Sayfa 11 / 57 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
301 ile 330 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Açıkça söyleyeyim birşeyi daha. 80 TL Türkiye'de çok para be abi.

Babama ayakkabı alacam baba 80 lira ver desem verir.

Mont alacam desem verir.

Baba 80 lira ver oyun alacam dediğimde film kopar malesef.

Klasik " Oyun'a o kadar para verilir mi ?" lafını duyarız. O yüzden bence çok.

CM bu yıl 5-10 tlden oyun sattı. FM 80 tlden satıyor. Fakat bence CM daha çok kazanç elde etmiştir.
    Sen de haklisin.

Steam fiyati 60 TL civarinda. Bir veya iki diger arkadas ile anlasip beraber de alabilirsin tabii. Korsan oynamak yerine bu yolu secmek bile daha dogru.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Ortak almak iyi fikir aklıma gelmemişti bak bu 4 kişi bulurum ben ortak almak için sanırım.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Şuan kendi sitemde oyunlar bölümüne açıp konuyu sabitledim. Bir kaç güne binlerce hit alacaktır ve meraklılarına ulaşacaktır.

http://www.forumbol.com/fm-2010da-tu...-t26745.0.html

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim gibi oyunu İngilizce oynamayı tercih edenlerde illaki vardır. Steam üzerinden sadece Türkçe satışı yapılacaksa kötü olur diye düşünüyorum.

Kendi dilimiz için destek oluruz ama ne yapalım

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Benim gibi oyunu İngilizce oynamayı tercih edenlerde illaki vardır. Steam üzerinden sadece Türkçe satışı yapılacaksa kötü olur diye düşünüyorum.

Kendi dilimiz için destek oluruz ama ne yapalım

yüzde yüz türkçe ayrı olur bence, tadı çok farklı olur. türkçe çıktıktan sonra türkiye de ingilizce pek oynanmaz bence. gerçekten çok farklı bir şey oyunun ana dilinde olması..

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

heyecanlandım birden nedense hadi SI, yap bi kıyak güldür yüzümüzü bizde sizi güldürelim.
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Steamde 5 tane pass veriliyor yılda en az 6-7 kez format atan birisiyim. Bu yüzden 90 tl sayıcam ondan bakaLım artık.Yada orj. alanlara Türkçe verilsin fiş vs gösterip

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by wawe1001 View Post
    Steamde 5 tane pass veriliyor yılda en az 6-7 kez format atan birisiyim. Bu yüzden 90 tl sayıcam ondan bakaLım artık.Yada orj. alanlara Türkçe verilsin fiş vs gösterip
    şifreyi deaktive edebiliyorsun sonra kullanmak üzere.. Böyle biliyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

ben hep şunu hayal etmişimdir(ekonomi vs anlamayan cahil biri olarak ); herkese denecek ki "şu şu şu kadar satış hedefimiz var, herkes parasını yollasın, eğer hedefe ulaşamazsak geri vereceğiz" bu şekilde kuşkuları dinmemiş insanların da onayı alınır ve değil 10 bin belki 50 bine ulaşılır . ama uygulaması biraz denetleme ister ve zor iş..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Aslında banka hesabı açıp herkes o hesaba gönderecek. Bunu yapmadan önce bir liste hazırlayacağız. Buraya ismini yazdıran mutlaka göndercek. Sonra toplanan para ile oyunlar alınacak vs. Böyle birşeylerde olabilir

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Aslında banka hesabı açıp herkes o hesaba gönderecek. Bunu yapmadan önce bir liste hazırlayacağız. Buraya ismini yazdıran mutlaka göndercek. Sonra toplanan para ile oyunlar alınacak vs. Böyle birşeylerde olabilir
    ben bu fikrini 2 gün önce Mustafa abi'ye söylemiştim. böyle bir hesap açalım millet para atsın biz keyleri dağıtalım falan diye. ama bunu söylerken de aklıma bu fikrin dezavantajları geldi. mesela siz 5 kişi anlaşırsınız ama sonra kalkar o kişilerden biri gider deaktif eder keyleri. bi sürü sorun olur yani.

ben çok isterdim böyle birşey yapmayı ama site olarak böyle birşeyin altına giremeyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Eminim ki bu foruma giren kişilerin Diğer girdiği forum sayısı da en az (200) vardır. Yani 200 foruma açılsa bu konu illaki o sayıya ulaşılır. Belki 10bin değil 50bin yaparız da TR oyunu daha erken çıkartırlar

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Oyunun Türçesinin Hayali bile çok güzel geliyor insana öncelikle cabalarınızdan dolayı Turksportal Interaktif ekibine Teşekkür Ediyorum...

