1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Galatasaray (EFSANE GERİ DÖNÜYOR)

Default Galatasaray (EFSANE GERİ DÖNÜYOR)

Fm 08 & 8.0.2 güncellemesi
    Turksportal Masaüstü
    Beş ülkenin sadece 1. Ligleri açık. Bunlar İngiltere, Almanya, İtalya, İspanya ve Türkiye
    Veritabanı küçük olarak ayarlı (minibookta oynadığım içinJ)

Çok yakında…

Futbol ateşi hiç sönmesin kalbimizde!

EFSANE GERİ DÖNÜYOR

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Başarılar dilerim, gecikme için kusura bakmayın.
    "YÜCE ATATÜRK"

ŞOK ŞOK ŞOK!

Mustafa ŞEPER kimdir?
    5 Temmuz 1977 Samsun doğumlu Mustafa Şeper, futbol hayatına Samsunspor alt yapısında başlamıştır.

Defansif orta saha oynayan Şeper, o dönemlerde kendini gösterip A takıma çağrılmıştır. 16 yaşında as takımla ilk çıktığı maçta iki güzel frikik golüyle ağları havalandırınca o dönemin Milli Takım teknik direktörü Sepp Biontek tarafından beğenilip A milli takım’a çağrılır. O dönem Galatasaray başkanı Alp YALMAN Mustafa ŞEPER’i hemen Galatasaray Kulübüne transfer eder. O dönemlerde ön libero için Frank Rijkaard gündemdedir.

Rijkaard’ı alıp transfer dönemini bitirmek isteyen Alp YAMAN Mustafa ŞEPER’in hazırlık maçlarındaki performansından sonra Rijkaard transferini askıya almıştır. 1993’te Milli takımın başına getirilen Fatih Terim ile arasında yaşanan tatsız olaylardan sonra yıldızları hiç barışmamıştır. 3 yıl Galatasaray’da başarılı bir şekilde futbol hayatını sürdürürken, 1996’da Fatih Terim’in Galatasaray’a teknik adam olarak gelmesinden sonra takımdan ayrılıp yüklü bir transfer bedeliyle Barcelona’ya transfer olmuştur. Barcelona’da Philip Cocu’nun yedeği olarak yedek kulübesinde oturmaktan sıkılan Şeper, 2000 yılında Arsenal’a transfer olmuştur. O dönem yıldızının parladığı dönemdir. Patrick Viera ile birlikte orta sahanın bel kemiği olmuştur. 2001 yılında dizine sert bir darbe alan Şeper sezonu kapatmış ve o günden bu yana sakatlıklardan kurtulamamıştır. Ve 2004 yılında yani 27 yaşında aktif futbol kariyerine son vermiştir. Ardından ne yapacağını bilemeyen Şeper, kendini alkole vermiş hatta bir dönem Maskeli Gitarcı olarak albüm bile çıkarmıştır.

Ve 2006 yılında alkol tedavisi alıp, 2007 yılında futbol hayatına teknik direktör olarak dönmeyi kararlaştırmıştır. Şeper’in böyle bir karar vermesini duyan Özhan CANAYDIN, Şeper ile 2 yıllık bir kontrat imzaladı.

Başarılar dilerim

EFSANE GERİ DÖNDÜ

Mustafa Şeper, Galatasaray Futbol Kulübüyle iki yıllık kontrat imzaladı.

Başkanımız Özhan CANAYDIN

Stadımız Ali Sami Yen

Sürpriz bir şekilde Galatasaray’ın başına gelen Şeper, iki yıl içinde taşlar yerine oturmuş olacak dedi. Ve hemen işlere koyuldu. Taktik ve stratejilerine değinen Şeper, tek forvet 4 ofansif orta saha bir defansif orta saha olarak hücumu düşünen bir takım ortaya çıkaracağını ifade etti. Öncelikle dar alanda kısa paslaşma mantığıyla hareket edeceğini söyleyen Şeper, saha ölçülerini minimuma indirileceğini açıkladı. Daha sonra basın toplantısında ekip arkadaşlarını tanıttı.

BAŞ ANTRENÖR
    Tobjörn NİLLSON

FİTNESS ANTRENÖRÜ
    Markus ZETLMEISL

ANTRENÖR
    Horst HRUBESCH

Şeper, teknik ekibi tanıttıktan sonra Galatasaray takımının mevcut kadrosunu beğendiğini, sadece bazı mevkilere transfer yapmayı düşündüklerini açıkladı. Basın sorularının hangi mevkilere transfer yapmayı düşünüyorsunuz sorusuna "yakında göreceksniz, aklımızda 2 , 3 tane isim var onlarla müracaat halindeyiz. Sonuçlandığı zaman kamu oyuna duyuracağız" diyerek cevap verdi.
    Bir gazetecinin mevcut transfer bütçenize bakaraktan 2 ya da 3 transferin zor olacağı düşüncesini paylaşan gazeteciye belki bir kaç oyuncumuzla yollarımızı ayırabiliriz diyerek cevap verdi. Röportaj bittikten sonra ekibiyle birlikte Florya Metin Oktay tesislerine geçip takımla tanıştılar.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by TestesteRon View Post
    Başarılar dilerim

Teşekkür ederim. İnşallah bir şeyler başaracağız
    Last edited by slmsoyle : 19.Ağustos.2009 at 02:06 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Yeni ssleri bekliyoruz ve transferleri bekliyoruz

Evet arkadaşlar.. öncelikle şu menejerliğin belki de en sıkıcı yeri hazırık maçları evresini atlattım. Neden sıkıcı çünkü en güzel oyuncuya en güzel teklifi gönderiyosunuz cevap beklerken oyun size ligin en kötü takımıyla hazırlık maçı yap diyor. O yüzden bu kısmı hiç sevmiyorum Zaten hep gençleri oynatıyorum. Skorlar aşağıdadır.

Açıkçası görüldüğü gibi gençlerle ancak bu kadar oluyor.

Şİmdi gelelim transferlere...
    Galatasarayın transfer bütçesi 1.7 milyon ingiliz sterliniydi. Sağolsunlar 1 milyonunu Özer Hurmacı için harcamışlar. Bir dahaki sezon elimde, o da güncellemeden dolayı yoksa 1 milyona gelmez.
    Geriye kaldı. 700 bin. Bu bütçenin bana yetmiyeceğini düşünerek ve de geçmiş zamanlarda oynadığım kariyerlerden yararlanarak, Nonda ve Linderoth'u başta olmak üzere bir takım oyuncuları satma kararı aldım. Sattım da çok şükür. İşte sattığım oyuncular...

Fırat KOCAOĞLU --- Oftasspor ------ 35 bin pound

Serdar KESÇİ ----- B.Belediyespor -------- 24 bin pound

Shabani NONDA ------- Catania ------- 1.1 milyon pound

Tobias LİNDEROTH ------ Sunderland------------- 2.7 milyon pound

Valla bu transferler arasında en çok Nonda ve Lİnderoth'a ayıp oldu çünkü daha geleli 2 ay bile olmamıştı ve ben onları geri postaladım. Bundan sonra transfer yapacaktım aslında bunları satmaya uğraşırken bir yandan da adam almaya uğraştım. Türkiye Asya ile Avrupa arasında bir köprü o yüzden iki kıtadan da adam almıcan alırsan oynamaz bunlar. Ligde de bir sürü örneği var. Bende bu düşünceyi baz alarak bizzat kendim Amerika kıtasına gittim araştırdım. Afrika kıtasını sonraya bıraktım. Ve bir kaç oyuncuyla anlaştım kim mi bunlar..... Hazır olun....

Öncelikle sağ kanat oyuncusu almam lazımdı. Çünkü taktiğime göre ortasaham sağlam olmalıydı.

Mauro ROSALES -------- River Plate'ten 1.9 milyon a mal oldu.

Sonrasında forvet hattımı güçlendirmem gerekiyordu. Ümit Karan'ı da kesemezdim. O bakımdan gençlere yöneldim.

Anselmo RAMON ---------- Cruzeiro'dan 575 bin'e mal oldu.

Hakan Şükür'ün yedeğini almıştım. Anselmo Ramon, 1.90 boyunda bir forvetti ve de gençti. Bana bir de hızlı forvet lazımdı.

Jozy Altidore ------------ New York'tan 210 bin'e aldım.

Jozy takıma geç geleceği için bir yabancı hakkım daha vardı. Ben de Linderoth'un yerini doldurmak için ön libero aldım.

Omar ESPARZA ------------- Chivas'tan 1.7 milyona mal oldu.

Bu transfere param kalmadı ama sağolsun başkanımız bütçeyi ayarladı ve bu oyuncuyu aldık.

Taktiğim, oyuncularım, yaşananlar ve ligde ilk maçımız olan Ankaraspor maçı yakında...

EFSANE GERİ DÖNDÜ

transferler güzel.Altıdore arasıra oynat sakat olmasad oyuncuların.belki bu seneki abd oynadığı gibi oynar ve gollerini atar belli olmaz.Tranferlerin güzel.

Daha önceki mesajda transferlerimi paylaşmıştım. Şimdi başıma gelen bazı ilginç olaylarla takımım hakkında bilgi ve ilk lig maçı Ankaraspor maçını paylaşacağım.

Bunlar toplam transferler gelecekler hariç.

Ve Omar ESPARZA (dl-dm-aml/c) başkanımız yardımıyla transfer edilmişti. Bazı isimler bizi çekemedi heralde

Bülent KORKMAZ çok istediği yerde ben olunca pislik atmaya başladı. Ve taraftarları da arkasına alarak yüklendi.

Ama öyle bir transfer yapmışim ki bilmeden...

Başıma ilk kez geliyo onca yıldır oynarım bu oyunu

Şimdi takımım taktiğim ve mevcut 11'i paylaşmak istiyorum.

Taktik anlayışımız bu Barcelona ve Arsenal da top koşturduğumu söylemiştim.
    Taktiksel anlamda Barcelona gibii dinamiklik açısından Arsenal gibi seri oynayan br takım hayalim...
    Taktiksel olarak oyuncuları otomatik ayarladım..
    Forveti striker, 4 lü orta sahayı ofansif orta saha, ön liberoyu defansif orta saha, defansın ortasını orta defans, kanatları arka kanat olarak ayarladım.
    Aklımdaki 11 böyle sakatlıklar olduğu zaman örneğin orta saha için İrfan Başaran'ı düşünüyorum.
    Olaylar yaşananlar takımım bu şimdi ilk maçımız Ankaraspor maçına değeneceğim...

Bunlar dizilişler Arda yokken, İrfan'a; Servet ve Emre Güngör'ün yokluğunda da Bouzid'e yer verdim.

Ve sonuç....

Sağolsun korner topundan gelen topu ceza sahasının dışından sert br vuruşla gol yaptı Esparza
    Amselmo Ramon girer girmez soldan Carrusca'nın ortasına müthiş bir kafa vuruşuyla gol attı.

Eğer avrupada başarı istersen ümit karanın yerine iyi bir oyuncu almalısın.

Quote Originally Posted by TestesteRon View Post
    Eğer avrupada başarı istersen ümit karanın yerine iyi bir oyuncu almalısın.
    yok ya.taktiğime göre forvetim hızlı olsun yetiyor. ya da top tutsun. ilk eleme maçım Hajduk ile yakındapaylaşacam

Süper ligin ilk derbisinde Fenerbahçe gülen taraf oldu. Deivid'in 79. dakikada attığı güzel golle 3 puanı kaptı.

Veee vakit geldi. UEFA ön eleme maçı yer Ali Sami Yen heyecan dorukta. Mustafa Şeper, maç öncesi Hajduk hafife alınacak bir takım değil eğer oyuncularımız iyi oynarsa bu maçı alabiliriz dedi.

Olamaz, olamaz, olamaz...
    Galatasaray evinde Hajduk takımına 1 - 0 yenildi. Maçtan sonra basın açıklaması yapan Şeper, Ümit karan'ın erken sakatlanması takımın moralini bozarken bazı planlarımızı da bozdu. Ama şunu söyleyebilirim ki biz bunlara deplasmanda 3 atarız. Türk halkının gönlü ferah olsun..

Basına böyle demeç veren Şeper, daha ilk maçlarda olan kayıpla ona az sayıda güvenenlerinde aklına soru işareti düşürmüş oldu..

EFSANE GERİ DÖNDÜ

moralini üzme deplasmanda alırsın maçı

Mesaj Yetkileri