Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 37 sonuç

Konu: Fenerbahçe

Nesil
    2003

Default Fenerbahçe

Fenerbahçe için düzeltilmesini istediğiniz hataları, gerekli kanıtları da ekleyerek, burada belirtiniz.

Lütfen bu konu altında oyuncu profilleri hakkında kişisel görüşlerinizi yazmayınız. Bu tip bilgi alış verişi için forumun bu bölümünü kullanınız.
    Last edited by perpetua : 02.Aralık.2009 at 11:38

Default Fenerbahçe Formaları

Oyunda Antrasit forma deplasman forması olarak gözüküyor. Antrasit forma bildiğim kadarıyla Fenerbahçe'nin üçüncü forması. Antrasit forma üçüncü, Sarı-Beyaz forma ikinci forma olmalıdır.

Teşekkürler.

Nesil
    2003

http://www.tff.org/Resources/TFF/Doc...2010/hepsi.pdf

TFF'ye bildirilen ikinci forma antrasit, ucuncu forma sari/beyaz. (Gerci sari beyaz ikinci forma olarak da kullanilabiliyor ancak antrasit sort ile, burada tercih antrasit formadan kullanildi.

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Man City'i aldım. Bellamy'i transfer listesine koydum. Haftalık 80.000 paud almakta. Fenerbahçe kiralama teklifi gönderdi. Kiralama teklifinde maaşının hepsini verebileceği şekilde gözüküyordu. Fenerbahçe bir oyuncuya haftalık 80.000 paund verebilecek kadar finansı iyi mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Haftalık 80.000 pound = Yıllık 3.840.000 Pounda eş olduğu için bi problem yok..
    Zira bu kadar güçlü olmasaydı Carlosa o kadar parayı veremezdi..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Her sene yıllık olarak Dünya'nın en zengin futbol kulüpleri listesini hazırlayan Deloitte's Money League'de 2009 yılında 19. sıradan ilk 20'ye girmiş ilk ve tek Türk takımı Fenerbahçe'dir. (Deloitte's Money League)

Burada da sürekli olarak dataların geçen sezon sonu itibariyle hazırlandığı söyleniyor. Şimdi ben de şunu sormak istiyorum reelde Fenerbahçe'nin daha zengin ve daha fazla likiditeye sahip bir kulüp olduğuna dair böyle sağlam bir kaynak varken nasıl oluyor da oyuna başladığımda dünyanın finans açısından en iyi 16. kulübü olarak Galatasaray'ı görüyorum? Eğer oradaki değerler takım değeri olsaydı Finance > Richest Clubs sekmesi altından gidiyor olmazdık.

Bu durumun oyuna bu şekilde yansıtılması başarısızlıktır ve gerçeği çarpıtmaktır. Umarım bu konu hakkında detaylı ve makul bir açıklama alabilirim...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Wederson View Post
    Her sene yıllık olarak Dünya'nın en zengin futbol kulüpleri listesini hazırlayan Deloitte's Money League'de 2009 yılında 19. sıradan ilk 20'ye girmiş ilk ve tek Türk takımı Fenerbahçe'dir. (Deloitte's Money League)

Burada da sürekli olarak dataların geçen sezon sonu itibariyle hazırlandığı söyleniyor. Şimdi ben de şunu sormak istiyorum reelde Fenerbahçe'nin daha zengin ve daha fazla likiditeye sahip bir kulüp olduğuna dair böyle sağlam bir kaynak varken nasıl oluyor da oyuna başladığımda dünyanın finans açısından en iyi 16. kulübü olarak Galatasaray'ı görüyorum? Eğer oradaki değerler takım değeri olsaydı Finance > Richest Clubs sekmesi altından gidiyor olmazdık.

Bu durumun oyuna bu şekilde yansıtılması başarısızlıktır ve gerçeği çarpıtmaktır. Umarım bu konu hakkında detaylı ve makul bir açıklama alabilirim...
    Finance > Richest Clubs, finans ile ilgili bir bölüm değildir.

