Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 116 sonuç

Konu: FM 2010 ( 90 TL) - Steam ( 60 TL)

Bu sene yine fm i orjinal kutulu almayı düşünüyorum. İçime asla ama asla sinmiyo en azından "yok efendim türkiyede satılmıyo, türkçe çıkarmaya gerek yok" gibi klasikleşmiş bişey söylediklerinde en azından ben kendi görevimi yapmış olucam. 90 milyon bizim için çok fazla olmayabilir ama kendi ortaokul ve lisede ki halimi düşünüyorum 90 milyon şuanda ki 500 milyon gibi gelirdi. Artık en azından türkçe çıkarmayacaklarsa bile en azından türkiyede ki fiyat politikalarından bi fedakarlık yapmasını bekliyoruz Sigames'in.

Cm i bende 12.5 € vererek internetten satın aldım. Alma nedenlerim
    1-Türkçe çıkararak en azından türk oyuncu topluluguna saygısını gösterdikleri için
    2- 0 dan başlayarak en azından çabalayarak buraya kadar getirdiiler, destek olunursa kimbilir daha ne aşamalar kaydederler diye düşündüğüm için
    3- Demosunu oynadım, oyun içi hatalar en az fm kadar, fazla da olsa yenilikçi oldukları ve insanların fikirlerine saygı duydukları için(eminim hataları düzeltecek yama çıkarcaklar ve bu yama fm de ki gibi hucum hattını düzeltip bu seferde savunma hattını bozan bi yama olmayacağını düşünüyorum)
    4-Artık sigames i dürten bi rakip oldugu için fm nin ilerleyen aşamalarda vurdum duymazlığını düzeltip en azından tekel kavramını ortadan kaldırıp, rekabetin içine sokup, oyunculara çok daha iyi oyun çıkarcaklarını düşündüğüm için

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Muhammet Celik View Post
    Parayla bir ürünü kıyaslama yapmışınız ya, helal olsun! Diyorum başka da bir şey demiyorum.

Size adminlik de başarılar dilerim....
    .
    Birleştirilen Mesaj:

En düşük bir fitre'nin 6,5 TL olduğu yerde 90 TL nasıl oluyor da normal bir rakam oluyor? Açıklar mısınız? Ben cevap bulmaya çalıştım ve şöyle bir şey çıktı. Ya fitre yanlış yazılmış 65 TL olması lazım ya da söyleyenin zengin olup ülkesinden haberi yoktur.

İyi akşamlar...
    O mesajı atmamla admin olmam ne alaka çözememiş olmakla beraber, admin olmak herşey bilmektedir ve admin eşittir herşeyi doğru söylemektir gibi bir denklemede hiç bir zaman katılmıyorum. Admin olmamı normal bir userdan tek ayıran fark bu sitenin sahibi olmam Herneyse aklının yettiği ölçüde cevap vermişsin ama hiç okulda pazarlama eğitimi aldın mı bunu bilmeden yazıyorum, bir malın pazardaki değerini, kalitesi, ona olan talep ve firmanın satış tercihleri belirler. Football Manager'de SI ve SEGA ortaklığının bir ürünüdür ve pazarda bir değere sahiptir. Bir çok kişi kalitesinden şikayet etsede gösterilen talep onu pazar lideri yapmıştır ve sunulan değere aynı konulu oyunlar içerisinde en çok satandır. CM'de aynı şekilde bir değere sahiptir fakat satış rakamları nezdinde geçmiş yıllar baz alındığında satış rakamları olarak bir gerileme söz konusudur.. İşte bizde burada birisi 1€ gibi rakama satılırken diğeri nasıl 90 TL oluyor bunu yorumluyoruz. Bir tarafta pazar lideri firma diğer tarafta pazarda gerileyen fakat bu gerilemeyi örtbas edebilmek için yeni stratejiler yaratan firma. Haliyle genelde ürünlerin değeri para ile karşılığı ödenerek alındığı için parayla ürünü senin verdiğin örnek gibi açıklama gereği duyduk. O yüzde artisliğin lüzümü yok. Bugün PS3 oyunlarına 100 liraların üzerinde paralar nasıl ödeniyorken FM'de değerini bu şekilde açıklamış. Bana görede bu bedel Türkiye şartlarında bir oyuna verilebilecek rakam açısından kesinlikle çok pahalıdır ve daha ucuz olmalıdır. Tabi burada tamamen SEGA / ARAL ilişkisi ile ilgili bir durumda söz konusu.
    CM'nin Türkiye piyasasına hareket getirip FM'ninde gözünü açacağını düşündüğüm için gelecek yıllarda daha farklılıklar bekliyorum. Bu arada bende destek olmak için CM'yi satın alanlardanım.

