Sayfa 10 / 57 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
271 ile 300 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Ben biraz karamsarım bu konuda. Maalesef oyunun 10 bin rakamına ulaşabileceğini düşünmüyorum.

Birde şöyle bir durum var. Bazı sitelerde ön sipariş alınıyordu oyun için ve veren arkadaşlar muhakkak olmuştur. Yabancı bir siteden oyunu daha ucuza edinsek bu rakama dahil edilecek midir? Çünkü orijinal oyun alanların çoğu bu yolla alıyorlar oyunu.
    Turkce FM satisi sadece Steam uzerinden olacagi icin fiyat olarak zaten. Bildigim kadari ile fiyat olarak en ucuz secenek Steam zaten.

Baska yerlerden pre-order yapmis olanlar icin de birseyler dusunebiliriz.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Sadece bu foruma 1 haftada giren kişiler başvursa en az 1000 eder. %10 eder bu da. Bunun gerçekleşmesi için de çok iyi reklam olması lazım.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Şimdi şöyle bir durumda var, oyunun ön sipariş vermiş kişiler böyle bir sayım yapıldığında, sayım harici tutulacaklar değil mi?

Bunun dışında aklıma takılan birkaç soru var.

Ayrıca oyun satışa çıkmadan yapılacak imza kampanyasının sonucu nasıl belirlenecek? Yani; bu kampanyaya katılanlar kampanya sırasında resmi bir sözleşmeye mi imza atacaklar yoksa sadece söz verilmesi gibi bir durum mu olacak? Eğer bir sözleşme olacaksa işin içinde, o zaman bu oyunu alacakların içindeki birçok kişi 18 yaşın altında (Yani hukuki açıdan reşit olmayacaklarından) olabileceğinden hiçbir şekilde bir sözleşmeye imza atmaları mümkün değildir, atsalar bile bu imzaları geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle de yasal vasisi kimse onun imzasının bulunduğu bir belge karşılığında imza atabilirler. Eğer bu şekilde olmazsa resmi bir iş yapılmadığından karşı taraf açısından (Yani SI) olumsuz durumlar açığa çıkabilir.
    Herhangi bir kontrat olamaz zaten.
    SI'in istedigi Turk insaninin emege saygi gostermeyi kabul etmesi. Dedigim gibi, korsan oynayan her 100 kisiden 5 kisinin satin almasini saglamamiz Turkce'yi getirecek.

Kampanya bitiminde imza atanların oyunu alıp almadıklarının takibi nasıl olacak? Oyunun siparişinin verildiği adreslerden birinden sipariş takip formu gibi bir şey mi alınacak? Ya da oyun alındıktan sonra imza atan kişiler bir adrese giriş yaparak aldıklarını mı kanıtlayacaklar?
    Boyle bir kanit yok. Sozunuz, namusunuz durumu.

Oyunu yurtdışından alan kişiler için ne yapılacak? Ben oyunu yurtdışından ön sipariş ile aldım, ben bu kampanya içerisinde sanırım yer alamıyorum. Eğer sadece Türkiye üzerindeki satışlar sayılacaksa biz ne yapacağız?
    Dedigim gibi, Steam uzerinden satilacak ve sadece Turkce dilinde satilacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Şöyle birşey yapalım, forumdakiler orjinal kutusuyla foto çekip koysunlar foruma alınca

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Ben yine de 10.000 sayısına ulaşabileneceğini sanmıyorum. Türkiyede vergi malesef çok aşırı.

Birşey soracağım. Acaba FM 2009'u TR'den kaç kişi orjinal aldı bu bilgiyi alabilir miyiz Sports İnteractiv'den ?
    FM 2009 satislarini katlamamiz gerekecek. Ne kadar katlamamizin gerekecegini soylemem mumkun degil maalesef.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Kusura bakmayın da bir oyun için bi tomar para vermek istemez kimse.Hele hele bu oyunu en çok öğrenci kesiminin oynadığını ve kriz ortamında olduğumuzu düşünürsek kusra bakmayın da o kadar para sayamayız Türkçe olsun diye...
    O zaman da FM'i oynamayip, Turkce oynayabileceklerin onunu kapatmamaniz en dogrusu olur.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Aslında çok iyi bir haber fikir yürütmek adına fm09 satışlarını bilmek iyi olurdu. Girisimlerniz için sizi tebrik ederim. Yalnız hala yan çizen arkadaşlar olması üzücü. Hiç değilse dışa vurmayın. Ben si 10bin rakamı bulunmasa bile şöyle 6binin üstüne insaf edip bir adım atacağını düşünüyorum. Ama bunun için türksportal diğer fm siteleri ile işbirliği yapıp bu haberi yaymali.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Ömer abi internet üzerinden yabancı sitelerden sipariş verenler ne olacak satışı Türkiye sayılmayacak. İsteyen 43 Lira'ya kutulu oyun alabiliyor ancak kargo ile gönderdikleri için bu şekilde alanların bir katkısı olmuyor. Daha doğrusu sitenin satış merkezinin bulunduğu ülkede satılmış görünüyor. Bu gibi durumların belirtilmesi gerekmez mi?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Steam şuan için en ucuz satış yolu değil, daha ucuz kaynaklarda mevcut, ayrıca pre-order yapmış kişiler için bir şeyler yapılması zor gözüküyor çünkü çoğu kişi siparişi yaptıktan sonra bankaları ödemelerini de yapmıştır.

