Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 116 sonuç

Konu: FM 2010 ( 90 TL) - Steam ( 60 TL)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

90 TL'yi nelere vermiyoruz. Normal bir rakam, geçen sene steam'den indirmiştim ama bu sene kutulu almayı düşünüyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    90 TL'yi nelere vermiyoruz. Normal bir rakam, geçen sene steam'den indirmiştim ama bu sene kutulu almayı düşünüyorum.
    Ben bu yil kutudan aldim ama 2010 da Steam'dan indirmeyi dusunuyordum ki sen boyle yazdin

Bu yil daha ucuz oldugu icin steam dan alma taraftari degilim ama DVD de oluncada birkac arkadasla paylasmak zorunda kalabiliyorsun bu nedenle DVD almayi dusunmuyordum bu yil.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Quote Originally Posted by AirJeT View Post
    Vallaha Lise 2 öğrencisi olarak 90TL'yi FM'ye vereceğimi sanmıyorum ki daha kitapları falan alcaz CM aLırım orjinaL FM'yide artık bi şekiLde yaparız
    Kitapları devlet baba vermiyor mu yahu? benim zamanımda öyleydi
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Lütfen CM ile FM kıyasına girmeyiniz arkadaşlar,

birisi ferrari, diğeri ferrari görünümünde şahin. o yüzden birisi 90 TL diğer 1 € : )
    Parayla bir ürünü kıyaslama yapmışınız ya, helal olsun! Diyorum başka da bir şey demiyorum.

Size adminlik de başarılar dilerim...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    En düşük bir fitre'nin 6,5 TL olduğu yerde 90 TL nasıl oluyor da normal bir rakam oluyor? Açıklar mısınız? Ben cevap bulmaya çalıştım ve şöyle bir şey çıktı. Ya fitre yanlış yazılmış 65 TL olması lazım ya da söyleyenin zengin olup ülkesinden haberi yoktur.

İyi akşamlar...
    Last edited by Muhammet Celik : 10.Eylül.2009 at 22:17 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Bunun soru bankası var, yaprak testi var hocaların istediği kaynak kitap var, varoğlu var

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Yardımcı kitapLardan bahsediyor arkadaş Devletin verdikLerini beğenmiyor hocalar

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

90 TL evet belki çok değil ama bir oyun için yeterince çok. Sonuçta bu oyunu yüz kişi değil, binlerce kişi alıyor. Alacak olanlara da hayırlı olsun.

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Lütfen CM ile FM kıyasına girmeyiniz arkadaşlar,
    birisi ferrari, diğeri ferrari görünümünde şahin. o yüzden birisi 90 TL diğer 1 € : )
    E bu ne oluyor peki?

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by Muhammet Celik View Post
    Parayla bir ürünü kıyaslama yapmışınız ya, helal olsun! Diyorum başka da bir şey demiyorum.

Size adminlik de başarılar dilerim...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

En düşük bir fitre'nin 6,5 TL olduğu yerde 90 TL nasıl oluyor da normal bir rakam oluyor? Açıklar mısınız? Ben cevap bulmaya çalıştım ve şöyle bir şey çıktı. Ya fitre yanlış yazılmış 65 TL olması lazım ya da söyleyenin zengin olup ülkesinden haberi yoktur.

İyi akşamlar...

Fitre ile oyunu karşılaştırmak? Üstteki mesajda Mustafa abiye laf söylemişsiniz ancak alttaki mesajınızda aynısını yapmışsınız. Üyeliğinizde başarılar dilerim.
    I'm back...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

90TL asLında çok bir para değil ama bir oyun için çok burda yazıldı mı tam okumadım hepsini ama bazı yerlerde bir ayakkabıya 100-120TL veriyoruz yazılmış ama biz 1 ayakkabıyı 1yıl kullanmıyoruz -gelişme çağındaki arkadaşlar hariç- 1 ayakkabı aldık mı 2-3 yıl rahat gidiyor ama ertesi sene yenisi çıkacak bir oyun için 90TL çok

Lise kitapları hakkında fazla bir bilgim yok ama bizim dil kitapları sırf 200TL tuttu
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Fm 2010 90 tl yi hakediyormu? Örneğin oyunda Türkçe dil seçeneği olsa fiyatı ne olursa olsun insanlar gider orjinal alır. Yada tamam Türkçeden vazgeçik. Senelerdir devam eden kronikleşmiş hataları düzeltseler ve oyunu 50-60 TL den satsalar insanlar yine alır. Bu firma gerçekten Türkiye'de orjinal oyun satmayı istesin binlerce çözüm bulur, uygular. Burda sorun şu ki bizim için hiç birşey yapılmıyor. Bizi düşündükleri falan yok. Kimse kimseyi kandırmasın.

Çakma Ferrrari denilen o firmadanda öğrenmeleri gereken çok ama çok şey var. Zaten önümüzdeki fm serilerinde gerçekten birşeyler öğrendiklerini görücez. Fifa'nın Pes'ten öğrendiği gibi..

Ps3 oyunlarının Türkiye'de satış fiyatı yeni çıkan oyunlar için 150-180 Tl arasında değişiyor. Yurt dışından alırsanız kargo dahil 80 TL ye geliyor. Ancak bu yüksek fiyatlar sizi yanıltmasın. O oyunlar gerçekten o parayı hakediyor.

Adamlar bu oyununun satış fiyatını 100€ olarak belirlesede insanlar gider bu oyunu alır. Aynı fm gibi bu oyunda kendi kategorisinde liderdir. Fiyatı ne olursa olsun fanları alır. Oyunun her türlü satacağını bilmelerine rağmen işlerini adam akıllı yapıyorlar. Oyunu sürekl geliştiriyorlar, maliyeti sürekli arttırıyorlar. Oyunda 1000 arabanın lisanlı olarak olması yetmiyor üzerine WRC ve NASCAR lisansınıda alıyorlar. Bir de utanmadan oyunu yılbaşında çıkartıyorlar!(Yılbaşında oyunlarda %50-60'a varan indirimler oluyor)

Bunun gibi örnekleri gördükten sonra kimse bana satış riskinden, Türkçe'yi oyuna eklemenin büyük maliyetinden?! bahsetmesin.

Bu adamlar WRC ve NASCAR lisansını alsada almasada bu oyun milyonlar satacak.Ancak maliyetten kaçmıyorlar. Riskleri alıyorlar. Hayranlarını düşünüyorlar.

Şimdi bu durumda sizce hangi oyun alınmayı hakediyor? 85 tl lik yukardaki oyunumu? 90 tl lik fm mi. Yoksa sırf bizi düşündü diye cm mi. Karar sizin..

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Şöyle birşey olamaz mı ? Türkçe dil seçeneği olsun fmde ama sdaece orjinallerde olsa bu seçenek. Korsanlarda bi şekilde olmasa ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bu oyunu kendi dilinde oynamayan bir kaç ülkeden biriyiz heralde. Fransızcayı koyunca çogu Afrika ülkesi ve Fransa'nın eski sömürgeleri Cezayir falan hepsi kendi dilinde oynuyor Belçika ve İsviçre'nin bir kısmı. Keza Güney Afrika'nın resmi dili İngilizce sanırım. Oyunu Portekizce yapınca Portekiz ve Brezilya İspanyolca yapınca bütün Latin Amerika oyunu kendi dilinde onuyor. Almanca yaptıgında İsviçre'nin bir kısmı İtalya'nın küçük bir kısmı ve Almanca konuşan çogu ülke oyunu kendi diliyle oynuyor. Bir biz kaldık ya

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Coşkun senin verdiğin örnek yanLış. AdamLar o zamanda sana CM ne amaç güdüyordu da hiç bir bekLenti oLmadan direk Türkçe çıkardı. CM nin gördüğü potansiyeLi FM yıLLardır göremiyormu. Sigames için sadece mazeret bunLar Türkçe çıkarmamak için. Cm 99 ve 2002 arasında ki Türkiye potansiyeLini ve ondan sonra ki yıLLarda ki FM potansiyeLini görüp, biLdiği için yeni yapıLanmasında da Türkçe yi ekLedi. Bunu haLi iLe FM de yapabiLir. Sonuçta gözLe görüLür bir potansiyeL var.

Hem müşteri her zaman hakLıdır. Önce üretici yapacak, sunacak ondan sonra duruma göre değişime gidecek. Önce Sigames bir yapsın bakaLım, baksın bekLentiLeri karşıLıyormu, karşıLamıyormu ondan sonra yeni seriLerde çıkarıp, çıkarmayacağına karar versin. BöyLe bir mantık yok kusura bakmayında. Yok neymiş biz orjinaL aLacakmışızda, ona göre çıkaracakLarmışta feLan,fıstık..

Önce yapacaksın, ondan sonra hareket edeceksin. Dünyanın hiç bir yerinde Sigames in izLediği gibi bir mantık yoktur.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Müşteri haklıdır lafı sadece ama sadece türkiyede geçer şimdi fm fiyatı yükseldi diyoruz geçen sene 85 liraydı bu sene 90 lira avrupada 40 avro yani türk parası ile 86lira kısacası gümrük vergisi ilave ediyor sadece 4 lira hem bizler korsan ürün alarak türkiyenin itibarını zedeliyoruz hem devletimiz zarar görüyor arkadaşlar deminden beri yorumları okuyorum 90 lira tamam kabul ediyorum kimimizin maddi sııntıları vardır alamaz ama maddi durumu olanlar bence oyunu orjinal alsınlar eğer sıkıntı varsa 5 kişi ortak alın derim hiç bişey kaybetmezsiniz 5 kişi 20 milyon koysa üstüne 10 lira kalıyor onuda oynarken kola ve cips alırsınız tadını cıkartırsınız bizler ilk önce orjinal alalım sonra türkçe isteyelim...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Sen bu mantık iLe daha çok bekLersin Türkçe yi.

Dünya üzerinde kaLıpLaşmış satış-pazarLama stratejiLeri vardır. Sen üretici bir firma isen hangi sektöre, hangi yöne, hangi yaş grubuna ve hatta Dünya geneLinde aLınacak birşey yapacak isen hangi diLe hitap edicek bunu hesapLayacaksın. Bu hesapLamaLarın sonucunda ürettiğin maLı bu şekiLde pazarLayacaksın. Ha sonradan baktın hangi yerLerde istediğin verimi aLamadın oraLara oLan iLgini azaLtıp nereden verim ve istedikLerini aLdı isen o yöne doğru yatırımLarını arttıracaksın.

Sigames yıLLardır oyunu adam gibi yapamadığı gibi satış-pazarLama konusunda da sınıfta kaLıyor. Yok öyLe önce aL sonra bakarız. Adam gibi kardeşim biz sizi saLLamıyoruz desinLer, gerçeği söyLesinLer.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Sen bu mantık iLe daha çok bekLersin Türkçe yi.

Dünya üzerinde kaLıpLaşmış satış-pazarLama stratejiLeri vardır. Sen üretici bir firma isen hangi sektöre, hangi yöne, hangi yaş grubuna ve hatta Dünya geneLinde aLınacak birşey yapacak isen hangi diLe hitap edicek bunu hesapLayacaksın. Bu hesapLamaLarın sonucunda ürettiğin maLı bu şekiLde pazarLayacaksın. Ha sonradan baktın hangi yerLerde istediğin verimi aLamadın oraLara oLan iLgini azaLtıp nereden verim ve istedikLerini aLdı isen o yöne doğru yatırımLarını arttıracaksın.
    Iste sirketler boyle para batiriyor. Deneme yanilma ile sadece Turkiye'de is yapilir. Alirsin teknik direktoru, bakarsin olmadi, yollarsin.. sonra da 8 milyon Euro tazminatini takir takir odersin...

Turkiye'de korsana bakis acisinin degisecegi konusunda en ufak bir kipirdama olmadan neden girip para batirsin ki burada herhangi bir sirket. Eidos giriyor evet. Ama onlarin da ne kadar ac oldugu zaten ortada.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Şimdi sizin verdiğiniz örnekLer iLe bunLar örtüşmüyor. Sigames oyuna Türkçe DiL desteği, Arapça DiL desteği ekLesen, bu şekiLde ne oLacağını görsen çok mu zor oLur yani. Sonuçta o pazarda yıLLardır gördüğün bir satış adeti var. Bunun artıp, atmayacağını görmek, bunu denemek ne kadar risk gerektirecek birşey. Şirket battıracak, tazminatLar ödettirecek kadar zor oLmasa gerek.

Anket yapaLım Türkiye ve diğer FM yi kendi diLLerinde isteyen üLkeLer arasında bakaLım yüzde kaçı önce yapsınLar sonra aLırım diyecek.

Cevap beLLi. Satmak istemiyorLar, yapmak istemiyorLar bu yüzden binbir mazeret ve eLLerinde ki korsana yöneLme kozunu kuLLanıyorLar. Bu kadar basit.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Aslında dil dosyalarını Turksportal'a yollasalar ve oyun çıkmadan biz çevirsek SI'nin bir kaybı olmaz, bize de yararlı olur. Daha önce galiba böyle birşey denenmişti, bir kez daha sorulabilir Fm2011 için.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Türkiye pazarını kısaca sallamıyor adamlar, çünkü oyun Türkçe olsa da, fiyatı 10 lira olsa da korsana olan ilgi azalmaz. CM istediğin kadar öde fiyatıyla satışa çıktı, yaklaşık 20 lira civarında oyunu edinebiliyorsunuz. Türkçe olduğu için destek olmak adına orjinal alanlar olsa da, neden para vereyim ki korsanı varken hatta korsana 2 lira vermek yerine direk internetten indirip oynarım mantığının olduğunu, sitelerde kısa bir tur atarak görebilirsiniz.

Türkçe olduğu için orjinale destek verenlerin sayısının da çok olacağını sanmıyorum CM'de. Satış rakamları açıklandığında bunu göreceğiz. FM ise Türkçe zahmetine hiç girmiyor çünkü diğer ülkerlerde yeterince kazanıyor, orada pazarın lideri, oraya yönelik geliştirmeler hem daha ucuz, hem de geri dönüşü daha fazla.

CM oyunu Türkçe yaparak bu piyasayı kontrol etmek istiyor çünkü avrupada kontrol zaten FM'de. Orada FM'yi geçemeyeceği ortada, bu nedenle yeni pazarlara açılıyorlar.

Gönül ister ki CM'nin satışı yüksek olsun ve bu pazara girme riskini FM'de alsın. Ama bizdeki mantık değişmediği sürece, aynısı Türkçesini bedava indirmek varken neden 20 lira vereyim mantığı değişmediği sürece daha çok bekleriz.

FM Türkiye pazarında 1 numara olayım görüşünde değil, biz ne kadar sen Türkçe yap, alacağız desek de adamlara inandırıcı gelmiyor. Biz burada onlara sallıyoruz ama onların umrumnda olduğunu da sanmıyorum. Avrupa'da önceki seneye göre satış sayılarını arttırdıktan sonra, buraya bakacaklarını da sanmam.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Quote Originally Posted by Zaradene View Post
    Bu sene yine fm i orjinal kutulu almayı düşünüyorum. İçime asla ama asla sinmiyo en azından "yok efendim türkiyede satılmıyo, türkçe çıkarmaya gerek yok" gibi klasikleşmiş bişey söylediklerinde en azından ben kendi görevimi yapmış olucam. 90 milyon bizim için çok fazla olmayabilir ama kendi ortaokul ve lisede ki halimi düşünüyorum 90 milyon şuanda ki 500 milyon gibi gelirdi. Artık en azından türkçe çıkarmayacaklarsa bile en azından türkiyede ki fiyat politikalarından bi fedakarlık yapmasını bekliyoruz Sigames'in.

Cm i bende 12.5 € vererek internetten satın aldım. Alma nedenlerim
    1-Türkçe çıkararak en azından türk oyuncu topluluguna saygısını gösterdikleri için
    2- 0 dan başlayarak en azından çabalayarak buraya kadar getirdiiler, destek olunursa kimbilir daha ne aşamalar kaydederler diye düşündüğüm için
    3- Demosunu oynadım, oyun içi hatalar en az fm kadar, fazla da olsa yenilikçi oldukları ve insanların fikirlerine saygı duydukları için(eminim hataları düzeltecek yama çıkarcaklar ve bu yama fm de ki gibi hucum hattını düzeltip bu seferde savunma hattını bozan bi yama olmayacağını düşünüyorum)
    4-Artık sigames i dürten bi rakip oldugu için fm nin ilerleyen aşamalarda vurdum duymazlığını düzeltip en azından tekel kavramını ortadan kaldırıp, rekabetin içine sokup, oyunculara çok daha iyi oyun çıkarcaklarını düşündüğüm için
    Çok mükemmel bir yazı.Sana helal olsun demek geliyor içimden arkadaşım.

Kendi düşüncelerime gelirsek ; çok mu zor acaba 1 (bir) sene Türkçe dil desteği yapmaları.Binlerce kişiden yardım alabilir (hemde bedavaya) dil desteği için.Mesela bu sitede kayıtlı %80 insan bence gece gündüz demez destek verir , çalışır.Bence 1 sene deneseler pişman olmazlar.Ben sırf başka sitelerden alınan dandik Türkçe yamayı bekleyipte oyunu oynayamayan en az bin kişi bilirim internetten tanıştığım.Yazık günah...
    Belkide biz bilmiyoruz bir ülkenin dil seçeneğini eklemek çok zor bir iş.Ama düşündükçe çokta zor bişey değildir diyorum.Birlikten kuvvet doğar,bunu düşünüp destek almaları lazım Türk FM sevenlerden.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Şimdi sizin verdiğiniz örnekLer iLe bunLar örtüşmüyor. Sigames oyuna Türkçe DiL desteği, Arapça DiL desteği ekLesen, bu şekiLde ne oLacağını görsen çok mu zor oLur yani. Sonuçta o pazarda yıLLardır gördüğün bir satış adeti var. Bunun artıp, atmayacağını görmek, bunu denemek ne kadar risk gerektirecek birşey. Şirket battıracak, tazminatLar ödettirecek kadar zor oLmasa gerek.

Anket yapaLım Türkiye ve diğer FM yi kendi diLLerinde isteyen üLkeLer arasında bakaLım yüzde kaçı önce yapsınLar sonra aLırım diyecek.

Cevap beLLi. Satmak istemiyorLar, yapmak istemiyorLar bu yüzden binbir mazeret ve eLLerinde ki korsana yöneLme kozunu kuLLanıyorLar. Bu kadar basit.
    Bir firmanın bütçesi nasıl oluşuyor, kâr-zarar tabloları nasıl yapılır, şirket nasıl yapılanır, nerelere harcamalar yapar, hangi firmalara ne giderler öder, bu çark nasıl döner haberiniz var mı?

Şirketler nasıl devam ediyor bilmiyorsunuz.O bahsettiniz kadar da ucuz değil.
    Ben olsam hiçbir şeyi Türkiye pazarına bile sokmazdım, bırakın Türkçe'yi.
    Bu mantık bir şirketi batırır, Milyar €luk bütçesi olan holdingler bile 1€ yatırım yapmıyor, neden bahsettiğinizin farkında değilsiniz.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

SI yıllardır böyle, Türkiye orijinal oyuna ilgi göstersin oyuna Türkçe dil seçeneğini ekleyelim diyorlar. Bu mantık nerde vardır? Bir alışveriş mağazasına gittiğinizde siz ürünü aldıktan sonra parayı verirsiniz değil mi? Eğer Ürün yoksa ben parasını vereyim gelince alırım mı dersiniz? Hayır, hiç sanmıyorum.. İşte SI'in uyguladığı yöntemde bunla eşdeğer. Oldukça saçma!

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bir firmanın bütçesi nasıl oluşuyor, kâr-zarar tabloları nasıl yapılır, şirket nasıl yapılanır, nerelere harcamalar yapar, hangi firmalara ne giderler öder, bu çark nasıl döner haberiniz var mı?

Bu mantık bir şirketi batırır, Milyar €luk bütçesi olan holdingler bile 1€ yatırım yapmıyor, neden bahsettiğinizin farkında değilsiniz.
    Hayro abinin mesleği gereği bunları biliyordur.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

CM iyi satan Eidos güzel bir iş yaptı, tebrik etmek lazım ve destek olmak lazım. Bu pazara ilgi göstermesi Avrupa'da yok satmaktansa Türkiye gibi 3.lig pazarlara önem vererek, dil desteği sağlaması taktir edilecek bir girişim. Bundan hiç birimizin şikayeti yok üstüne üstlük sevinçliyiz. Oyun kötü bile olsa sırf bu girişim nedeniyle destek olunması lazım.

SEGA'nın da benzer şekilde önümüzdeki yıl ülkemizin dilinde oyun çıkartması ve daha satın alınabilir bir rakam ile tezgahlarda yer edinmesi gibi girişimlerini arzuluyoruz. CM'nin Türkiye pazarındaki alacağı sonuçlar hiç kuşkusuz SEGA'nın önüne gidecektir.

Sonuçta bu sene CM ile FM yi herkes test edecek ve sonucu görecek. Hatalar ile dolu olduğundan ve düzeltilmediğinden şikayet ettiğiniz ama ne hikmetse vazgeçemediğimiz ve yapay zekası ve veritabanı ile şu aşamada menajerlik oyunları alanında lider FM mi yoksa Türkiye pazarına Türkçe dil desteği ile giren ve yapay zeka ve oynanabilirlik bakımından geçtiğimiz yıllarda vasatı aşamayan CM mi?

Bunun cevabını oyunlar çıktıktan sonra denedikçe anlayacağız. Sonuçta ben oyunları ne kadar test etsemde ikisininde release sürümleri çıkmadığı için daha fazla yorum yapmak istemiyorum..

Gerçek olan şu ki ne kadar şikayet edilsede FM oynamaktan vazgeçmeyeceğiz, ister 90 TL olsun ister 120 TL olsun yine gidip korsan oyun alınacak.

Türkiye şartlarında bu üsteki cümlenin değişmesini görür müyüz? SEGA, Eidos gibi radikal bir adım atmadığı sürece çok zor...

Bunun dışında oyunu Türkçe yap alayım, oyunu sen bir satın al Türkçe eklemeyi düşünürüz.. Ben Türkiye'den para mı kazanıyorum ki Türkçe ekleyim, e sen benim dilimde oyun yapıyor musun ki ben gidip seni satın alayım lafları artık geçmişte kaldı, Bu lafları firma satış strateji olarak eleştirilebilir çok haklısınız. Dünya'da benzer örnekleri çok var esasta..

Herneyse artık bekleyip göreceğiz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by ABOOO View Post

O bahsettiğimizden kasıt eğer Türkçe fm ise biz zaten boşu boşuna si ye bu kadar sallamışız. Burda suçlu olan si değil demekki. Oyuna Türkçe dil eklentisi koymak için yükset fiyat çeken kişiler.

Bedavaya yada uygun bir fiyata bunun yapılacağını bilen herhangi bir kişi buna hayır demez çünkü. Tabi ırkçı falan değilse.

Milyar €'luk şirketlerlerin Türkiyede yüzlerce binlerce fabrikası var. Özellikle otomotiv ve tekstil firmalarının bence bir kez daha düşünün.

2011 için biraz umutlarım vardı bu yazıları okuyunca o umutlarımda kayboldu. Böyle gelmiş böyle gidecek sanırım..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Eidos'un büyük risk aldığı ortada ama SI'nın böLe bir riski niye almadığınıda anLayamıyorum 1 sene Türkçe oyun denemesiyLe SI asla batmaz hatta eminim ki daha çok satış yapacaktır en az 2 kat burda bile CM'nin Türkçe olacağını öğrenildikten sonra satış oranı sırf destek vermek için bile bayaa arttı eğer CM'de Türkçe dil desteği olmasaydı 1000 oyun satacakken Türkçe dili olduğu için en az 2000 oyun satacak eğer burda FM'yide kıskandırmak açısından alacaklarada bakarsak bu sayılar 3000 - 4000 olacaktır yani ortada yaklaşık 3000 oyunluk bir fark var eğer SI'yLe SEGA'da böyle bir şey yapıp oyuna hem Türkçe ekleyip birde fiyatı 50TL yaptıklarını düşünürsek bir senede sattıkları 1000 oyun 50.000TL ediyorsa bu en az 3 katına çıkacaktır ve 150.000TL değerinde oyun satılmış olacaktır ve ben buna kesinlikle eminim SEGA eğer bu riski alırsa Türkiye'den yaptığı kârı çok rahat 3'e katlayabilir bu benim görüşüm...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by medievil View Post
    O bahsettiğimizden kasıt eğer Türkçe fm ise biz zaten boşu boşuna si ye bu kadar sallamışız. Burda suçlu olan si değil demekki. Oyuna Türkçe dil eklentisi koymak için yükset fiyat çeken kişiler.

Bedavaya yada uygun bir fiyata bunun yapılacağını bilen herhangi bir kişi buna hayır demez çünkü. Tabi ırkçı falan değilse.

Milyar €'luk şirketlerlerin Türkiyede yüzlerce binlerce fabrikası var. Özellikle otomotiv ve tekstil firmalarının bence bir kez daha düşünün.

2011 için biraz umutlarım vardı bu yazıları okuyunca o umutlarımda kayboldu. Böyle gelmiş böyle gidecek sanırım..
    Bugün görüştüğüm bir firmanın fabrikası battı.
    Neden bahsediyorsunuz?

Bu krizde kim harcama yapmaz.
    Zilyon adet oyun gelecek, 1000 tane satılıp zarar edilecek.Raf parası, kargo giderleri vs vs.