Quote Originally Posted by Krusty View Post
    90 TL evet belki çok değil ama bir oyun için yeterince çok. Sonuçta bu oyunu yüz kişi değil, binlerce kişi alıyor. Alacak olanlara da hayırlı olsun.

E bu ne oluyor peki?
    Sanırım bu kıyasa girmeyin lafı çok kişisel bir görüş ve yönlendirmeli oldu, bunu her iki oyunuda test edip gerçekten kıyaslanmazmış abi doğru söylüyormuşsun diyerek lafımın altına denediğiniz zaman yorumlarsınız Ben her iki oyunuda oynadım, henüz iki oyununda çok eksikleri söz konusu release versiyonlarını bekleyip tekrar deneyeceğim fakat şu aşamada FM bana daha simüle edilmiş gelirken CM'den aynı hazzı alamadığım için böyle bir yorum getirdim.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

herkese merhabalar. Foruma yeni üye oldum. Konuda geçen bütün tartışmaları okudum. Haddime değil belki ama konunun dışına çıkmışız sanki biraz :P benim merak ettiğim bir soru var konu ile ilgili , umarım yardımcı olabilirsiniz...

Oyun STEAM üzerinden alındığında 5 kullanım hakkı oluyor bunu biliyoruz.(en azından fm2009 da böyleydi,fm2010 da da öyle olacak deniyor emin değilim) Fakat ben oyunu kutulu alırsam, kutunun içinden çıkacak license key i de 5 defa kullanabilecek miyim? Neye göre anlaşılıcak 5 yada daha az kullandığım? 5 kullanım hakkı olabilmesi için illa ki STEAM den mi almam gerekiyor??

Şimdiden teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by feanor2732 View Post
    herkese merhabalar. Foruma yeni üye oldum. Konuda geçen bütün tartışmaları okudum. Haddime değil belki ama konunun dışına çıkmışız sanki biraz :P benim merak ettiğim bir soru var konu ile ilgili , umarım yardımcı olabilirsiniz...

Oyun STEAM üzerinden alındığında 5 kullanım hakkı oluyor bunu biliyoruz.(en azından fm2009 da böyleydi,fm2010 da da öyle olacak deniyor emin değilim) Fakat ben oyunu kutulu alırsam, kutunun içinden çıkacak license key i de 5 defa kullanabilecek miyim? Neye göre anlaşılıcak 5 yada daha az kullandığım? 5 kullanım hakkı olabilmesi için illa ki STEAM den mi almam gerekiyor??

Şimdiden teşekkürler
    Aldığınız lisan keyi internet üzerinden aktive etmeniz gerekmekte. Bunu sadece 5 kez aktive edebiliyorsunuz. Steam ya da kutulu fark etmiyor. Steam sizin aynı key numarasını kaç kez aktive ettiğinizin kaydını tutuyor. Eğer bilgisayara format atmak zorunda kalırsanız, oyunun öncelikle deaktive edersiniz ki 5 hakkınızın bir tanesi boş yere gitmesin. Yani sonuçta oyunu 5 makineye kadar kurabiliyorsunuz. 6 makina için mutlaka diğer makinalardan birinden deaktive etmeniz gerekmekte.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

arkadaşlar steam de kredi kartına taksit yapıyorlar mı ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Araldan sipariş verdim.. ne zaman elimde olur acaba , piyasaya çıktıgı gün mü?

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Seneye 100 olur artık Alıcak arkadaşlara hayırlı olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yuh diyorum başka bir şey demiyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Sendit te 29 Euro. 60 TL gibi bir fiyata geLiyor. ALırız madem.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bu fiyat olmadı

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

cm ne zaman çıkıyordu?
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Sendit te 29 Euro. 60 TL gibi bir fiyata geLiyor. ALırız madem.
    Takip nosu veriyormu sendit? Alacak arkadaşlar aylarca oyun beklemsinler.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Sendit takip no'su vermiyor. O yüzden oradan almamanızı öneririm. Gameseek ya da Asia-Play var.