En değerli kulüpleri tanımlar, bunu da bütün bonservis değerlerini toplayarak yapıyor.Dolayısı ile daha geniş rotasyona sahip Galatasaray'ın önde olması normal oluyor, daha fazla oyuncunun bonservisi toplanmış oluyor.

Finans yıllık hesaplanır, kasadaki para da değildir.Yıl sonunda gelir>=gider ise kulüp dengelidir.Fenerbahçe bu konuda Galatasaray'dan daha iyi durumdadır oyunda da, açıklamıştık.İsterseniz editor aracılığı ile girilen gelir ve giderleri kontrol edebilirsiniz.

Büyük kulüpler kasada para bırakmak yerine, her dönemde kâr marjını yeni yatırımlara harcarlar.Aksi taktirde düşüşe geçersiniz, CL geliri olmadığı yıl açığı kapatmak adına ya da geleceğe daha doğru adımlar ile girebilmek adına kulüpler hep yatırım planı içerisinde olmak zorundadırlar.Kasadaki parayı kıstas almamalısınız, zira ödemeler yıl içerisinde gelir ile karşılanıyor.Her yıl bunun için bütçe hazırlanıyor, kasadaki para ile iş yapılması mümkün değildir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Fenerbahçe'nin favori kişileri arasında Mehmet Aurelio da var. Kulüple davalı olmuş bir oyuncunun favori kişiler arasında olmaması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

başka bir yerede yazdım fakat buraya yazmak daha doğru olacak.

Senelerdir Fenerbahçe'nin bütçesi 6-7-8-9 m € aralarında değişiyor. Bütçemiz bumudur gerçekten, eğer böyle ise o şaşalı transferler nasıl yapılıyor, 2, bir fenerbahçeli olarak bütçemizin 6m€ olması beni gerçekten rahatsız ediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by SerKaN View Post
    başka bir yerede yazdım fakat buraya yazmak daha doğru olacak.

Senelerdir Fenerbahçe'nin bütçesi 6-7-8-9 m € aralarında değişiyor. Bütçemiz bumudur gerçekten, eğer böyle ise o şaşalı transferler nasıl yapılıyor, 2, bir fenerbahçeli olarak bütçemizin 6m€ olması beni gerçekten rahatsız ediyor.
    Eğer bahsettiğin başlangıçtaki bütçeyse o 6 milyon € yaz transfer döneminde yapılmış olan transferlerden sonra kalan bütçe.Eskiden yapılmış olan transferlerin üstüne bir o kadar daha bütçe veriliyordu ama son serilerde daha gerçekçi bir oyun için bu yöntem tercih edildi.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

09-10 sezonunda 106m€ gelir var ve 10-11 sezonu için bana verilen transfer bütçesi 14 m€. ne kadar saçma olduğu ortadadır. reel olarak bakılırsa yaklaşık 50 m €'ya yakın transfer bütçemiz var. ve bu oyunda gerçek olarak yansıtılmamış. diğer serilerde de böyleydi bu.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

fenerium gelirleri oyuna yansıtıldı mı?
    yansıtıldıysa ortalama ciro ne kadar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    fenerium gelirleri oyuna yansıtıldı mı?
    yansıtıldıysa ortalama ciro ne kadar.
    Oyunda sadece net gelir olarak yansitiliyor cunku giderler henuz modellenmedi. Yukarida gorecegin gibi 2009/10 sezonunda Fenerium'dan gelir 6 milyon Euro civarinda gerceklesmis (urun satisi gelirleri, ticaret olarak cevirilmis).
    Last edited by perpetua : 01.Aralık.2009 at 18:28

Nesil
    2003

09-10 sezonunda 106m€ gelir var ve 10-11 sezonu için bana verilen transfer bütçesi 14 m€. ne kadar saçma olduğu ortadadır. reel olarak bakılırsa yaklaşık 50 m €'ya yakın transfer bütçemiz var. ve bu oyunda gerçek olarak yansıtılmamış. diğer serilerde de böyleydi bu.
    Bir de giderleri ekleyebilirmisin?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bir de giderleri ekleyebilirmisin?
    giderler toplam olarak 98 m €. evet oyuna göre gayet normal bir bütçe. fakat eğer gerçektede giderlerimiz bu kadar ise, o bütçe nasıl yukarıda oluyor onu merak ediyorum.

Nesil
    2003

giderler toplam olarak 98 m €. evet oyuna göre gayet normal bir bütçe. fakat eğer gerçektede giderlerimiz bu kadar ise, o bütçe nasıl yukarıda oluyor onu merak ediyorum.
    Fenerbahce gectigimiz yillarda hemen hemen her yil Sampiyonlar ligi'ne katiliyordu ve buradan yilda yaklasik 10-15 milyon Euro gelir kazaniyordu (tabii bu UEFA'dan gelen paranin disinda oynanan maclarin hasilati da var).

Oyunun ilk sezonunda Fenerbahce Avrupa Liginde oynuyor ve bu ligin gelirleri nisbeten daha dusuk. Bu da ilk sezon sonunda transfer butcesinin biraz dusuk olmasina neden oluyor.

Dusundugun yilda 50 milyon Euro'luk transfer butcesi ise acikcasi biraz hayal. Fenerbahce son 2 yilda transferde 50 milyon Euro odedi ve hemen hemen takimin yarisi yenilendi (Emre 4.5 milyon, Guiza 14 milyon, Josico 1 milyon, Mehmet Topuz 9 milyon, Christian 7 milyon, Andre Santos 5 milyon, Ozer 4.5 milyon, Bilica 2.5 milyon. Toplam 47.5 milyon). Bu harcamalarda Sampiyonlar Liginden ozellikle ceyrek finale cikildigi zaman kazanilan gelirlerin buyuk payi var.

Fenerbahce gercekte, oyunda verilenden daha buyuk transfer harcamasi yapabilir mi? Pekala yapabilir. Ancak bunu yapmak icin gelirlerini yukseltme cabalarina girebilir (mesela Fenercell, Fener Bonus vs. gibi yeni projeler uretebilir). Ancak bunu oyuna modellememiz pek de mumkun degil. Oyun takimlarin gelismesini, baskanlarin gelir yukseltici aktivitelerini gozardi ettigi icin daha transfer butcelerinin gerceklesmesi icin bunlari ongormek ve buna uygun gelirler girmek gerekli. Bunu da ongormek mumkun degil.

Sizin yapmaniz gereken, zaten kuvvetli olan kadronuz ile sampiyonlar ligine girmeye calismak ve buradan gelecek gelirlerle ilerleyen yillarda daha buyuk butcelere ulasarak dilediginiz transferleri yapmak.

Bu yeni farkettiğim birşey; oyunda Galatasaray dergisi olmasına rağmen Fenerbahçe veya Beşiktaş dergisi yok. Ya da hiçbir kulübümüzün tvsi veya en çok bilinen gazeteler,dergiler vs. oyuna yansıtılmamış. Son yamayla düzeltildimi bilmiyorum, henüz denemedim yeni patch'i.

İngiltere'nin en alt liglerdeki takımların bile sadece kulüple ilgili birçok medya organı bulunuyor. Biz de bu tür şeyleri oyuna yansıtsak daha iyi olmaz mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CescFabregas10 View Post
    Bu yeni farkettiğim birşey; oyunda Galatasaray dergisi olmasına rağmen Fenerbahçe veya Beşiktaş dergisi yok. Ya da hiçbir kulübümüzün tvsi veya en çok bilinen gazeteler,dergiler vs. oyuna yansıtılmamış. Son yamayla düzeltildimi bilmiyorum, henüz denemedim yeni patch'i.

İngiltere'nin en alt liglerdeki takımların bile sadece kulüple ilgili birçok medya organı bulunuyor. Biz de bu tür şeyleri oyuna yansıtsak daha iyi olmaz mı?
    Konu hakkinda genel olarak cevap burada verilmisti.