Sırf Türkçe oyun yaptıkları için CM alan birçok kişi var eminim Türkçe ye destek vermek amaçlı birçok kişide FM alır orjinalinden ama CM 25 liraya satılmasına rağmen 10.000 rakamı şartını koymuyor FM ninde 10.000 şartı koymasada bunu birkaç yıl içerisinde 10.000'e çıkartalım dese olabilir 90 lira ile 25 lira arasında çok fark var CM ile FM arasında da çok fark var bende elimden gelen desteği yaparım ama 10.000 e ulaşabileceğimizi sanmıyorum en azından bir Türkçe yapalım bakalım ilgi nasıl olacak deseler veya fiyattada biraz fedekarlık gösterseler satışları artar.

90 liradan 100 tane satmak var birde 45 liradan 300 tane satmak var... hem fiyat düşer hemde Türkçe olursa satış patlaması olacağı kesindir... İmkansız demeyin CM yaptı üstelik hiçbir istek taleb olmadığı halde ve pazara iyi bir giriş yaptı bence ve bence bunu FM de yapabilir CM gibi 25 lira yapasına gerek yok 40-50 lira bile yapsa alan sayısı baya bi çok olacaktır tabi Türkçe ile beraber...

Nesil
    2006
    Yer
    sakarya

Türkçeye garanti versinler oyunda güzel olsun ancak öyle alabiliriz oyunu boşa para vermem ben açıkcası.Ya kötü çıkarsa ya türkçe konmazsa...türkçe olmazsa geri iade edebilecek miyiz?

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Hazırlıksız yakalandık diyebiliriz.90 YTL çok para olmasada ( 1 Yıl içerisinde ) bu haberi verdikten sonra alma kararı olanlar için zor olabilir.2011 için orjinal oyun almayı düşünüyorum.

sakary Ali Misafir

Harika bir haber.İnşallah şu sorunlara bir çözüm bulabiliriz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    Oyunun Türçesinin Hayali bile çok güzel geliyor insana öncelikle cabalarınızdan dolayı Turksportal Interaktif ekibine Teşekkür Ediyorum...

Sırf Türkçe oyun yaptıkları için CM alan birçok kişi var eminim Türkçe ye destek vermek amaçlı birçok kişide FM alır orjinalinden ama CM 25 liraya satılmasına rağmen 10.000 rakamı şartını koymuyor FM ninde 10.000 şartı koymasada bunu birkaç yıl içerisinde 10.000'e çıkartalım dese olabilir 90 lira ile 25 lira arasında çok fark var CM ile FM arasında da çok fark var bende elimden gelen desteği yaparım ama 10.000 e ulaşabileceğimizi sanmıyorum en azından bir Türkçe yapalım bakalım ilgi nasıl olacak deseler veya fiyattada biraz fedekarlık gösterseler satışları artar.

90 liradan 100 tane satmak var birde 45 liradan 300 tane satmak var... hem fiyat düşer hemde Türkçe olursa satış patlaması olacağı kesindir... İmkansız demeyin CM yaptı üstelik hiçbir istek taleb olmadığı halde ve pazara iyi bir giriş yaptı bence ve bence bunu FM de yapabilir CM gibi 25 lira yapasına gerek yok 40-50 lira bile yapsa alan sayısı baya bi çok olacaktır tabi Türkçe ile beraber...
    Bir de soyle bakalim.

Oyunu Turkiye'de oynayanlarin %5'i satin alirsa Turkce olur deniliyor.

10 bin kisilik rakam evet yuksek. Ancak oyunu oynayanlar arasinda 10 bin kisi oldukca mutevazi bir rakam.

Istedikleri, oyunun Turkiye icin ozel olarak cikmasini, ceviriyi, arastirmanin finanse edilmesine FM severlerin katkida bulunmasi.

Oyun 60 TL'ye satiliyorsa, bunun onemli bir kismi Steam'e gidiyor (endustri ortalamasi yaklasik %20), paketleme ambalaj (yaklasik %5), lisanslama (yaklasik %5), yayincini kari (yani SEGA %1.5), distributor kari (yaklasik 1.5%), pazarlama (yaklasik %8), Uretim maliyeti (yaklasik %45).

Oldu %86, kaldi %14. Bunun vergisi var, kaldi %8.5. Yani oyun basina 5 lira gibi bir rakam (60 x %8.5). (Turkiye'de 90 liraya satiliyor ama fiyat farki ithalatcinin maliyetleri ve kari).

10 bin unite x 5 Lira = 50 bin lira.. Yani hemen hemen hic bir sey.

CM'in amaci ucuz fiyata oyunu satarak piyasaya girmek. FM oynayanlarin CM'e gecmesini saglamak. Bu nedenle de zararina satis yapiyorlar. Bunun devamliligi yok, olamaz.

FM zaten yaklasik 200 bin kisi tarafindan oynaniyor Turkiye'de. Hem de korsan olarak. Oyunun gelismesi icin de SI'in korsan kullananlardan katkida bulunmasini istemesi pek de yanlis olmasa gerek.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Diyelim aldık orjinal fakat rakama ulaşılamadı ve Türkçeyi koymadan çıkarttılar oyunu. Ne olacak ?

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Bende orjinal alırım

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bir de soyle bakalim.

10 bin kisilik rakam evet yuksek. Ancak oyunu oynayanlar arasinda 10 bin kisi oldukca mutevazi bir rakam.

Istedikleri, oyunun Turkiye icin ozel olarak cikmasini, ceviriyi, arastirmanin finanse edilmesine FM severlerin katkida bulunmasi.

Oyun 60 TL'ye satiliyorsa, bunun onemli bir kismi Steam'e gidiyor (endustri ortalamasi yaklasik %20), paketleme ambalaj (yaklasik %5), lisanslama (yaklasik %5), yayincini kari (yani SEGA %1.5), distributor kari (yaklasik 1.5%), pazarlama (yaklasik %8), Uretim maliyeti (yaklasik %45).

Oldu %86, kaldi %14. Bunun vergisi var, kaldi %8.5. Yani oyun basina 5 lira gibi bir rakam (60 x %8.5). (Turkiye'de 90 liraya satiliyor ama fiyat farki ithalatcinin maliyetleri ve kari).

CM'in amaci ucuz fiyata oyunu satarak piyasaya girmek. FM oynayanlarin CM'e gecmesini saglamak. Bu nedenle de zararina satis yapiyorlar. Bunun devamliligi yok, olamaz.

FM zaten yaklasik 200 bin kisi tarafindan oynaniyor Turkiye'de. Hem de korsan olarak. Oyunun gelismesi icin de SI'in korsan kullananlardan katkida bulunmasini istemesi pek de yanlis olmasa gerek.
    korsanın yanında tabikide 10.000 hiçbirşey inşallah daha fazlasına da ulaşırız fiyat konusunda bu kadar çok şey olduğunu bilmiyordum artık hak vermekten başka çağre yok yiğidi öldür hakkını ver demişler diyecek tek şey herkes orjinal alsın.

benim demek istediğim yani Türkçe yi 10.000 şartı koymasalar zaten 1-2 yıla bu rakama ulaşırlar fiyat konusunda diyecek birşey yok adamların kari belli o konuda susacaz artık...

Tama biz elimizden gelen desteği yaparız orjinal mutlaka alırız ancak şu konuda ben eminim bizi iyilik yapana bizde mutlaka iyilik karşılık veren bir Milletiz. Crysis Türkçe çıktığında hem satış rekoru kırdı hemde bir çok site oyunun korsanını sitelerinde bulundurmadı orjinalini destekledi aynı şey cm için geçerli.

Eminim FM Türkçe olursa CM den çok daha fazla ilgi olur yeter ki koysunlar ve zamanla istedikleri rakamdan fazla satış yaparlar

Bu durumda bizde üzerimize düşeni yapacaz tabiki de hem orjinal alacaz hemde oyunu birçok sitede duyurmaya çalışacaz orjinal almaya konusunda bilgilendirecez inşallah her iki tarafta amacına ulaşır...

Benim kafama takılan bir soru var şimdi aral game cm yi 25 TL ye satıyor kendi karından da kısmış durumda mutlaka ve sanırım bunu Türkçe'ye destek için yapıyor eğer Türkçe'ye destek içinse aynı durumu FM ye konusunda da yapabilir aral dan bu konuda bilgi alabilirmiyiz acaba?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    Benim kafama takılan bir soru var şimdi aral game cm yi 25 TL ye satıyor kendi karından da kısmış durumda mutlaka ve sanırım bunu Türkçe'ye destek için yapıyor eğer Türkçe'ye destek içinse aynı durumu FM ye konusunda da yapabilir aral dan bu konuda bilgi alabilirmiyiz acaba?
    Aral'dan bu konuda ne gibi destek gelir bilemiyorum. Ben kendileriyle gorusmedim ancak saniyorum Mustafa bu konuda onlarla da gorusecektir.

Fiyatlandirma olarak karar SI'a ait. 25 TL gibi bir fiyatin CM'in maliyetini karsilamadigini dusunuyorum. CM'in umudu ileride insanlar oyunu begendikce 50-60 TL odemeyi kabul etmesi.

FM'in durumu cok farkli. FM zaten begenilen, oynanan bir oyun. Ancak korsan oynaniyor. Bu nedenle de maliyetlerin karsilanmadigi ancak oyunun oynandigi bir ortamda, FM'e bir yenilik yapmak SEGA'ya zarar verecegi icin Turkce eklemeyi destekleyeceklerini sanmiyorum.

sakary Ali Misafir

bazı arkadaşlarımız oyundan 2-3 tane alsınlar

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

2-3 tane alıp ne yapacak fakire mi dağıtacak Ali sende he

sakary Ali Misafir

10 bin sayısını ulaşmak için dedim canım

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Bir de soyle bakalim.

Amacım polemik yaratmak değil ama yaptığınız hesaba göre adamlar 90 liraya sattıkları oyundan 5 lira kar ediyorsa daha uygun fiyata satılan oyunlar nasıl kar ediyor? Örneğin NFS shift çıkalı bir hafta kadar oldu. Fiyatı 59.90 TL. Steam falan değil. Bildiğiniz box oyun.
    http://www.aralgame.com/asp/show_sto...roduct=01.0814

Merak ettiğim fiyat konusunda birşeyler düşünülmüyormu? Sonuçta 40 tl satan yerler var. İnsanlar yurt dışından alır bu durumda Türkiyede satılan oyunların sayısını etkiler.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Arkadaşlar bu haber bizim için çok önemli... Hem grafik hem de veritabanı olarak çok zayıf kalan CM bile Türkçe çıktığı için prim yaptı, destek gördü. Biz bu oyunu türkçe çıkaracağımızı tüm Türkiye' ye aktarırsak büyük bir başarı kaydedebiliriz.

Her yere konu açabiliriz. Mesela ajansspor.com forumları, var mı bilmiyorum sporx falan hatta tribündergi sitesi. Buralar en çok ziyaret edilen futbol siteleri. Benim tribündergide ve ajanssporda üyeliğim yok. Vakti olan arkadaşlar bu konu temelinde bir topic açarlarsa çok iyi olur diye düşnüyorum... Çünkü bu sene oyunda gerçekten müthiş değişiklikler var. Bir de Türkçe olursa aman sabahlar olmasın.
    Last edited by perpetua : 19.Eylül.2009 at 18:26 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Aral'dan bu konuda ne gibi destek gelir bilemiyorum. Ben kendileriyle gorusmedim ancak saniyorum Mustafa bu konuda onlarla da gorusecektir.

Fiyatlandirma olarak karar SI'a ait. 25 TL gibi bir fiyatin CM'in maliyetini karsilamadigini dusunuyorum. CM'in umudu ileride insanlar oyunu begendikce 50-60 TL odemeyi kabul etmesi.

FM'in durumu cok farkli. FM zaten begenilen, oynanan bir oyun. Ancak korsan oynaniyor. Bu nedenle de maliyetlerin karsilanmadigi ancak oyunun oynandigi bir ortamda, FM'e bir yenilik yapmak SEGA'ya zarar verecegi icin Turkce eklemeyi destekleyeceklerini sanmiyorum.
    Mutlaka ki cm zararına yapıyor bu işi adamlar sıfırdan başlayıp zirveyi hedefledikleri için ellerinde ki her kozu kullanıyorlar.

Ancak bazı şeyler vardır risk almazsan başarı gelmez cm bu risk i fazlasıyla aldı sonuç bence başarılı hiç cm veya fm oynamamış birisi bile Türkçe olduğu için oyunu merak edip alıyor ve tabi fiyat oldukça cazib.

FM bence bu risk i alacak ama öncelikle bir nabız yokluyor Türkçe yi zaten alırlar 1-2 seneye ama öncesinde risk e girib satışlarını arttırmayı hedefyilorlardır

ki bu da onların en doğal hakkı zaten ben cm yi oynamıyorum ama adamların bize böyle olumlu bir yaklaşımlarından dolayı orjinal aldım 25 lira beni ne zengin eder ne fakir.

Eminim FM'yi de böyle alacak birçok kişi vardır. Fm bu hali ile 1000 satıyorsa Türkçe ve yeni özellikleri ile rahat 6000 üstüne çıkar bir Türkçe eklentisi ile çok rahat satışlarını 5'e 6'ya katlarlar tabi fiyatda da biraz oynamalar olursa ki aral game de yapar diye düşünüyorum cm 25 liraya satıyorlarsa FM'yi de 50 liraya satsınlar cm den kat kat fazla satış olacağı kesin...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

http://forum.donanimhaber.com/m_3457...m.htm#34576990
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Burası çok aktif bir forum açtım konuyu.
    Last edited by Ahmet Göktaş : 18.Eylül.2009 at 18:31 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Bende şuanda bir sitede duyurdum yeni bir konu açıp reklam olarak görülmezse link ini vereyim buraya...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Sanmıyorum reklam olarak sayılacağını böyle bir konuda.

Diğer FM siteleri ile bir işbirliği olcak mı bu kampanyada ??

Sayfa 11 / 57 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Mesaj Yetkileri