Bir şekilde alırız artık, (Ya steam'den, ya da yurtdışından) bu kesin fiyat mı? Eğer öyle değilse bunda bir miktar indirime gidilmelidir. Neden dersek, eğer ki her ne dersek diyelim bu ülkede bir ekonomik bunalım ve darboğaz varsa buna duyarsız olmamak gerekir. Ülkedeki dağıtıcımız Aral'da bu konuda en az bizler kadar duyarlıdır. Ya da olması gerekir. Neticede oyunun fiyatı ne kadar artarsa, bu durumda insanlar tarafından alımı düşecektir.

75 TL ile tavan yapmıştır, ancak 5 kullanım hakkı ile ortalama 15 TL'ye gelmiştir. Ancak 90 TL olması sanki biraz, nasıl olsa alıyorlar, kaç yaparsak yapalım alırlar gibi olmuş.
    Last edited by Bursaspor : 28.Ağustos.2009 at 06:28
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Lütfen CM ile FM kıyasına girmeyiniz arkadaşlar,

birisi ferrari, diğeri ferrari görünümünde şahin. o yüzden birisi 90 TL diğer 1 € : )

Bunu belki ben FM'nin içinden gelen birisi olarak söylüyorum diye komik bulabilirsiniz fakat CM'yi ön sipariş ile yine destek olmak adına satın almama rağmen demodan beklediğimi bulamadım ve bu yorumu getirdim.

Bu denemeyi siz yaparak lafıma katılırsınız yada katılmazsınız fakat oynayınca farkı anlayacağınıza eminim. 1 € bir oyun için ne kadar ucuz gözüksede Türkçe dil seçeneği olan CM'nin Türkiye pazarında ki etkisini SEGA yakından takip edecektir. Burada kazanan biz Türkler olacağız
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Peki bu aktivasyon hakkında bilgisi olan var mı? Yine 5 hakkımız olacak mı, alıp almamam buna bağlı çünkü. Son okuduğumda SI forumlarında karar verilmedi diyordu sanki.

cm 2010 demoyu bende oynadım. türkce haricinde koskoca bir sıfır aldı benden. heleki 3d tam bi felaket adam pas verdikten sonra yere düsüyor. takım kadroları berbat alakasız oyuncular var kiralık oyuncular takımlarında degil özellikler cok amatörce database 1 yıl boyunca toplandı ama diyarbakırspordaki tazameta bile yok.. boyle amatörce hazırlanmıs oyunları gördükce fm yi ödüllendirmek adına 250 tl bile olsa bile orjinal almak geliyo icimden...

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Seneye de olur 200-300 cok satmaz sonra raabet görmedigi için Türkçe dil scenegi yok derler.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ben Cm ile kıyaslamıyorum. Ama FM'de 90 lira pahalı yahu. Bakalım daha üni açılınca kitapları alıcaz. Yol parası vs. vs.

Kardeşimin staj parasına el koymak lazım
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Edit: Sitece birleşip bir yerden alsak indirim imkanı var mı ? Böyle birşey varsa alalım birleşip..
    Last edited by SAİT71 : 28.Ağustos.2009 at 08:41 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

çok pahalı gerçekten önceki satışları bile bulamayabilirler bu krizde.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Lütfen CM ile FM kıyasına girmeyiniz arkadaşlar,

birisi ferrari, diğeri ferrari görünümünde şahin. o yüzden birisi 90 TL diğer 1 € : )

Bunu belki ben FM'nin içinden gelen birisi olarak söylüyorum diye komik bulabilirsiniz fakat CM'yi ön sipariş ile yine destek olmak adına satın almama rağmen demodan beklediğimi bulamadım ve bu yorumu getirdim.