Hangi medya kuruluslarinin oyunda oldugunun arastirma ile ilgisi yok.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

cristian'a 7 milyon mu vermişiz biz?
    o kadar verdiğimizi sanmıyorum. santos'tan daha ucuza geldi bize.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    cristian'a 7 milyon mu vermişiz biz?
    o kadar verdiğimizi sanmıyorum. santos'tan daha ucuza geldi bize.
    Orada biraz bulanik isler var belki de. Yani mesela Andre Santos'un bonservisinin %X'i bir baskasina aittir. Andre Santos'u 10'a, Christian'i 2'ye almis olmak yerine Andre Santos 5'e alinmistir. En azindan kagit uzerinde.

Brezilya medyasinda cikan rakamlar bu sekilde.

http://www.transfermarkt.de/de/spiel...sferdaten.html

http://www.transfermarkt.de/de/spiel...sferdaten.html

Nesil
    2006

Fenerbahçe dış saha performansı, iç saha performansından daha iyi. Bu bir oyun hatası mıdır? Fenerbahçe'yi yönetirken deplasmanda çok rahat maç kazanıyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Fenerbahçe dış saha performansı, iç saha performansından daha iyi. Bu bir oyun hatası mıdır? Fenerbahçe'yi yönetirken deplasmanda çok rahat maç kazanıyorum.
    Maalesef takimlar hem ic hem de dis sahada kapanmiyor oyunda.

Belki de 3 buyukleri diger her takimin rakip listesine eklemek lazim. Bu maclari daha ciddiye almalari ve oyuncularin daha motive olmasini saglamak icin.

Belki de diger kuluplerin reputation olarak daha da dusuk olmasi gerekli. Reputation farki nedeniyle teknik direktorler evlerinde bile daha kontrollu bir oyunu benimsesin.

Nesil
    2006

Kafam daha da karıştı Ömer abi, belki yarın ki Fizik vizesi yüzünden olabilir. Ama Fenerbahçe ile yönettiğim bütün kariyerlerde bu var, sanırsam benim taktiksel kurgum yüzünden olabilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Kafam daha da karıştı Ömer abi, belki yarın ki Fizik vizesi yüzünden olabilir. Ama Fenerbahçe ile yönettiğim bütün kariyerlerde bu var, sanırsam benim taktiksel kurgum yüzünden olabilir.
    Buyuk ihtimalle.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Denizlispor Fenerbahçe'nin other rivalslarına eklenmeli,2006dan beri pek sevildiğimiz yok .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Denizlispor Fenerbahçe'nin other rivalslarına eklenmeli,2006dan beri pek sevildiğimiz yok .
    Rivals rakipler demek, Denizlispor ile Fenerbahçe rekabet etmiyor.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Leeds ile de Galatasaray rekabet etmiyor

Nesil
    2010
    Yer
    Zonguldak-İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Rivals rakipler demek, Denizlispor ile Fenerbahçe rekabet etmiyor.

Çok Güzel Bir Laf Tam Yerine Oturmuş .Bencede Denizli Bi O Maç Yendi Zaten .

Benimde Maaş Bütçesi Sorunum Var.Cardozoya as takım sözleşmesiyle 3 m verebiliyorum yıllık.volkan şene kilit oyuncu sözleşmesiyle 2.5m verebiliyorum en fazla.Enteresan

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Onu yönetim ayarlıyo galiba. Oyuncunun Reputation'a göre.

Forma gelirleri hakkında birkaç sorum var.
    10.3.0 te
    Fenerbahçe 4 yıl için 8.9M €
    galatasaray 5 yıl için 21.2M € alıyor.

Fakat medyada çıkan haberlere göre mesela burada
    http://www.aksam.com.tr/2009/07/08/h..._geliyor_.html
    Fenerbahçe'nin 4 yıl için 22.8 M dolar kazanacağı yazıyor.

Hatta burada
    http://www.kanaldhaber.com.tr/HaberD...48262&catid=37
    Dört büyüklerin yıllık toplam forma geliri (milyon euro)
    Fenerbahçe 10.3
    Galatasaray 8.3
    Beşiktaş 5.2
    Trabzonspor 2.1 olarak belirtilmiş.

Sizce bir yanlışlık yok mu?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri