abi.. Geçenkine göre bu daha iyi tabi..

arkadaşlar bir güncelleme yaptım yeni konu açamıyorum nasıl yükleyeceğim

arkdaşlar masaüstü türkçeyi indiremiyorum, Turksportal Masaüstü 2009 dosyasını Turksportal üzerinden indirme işlemi, Turksportal üzerinden dosyayı bilgisarınıza indirin. dio ne yapıcam burda neye tıklıcam, acil cevap yazarmısınız

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Default fm tatil modu

arkadslar kolay gelsın.fm de tatıle çık modu aktıf hala gelıp hızlı ılerleme oluodu fm 08de fakat 09da bu gerceklesmıyor tatıle cıkamıorum.bunu nasıl yapıcaz ltfen yardım

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Orjinal oyun yukleyip 9.3.0 guncellemesini yuklerseniz cikabilirsiniz.

Arkadaslar fm 9 türkceyi yukledm ama dosyayı nereye kaydetmem gerekio???

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ConsCrip View Post
    Arkadaslar fm 9 türkceyi yukledm ama dosyayı nereye kaydetmem gerekio???
    Sitemizden indirdiğiniz Masaüstü 2009 programı içerisinde belirtilen şekilde yükleyiniz. Eğer sitemizin yaptığı bir Türkçe Çalışması ise indirdiğiniz sitede belirtilen şekilde yükleyiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oyunu yüklüyorum ben stear die bişi çıkıyo ordan oyunu indiriyo giremiyorum oyuna

bu oyun çok hatalı ya dewamlı böle herseyden bi hata çıkıyo

Default internet olmadan fm2009

selam arkadaşlar fm 2009 ofline oynanmazmı internet şartmı lütfen biri cevap yazsın ...

Türkiye ligine yabancı tranferi yaptğımda türk olması için oyunda 10 yıl geçmesi lazım bu bir hata değilmidir? nasıl giderebilirim 9,3 versiyonunda oynuyorum 2014 yılındayım yeni farkına vardım acil yardım edin lütfen

arkadaşlar fm 2009 yeni aldım fakat cd taktığımda....Kopya koruma hatası-Kesim şifreli olduğundan okunamadı yazıyor...sebebi ne olabilir acaba????

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Korsan oyun oldugu icin olmasin

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Quote Originally Posted by kenke View Post
    arkadslar kolay gelsın.fm de tatıle çık modu aktıf hala gelıp hızlı ılerleme oluodu fm 08de fakat 09da bu gerceklesmıyor tatıle cıkamıorum.bunu nasıl yapıcaz ltfen yardım
    Quote Originally Posted by MaliKaya View Post
    Orjinal oyun yukleyip 9.3.0 guncellemesini yuklerseniz cikabilirsiniz.
    Aynı sorun bende de var ya, bir türlü tatile çıkamıyorum fm2009'da ve arkadaşın verdiği cevaba bakacak olursak orijinal oyun yüklenmesi gerekiyormuş, ben de oyunu format attırdığım kişiye yüklettim ve orijinal değil, tatile çıkamadığıma göre, ancak bunun başka bir çözümü yok mu acaba? Çok yavaş gidiyor böyle olunca, mesela 20 gün maç olmuyor, tatile çıkamadığım için bir sürü vakit harcıyorum.

Mesaj Yetkileri