Sayfa 12 / 57 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Konu açtığım site konuyu sildi böyle bir saçmalık görmedim FM ile ilgili bilgi verilmesine karşı çıkıyor sitede CM Türkiye'deki resmi sitesi kendi forumlarında FM2010 diye ayrılan yere açtığım halde sildiler...

Bende yeniden açacam böyle saçmalık mı olur yav

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Açma boşver işlerine gelmiyor anlasana. Nedeninin açıklamaya gerek yok herkes biliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Şimdiden duyurmakta fayda var ama asıl şu imza olayı başladığında herkese ulaşılmalı. Bu konuda da detayları bekliyoruz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Yine açtım bakalım bu seferde silecekler mi?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    facebook a falan grub açsak...
    Last edited by OnuldinhoHizmet : 18.Eylül.2009 at 19:02 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

http://www.*****.com/fm-serisi/30451...kacak-ama.html
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Aaa pardon yasakmış galiba özür dilerim.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    http://www.facebook.com/group.php?gi...6355036&ref=nf

Facebookta grup açtım.
    Last edited by Ahmet Göktaş : 18.Eylül.2009 at 19:18 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Benim gibi oyunu İngilizce oynamayı tercih edenlerde illaki vardır. Steam üzerinden sadece Türkçe satışı yapılacaksa kötü olur diye düşünüyorum.

Kendi dilimiz için destek oluruz ama ne yapalım
    Bende aynı Mustafa abinin durumundayım.Ama yinede oyunda Türkçe dilinin olması çok güzel olur.İnşallah bu sayıya ulaşabiliriz.
    " Sizler işiniz değilsiniz.. Sizler paranız kadar değilsiniz.. Sizler bindiğiniz arabalarınız değilsiniz.. Kredi kartlarınızın limitleri değilsiniz.. Sizler iç çamaşırı değilsiniz.. Sizler dünyanın dans edip şarkı söyleyen pisliklerisiniz. "

Tyler Durden- Fight Club

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

FM siteleri birlikte hareket ederek milleti orjinal oyun için teşfik etmeli bence.

Bende türkiyenin en büyük forumuna konu açarak arkadaşları yönlendirdim.
    http://www.*****.com/fm-serisi/30447...-ilk-adim.html

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

görünen o ki FM siteleri bir arada bir kampanya yürütemeyecekler...

CM'nin Türkiye resmi sitesinde olan konum geçici olarak kapatıldı ama haklılar çünkü daha garanti birşey yok diyorlar yöneticilerimiz de girişimlerini burada paylaşsalarda bizde onlarla beraber hareket etsek böyle parça parça değilde toplu şekilde hem daha faydalı olur...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Ya heyecan yaptım acaba çıkartır mıyız 10.000 orji alacak kişi

Ben ortakarkadşlarmla almayı düşünüyorum. Biliyorum iyi birşey değil ortak almak ama para yok malesef. 3-4 arkadş ortak alsak bir sorun olur mu ?

birden satışlarını 10 katlamamızı sadece bizden beklenmemeli yani 1000 satıyorsa haydi oyun Türkçe 10.000 satalım diye beklememeleri lazım ama satışlar 5-6000 bulur diye düşünüyorum aralda fiyatı düşürürse olabilir...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Abicim şimdi şöyle bir düşünelim Biz imza attık ve hedeflenen rakama ulaştık.. Fm 2010 Türkçe çıktı.

Ama biz sözümüzü tutmadık ve 10000 almadık. 3000 aldık.

Bu oyunu yapan adamlar nasıl olsa Türkçe yapmış olacaklar.. BUndan sonraki oyunlarda da Türkçe olarak çıkar diye düşünüyorum. Zaten nasıl olsa 2010 Türkçe.. 2011 de ne kadar yeni kelime gelebilir ? Ki gelse bile 2010 daki cümle öbeklerinden çok mu farklı olacak sanki ? ...

Ben böyle düşünüyorum.. Uygun fiyat bulursam falan kardeşimle ortak alabilirim..
    Sentugo.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bence öyle olursa değil 2011 , FM 2060 a kadar TR dilini hayal bile etmeyelim.Sadece biz mi akıllıyız

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ama bu vakit Türkçe Yamayı çıkarmak çok daha kolay olucak

Hayır adam bir kere yapsa devamı gelir.. Bİr kere yaptıktan sonra bir sonraki sürüm için yine o kadar para harcamayacak ki.. Zararını çok çok karşılar..

Ya zaten Fm'den bahsediyoruz. Bir Türkçe Yaması yapınca mı batıcak Allah aşkına.. 1 kere yaparsa zaten prestijini kaybetmemek babında devam ettirirler..

Ki şöyle de düşünmekte fayda var.. Fm 2009, 1000 adet satmış orjinal.. Türkçe Fm 2010, 3000 satarsa.. Çok büyük bir gelişmedir. Ondan sonraki bir bakarsın 4700-4900 falan olur..(5000 olmaz ) Adamlar nasıl beklerler bir anda 10000, Türkiye'de ya da en azından bu forumda kim inanıyor 10000 satacağını.. Hele ki artık tasarruf bile yapılamazken

Türkçe oyun çıkarsa zaten bir çok insan yine gidip 7-8-9-10 liraya(Artık kaçsa bilmiyorum) korsan alıcak ki.. O yüzden en iyisi oyun yapımcılarını epey zorlayıp illaki Türkçe çıkmasını sağlamalıyız..

Bu seferki akıl ve mantık :P
    Sentugo.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    görünen o ki FM siteleri bir arada bir kampanya yürütemeyecekler...
    Imza toplama asamasina geldigimizde bu bilginin daha genis yayilmasini saglariz. 1-2 gun sabir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Abicim şimdi şöyle bir düşünelim Biz imza attık ve hedeflenen rakama ulaştık.. Fm 2010 Türkçe çıktı.

Ama biz sözümüzü tutmadık ve 10000 almadık. 3000 aldık.

Bu oyunu yapan adamlar nasıl olsa Türkçe yapmış olacaklar.. BUndan sonraki oyunlarda da Türkçe olarak çıkar diye düşünüyorum. Zaten nasıl olsa 2010 Türkçe.. 2011 de ne kadar yeni kelime gelebilir ? Ki gelse bile 2010 daki cümle öbeklerinden çok mu farklı olacak sanki ? ...

Ben böyle düşünüyorum.. Uygun fiyat bulursam falan kardeşimle ortak alabilirim..
    Her yil ekleme yapilmasi gerekli oldugunu unutmamak lazim. Mesela goreceksiniz bu yil yapilan eklemeler nedeniyle FM 2009'da %99 olan ceviri, FM 2010 icin cok daha dusuk bir seviyede kalacaktir. Bu nedenle TSI'de bunu yapan arkadaslarin Turkce yamayi bos zamanlarinda uzerinde calisarak cikartmasi aylar suruyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Ya heyecan yaptım acaba çıkartır mıyız 10.000 orji alacak kişi

Ben ortakarkadşlarmla almayı düşünüyorum. Biliyorum iyi birşey değil ortak almak ama para yok malesef. 3-4 arkadş ortak alsak bir sorun olur mu ?
    Sonucta tek bir adet aliyorsunuz. Sadece 1 imza attiginiz surece benim acimdan sorun yok.

Biz birden böyle büyük bir heyecanla girişince herşey hemen olcak gibi bir durum biraz sabredecez o zaman...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Ama bu vakit Türkçe Yamayı çıkarmak çok daha kolay olucak

Hayır adam bir kere yapsa devamı gelir.. Bİr kere yaptıktan sonra bir sonraki sürüm için yine o kadar para harcamayacak ki.. Zararını çok çok karşılar..
    Su anda zaten Turkiye'den zarar ediyorlar. 200 bin adet korsan kullanici az bir rakam degil.

Ya zaten Fm'den bahsediyoruz. Bir Türkçe Yaması yapınca mı batıcak Allah aşkına.. 1 kere yaparsa zaten prestijini kaybetmemek babında devam ettirirler..
    Batmaz. Ama prestij kaybetmeme dusuncesi yanlis. Sonucta sirketler para kazanmak icin varlar. Hayir islemek icin degil.

Ki şöyle de düşünmekte fayda var.. Fm 2009, 1000 adet satmış orjinal.. Türkçe Fm 2010, 3000 satarsa.. Çok büyük bir gelişmedir. Ondan sonraki bir bakarsın 4700-4900 falan olur..(5000 olmaz ) Adamlar nasıl beklerler bir anda 10000, Türkiye'de ya da en azından bu forumda kim inanıyor 10000 satacağını.. Hele ki artık tasarruf bile yapılamazken
    FM 2009 1000 adet satmadi.

Türkçe oyun çıkarsa zaten bir çok insan yine gidip 7-8-9-10 liraya(Artık kaçsa bilmiyorum) korsan alıcak ki.. O yüzden en iyisi oyun yapımcılarını epey zorlayıp illaki Türkçe çıkmasını sağlamalıyız..

Bu seferki akıl ve mantık :P
    Turkce oyun steam uzerinden satilacak. Saniyorum ki dil dosyasinin baska kopyalarda kullanilmamasi icin bir guzellikler yapmayi dusunecek kadar akillilar. Sonucta gecen yil korsan kullananlarin karsilastigi tatile gidememe, daha onceki ikiye katlanan transfer ucretleri gibi seyleri kendileri eklediler. Bu tip seyler rahatsiz etmez diyorsaniz, oyunun bu kadar cok "crash" etmesinin bir nedeni de olmali degil mi? Ben bir defa bile "crash" ile karsilasmadim mesela ama herkez bundan sikayetci degil mi? Oyunun aktivasyonunun internet uzerinden yapilacagini da goz onunde tutarsak, ne kadar kisinin korsan kullandigini kontrol etmek, hangi seri numarali kisilerin hangi dil ile oynadigini ogrenmek mumkun olacaktir saniyorum. En azindan ben SI'in yerinde olsam, Turkce'yi bu tip verileri toplayabilecegim bir sekilde eklerdim. Ilerideki stratejimi belirlemek amaciyla.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

o zaman yapılacak tek iş alıyor zaten..
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by perpetua View Post

.........Sonucta gecen yil korsan kullananlarin karsilastigi tatile gidememe, daha onceki ikiye katlanan transfer ucretleri gibi seyleri kendileri eklediler. ............
    çok özür diliyorum, bunu sormak durumundayım; ben orijinal fm 2009 oynuyorum ama oyunda ileriki yıllarda oyuncuların satış bedeli(buy price) sürekli artıyor. 200-300 milyon pound lara çıkabiliyor. halbu ki oyun başında nispeten daha iyi. hatta baya iyi. bu dediğinizin benimkiyle bir ilgisi var mı şimdi merak ettim??..

Şimdi şöyle bir durum var, orijinal fiyatlarını Türkiye şartlarına göre ayarlar iseler 10 bini rahatlıkla geçeriz. Championship Manager gibi 20-30 TL orijinal fiyatı olursa millet korsan alacağına 10-15 lira daha ekler orijinal alır. Ama korsan 5 TL iken orijinal 60-70 TL olunca biraz zor gibi.

CM nin zararına sattığı ve bunun sürekliliğinin olmayacağı belli ama eminim ki Türkçe olursa ve fiyat konusunda bir indirim söz konusu olursa şuan ki satış rakamını baya bir katlar oyun...

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Merak ettiğim noktalardan biri;

Yıllardır bu sitede türkçe yama ile ilgili olarak devamlı niye geç çıkıyor tarzı konular açıldı. Her seferinde de istatistiki bilgiler verildi. İşte kelime başı bu kadar cümle bu kadar vs. vs. Şimdi ise SI gelmiş 10000 alın biz türkçe çıkaralım diyor.

bu dil ekleme zor bir iş. nasıl oluyorda bu adamlar o kadar kısa sürede türkçeyi oyuna ekleyeceklerdir. bence onlar cm 2010un türkçe çıkartması ile cbirlikte türkçe çalışmalarına başladılar. türkçe çıkacak kesin ama yıllardır işte korsan oyun oranı fazla ondan türkçe çıkarmıyoruz dediklerini için, şimd tükürdüklerini yalamamak nedeniyle 10000 kişi diye bişey çıkardılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

bu dil ekleme zor bir iş. nasıl oluyorda bu adamlar o kadar kısa sürede türkçeyi oyuna ekleyeceklerdir.
    Kardeşim/ Abicim;

Turksportal sadece bir fan ve araştırma sitesi resmi olarak. Buradaki imkan ile Koskoca Sigames in olanakları, yapabilecekleri çok çok farklıdır. Oyunun yapımcı firması yapabilir onların işi o. Ama buradaki insaların işleri farklı. Kalan süreleri kısıtlı, sosyal hayatlarınada ailelerine, okul veya işlerinede zaman ayırmak zorundalarki; şuana kadar yapılan çalışmalarda bu dediklerimden baya bi feragat ederek onlarca çeviren arkadaş büyük bir iş başardılar. Yani bu kıyaslama çok acımasız oldu

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    O zaman da FM'i oynamayip, Turkce oynayabileceklerin onunu kapatmamaniz en dogrusu olur.
    Niye yahu belki fakirim alacak durumum yok olamaz mı ? FM oynamıycaz mı o zaman ? Saçma bi düşünce..

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Araldan gelen mesaj. Çok yüksek deeğilmiş..
    Oyun dergilerinde en çok satılan 2. orjinal oyun gözüküyo türkiyede. Aral neyi çok satıyo peki yüksek değil diyo?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    çok özür diliyorum, bunu sormak durumundayım; ben orijinal fm 2009 oynuyorum ama oyunda ileriki yıllarda oyuncuların satış bedeli(buy price) sürekli artıyor. 200-300 milyon pound lara çıkabiliyor. halbu ki oyun başında nispeten daha iyi. hatta baya iyi. bu dediğinizin benimkiyle bir ilgisi var mı şimdi merak ettim??..
    Bu hata yanilmiyorsam FM 2008'de idi. 10 milyon Euro'ya anlasirsdiniz baska bir takim ile, kasanizdan 20 milyon Euro cikardi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by SYLaR View Post
    Merak ettiğim noktalardan biri;

Yıllardır bu sitede türkçe yama ile ilgili olarak devamlı niye geç çıkıyor tarzı konular açıldı. Her seferinde de istatistiki bilgiler verildi. İşte kelime başı bu kadar cümle bu kadar vs. vs. Şimdi ise SI gelmiş 10000 alın biz türkçe çıkaralım diyor.

bu dil ekleme zor bir iş. nasıl oluyorda bu adamlar o kadar kısa sürede türkçeyi oyuna ekleyeceklerdir. bence onlar cm 2010un türkçe çıkartması ile cbirlikte türkçe çalışmalarına başladılar. türkçe çıkacak kesin ama yıllardır işte korsan oyun oranı fazla ondan türkçe çıkarmıyoruz dediklerini için, şimd tükürdüklerini yalamamak nedeniyle 10000 kişi diye bişey çıkardılar.
    Kullanacaklari Turkce, burada yayinlanan yamanin gelistirilmisi. Bir kac gunde yapilacak bir is degil tabii ki.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

e diyelim imza toplamada 6000 kişi olduk ama oyun çıkıtktan sonra 10000 i bulduk o zaman ne olucak 2011 de de böyle olun o zaman mı Türkçe çıkaracağız diyecekler.

Sayfa 12 / 57 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Mesaj Yetkileri