Önce oyun alın, riske girdiklerine değsin.Eğer zarar etmeyeceklerse kanıtlayın lütfen, artık daha fazla bu konunun uzamasını istemiyorum.

Quote Originally Posted by AirJeT View Post
    Eidos'un büyük risk aldığı ortada ama SI'nın böLe bir riski niye almadığınıda anLayamıyorum 1 sene Türkçe oyun denemesiyLe SI asla batmaz hatta eminim ki daha çok satış yapacaktır en az 2 kat burda bile CM'nin Türkçe olacağını öğrenildikten sonra satış oranı sırf destek vermek için bile bayaa arttı eğer CM'de Türkçe dil desteği olmasaydı 1000 oyun satacakken Türkçe dili olduğu için en az 2000 oyun satacak eğer burda FM'yide kıskandırmak açısından alacaklarada bakarsak bu sayılar 3000 - 4000 olacaktır yani ortada yaklaşık 3000 oyunluk bir fark var eğer SI'yLe SEGA'da böyle bir şey yapıp oyuna hem Türkçe ekleyip birde fiyatı 50TL yaptıklarını düşünürsek bir senede sattıkları 1000 oyun 50.000TL ediyorsa bu en az 3 katına çıkacaktır ve 150.000TL değerinde oyun satılmış olacaktır ve ben buna kesinlikle eminim SEGA eğer bu riski alırsa Türkiye'den yaptığı kârı çok rahat 3'e katlayabilir bu benim görüşüm...
    Satılan resmi değerleri görseydiniz niye Türkiye'de olduklarını sorgulardınız emin olun.
    Last edited by Cengo : 12.Eylül.2009 at 00:58
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

İkili tartışmaya girmeyi istemiyorum ancak siz beni anlamıyorsunuz. Günümüz teknoloji çağı kargo, raf parası gibi giderler sizi korkutuyorsa oyunu internetten satasın.Satın alan indirir. Hatta burda büyük potansiyel var sürümdende kazanabiliriz diyip fiyatıda aşağı çekersin. Avrupadaki kişilerin oyunu Türkiyeden ucuza edinmelerini engellemek içinde oyuna sadece Türkçe dil eklentisini koyarsın. (Örnek: crysis)

Bakın yukarıda ne yazmışım:

Bu firma gerçekten Türkiye'de orjinal oyun satmayı istesin binlerce çözüm bulur, uygular.

Yukarıda yazdıklarım iki dakika içinde aklıma gelenler ve başka firmaların kullandıkları yöntemler.

Son olarakta kriz sadece o firmaları değil bizide vurdu ve oyun 90 tl..

Zaten bu konuda yöneticiler bazında olumlu konuşan ve tüketicileri anlayan tek kişi Vieri. Diğer arkadaşlar durumdan son derece memnun görünüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Memnun olduğumuz elbette söylenemez, ben hiç oynamayacağımı bildiğim halde Cm aldım. İndirmedim bile mesela oyunu henüz ama sırf bu satışları görüp FM seneye Türkçe olur umudundayım. FM önce alın, bakarız politikası uyguluyorsa, bunu CM üzerinden gerçekleştirebiliriz ve satış rakamları yüksek olursa CM'nin (ki olacağını da sanmıyorum, oyun Türkçe, orjinalden farkı yok, korsanı indirip oynayabiliyorsun, ee böyle olunca ülkemiz insanı neden orjinale para vereyim ki der duyarlı ufak bir kısım haricinde) FM bu pisayası görüp seneye bu konuda girişimler yapabilir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Bu kadar kesin nasıl konuşuyorsunuz anlamıyorum. Açın aral forumlarını okuyun Crysis Türkçe çıktığında 1 haftada stoklar eridi oyun bulunamıyordu. Aralda bu yüzden çok tepki çekti. Satışlardan memnun oldular heralde ki warhead de Türkçe çıktı. Anlaşılan o ki bu satışlarda yeterliydi Crysis 2 de Türkçe çıkacak deniliyor.

Şimdi sorarım size bu forumda Crysis gibi oyunu kaldırabilecek pc ye kaçımız sahibiz. O oyun sırf Türkçe diye alındı.

Cm ye gelince ben tam tersi düşünüyorum. Gayet iyi bir satış rakamına ulaşacaktır.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Vierinin dediği gibi bekleyip görücez
    Last edited by medievil : 12.Eylül.2009 at 01:49 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri