1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: Abdülhey Konuştu.Şampiyon Kim=?

Default Abdülhey Konuştu.Şampiyon Kim=?

Abdülhey konuştu...

Fenomen dizi Kurtlar Vadisi’nin Abdülhey’i Kenan Çoban ile futbol üzerine çarpıcı bir röportaj gerçekleştirdik.. Sorularımızı içtenlikle yanıtlayan ünlü oyuncu, hiç bilmediğiniz yönleri ve samimi açıklamalarıyla karşınızda…

GÜNDE 3 SAAT TOP OYNARDIM

Futbol oynadığınız doğru mu?

Evet, futbola aşırı düşkünlüğüm vardı, günde 2-3 saat kadar top oynardım.. 19 yaşıma kadar böyle devam etti. Lise bitince Antalya’da halı saha işletmeye başladım, futbolla sürekli iç içeydim. Sabit, her takımda yerim vardı. İş saati el verdiğince günde 2-3 maç yapıyordum. Oyunculuğa başlayınca eskisi kadar oynayamaz oldum. Sakatlanma riski olduğu için ancak tatil döneminde futbol oynuyorum. Bazen dizi ekibiyle bazen de futbolcu arkadaşlarımla zaman geçiriyorum.

Hangi futbolcularla oynuyordunuz mesela?

Mehmet Sedef, Gökhan Gönül, Ali Eren, İskender (Kartalspor) gibi arkadaşlarımla oynadığım oluyor..

FUTBOLCU OLMA DEDİ BEN DE OYUNCU OLDUM

Onlar sizin performansınızı nasıl buluyorlar?

Bir arkadaşım 2-3 ay kampa girdiğim takdirde oldukça başarılı olabileceğimi söyledi. Uzun süredir ayağıma top değmemesine rağmen son oynadığım maçta beğendiler.. İyi bir sol ayağım olduğunu söylerler.. Babam futbolcu olmama karşı çıkınca ben de oyuncu oldum..

TRABZON’A SEMPATİM VAR

Hangi takımlısınız?

Takım tutmuyorum, bütün takımlara sempatim var ancak bunların içinde en yakın hissettiğim Trabzonspor..

Trabzonspor’un şampiyonluk hasreti bitecek mi ?

Aslında sezona iyi başlıyorlar fakat sonunu getiremiyorlar.. 1996’da Şenol Güneş döneminde kaybettikleri şampiyonluktan beri toparlayamadılar.

Sizce bu sene şampiyonluğun en güçlü adayı kim?

Trabzonspor

Rakipleri bu kadar iyi transfer yaparken Trabzon şampiyon olabilir mi?

Ona bakarsanız geçen sene de Fenerbahçe ve Galatasaray flaş isimler transfer ettiler ama bekleneni veremediler.. Nitekim geçen sene şampiyonluk Sivas’ın hakkıydı.. Çok iyi giderken bu düşüşü anlayamadım..

MOR FORMAYI BEĞENMEDİM

Bu sene Galatasaray’ı nasıl buluyorsunuz?

Gayet iyi transferler yapıldı. Son Nethenya maçındaki performansları iyiydi. Tek beğenmediğim şey mor formalarıydı.

Mor forma Galat’lardan geliyor ve korkusuzluğu simgeliyormuş..

Galatasaray zaten korkusuz bir takım, bu renge ihtiyacı yok.. Galatasaray lig maçlarında sıkıntı yaşamaz. Kadro iyi ve zamanla oturacak..

ARDA BAŞARIR

G.Saray’da en beğendiğiniz futbolcu?

Arda Turan’ı beğeniyorum..

Arda’nın kaptanlığını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu yükün altından kalkabilir mi?

Şans vermek gerekiyor, yeteneğiyle kaldırabileceğini düşünüyorum.. Emre de genç yaşta büyük sorumluluk aldı ve başarılı oldu…

Fenerbahçe’nin tekrar Daum’la çalışması doğru bir karar mı?

Türkiye’yi tanıyor olması bir avantaj..

Fener’de en çok beğendiğiniz oyuncu?

Gökhan Gönül.. Lig maçından önce de iki tane asist yaptı.. Onun dışında Semihi de beğeniyorum..

ERTUĞRUL GÖNDERİLMEMELİYDİ

Bu senenin şampiyonu Beşiktaş’la ilgili neler söyleyeceksiniz?

Ben Ertuğrul Sağlam’ın devam etmesini isterdim. Yıllarca o takım için oynadı ve emek verdi. Gönderilmesi kesinlikle bir hatadır..

Denizli bu sene Beşiktaş’ı şampiyon yaptı?

Denizli de iyi bir hoca ama ben Fenerbahçe’yi çalıştırmasını isterdim. Beşiktaş’ın başında Ertuğrul Sağlam kalmalıydı diye düşünüyorum.

TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ

Genel olarak Türk futbolunun gidişatını nasıl buluyorsunuz?

Türk futbolcuların bugünkü mücadele ve azmini gerçekten takdir etmek gerek. Çok başarılı buluyorum. Fatih Terim’in emeğini de göz ardı etmemek gerekir. Mesela, Hakan Şükür’ü göz ardı edemezsin. 2 maç kötü oynayabilir ama Türkiye’de gelmiş geçmiş en iyi futbolcudur.. Kötü oynadığı zamanlar olabilir ama olmayınca da her zaman onu ararız. Bir başkası gol kaçırdığında tam da Hakan’ın yeriydi deriz.. Tanju Çolak’ı Rıdvan Dilmen’i göz ardı edebilir misin?

Milli takım sizce başarılı mı?

Milli takımın yadsınamaz bir yükselişi var. Avrupa Şampiyonası’nda mağlup durumdan maçlar çevirdik. Bunu azim, inanç ve çalışmayla gerçekleştirdik.. Bülent Korkmaz’ın kolu kırılarak UEFA finalinde sakat oynadığına şahit olduk. Galatasaray Avrupa’daki çıtayı yükseltti.

MAÇI SATSAM ÖYLE VURMAM!

Del Piero’nun hazırlık maçında Aston Villa'ya karşı kaçırdığı penaltıyı yazete.com’da izleyen Kenan Çoban bir hayli şaşırmış.. Ben sormadan kendisi anlatmaya başladı..

Del Piero’nun penaltı kaçırması yakışıyor mu? Amatör adam getirsen o şekilde penaltı çekmez.. Ben atamadım diye mazeret olmaz. Maçı satsam öyle vuramam. Profesyonel bir oyuncu o penaltıyı kaçırmaz..

Sizce Türkiye’ye gelen en iyi yabancı futbolcu kim?

George Hagi.

En son ne zaman futbol oynadınız?

Bir ay önce 120 dakikalık bir maç yaptık.

Futbolda tahammül edemediğiniz şey nedir?

Futbolcunun koşmaması, mücadele etmemesi kabul edilemez. Futbol 90 dakika değil düdük çalana kadardır. Futbolun 90 dakika olmadığını son Avrupa Şampiyonası’nda gördük.

Futbolseverlere bir mesajınız var mı?

Maçları bir futbolsever olarak izleyelim ve takımımızı desteklerken stada girip çıkarken maçları kardeşlik içerisinde tamamlayalım..

En büyük hayalim, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarların birarada maç izleyebildiklerini görmek.

Ropörtaj: Ali Buhara Mete

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Abdülhey'e bak kimlerle maç yapmış 120 dakikalık maç.Maşallah sağlam ciğer varmış.

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Vay Abdülhey bizdensin sende helal olsun

Mesaj Yetkileri