Yani bu süreçten sonra bu kişiler için bir şeyler yapmak zor gözüküyor, ancak oyun çıktıktan sonra bu Türkçe dil eklentisi yükleyerek, eskisi gibi oynayabilirler.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Ömer abi internet üzerinden yabancı sitelerden sipariş verenler ne olacak satışı Türkiye sayılmayacak. İsteyen 43 Lira'ya kutulu oyun alabiliyor ancak kargo ile gönderdikleri için bu şekilde alanların bir katkısı olmuyor. Daha doğrusu sitenin satış merkezinin bulunduğu ülkede satılmış görünüyor. Bu gibi durumların belirtilmesi gerekmez mi?
    Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Steam şuan için en ucuz satış yolu değil, daha ucuz kaynaklarda mevcut, ayrıca pre-order yapmış kişiler için bir şeyler yapılması zor gözüküyor çünkü çoğu kişi siparişi yaptıktan sonra bankaları ödemelerini de yapmıştır.

Yani bu süreçten sonra bu kişiler için bir şeyler yapmak zor gözüküyor, ancak oyun çıktıktan sonra bu Türkçe dil eklentisi yükleyerek, eskisi gibi oynayabilirler.
    Unutmayin ki her oyun artik bir seri numarasi ile geliyor ve bu seri numarasi aktivasyon icin gerekli. Gerekirse seri numarasi toplayarak Turkiye'de alinan oyunlarin kayidi SI'a iletilebilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Aslında çok iyi bir haber fikir yürütmek adına fm09 satışlarını bilmek iyi olurdu. Girisimlerniz için sizi tebrik ederim. Yalnız hala yan çizen arkadaşlar olması üzücü. Hiç değilse dışa vurmayın. Ben si 10bin rakamı bulunmasa bile şöyle 6binin üstüne insaf edip bir adım atacağını düşünüyorum. Ama bunun için türksportal diğer fm siteleri ile işbirliği yapıp bu haberi yaymali.
    Imza kampanyasini hazirladiktan sonra sadece FM siteleri degil, taraftar sitelerini de taciz etmeyi dusunuyoruz..

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

başlık değiştirilemez mi?

bence bu şekilde çok müşteri kaybediyoruz . başlık daha çekici olmalı

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Fm 2010 Türkçe Olacak mı?

Fm 2010 Türkçe Yola Çıkacak

Fm 2010'da Türkçe olabilir

Satışlara göre Fm 2010 Türkçe olabilir.

Nesil
    2006
    Yer

bence en ideali;

"FM 2010 Türkçe olacak ! Ama .."

zafer yolunda herşey mübahtır

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Aslında bir index hazırlasak siteye girişe herkes o reklamı görse sonra foruma veya siteye girse yadea ana sayfaya bir görsel yapsak

Nesil
    2003

Baslik ne olursa olsun, iceri dalanin ilk mesaji okuyacagindan emin degilim maalsef.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

O zaman Dış kaynakLı siteden verdiğim siparişi iptaL edip, Steam üzerinden oyunu edineceğim. BöyLece Türkiye satışına ekLenmiş oLur.

Hadi bakaLım.

Sendit vs gibi diğer dış kaynakLı siteLerden sipariş veren diğer arkadaşLarda siparişLeri iptaL edip, Steam üzerinden aLsın.

Bir şans vereLim Sigames`e.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    O zaman Dış kaynakLı siteden verdiğim siparişi iptaL edip, Steam üzerinden oyunu edineceğim. BöyLece Türkiye satışına ekLenmiş oLur.

Hadi bakaLım.

Sendit vs gibi diğer dış kaynakLı siteLerden sipariş veren diğer arkadaşLarda siparişLeri iptaL edip, Steam üzerinden aLsın.

Bir şans vereLim Sigames`e.
    Daha satin alma hemen. Benim kisisel tahminim Turkce olarak oyunun biraz gec cikacagi.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

O zaman bekLemedeyiz, SabırsızLıkLa.

Birde bu düşüncede sizin baskıLarınızın yanı sıra Cm nin çıktığı andan itibaren edindiği satış rakamının da bunda biraz etkisi varmı ?

Nesil
    2003

O zaman bekLemedeyiz, SabırsızLıkLa.

Birde bu düşüncede sizin baskıLarınızın yanı sıra Cm nin çıktığı andan itibaren edindiği satış rakamının da bunda biraz etkisi varmı ?
    CM'in Turkce cikmasinin alakasi vardir ama CM'in satislarindan haberleri yok.

Turkiye buyuk bir pazar, bunun farkindalar. Ancak Turkiye'de oyunlarin korsan olarak kullanilmasi en buyuk sorunlari. Miles'in bana soyledigi, "oyunun Turkce cikmasini COK isterim, ancak bu sadece insanlarin oyunu satin almasi ile mumkun" FM 2009'da satislar TFF'nin ligi lisanslamak icin istedigi nispeten kucuk bedeli bile karsilayamayacak cinsten (yani sadece TSL'nin logosunun oyunda olmasi).

Bu nedenle de demo'da Turkiye quickstart'i ve oyunda Turkce dilinin cikmasi icin 10 bin kisiden satin alma sozu istiyorlar.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

VaLLa 10000 çok ciddi bir rakam. Ama bu durumda iyi bir rekLam kampanyası iLe oLabiLeceğini düşünüyorum.

TakıLdığım bir sinema sitesinde biLe Cm iLe iLgiLi Türkçe çıktığını beLirtiLen bir konu açıLdığında iLgi çekti ve hiç hayatında CM,Fm biLmemiş bir adam sırf bu oyunu Türkçe yapıyorLar, bir destek de benden deyip gidip orjinaL CM aLdı. BöyLe bir rekLam iLe ekstra orjinaL kuLLanıcıLarı ekLenebiLir.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Abi belli organizasyonlarla bu kişiye ulaşabiliriz. Belli gruplar oluşturup çeşitli fm cm pes fifa ve bütün bu tür fan sitelerine uğrarız açıklarız durumu ne yapmaları gerektiğini vs vs böylelikle bu rakama yakın bir rakam çıkarabiliriz.

Nesil
    2003

VaLLa 10000 çok ciddi bir rakam. Ama bu durumda iyi bir rekLam kampanyası iLe oLabiLeceğini düşünüyorum.

TakıLdığım bir sinema sitesinde biLe Cm iLe iLgiLi Türkçe çıktığını beLirtiLen bir konu açıLdığında iLgi çekti ve hiç hayatında CM,Fm biLmemiş bir adam sırf bu oyunu Türkçe yapıyorLar, bir destek de benden deyip gidip orjinaL CM aLdı. BöyLe bir rekLam iLe ekstra orjinaL kuLLanıcıLarı ekLenebiLir.
    Valla bu bilgiyi diger forumlara tasiyacagiz. Ancak her yere yetismemiz tabii mumkun degil. Biraz da Turkce FM isteyenlerin kendilerini bu bilgiyi baska forumlara tasimasi gerekli tabii.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

VaLLa oLay bir kesinLeşsin, dijitaL imza oLayı başLasın eLbet duyarLı kişiLer taşın aLtına sokacaktır eLini.Ben dediğim sitede açarım bir konu, adminLer iLe feLan irtibata da geçerim gerekirse.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence yeni bir konu açalım herkes başka forumlarda açtığı konuların linkini oraya versin böylece bilelim ve takip edelim..

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Baslik ne olursa olsun, iceri dalanin ilk mesaji okuyacagindan emin degilim maalsef.

bence ucu açık bir cümle (örneğin benim dediğim gibi:"FM 2010 Türkçe olacak ! Ama ..") mutlaka okutur ilk mesajı. en azından merak uyandırıyor. bir zahmet okunsun..

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

banner tarzı bişey hazırlanabılır elımden geldıkce forumlarda yayınlamaya calısıyorum

Nesil
    2006
    Yer

edit: düzeltiyorum bu başlık güzel olmuş.. elinize sağlık ..

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

facebookta grup falan açsakmı?

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Açıkça söyleyeyim birşeyi daha. 80 TL Türkiye'de çok para be abi.

Babama ayakkabı alacam baba 80 lira ver desem verir.

Mont alacam desem verir.

Baba 80 lira ver oyun alacam dediğimde film kopar malesef.

Klasik " Oyun'a o kadar para verilir mi ?" lafını duyarız. O yüzden bence çok.

CM bu yıl 5-10 tlden oyun sattı. FM 80 tlden satıyor. Fakat bence CM daha çok kazanç elde etmiştir.

Sayfa 10 / 57 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Mesaj Yetkileri