Bu denemeyi siz yaparak lafıma katılırsınız yada katılmazsınız fakat oynayınca farkı anlayacağınıza eminim. 1 € bir oyun için ne kadar ucuz gözüksede Türkçe dil seçeneği olan CM'nin Türkiye pazarında ki etkisini SEGA yakından takip edecektir. Burada kazanan biz Türkler olacağız
    Demoda ben de birçok hata gördüm ama fm serilerinin de demoları hatalar ile dolu. Bunun yanında sadece türkçe desteği ile gelmesi bile çok büyük bir gelişme. Sonuç itibari ile fm 2009 oynayamamıştım ve fm 2008'den sonra orjinal fm oyunu almayı bırakmıştım. ( İşletim sisteminin dil yapısını bile değiştirmemizi istemişlerdi, hatırlayın lütfen.)
    İki senedir çok sevdiğim bir oyunu oynamayı bırakmıştım ve şimdi arkadaş grubumuzla birlikte ön sipariş verdik ve cm ile devam edeceğiz. Şahin olursa da olsun satışı arttıkça hatalarda düzelir nasıl olsa.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by medievil View Post
    Takip nosu veriyormu sendit? Alacak arkadaşlar aylarca oyun beklemsinler.

Ben iki kez aLdım ve hiç probLem oLmadı. Oyun çıktıktan 1 hafta sonra eLimde oLdu. Sadece dikkat ediLmesi gereken Posta kodu. Posta kodunu doğru girersen adres karışıkLığı feLan yaşamaz,sorunsuz bir biçimde eLde edersin oyunu.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

grafikler konusunda CM daha iyi olabilir ama oyun kodları konusunda CM FM karşında duramaz.Oyunda önemli olan kodlar olduğuna göre FM tartışmasız lider ve öyleda olacak.Örnek:CM 2010 demoda daha türkiyenin yabancı sınırını yapamamışlar

Quote Originally Posted by cashua View Post
    Demoda ben de birçok hata gördüm ama fm serilerinin de demoları hatalar ile dolu. Bunun yanında sadece türkçe desteği ile gelmesi bile çok büyük bir gelişme. Sonuç itibari ile fm 2009 oynayamamıştım ve fm 2008'den sonra orjinal fm oyunu almayı bırakmıştım. ( İşletim sisteminin dil yapısını bile değiştirmemizi istemişlerdi, hatırlayın lütfen.)
    İki senedir çok sevdiğim bir oyunu oynamayı bırakmıştım ve şimdi arkadaş grubumuzla birlikte ön sipariş verdik ve cm ile devam edeceğiz. Şahin olursa da olsun satışı arttıkça hatalarda düzelir nasıl olsa.

arkadaşa katılıyorum. SI'ye güvendik 3 yıldır BİLDİRDİGİMİZ sorunlar HATA olarak kabul edildi ve düzeltilmedi. Eidos'a güveneceğim bu ve sıradaki serilerinde. Unutmayın CM serilerinin başlangıcında da Eidos vardı, adamlara üvey evlat muamelesi göstermeyin.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydin

yine (mutlaka) hatalarla dolu, türkce olmayan bi oyun icin 90TL istemisler, alicak olanlara allah kolaylik versin nediyim

yurtdışından sipariş ile alırsak Türkiyeden alınmış gibi gözükmüyor. buda yapımcıları Türkçeden uzak tutabilir. o sebepten oyunu pahalıda olsa Türkiyeden alacağım. zaten taksitle felan alınabilme imkanı olması benim için cazip.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by bozoo1903 View Post
    arkadaşa katılıyorum. SI'ye güvendik 3 yıldır BİLDİRDİGİMİZ sorunlar HATA olarak kabul edildi ve düzeltilmedi. Eidos'a güveneceğim bu ve sıradaki serilerinde. Unutmayın CM serilerinin başlangıcında da Eidos vardı, adamlara üvey evlat muamelesi göstermeyin.
    Eidos sadece dağıtıcı.. Championship Manager'in yaratıcısı SI olmasaydı olmazdı zaten böyle oyun. Zaten sıfırdan Football Manager markasınıda marka yapan SI, SEGA değil. Eidos'tan ayrılırken anlaşmaya göre kodlar SI'da isim hakkı Eidos'ta kaldı.. Eidos bir kaç sene bu isim popülaritesiyle sattı etti ama artık bu şekilde bir çözüm yoluna gitmekten başka çareleri yoktu. Risk aldılar eskiden 25€ a tatminkar satış yapamıyorlardı şimdi sürümden kazanacaklar daha fazla kişiye hitap edecekler.. CM'ye devam etmek isteyen kişileri saygıyla karşılarım ama büyük konuşmuş gibi olacak vakti zamanında konuşmuş, Total Club Manager'in lansmanı yapıldığında TCM / CM rekaberi için, o zamanlarda şöyle demiştim: "Bu oyuna devam edeceğim diyenlerin hepsi CM'ye geri gelir.." Bunu görmek için kahin olmaya gerek yok (: şaheserler ortada. Herkes neden zevk alıyorsa onu oynamakta özgür. Kazanan oyuncu olsunda..
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Görüntülere baktığımda oyunda pek fazla bir yenilik olmamış gibi. Tabii test etmedim bilemem detaylı bir biçimde ne kadar yenilik yapmışlar diye. Ancak şu var;

Football Manager seneler geçtikçe Fifa Manager'a benzemeye başladı. Tıpkı Pro Evolution Soccer'ın 6. sürümünden sonra bir "Fifalaşma" revizyonuna girdiği gibi. Kanımca 2005-2006'dan sonra FM artık değişmeye başladı. Eski oyunlar daha basit ve arayüzü daha kullanıcı dostu idi. Sonuç olarak fiyat çok yüksek hiçbir şekilde FM'ye 90 TL vermem ben.

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Eidos sadece dağıtıcı.. Championship Manager'in yaratıcısı SI olmasaydı olmazdı zaten böyle oyun. Zaten sıfırdan Football Manager markasınıda marka yapan SI, SEGA değil. Eidos'tan ayrılırken anlaşmaya göre kodlar SI'da isim hakkı Eidos'ta kaldı.. Eidos bir kaç sene bu isim popülaritesiyle sattı etti ama artık bu şekilde bir çözüm yoluna gitmekten başka çareleri yoktu. Risk aldılar eskiden 25€ a tatminkar satış yapamıyorlardı şimdi sürümden kazanacaklar daha fazla kişiye hitap edecekler.. CM'ye devam etmek isteyen kişileri saygıyla karşılarım ama büyük konuşmuş gibi olacak vakti zamanında konuşmuş, Total Club Manager'in lansmanı yapıldığında TCM / CM rekaberi için, o zamanlarda şöyle demiştim: "Bu oyuna devam edeceğim diyenlerin hepsi CM'ye geri gelir.." Bunu görmek için kahin olmaya gerek yok (: şaheserler ortada. Herkes neden zevk alıyorsa onu oynamakta özgür. Kazanan oyuncu olsunda..
    Senin dediklerine kısmen katılıyorum fakat anlatmaya çalıştığım SI hatalarını düzeltmek için ORJİNAL olarak oyununu sattırmak istiyor, hakkı tabiki fakat hata kardeşim bu sen oyununu düzelt orjinal alınmaz ise dil ekleme ama (neredeyse 3 yıldır bi dump'a düşmeler, işletim sisteminin dilini değiştirmeler, ve kalecilerin asist kralı olması vs...) hataları bari bi ucundan düzelt.

Yahu yeni özellik eklemek yerine hataları düzeltse yapımca tadınadan yenmez oyun Fm09. ama ne hikmetse inat ediyorlar hataları göz ardı edip yeni özellik eklemeye. Hem oyun çokta pahalı değil (ayakkabıya 200tl, işlemci için 300$ sayan bir gençlik var) kullanıcı kitlesine göre. Sadece kızdığım nokta; Hatalar kabul edilip hâlâ bir çalışmanın olmamasıdır. Varsın bu yıl da FM'siz sabahlayalım. Bari hâtuna zaman ayırırz be usta

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Ben bi ayakkabıya 150 ytl veriyorum tamam ama bu bi oyun. Ben 14 yaşındayım bu sene liseye geçtim gidip anneme anne 90 ytlye oyun alcam izin verir misin mi dicem. Kendi biriktirdiğim parayla bile izin vermiyolar Ama CMyi 25 tlye alcam. Bi de Türkçe... Tamam CM'de hata var ama Fm de crush dumpu oyunu yapanlar çözemiyo
    turksportal...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Vallaha Lise 2 öğrencisi olarak 90TL'yi FM'ye vereceğimi sanmıyorum ki daha kitapları falan alcaz CM aLırım orjinaL FM'yide artık bi şekiLde yaparız
    Screw you guys, I'm goin' home

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri