Sayfa 13 / 57 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Niye yahu belki fakirim alacak durumum yok olamaz mı ? FM oynamıycaz mı o zaman ? Saçma bi düşünce..
    Fakirim araba alamiyorum deyip, sokakta gordugunuz arabayi caliyormusunuz?

Ya peki fakirim deyip arkadasinizin cuzdanindan para yurutuyormusunuz?

Eger oyle ise FM oynamak yerine zamaninizi gelir seviyenizi yukseltecek faaliyetlere harcamaniz daha dogru olmaz mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by De Guzman 10 View Post
    e diyelim imza toplamada 6000 kişi olduk ama oyun çıkıtktan sonra 10000 i bulduk o zaman ne olucak 2011 de de böyle olun o zaman mı Türkçe çıkaracağız diyecekler.
    Yaklasik 3 haftalik bir suremiz var.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Elimde imkan olsa orjinal oyun alırdımda 90 lira gibi bir fiyat karşımıza çıkıyor.Babamın emekli maaşının %12 si ediyor bu fiyat aileme böyle bir maddi külfeti yükleme hakkım yok.Orjinal oyun almıyorsan oyunu alma gibi bir şey olamaz.Övünmek giibi olmasın ama okulda bu sene 5. inci oldum derslerime daha fazlada agırlık veremem herhalde.Arada kendmi rahatlatmak için fm oynuyorum orjinal almıoyrum diye oynayamıycakmıyım. Malesef şartlar Türkiyede avrupa gibi değil.10000 kişi ye ulaşamıyacaz gibi geliyor refah seviyesi çok yüksek bir ülke değiliz malesef SI bizsen çok şeyler bekliyor

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by De Guzman 10 View Post
    Elimde imkan olsa orjinal oyun alırdımda 90 lira gibi bir fiyat karşımıza çıkıyor.Babamın emekli maaşının %12 si ediyor bu fiyat aileme böyle bir maddi külfeti yükleme hakkım yok.Orjinal oyun almıyorsan oyunu alma gibi bir şey olamaz.Övünmek giibi olmasın ama okulda bu sene 5. inci oldum derslerime daha fazlada agırlık veremem herhalde.Arada kendmi rahatlatmak için fm oynuyorum orjinal almıoyrum diye oynayamıycakmıyım. Malesef şartlar Türkiyede avrupa gibi değil.10000 kişi ye ulaşamıyacaz gibi geliyor refah seviyesi çok yüksek bir ülke değiliz malesef SI bizsen çok şeyler bekliyor

4-5 kişi ile birliktede alabilirsin

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

4-5 kişi diyince aklıma danaya girmek geliyor neyse oda yokki arkadaşlarımdan fm oyanayan yok

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Kullanacaklari Turkce, burada yayinlanan yamanin gelistirilmisi. Bir kac gunde yapilacak bir is degil tabii ki.
    yanlış bilmiyorsam burada yayımlanan yamanın türkçeleştirme oranı %70-%80 civarı birşey. FM10da da yeni eventler getirilmiş.buralarda da türkçeleştirme gerekecek. yani tsi'nin türkçe paketi fm10'un %60-%80 arası birşeye tekabül ediyor. ayrıca türkçenin diğer dillerden farklı bir yapısı olduğu da ortada(yüklem sonda). yani büyük zaman ve çok sayıda eleman ihtiyacı buluınmakta. si games'in yapacağı türkçeleştirme de google translate tarzı birşey olmasın?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Gayrettepe

Ya vergi mergi diyorsunuz ama Eidos koydu 25 liraya millet orjinal alsın diye kapış kapış gidiyor. Burada SI'nin politikaları yanlış ya da böyle bir riski göze alamıyorlar. Eğer insanlar 20 lira daha verip alabileceğini bilse her türlü alırlar ve SI de daha fazla para kazanır. 100 kişiden 5 kişi alsa diyorsunuz. Orjinal aldığında 75 lira diyelim. 25 lira yaptığında 4 katına çıksa satışlar yine daha fazla para kazanıyorlar. Sürekli korsan alan arkadaşları -evet kurallar böyle ama- eleştiriyorsunuz ama insanların ev harcamalarını zor karşıladığı -üstelik öğrenci- bir Türkiye'de bir oyuna 80-90 lira vermek gerçekten çok zor. SI'nin ciddi bir biçimde Eidos'u örnek alması gerekiyor. adamlar 1 liraya orjinal oyun satıyorlar(İstediğin kadar öde). SI'nin bu inadıyla ne oyun Türkçe olur ne de 10.000 tane orjinal satılır. Çok heyecanlanmayın derim, nitekim hayalleriniz kırılabilir. Bu kadar zaman kalmışken çok zor ayrıca o fiyatla benim senin gibi fedakar insanlar dışında kimse almaz 1.000'i zor bulur. Maalesef gerçekler bunlar!

FM çıktığı andan itibaren en çok satılanlar listesinde ilk sıraya oturuyor ve her ay ilk 3'ün içinde yer alıyor. 10000 rakamına ulaşılacağına inanıyorum.

10.000 biraz fazla bence başlangıç için. Tamam, bir satış sayısı sözü istemelerini anlıyorum ama 10.00 çok şimdilik.
    Sen Türkçe yaparsın, ben beğenirsem devamını getiririm zaten.
    Bir sürü dilde yapıyorsun zaten, Türkçe'yi de ekle bir seferlik, dene bakalım. Sonuçlarını gör.
    Biz de görelim nasıl olmuş Türkçe?
    İlla 10.000 dersen başlangıç için o zaman biraz zor bulursun o kadar adamı.
    Başlangıç için 5000 de 6000 de gerçekçi ol.
    Laflarım SI Games'e dir, yanlış anlaşılma olmasın.
    80-90tl konuşuluyor, öğrenci için yüksek para.

Ayrıca Eidos'un Türkçe çıkardığı oyununa karşı bir cevap olduğunu düşünüyorum ben bunun...

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

10000 satış yapıldı diyelim ya yamuk yapıp koymazlarsa Türkçe'yi

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

Quote Originally Posted by guarin14 View Post
    10000 satış yapıldı diyelim ya yamuk yapıp koymazlarsa Türkçe'yi
    sittin sene satamazlar bı daha turkıyede oyunu

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

10000 satış yapıldığında yamuk yapma şansları yok, Türkçe çıkar. Ayrıca oyun 90-100 TL değil, Steam üzerinden satılacak ve 60 liradan fazla olmaz.

CM ile karşılaştırmamak gerekir, CM bu sene yeniden adını duyurmak istiyor ve kar peşinde değiller. Seneye 45-50 civarı olacaktır CM muhtemelen, seneye de 25 lira olacağını sanmıyorum. FM bu nedenle riske girip, zaten çok kazanmadığı bir pazarda zararına satış yapmaz.

Hep diyoruz, 90 liradan 1 kişiye satıp kazanacağı karı, 25 liradan satıp 4 kişiden kazansa diye ama ya maliyet 25 liradan fazlaysa? Bu durumda her satılan oyunda zarar ederler, sürümden kazanmak bu değildir. CM nasıl yapıyor o zaman diyen olursa yineleyeyim, onlar için bu sene para kazanmak ilk planda değil, seneye de 25 liradan satsınlar, işte asıl o zaman daha çok takdir ederim ve FM'yi bırakırım.
    "YÜCE ATATÜRK"

sakary Ali Misafir

Bu arada siparişi yurt dışından verenler için en oldu.Onları sayıya katabilecekmiyiz.

Sabırsızlıkla bekliyoruz gelişmeleri.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Ödeme imkansızlığı olan arkadaşlar, 5 arkadaş birleşip oyun alabilirsiniz.

Rakamı bilmiyorum ama sizlerin söylediği 60 lira gibi rakam olursa 60/5=12 TL gibi bir rakam size ödenebilir bir rakam olacaktır diye düşünüyorum.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Valla bendede hiç yok ama ortak alan olursa ortak daha hesaplı olacak benim açımdan. Eğer Alacak arkadaşlar varsa özelden irtibata geçebilirler birleşip alabiliriz..

Fakirim araba alamiyorum deyip, sokakta gordugunuz arabayi caliyormusunuz?

Ya peki fakirim deyip arkadasinizin cuzdanindan para yurutuyormusunuz?

Eger oyle ise FM oynamak yerine zamaninizi gelir seviyenizi yukseltecek faaliyetlere harcamaniz daha dogru olmaz mi?
    Haklısınız ama kusura bakmayın da bu ülkede o zaman herkes hırsız konumunda.En azından mp3 indirmişliği var herkesin.Bir oyun oynamak için 90 milyon,5-10 şarkı dinlemek için 20 milyon verilirse bu o zaman korsan alanların ayıbı değildir,fiyatı belirleyenlerin ayıbıdır.Şu oyunu 10 milyon yapsalar ve korsanı yasaklasalar dediğiniz gibi Türkiye'den 10.000 kişi bu oyunu alır.Tüm dünyadan da alınan kişi başına 10 milyonla varın siz hesaplayın fiyatı.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Ben varım ortak olarak.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Haklısınız ama kusura bakmayın da bu ülkede o zaman herkes hırsız konumunda.En azından mp3 indirmişliği var herkesin.Bir oyun oynamak için 90 milyon,5-10 şarkı dinlemek için 20 milyon verilirse bu o zaman korsan alanların ayıbı değildir,fiyatı belirleyenlerin ayıbıdır.Şu oyunu 10 milyon yapsalar ve korsanı yasaklasalar dediğiniz gibi Türkiye'den 10.000 kişi bu oyunu alır.Tüm dünyadan da alınan kişi başına 10 milyonla varın siz hesaplayın fiyatı.
    Tekrar söylüyorum, korsan kullanımı savunamazsınız.Turksportal kurallarını çiğniyorsunuz.

Oyunun değeri Avrupa değerlerinden farklı değil.Vergiler ve ülke ekonomisi nedeni ile size pahalı gelebilir ama Steam rakamı pahalı değil.Oyunlar her zaman belli ölçüde pahalıdır, 10$'a asla ve asla böyle bir oyun satın alamazsınız.Lütfen üstelemeyin, çünkü söylediğiniz tamamen anlamsız.

Bir ülke ekonomik krizde diye o ülkede özel fiyatlandırma yapılamaz, bu diğer ülkedeki insanlar adaletsizlik.Söylediğinizin hiç bir dayanağı yok.

Steam rakamları daha uygun, bir kaç arkadaş birleşerek çok makul fiyata satın alabilirsiniz.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

FM 2009 1000 adet satmadi.
    Bunu duyduktan sonra 10.000 i bulacağımıza inanmıyorum

Bu arada oyunun fiyatı çok pahalı
    60 tl yerine 40 tl olsa bir şeyler düşünürüz
    Okul harçlıklarımdan fln biriktiririm ama 40 dan fazla olursa olmaz
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    CM nasıl yapıyor o zaman diyen olursa yineleyeyim, onlar için bu sene para kazanmak ilk planda değil, seneye de 25 liradan satsınlar, işte asıl o zaman daha çok takdir ederim ve FM'yi bırakırım.
    Bu sözünü unutma serkan abi
    Last edited by Jose Murat : 19.Eylül.2009 at 03:59 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

FM 2009 1000 adet satmadi.
    Zaten devlet sırrı gibi saklanıyor bazı şeyler. Adam akıllı biri çıkıpta arkadaş FM xxxx kadar sattı demiyor. İşin garibi ben bilmiyorum diyende yok. Sadece tahmin yapılıyor yöneticinin biride çıkıp hayır diyor.

1000 tane bile satamaz. Doğrudur. Yeni oyunlar 60 tl gibi bir fiyatla çıkarken bu oyun 90 tl. Ne özelliği varsa artık.

NFS'yi örnek vericem yine ya istisna diyeceksiniz yada farklı oyun türleri..

Ben peşin peşin yazayımda cevap yazmaya zahmet etmeyin.

Asıl konuya gelirsek Türkçeyi bi çıkartsınlar bakalım. Memnun kalırsam belki alırım...

Çok zor 10bin.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Benim aklıma 2 seçenek geliyor.

1-10.000 gibi bir rakam koydular önümüze ve onlarda biliyor bu rakama ulaşamayacağımızı.Fakat biz zorlayıp kampanya felan derken normalde 1000 küsur satan oyunu 4-5 bin sattıracaz.

Onlarda bizim koyudugumuz rakam 10.000 , Türkiyede 5.000 kişi aldı , malesef koyamıyoruz diyecekler.

Kazanan SI olacak. Neden mi ? Normal de 1000 küsurlarda satan oyun bu strateji ile 4-5 binlerde satacak ve 1 yıl içinde 4-5 katı kar elde edecekler Türkiyeden. Tamamen bir strateji yani....

2- Sı , Cmnin atağını ve nek adar destek gördüğünü görüp Türkçe dil'i ekledi Fm 2010 a fakat şimdi olabildiğince tavan rakama ulaşabilmek için bu yolu deniyor. Yani Türkçe dili çok önceden FM2010'a eklediler ama sanki henüz eklenmemiş gibi bir plan yürütüyorlar. Olur da 10.000 değil de 5-6 bin kişi bile alsa onların karı olacak.

Bu 2 stratejiden birisini uyguluyor SI. Fakat hangisi oldugunu anlamak zor....

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

perpetua 1000 den az sattı dememiş ki? 1000 adet satmadı demiş. 3000 adet de olabilir 500 adet de.

bence ulaşabiliriz 10 bine. ama "ulaşamayız" mantığıyla hareket edersek, yani inanmazsak ulaşamayız. 60(ya da 90) tl bir kişinin aylık sigara masrafından az bir rakam. bu kadar büyütmenin mantığı yok. nelere nelere para veriyoruz. 60 tl verecek 10 bin kişi çıkmazsa çok üzülürüm açıkçası. bu kadar mı emeğe saygı diye. 200 bin korsan satış dudak uçuklatıyor.

rakam çok yüksek, fakat sanmıyorum ki ulaşabilsin.
    Türk insanı her nerde ucuz varsa oraya gider, yalan mı ?
    Her insan evinin yanındaki Cdcide 4 T.L. vermek yerine orjinal oyun alıp 60 T.L. vermez. Bu bizim insanımızın bi düşüncesi bence.

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Tekrar söylüyorum, korsan kullanımı savunamazsınız.Turksportal kurallarını çiğniyorsunuz.

Oyunun değeri Avrupa değerlerinden farklı değil.Vergiler ve ülke ekonomisi nedeni ile size pahalı gelebilir ama Steam rakamı pahalı değil.Oyunlar her zaman belli ölçüde pahalıdır, 10$'a asla ve asla böyle bir oyun satın alamazsınız.Lütfen üstelemeyin, çünkü söylediğiniz tamamen anlamsız.

Bir ülke ekonomik krizde diye o ülkede özel fiyatlandırma yapılamaz, bu diğer ülkedeki insanlar adaletsizlik.Söylediğinizin hiç bir dayanağı yok.

Steam rakamları daha uygun, bir kaç arkadaş birleşerek çok makul fiyata satın alabilirsiniz.
    İsteyen istedigini alır kardeşim benim kimseye lafım yok.Niye savunayım ben ? Sadece fiyatların pahalı olduğunu söylüyorum ben size.Kriz olayı dünyanın heryerinde var zaten Türkiye'de böyle olsun diyen kim ? 10 000 rakamına ulaşılsın diyor böyle birşeyin imkanı var mı yahu ? Başka dillerdede çevirisi varken bu oyunun niye Türkçeye 10 000 barajı konuluyor ? Söylediklerimin olmayacağını zaten biliyorum.Ama mantıklı olanın bu olduğuna hemfikir değil misiniz ?

İsteyen istedigini alır kardeşim benim kimseye lafım yok.Niye savunayım ben ? Sadece fiyatların pahalı olduğunu söylüyorum ben size.Kriz olayı dünyanın heryerinde var zaten Türkiye'de böyle olsun diyen kim ? 10 000 rakamına ulaşılsın diyor böyle birşeyin imkanı var mı yahu ? Başka dillerdede çevirisi varken bu oyunun niye Türkçeye 10 000 barajı konuluyor ? Söylediklerimin olmayacağını zaten biliyorum.Ama mantıklı olanın bu olduğuna hemfikir değil misiniz ?
    aslında katılmıyor değilim, adamlar lehçe, macarca koyuyorlar oyunlara türkçe yok, crysis geldiğinde makul fiyata hepimiz orjinal almaya çalışmadık mı ? çok da zevkini aldığım bir oyundu.
    40 T.L. ödedik hemde yılın oyununa. 80 T.L. fm için çok.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arkdaşlar bende öğrenciyim ve hiç mi hiç alacak durumum yok inanın yeni çıkan kağıt paraların tasarımlarına yabancıyım o derece sıkışığım.

ama organizasyon ile bir kaç arkadaşla konuşuyorum 13-15 kişi başına ayarlayıp steamdan almayı düşünüyoruz. Eğer durumunuz müsait değilse gelin ortak olun 12-15 civarına alalım. O kadar parayı verelim artık.

bakalım ama öle de sıkıntı olmasın ?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar eğerki güvenemiyorsanız zorlamayalım ama forumda tanınan kişilerle birlikte alıyoruz. Bir yamuk olacağını düşünmüyorum.

Sayfa 13 / 57 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Mesaj Yetkileri