Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 116 sonuç

Konu: FM 2010 ( 90 TL) - Steam ( 60 TL)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Kesin konuşmuyorum, bu benim öngörüm. İnşallah yanılırım ama oyun internete düşmüş ve indiriliyor. Türkçe çıktığı için destek olalım diyenlerin sayısı, korsanı varken neden orjinal alayım diyenlerden az olacaktır diye düşünüyorum.

Crysis de yıllardır oluşmuş sisteme başkaldırıştı, CM de aynı etkiyi yapar umarım. Crysis'in yaptığı etki FM yapımcılarını etkilememiş, CM umarım etkiler.
    "YÜCE ATATÜRK"

exciting ben tartışmaya girmek istemem fakat yok sen bu mantıkla gidersen demişsin meraklanma benim mantığım evelallah bana yeter benim burdaki örneklmemin amacı her şirketin yapısal anlamda kar zarar bilançoları vardır fm yapımcıları kaç senedir türkiye piyasasında ve bu piyasadaki mallar ne kadar çok satılıyor 70 milyonluk nüfus bu nüfusun atıyorum 2 milyonu fm oynasa bunlardan %52.2si korsan alsa ve benim bu oyun piyasasından payım beklentilerimin altında olursa bu adamlarda marka oldukları için türkçe paketi koymaz ve sen daha çok beklersin benim kendime yetecek ingilizcem var ve ben chicken translation türkçesiyle oyun oynamak istemem ya burdaki bu adamların oyunu yapanların gerçek anlamda kar sağlıyacaklar ki bizim o zaman türkçe dil paketi oyuna eklensin yoksa bu piyasa avrupaya göre karı çok düşük bir pazar burda konular açıyorsunuz korsan almayın diye ***** paylaşmayın diye bu forum o zaman büyük bir forumsa korsan kampanyası başlatın klavyeden yazarak bazı şeylerde mantık arayarak çözüme kavuşulmaz akıl lazım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu kadar yazmışsınız. Çoğunu okudum ve hak verdim. İşin kısası ise şu:
    Cm 2010 bu sene Orjinal alımlarda Fm 2010'u geçerse seneye Fm 2011'i Türkçe oynayacağız.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Burada bir Crysis gördüm Türkçe olarak örnek verilmiş ki Crysis verilmesi gereken en son örnek Crysis'in Türkçe olmasının tek nedeni oyunun yapımcısı olan Crytek firmasının kurucularının Türk olmasıdır yani bu konu için verilebilecek en kötü örnektir...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şöyle bir açıdan bakalım, bir kitap yazdınız. Ardından kitabı satışa sürdünüz ve kitap ülkenizde ve birçok ülkede çok iyi sattı. Ancak bir ülkede çok çok az sattı, çünkü o ülkede insanlar korsan kitap alıyor. Aynı şekilde o ülkede ciddi bir kitap satışı yok, korsan kitaplar piyasaya hakim. Fakat o ülkenin insanları kendi dillerine çevirirsen alacaklarını söylüyorlar. Böyle bir durumda korsan damgası yemiş ülkenin diline kitabını çevirir misin? Yoksa bu insanlar daha ucuz diye korsan alır diye masrafa girmez misin?

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Zaten dünyada tek akıllı si. Dünya devi SONY nin pazarlamadan anladığı yok..

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Yazının özellikle ikinci paragrafına dikkatinizi çekmek istiyorum. PSN Türkiye aktif olmadan psp go ülkemizde satılmayacak.

Bunun anlamı şu ben önce size hizmeti(PSN Türkiye) getiriyorum. Daha sonra ürünümü(psp go ) satışa çıkartacağım.

Olayı birde SI'nin gözünden bakalım. Acaba SONY'nin yerinde SI olsaydı ne olurdu?

Siz önce psp go yu bi alın satışlara bir bakalım. Olurda bizi tatmin ederse PSN Türkiyeyi kullanıma sunarız. Oyunlar sadece dijital olarak yüklenebiliyor, bu yüzden PSN Türkiye açılana kadar oyun falan oynamazsınız. Herşey sizin oynayamayacağınız bir ürünü almanıza bağlı

ve bu atılımı yapanda SONY. Yani cafelerde evlerde senelerce çipli olarak kullanılan ps2'yi üreten firma. Türkiye'de ps3 oyunu satamayan bir firma.

Ayrıca emin olunki PSN serverlarına harcanak olan maliyet Türkçe FM için harcanak olan maliyetin çok ama çook üzerinde. Eğer Türkçe FM çok büyük bir maliyet ve risk ise acaba Sony'nin yaptığı ne çok merak ediyorum.

Kısaca istedikten sonra Türkçe fm de çıkartılır, uygun fiyatada satılır, riskede girilir..

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by AirJeT View Post
    Burada bir Crysis gördüm Türkçe olarak örnek verilmiş ki Crysis verilmesi gereken en son örnek Crysis'in Türkçe olmasının tek nedeni oyunun yapımcısı olan Crytek firmasının kurucularının Türk olmasıdır yani bu konu için verilebilecek en kötü örnektir...

Sen türk firması olupta yabancı isim veren firma duymadın mı hiç.
    Nasıl kötü örnek. Türk firması diye türkçe oyun çıkartmak zorunda mı? Far cry 'da aynı firmanındı türkçe mi oynadın oyunu.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by medievil View Post
    Yazının özellikle ikinci paragrafına dikkatinizi çekmek istiyorum. PSN Türkiye aktif olmadan psp go ülkemizde satılmayacak.

Bunun anlamı şu ben önce size hizmeti(PSN Türkiye) getiriyorum. Daha sonra ürünümü(psp go ) satışa çıkartacağım.

Olayı birde SI'nin gözünden bakalım. Acaba SONY'nin yerinde SI olsaydı ne olurdu?

Siz önce psp go yu bi alın satışlara bir bakalım. Olurda bizi tatmin ederse PSN Türkiyeyi kullanıma sunarız. Oyunlar sadece dijital olarak yüklenebiliyor, bu yüzden PSN Türkiye açılana kadar oyun falan oynamazsınız. Herşey sizin oynayamayacağınız bir ürünü almanıza bağlı

ve bu atılımı yapanda SONY. Yani cafelerde evlerde senelerce çipli olarak kullanılan ps2'yi üreten firma. Türkiye'de ps3 oyunu satamayan bir firma.

Ayrıca emin olunki PSN serverlarına harcanak olan maliyet Türkçe FM için harcanak olan maliyetin çok ama çook üzerinde. Eğer Türkçe FM çok büyük bir maliyet ve risk ise acaba Sony'nin yaptığı ne çok merak ediyorum.

Kısaca istedikten sonra Türkçe fm de çıkartılır, uygun fiyatada satılır, riskede girilir..
    +1
    söylediklerini çok beğendim.
    Last edited by cashua : 12.Eylül.2009 at 18:43 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Şimdi sizin verdiğiniz örnekLer iLe bunLar örtüşmüyor. Sigames oyuna Türkçe DiL desteği, Arapça DiL desteği ekLesen, bu şekiLde ne oLacağını görsen çok mu zor oLur yani. Sonuçta o pazarda yıLLardır gördüğün bir satış adeti var. Bunun artıp, atmayacağını görmek, bunu denemek ne kadar risk gerektirecek birşey. Şirket battıracak, tazminatLar ödettirecek kadar zor oLmasa gerek.
    Anlamiyorsunuz galiba. Yillardir gorulen onemli bir satis adedi falan yok ortada. Satin alinan her oyun icin en azindan 5 tane oyun korsan kullaniliyor ayrica. Bir de Turkce ciksa oyun, herhalde bu 10 katina cikar.

Turkiye'de satin alanlarin sayisi Istanbul'un nufusundan kucuk olan Portekiz, Irlanda, Danimarka, Yunanistan, Norvec gibi ulkelerin satislari Turkiye'yi katlamis durumda.

Anket yapaLım Türkiye ve diğer FM yi kendi diLLerinde isteyen üLkeLer arasında bakaLım yüzde kaçı önce yapsınLar sonra aLırım diyecek.
    Once yapsinlar sonra alalim'i anlarim. Benim karsi geldigim, once yapsinlar sonra satin alirim deyip, korsan oynamaya devam edenler. Madem boykot ediyorsunuz, boykot edin. Satin almiyorsaniz, korsan da kullanmayin.

Ama hem soyleniyor, hem de korsan kullaniyorsaniz sorun SI'da degil, ulkemin insaninin zihniyetindedir. Bu ziyniyet bozuklugu giderilmeden de Turkiye yatirim yapmak icin mantikli bir yer degildir. Buna da bahane demek yerine, bir sirketin hislerle degil mantigi ile davranmasi demek daha dogru olur.

Bakalim CM ne kadar satacak. 1 kurusa bile oyunu korsan oynayan kisi sayisi, satin alan sayisindan fazla olursa zaten Eidos da Turkiye'yi, "bunlarin kani bozuk" deyip siler atar.

Nesil
    2003

Farkli pazarlari degerlendirdiginin farkindasindir umarim.

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Arkadaşlar ticaret zaten risktir riske girilir siz zamanında girip yapmazsanız girenler olur pazarınızı tamamen kaybetme riskiniz daha fazladır ayrıca ben burada fazla bir riskde göremiyorum zaten olan bir pazarınız var ve bu pazarı türkçe eklediğinizde artacağı kesin eee risk nerde ben göremiyorum bazen firmalar bırakın artışı pazardaki yerini korumak için bile böyle hizmetleri kullanıcılarına sunar, sunmak zorundadır.Zaten bundan sonrada pazarını riske atmıştır bence Cm kendini geliştirir ve kullanıcıya kendini sevdirmeyi başarırsa Fm o zaman riske girer işte.

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Ayrıca sormak istediğim bir şey var gerçi geçen senede sormuştum ama unuttum kusura bakmayın bu steam den alınan oyunlar Türkiye den alınmış olarakmı görünüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Şu durumda FM'nin Türkiye pazarından kazanacağı para, CM piyasayı ele geçirdiğinde kazanacağından çok farklı olmaz. Kaybedilecek çok değerli bir pazar değiliz yani.

CM beklenen etkiyi yaparsa risk almayı göze alırlar. Yoksa avrupa ülkelerinde en ufak artış bile, bizim ülkemizde alınacak riskin ardından kazanılacak paradan daha fazladır. Bu nedenle avrupa ülkelerinde satışı arttırmaya çalışıp Danimarka'Nın, Norveç'in dillerini koyuyorlar. Orada talep onları arza ittiği için. Ülkemizdeki talep demek ki hiç heyecanlandırmıyor adamları ki buna bulaşmıyorlar.

CM'nin satışlarının bu heyecanı oluşturmasını beklemek şimdilik en umutlu şey olacak.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Daha önce böyle birşey söylendimi bilmiyorum ama çevremden gözlemlediğim kadarıyla bu oyun yeterince bilinmiyor bence tek sorun korsan değil.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Farkli pazarlari degerlendirdiginin farkindasindir umarim.
    Zaten Crysis desek Türk firması ondan diyorsunuz.

CM desek ucuz etin yahnisi diyorsunuz.

Sony desek farklı bir pazar diyorsunuz.(psp go ve ps3'ü de oyun pazarından saymadınız ya bravo)

Sizin gözünüze perde inmiş daha ne diyim ben.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    Arkadaşlar ticaret zaten risktir riske girilir siz zamanında girip yapmazsanız girenler olur pazarınızı tamamen kaybetme riskiniz daha fazladır ayrıca ben burada fazla bir riskde göremiyorum zaten olan bir pazarınız var ve bu pazarı türkçe eklediğinizde artacağı kesin eee risk nerde ben göremiyorum bazen firmalar bırakın artışı pazardaki yerini korumak için bile böyle hizmetleri kullanıcılarına sunar, sunmak zorundadır.Zaten bundan sonrada pazarını riske atmıştır bence Cm kendini geliştirir ve kullanıcıya kendini sevdirmeyi başarırsa Fm o zaman riske girer işte.
    Hem yatırım diyorsunuz hem de risk yok diyorsunuz. Kendi kendiniz ile çelişiyorsunuz.Yeminli çevirmenlere ödenen paralar ve dil uyumluluğu-test ekiplerine ödenen rakamlar da hiç düşündüğünüz kadar ucuz değil.Her bir kuruşun değeri var, ödeneklerin yanlış kullanımı finansman sahibini ve bütün karar merciilerini işinden attırır.

Bu işten kazananlar dağıtıcılardır, SI Games'in o kadar büyük rakamlar kazanma şansı yok.O yüzden riskler onlar için daha önemli.

CM'nin Türkçe olması, batma noktasında olan bir geliştiri firmanın bir kaç ürün daha fazla satarak işi elden kaçırmaması için sarfettiği çabadır.SI Games bunu değerlendirecektir, çünkü bundan daha iyi test süreci olamazdı.Hiç para ödemeden Türkçe dilin satışları ne kadar etkileyebildiğini görecekler.

Risk=Paradır.Ekonomik krizlerde para elde tutulur, olabildiğince az risk alınarak süreç devam ettirilir, kazanç rakamları riskler ile düşürülmemeye çalışılır.Bunları biliyor olmanız gerekliydi.Bu krizde yatırım yapanın sonu büyük olasılık ile batmaktır, küçük olasılık ise uzun vadede tekel olmaktır.Önünüzü görmediğiniz bir süreçte paranızı savuramazsınız.

FM zaten bir tekeldir, bu düzeni bozma şansları yok.İyi ki SI Games sıradan bir firma değil, bunu sene test sürecini erkene aldılar.Daha da geliştirmeye çaba sarfediyorlar, başka bir firma bunu bile yapmaz, oyunu cilalar, bir sene daha aynı oyuna mahkum ederdi.Yurt dışında kanunlar çerçevesinde %99,9 orjinal kullanım olması nedeni ile orjinal oyun satılmasından dolayı kâr marjları düşmeyecekti büyük ihtimal.

SI Games haklıdır, Türk kullanıcısı korsan kullandığı için haksızdır.
    Hem korsan kullanıp hem de Türkçe olmadığı için orjinal almayacağım, korsan kullanacağım demek terbiye sınırlarını aşmaktır.Ömer abinin de dediği gibi protesto edin.Hatta SI forumlarında konu açın, olumlu yanlarından, diğer oyununun Türkçe olmasının satın alıma katkılarından bahsedin.

Seçme hakkınız yoktur, oyun kalitesiz değildir.Eldeki ürün T.C. Kanununları'na uygundur.

Crysis her ülkede satış rekorları kırdı, çünkü grafikleri FPS türünde devrimdi.Türkçe olmasaydı da bu kadar olmasa bile ciddi oranda satılacaktı.Crysis kullancısı yüksek seviyede bir bilgisayara sahip olduğu için çoğunlukla maddi olanaklara sahip bir kitledir.ATI 4870X2'ye ya da GTX 290'a sahip bir kişi zaten bir çok orjinal oyuna da sahiptir.

Pazarı baltalayan sizsiniz, global kurumsal şirketlere bağlı çalıştığım için dolayısı ile gözlemleyebiliyorum.Türkiye pazarının Arap ülkeleri pazarından bile değeri fazla değildir.Türkçe sadece ülkemizde kullanılır, Arapça bile bir çok ülkede kullanılır.Korsan kullanımın Çin'den sonra en büyük olduğu, neredeyse hiç satış olmayan ve yatırımın sadece burada işe yarayabileceği bir gelişime asla hiçbir şirket katılmak istemiyor.

Gerçekleri kabul etmek zorundasınız, yoksa sürekli zaten yüzümüze çarpıyor.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bu Sigames ve Fm memnuniyetinide anLamıyorum bazı arkadaşLarın. Ne kadar beğenenLer varmış Sigames in bu poLitikasını. Aramızda böyLe arkadaşLar, böyLe düşünenLer oLdukça Sigames in bu poLitikasına sonuna kadar hak veriyorum.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Ben pes ettim zaten. Bende çok memnunum artık. Haydi hepimzi bimeks'lere, d&r lere gidelim pre order verelim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    Risk alinir alinmasina da, Turkiye SEGA'nin girebilecegi tek ulke degil.

Turkiye ile ugrasmak yerine, ABD'de satis arttiracak hamleleri yapmak daha dogru olabilir, zira ABD'de bir oyun satin alma kulturu vardir.

Veya oyunu Almanca cikartmak ve Almanya'da pazarlamak icin bir hamle yapabilir SEGA. Hem Turkiye kadar buyuk bir pazar, hem de ortalama gelir seviyesi daha yuksek. Yani kazanilacak daha cok para var Almanya'da.

Latin Amerika, Asya gibi pazarlar var. Japonya pazari var.

Turkiye'ye neden girerler, gelir kazanacaklarini bilerek girerler. Aksi takdirde zaten gelirlerini genisletebilecekleri ulkeler mevcut. Mevcut ortamda siranin Turkiye'ye gelmesine cok zaman var. Bu zamani kisatmanin yolu ne? Turkiye'ye yatirim yapmanin bir ABD, bir Almanya, bir Japonya kadar gelir kazandiracagini gostermek.

Bu da korsan kullanarak olmuyor tabii.

Nesil
    2003

Zaten Crysis desek Türk firması ondan diyorsunuz.

CM desek ucuz etin yahnisi diyorsunuz.

Sony desek farklı bir pazar diyorsunuz.(psp go ve ps3'ü de oyun pazarından saymadınız ya bravo)

Sizin gözünüze perde inmiş daha ne diyim ben.
    PSP ve PS3 oyunlarini alan, kullanan kitle ile PS oyunlarini alan/korsan kullanan kitle ayni mi?

Veya PSP ve PS3 oyunlarini korsan satin alma/korsan indirme, PC ile ayni mi?

Ayrica kurulan sistem ne? Internet uzerinden satin alma sistemi. Steam uzerinden FM satin alinamiyor mu dukkandakinin 2/3 fiyatina?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    SI Games haklıdır, Türk kullanıcısı korsan kullandığı için haksızdır.
    Hem korsan kullanıp hem de Türkçe olmadığı için orjinal almayacağım, korsan kullanacağım demek terbiye sınırlarını aşmaktır.Ömer abinin de dediği gibi protesto edin.Hatta SI forumlarında konu açın, olumlu yanlarından, diğer oyununun Türkçe olmasının satın alıma katkılarından bahsedin.

Seçme hakkınız yoktur, oyun kalitesiz değildir.Eldeki ürün T.C. Kanununları'na uygundur.

Crysis her ülkede satış rekorları kırdı, çünkü grafikleri FPS türünde devrimdi.Türkçe olmasaydı da bu kadar olmasa bile ciddi oranda satılacaktı.Crysis kullancısı yüksek seviyede bir bilgisayara sahip olduğu için çoğunlukla maddi olanaklara sahip bir kitledir.ATI 4870X2'ye ya da GTX 290'a sahip bir kişi zaten bir çok orjinal oyuna da sahiptir.

Pazarı baltalayan sizsiniz, global kurumsal şirketlere bağlı çalıştığım için dolayısı ile gözlemleyebiliyorum.Türkiye pazarının Arap ülkeleri pazarından bile değeri fazla değildir.Türkçe sadece ülkemizde kullanılır, Arapça bile bir çok ülkede kullanılır.Korsan kullanımın Çin'den sonra en büyük olduğu, neredeyse hiç satış olmayan ve yatırımın sadece burada işe yarayabileceği bir gelişime asla hiçbir şirket katılmak istemiyor.

Gerçekleri kabul etmek zorundasınız, yoksa sürekli zaten yüzümüze çarpıyor.
    Cengiz, "pazarı baltalayan sizsiniz" gibi bir cümle kuruyorsan sanırım bilgisayarındaki windows'un dahil, kullandığın bütün programlar orjinal. Çünkü söyleme tarzın sanki genel bir eleştiri yerine kendini kayırıp, başkalarını suçlar gibi. ya da ben yanlış anlamış da olabilirim.

Ayrıca crysis'in grafik anlamında pek bir devrim yarattığını düşünmüyorum. Half life 2'nin source motoru bir devrimdir. crysis'te devrim olan tek şey Türkçe olmasıydı bana kalırsa.

SIgames korsana hak vermiyorsa, korsanın doğduğu yer olan İsveç'e hiç bir şekilde destek vermemliydi o zaman. bu konuda SIgames'in korsanı bahane etmesini de doğru bulmuyorum. Ama Mustafa abinin açıkladığı veriler doğrultusunda adamlara hak veriyorum.

bunlar dışında dediklerine katılıyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyunun Türkçeleştirilmesi konusundaki düşüncelerimi zaten söylemiştim tekrarlamayacağım ama belirtmek istiyorum Crysis'in fizik motoru ve grafikleri o dönemde çıkan oyunlarla karşılaştırıldığında devrimdir.

sizin yaptığınızda bir nevi korsanı korumak şimdi neden orjinal alıyorsunuz oyun türkçe değil ki mantığına çıkıyor biri gelipte buna yalan desin hem orjinal oyun almıyacaksın hemde türkçe yapacaksın hahaha sadece gülünür arkadaşım orjinal alan alsın alamayan kendini kasmasın biz bunu diyoruz bu pazarda kitle ne kadar orjinal fm alırsa bizim haklılık payımız o kadar artar ama bu kitle bu zihniyetle giderse bende olsam türkçenin t harfini bile oyuna sokmam bu benim emeğime yapılmış saygısızlık derim siz hala SI Games firmasına gidipte biz oyunu türkçe istiyoruz gibi bir hakkınız yok oyunu orjinal alın ilk önce pazar payını genişletin gelipte sakın CMyi örnek göstermeyin çünkü cm olayı bitmiştir isterlerse oyunu türkler yapsın ama cm görsellik bakımından oynanabilirlik bakımından fmye su dökemez çok kötü bir oyun ama ileriki senelerde bir atak yaparlarmı görecez ama şuanda piyasada fm daha iyidir bu yazdığım sadece fm adına değil diğer bütün oyunlar böyledir kim ne derse desin SI Games sonuna kadar haklıdır

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaşlar bence satmıyor diyerek yanlış düşünüyoruz bu sitede 198bin üye var Bunların 20 bini orjinal oyun alsa sadece burdan kazandıkları para çevirmene fazlasıyla yeter ki bu ülke turksportaldan ibaret değil...

Ben dün cm 2010u sırf türkçe çıkarttılar diye 25tlya aldım FM'den kimse fiyat indirmesini beklemiyor türkçe dil eklesin gerekirse oyunu 120tl yapsın....

Biz para vereniz önce hizmet edilmeli sonra para ödenmeli...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Cengiz, "pazarı baltalayan sizsiniz" gibi bir cümle kuruyorsan sanırım bilgisayarındaki windows'un dahil, kullandığın bütün programlar orjinal. Çünkü söyleme tarzın sanki genel bir eleştiri yerine kendini kayırıp, başkalarını suçlar gibi. ya da ben yanlış anlamış da olabilirim.

Ayrıca crysis'in grafik anlamında pek bir devrim yarattığını düşünmüyorum. Half life 2'nin source motoru bir devrimdir. crysis'te devrim olan tek şey Türkçe olmasıydı bana kalırsa.

SIgames korsana hak vermiyorsa, korsanın doğduğu yer olan İsveç'e hiç bir şekilde destek vermemliydi o zaman. bu konuda SIgames'in korsanı bahane etmesini de doğru bulmuyorum. Ama Mustafa abinin açıkladığı veriler doğrultusunda adamlara hak veriyorum.

bunlar dışında dediklerine katılıyorum.
    Şu an İsveç'te görülen davadan haberdar değilsin galiba.
    Genelleme yaptım, buradaki kişilere özel bir görüş değil.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by ozidnz View Post
    Oyunun Türkçeleştirilmesi konusundaki düşüncelerimi zaten söylemiştim tekrarlamayacağım ama belirtmek istiyorum Crysis'in fizik motoru ve grafikleri o dönemde çıkan oyunlarla karşılaştırıldığında devrimdir.
    Göreceli bir kavram bu. Bundan bahsediyorum. size göre devrimdir. ben ve çoğu arkadaşım Crysis'i harika bir oyun buluyor ama devrim niteliğinde piyasaya bomba gibi düşmüş bir oyun olduğunu düşünmüyoruz. Half life 2 devrim yaratmadı diyebilecek bir kişi bulamazsınız ama crysis'ten bol bol bulursunuz. demek istediğim bu.

İsveç'te görülen davadan haberdar olmasına haberdarım da konuyla alakası ne ki? Her zaman İsveç ligiyle olsun diliyle olsun oyundaydı. korsanı bahane edenlerin bu ülkeye ambargo koyması gerekirdi. bundan bahsediyorum.

Türkiye Standartlarında Bir PC Oyununa 90 YTL Verecek Arkadaşlarımızın Sayısı Gittikçe Azalırken,Fiyatların Bu Denli Fahiş Seviyelere Çekilmesi İkame Mallar'a Yönelmemizi Sağlıyor.Veyahutta Korsan Yayınlara.Ben CM'yi Orjinal Aldım.Ön Sipariş İle.Senelerdir FM Oynuyorum.Ama Bu Yıl Bu Fiyat İle Orjinal Almam Biraz Zor.Ki Şayet Hatırlarsanız,09'un İlk Çıktığı Zamanlardaki Yaşadığımız Bir Çok Sorun İllallah Dedirtmişti.Alan,Alacak Olan Veya Siparişde Bulunan Arkadaşlarıma Hayırlı Olsun Diyorum Şimdiden...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kumralyakisikli View Post
    Arkadaşlar bence satmıyor diyerek yanlış düşünüyoruz bu sitede 198bin üye var Bunların 20 bini orjinal oyun alsa
    Aslında sorun burada, gerçekten 20 bin kişi orjinal alır mı? Türkçe olsa en fazla 3 bin kişi gider orjinal alır diye düşünüyorum. Tabii 90TL'nin de çok azı SI'ye gittiği için bu kadarlık satış oranından kar yapamayabilirler.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

20 bini orjinal alır almasına da bu satışlara yansırmı. Tanıdığım herkez yurt dışından alıyor.

Nesil
    2003

20 bini orjinal alır almasına da bu satışlara yansırmı. Tanıdığım herkez yurt dışından alıyor.
    Steam'den alinanlar yansir.

Turkiye icinden alinanlar yansir.

Yurt disindan ismarlayarak alinanlar yansimaz.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri