Sayfa 2 / 57 İlkİlk 12341252 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by igneli View Post
    Normalde yazmayacaktım bi daha ama son bişey daha yazayım imza konusu hakkında.

Kredi kartı alırken imza attığını belgede "yıllık kart ücreti"ni kabul ettiğinize dair madde de var. Fakat açılan dava ile mahkeme vatandaşı haklı buldu her ne kadar o belgenin altında imzası olsada.

Kanunlar her zaman vatandaşın yanındadır bunu sakın unutmayın.
    Konumuzla alakasını çözemedim
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

dava açın diyo galiba abi

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Zor olmasa gerek. İki sayfadır şirketlerin bilgisayarımızdan veri topladığını ve bizim bunu kullanım şartlarında kabul ettiğimiz tartışılıyor. Ona istinaden yazdım. Daha açık nasıl anlatabilirim?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Zor olmasa gerek. İki sayfadır şirketlerin bilgisayarımızdan veri topladığını ve bizim bunu kullanım şartlarında kabul ettiğimiz tartışılıyor. Ona istinaden yazdım. Daha açık nasıl anlatabilirim?
    Bu ayrı bir konu olarak tartışılabilir, yeri burası değil
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

FM 2010 Türkçe Çıkarsa Orijinal Satın Almaya Söz Veren Kişi Sayısı
    2783

%28
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Şu oyunu orjinal türkçe oynamak en büyük hayalim...LÜTFEN imkanı olan ve oyun'u biraz seven herkez alsın....

teşekkürler..
    Last edited by uaemrah : 25.Eylül.2009 at 01:42 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ben inanıyorum bu sayıya ulaşacağız...
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Evet fena gitmiyor bencede.Bu arada Mustafa abi biraz önce bütün üyelere gönderdiğin e-maili gördüm.Spam olarak gelmiş bana.
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Hollanda Rotterdam

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Evet fena gitmiyor bencede.Bu arada Mustafa abi biraz önce bütün üyelere gönderdiğin e-maili gördüm.Spam olarak gelmiş bana.
    Áynen spam olarak gelmis..

You can call me a hero.
    I'm no hero. I'm a legend.
    Heroes last a lifetime. Legends last forever.

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Bu ayrı bir konu olarak tartışılabilir, yeri burası değil
    Aramızda bizim böyle bi hakkımızın olmadığını söyleyenler olduğu için bilgilendirmek durumunda kaldım. Cevap hakkı doğduğu için söyledim. Yerinin burası olmadığını bende biliyorum.

Oyunun çıkış tarihine kadar forumları okumakla yetineceğim artık.
    Saygılar...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by sardokar View Post
    Cengiz cm'de de hatalar var tabi ama şu açıdan bakarsan neden cm dediğim daha iyi anlaşılır.
    Fm kaç senedir bu işi yapıyor? ayrıldıktan sonra bi 6 sene filan oldu heralde.
    6 senedir hep aynı şeyler hep aynı hatalar oldu.
    cm bir kaç senelik bir çalışmanın ürünü olmasına rağmen yenilikçi fikirler çalışmalar içerisinde.
    Elbetteki bir şeylere sıfırdan başladıkları içinde problemler olacaktır.
    Ama adamların getirdiği en güzellik olan cm season live özelliği bile oyunu almak için bir nedendir bana göre.
    Sürekli güncel bir data base sürekli güncellenen bir oyun fikri sizede güzel gelmiyormu?
    Acikcasi gelmiyor.

Mac motorunun gariplikleri, mac motorunu gelistirmek yerine 3D'nin guzel goruntulerle cikmasi, yapay zeka'nin FM'in basit seviyesinde bile olmamasi, lig kurallarindaki eksiklikler, veritabaninin gariplikleri beni sahsen CM'den uzak tutuyor. Sizi CM daha cok cekebilir. Satin alarak oynadiginiz surece de saygi duyarim.

Zaten konumuz CM ve FM karsilastirmasi degil. Konumuz FM'i kimlerin korsan kullanmak yerine satin alacagi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Kalyoncu1905 View Post
    not: oyuna Türkçe yama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama SI games'e 90 lira vereceğime türkçe yamaya 20-30 lira veririm. Turksportala da faydamız olur
    bu bence düşünülmeli.
    Oyunu orjinal almaniz bu oyunu Tukce oynamak isteyenlere faydali olur. Amac bizim tattigimiz FM zevkini daha buyuk bir kitlenin tadabilmesi.

Ayrica yamayi dagitmak icin Turksportal'in para almasi, bu konunun icinde daha once de tartisilan kullanim sozlesmesini ihlal eder.

Elbette Herkes İster Bu Oyunun Türkçe Çıkmasını.Bende Çok İstiyorum İmza Atanlar Arasında Olmayı.Ama Maddi İmkanlar Ne Yazık Ki Bu Sene El Vermiyor.Takdir Edersiniz Ki 90 YTL Çok Büyük Bir Rakam Bizim Pazarımızda.Diğer Ülkelerdeki Milli Gelirler İle Bizim Ülkemizi Kıyasladığımızda Arada Fahiş Seviyede Farklar Ortaya Çıkıyor.Ki Nitekim Okuduklarıma Göre De Pre Order(Ön Sipariş) Veren Arkadaşlarımızda Maalesef Bu Kitleye Dahil Olamıyor.Gönül İster Ki Rakama Ulaşılsın,Hatta 2'ye 3'e Katlansın,Lakin Ben Kendi Perspektifimden Baktığımda,Bu Oyunu Orjinal Türkçe Oynamak İçin Üzerime Düşen Sorumluluğu En Azından Bu Yıl Yerine Getiremeyeceğimdir...Şu Da Aşikar Ki Bu Oyuna Maddi Olanak Hazırlayıp Orjinal Kullanım Hakkına Sahip Olan-Olacak Olan Arkadaşlarımızda Elbetteki Türkçe Oynamayı Hakediyorlar.Ben Her Arkadaşa Hak Veriyorum.Alacak Olan İmza Sözü Verenler,Almak İsteyip De Durumu El Vermeyenler,Oyunun Hatalarından Bahsedip Bu Denli Bir Oyuna Türkçe Ekleyecek Diye 90 Lira Veremem Diyenler...Herkesin Kendine Göre Bir Gerekçesi Var.Ben Almak İsteyenler Ama Alamayanlar Kısmına Ekliyorum Kendimi.Sevgiler,Saygılar...

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    . Eğer bu sene istedikleri satış rakamına ulaşılırsa Türkçe artık eklenmiş olacak ve önümüzdeki senelerde bu orjinal alanları kaybetmemek adına Türkçe'yi eklemeye devam edecekler.
    Burada yanlış bir düşünce var. Eğer oyuna bir sefer türkçe seçeneği eklenirse bundan sonraki oyunun her serisine de eklenir.

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Önce kültür olayından bahsedelim.

Doğduğumuz ilk günden bu yana gerek aldığımız eğitimle gerekse toplumdan gördüğümüz kadarıyla korsanın kötü birşey olduğunu öğrenseydik. Bir adamın cebinden para çalmayla gidip korsan bir ürün almanın aynı şey olduğunu bilirdik. Para çalma bizim için kılıf bulunmaz birşeyken korsanla yaptığımız hırsızlığa binbir türlü kılıf uydururuz. Bugün "Bir oyuna 60-90 lira verilir mi?" dememizin sebebide aldığımız eğitimdir. Bu zamanlada kültür haline gelmiştir.

Oyun 90 lira ise;

"25 olsaydı alırdım."

Oyun 25 lira olur;

"Bir oyunun ortalama fiyatı olsa olsa 10'dur. Olsaydı alırdım."

Oyun 10 Lira olur;

"Kardeşim korsanı 4 lira, 4 liraya versinler alalım."

Oyun 1 lira olur;

"Netten indiriyorum o 1 lira benim çekirdek param"
    Burada da fiyat üzerinden yorum yapılmışta. Bu kültür işi değil tamamı ile fiyatla alakalı birşey.

Şimdi en kısasından türkçe crysis çıktı, cm2010 çıktı ikisi de fmden ucuz. crysisin çok sayıda sattığı da bir gerçek.

bunuda geçtim çok acayip grafiklere sahip oyunlar fmden ucuz.

mükemmel grafiklere sahip oyunlar ucuz iken, 3d si bnbir sorunlu olan fmnin 90 lira olması da düşündürücü bir etken. fm nin 3d si 2000 yılların başında ki oyunlar gibi.

fm ciddi ciddi bir rakiple karşı karşıya geldi bu sene. fm bundan önceki senelerde rakibi olmamasının nedeniyle istediği gibi futbol menajerlik oyun piyasasında at koşturuyordu. oyun binbir hatalı çıkıyor, datalar her zaman sorunlu. ama işte biraz el mahkumdu. futbolu seven hatta sevmeyen çoğu kişinin bir şekilde oynadığı bir oyun. burada fmden çok kişiler teknik direktör olma, oyuncu alma oyuncu satma olayıyla oynuyorlar bu oyunu. bu tarz başka bir oyun göz önünde olsa oynayacaklar ama sadece bu yıla kadar fm vardı. yani olay fm de değildi. fmnin mantığında idi. bu mantık için kişiler bu oyunu oynuyordu. bir nfs gibi değil fm. binbir tane araba yarışı oyunu var ama o piyasada nfs grafikleriyle, oynanabilirliğiyle, kalitesiyle o alanda zirvede. ama fm de durum aynı değil.

bu yüzden cmnin tekrar bir atağa kalkması fmyi tedirgin etti. bu yüzden oyuna tr ekleyeceğiz dediler. fakat onu da şartlı koşuyorlar

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Tim Duncan21 View Post
    Elbette Herkes İster Bu Oyunun Türkçe Çıkmasını.Bende Çok İstiyorum İmza Atanlar Arasında Olmayı.Ama Maddi İmkanlar Ne Yazık Ki Bu Sene El Vermiyor.Takdir Edersiniz Ki 90 YTL Çok Büyük Bir Rakam Bizim Pazarımızda.Diğer Ülkelerdeki Milli Gelirler İle Bizim Ülkemizi Kıyasladığımızda Arada Fahiş Seviyede Farklar Ortaya Çıkıyor.Ki Nitekim Okuduklarıma Göre De Pre Order(Ön Sipariş) Veren Arkadaşlarımızda Maalesef Bu Kitleye Dahil Olamıyor.Gönül İster Ki Rakama Ulaşılsın,Hatta 2'ye 3'e Katlansın,Lakin Ben Kendi Perspektifimden Baktığımda,Bu Oyunu Orjinal Türkçe Oynamak İçin Üzerime Düşen Sorumluluğu En Azından Bu Yıl Yerine Getiremeyeceğimdir...Şu Da Aşikar Ki Bu Oyuna Maddi Olanak Hazırlayıp Orjinal Kullanım Hakkına Sahip Olan-Olacak Olan Arkadaşlarımızda Elbetteki Türkçe Oynamayı Hakediyorlar.Ben Her Arkadaşa Hak Veriyorum.Alacak Olan İmza Sözü Verenler,Almak İsteyip De Durumu El Vermeyenler,Oyunun Hatalarından Bahsedip Bu Denli Bir Oyuna Türkçe Ekleyecek Diye 90 Lira Veremem Diyenler...Herkesin Kendine Göre Bir Gerekçesi Var.Ben Almak İsteyenler Ama Alamayanlar Kısmına Ekliyorum Kendimi.Sevgiler,Saygılar...

Yorumunu büyük bir keyifle okudum. Olaya bakış açın, yorumun ve sorumluluk anlayışından dolayı tebrik ediyorum arkadaşım.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Evet %30'u geride bıraktık.

Süresi ne bu imza işinin. Yani hangi güne kadar toplanırsa çıkacak. Sonuçta Sİgamesin çalışması falanda olacak. Belki de hazırdır herşey bizi yalandan uğraştırıyordu Sİ

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

2 gündür yorumları takip etmiyordum. Az önce birkaç sayfa okudum, şaştım kaldım. Neler yazılmış neler, inanılır gibi değil.

Bazı arkadaşlarımın amacını ve ne istediklerini anlayabilmiş değilim. Söylemek istediğim, bir şeyleri eleştirip yanlış buldukları noktaları anlatıyorlar. Kendi bakış açılarını ifade ediyorlar. Buraya kadar çok güzel (bazı yorumlar çok ters gelsede saygı duyuyorum). Ancak konunun başından bu yana (özellikle birkaç arkadaşımızın) istediklerinin ne olduğunu anlamak mümkün değil. Sadece eleştiri, kötüleme...ya çözüm? Düşüncelerinizi çok güzel dile getiriyorsunuz, tebrik ediyorum. Madem öyle; gene kendi düşünce ve mantık çerçevenizde önerdiğiniz çözümleri de paylaşın ki ne istediğinizi bilelim, hep beraber tartışalım. Günlerdir SI, CM/FM, kullanıcı hakları vs.. tartışmaktan bir arpa boyu öteye gidemiyoruz. Kimseden çözüm önerisi yok.

Ben bu sene orjinal almaya karar verdim, bu kampanya bana mantıklı geldi, kendi tercihimdir. Kampanyayı desteklemeyen arkadaşlarım (eleştirdiklerim / ters düştüklerim dahil) mantığıma doğru gelen bir fikirle ve çözüm önerisiyle gelselerdi kimbilir belki onlara katılacaktım.

Mesela bu arkadaşlarım deselerdi ki; arkadaşlar CM bu sene şöyle böyle, SI ise bize karşı böyle bir tavır sergiliyor. Madem öyle hep birlikte hareket edelim, oyun oynamak için değil de SI'yi protesto etmek için hepimiz CM alalım. Hatta ve hatta (bu ifademe yönetici arkadaşlarım kızacak biliyorum) hepimiz FM'i korsan olarak edinip bunu bir protesto mektubu ile onlara bildirelim....mesela !

Yukarıda yazdığım bana mantıklı gelen birşey değil, ama adı üstünde "bir çözüm önerisi". Öneriler tartışılabilir, zevkler ve renkler değil. Bu konu başlığı altındaki amacımız bir çözüme ulaşmak. Çözümlere de hep birlikte ortak fikirde hareket edilerek ulaşılır. 3-5 kişinin birleşmesiyle değil. Bu konu hakkında ilk yorumumda belirttiğim gibi biz aynı zamanda Türkiye'nin imajını da temsil ediyoruz. Bu yüzden buna göre hareket etmek durumundayız. Korsan kullanımda ilk sıralarda yer alan bir ülkenin bu kötü imajını düzeltmek, silmek durumundayız. Çünkü bu konuda ülkemizin adını ilk sıralara taşıyan da maalesef ki bizleriz. Benimde oyunu İngilizce olarak oynayacak olmama karşın bu kampanyayı desteklemekteki 1.amacım budur. Saygılar...
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

Dua Ediyor durum'dayım yaa, Şu oyun TÜRKÇE olarak çıksın artık...ben bu oyun için 100 TL'de veririm sorun değil...he diyeceksiniz ki paran çok VALLA YOK! ))

ama öyle yada böyle ben bunu temin ederim....hayat memat meselesi der yine temin ederim...

ben açıkcası hiç kimsenin orjinal alamam sözüne inanmıyorum.bu sadece bahane.90 tl / 5 şeklinde alabiliyorsunuz. kredi kartınız varsa 5-9 taksitle alabiliyorsunuz. ayrıca burda alamam diyen insanlar bile her ay en az 30 tl adsl yada ona yakın internet cafe parası harcıyor. hiç kimse ayda 10-15 tl ile bu oyunu alamayacak seviyede değil.lütfen kimse kendisini kandırmasın.90 tl oyuna vermemek gibi bir sabit fikir var kafalarda.her şey bundan kaynaklanıyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Arkadaşlar bu oyun 45 TL ye temin edilebiliyor gibi yazılar gördüm konuda acaba 45 TL ye alınan yerde bu sayıya dahil olunuyor mu yoksa SI sadece 90 TL ye kendinden alınmasını mı kabul ediyor?
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Normalde yazmayacaktım bi daha ama son bişey daha yazayım imza konusu hakkında.

Kredi kartı alırken imza attığını belgede "yıllık kart ücreti"ni kabul ettiğinize dair madde de var. Fakat açılan dava ile mahkeme vatandaşı haklı buldu her ne kadar o belgenin altında imzası olsada.

Kanunlar her zaman vatandaşın yanındadır bunu sakın unutmayın.

Kanunlar bu konuda vatandaşın yanında falan değil.
    Gideceksin açacaksın mahkemeni. Kazanabilirsin de kaybedebilirsin de. Herkesin kredi kartına hala yıllık ücret geliyor. Milyonlarca kart kullanıcısı mahkemeye verse o mahkemelerde yıllarca bekleyecekler. İnsanlar da lanet olsun diyorlar ve mahkeme için uğraşacaklarına 35 tl yi veriyorlar. Eğer yasa koyucu bunun bütün kartlar için uygulanmasını sağlarsa hiç kimse kart ücreti vermez. Bir soru daha banka vadesiz hesaplardan da yıllık ücret alıyor ama tutturabilirse, bunula da ilgili bir yasa yok (var ama yok gibi birşey)
    Yani senin kararın emsal teşkil etmediği sürece ve bütün bankalar ile ilgili olarak düzenleme olmadığı sürece bu mahkemenin sadece mahkemeyi kazanana avantajı oluyor. Ayrıca o maddelerde yazanları ne kadar biliyorsun bilmem ama yıllık aidat ücreti senin en son sıkıntı edeceğin olay.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by hissiz View Post
    Bu konu hakkında ilk yorumumda belirttiğim gibi biz aynı zamanda Türkiye'nin imajını da temsil ediyoruz. Bu yüzden buna göre hareket etmek durumundayız. Korsan kullanımda ilk sıralarda yer alan bir ülkenin bu kötü imajını düzeltmek, silmek durumundayız. Çünkü bu konuda ülkemizin adını ilk sıralara taşıyan da maalesef ki bizleriz. Benimde oyunu İngilizce olarak oynayacak olmama karşın bu kampanyayı desteklemekteki 1.amacım budur. Saygılar...
    Türkiye'nin imajı hiçbirşey, susuzluk herşey.
    Türkçe oyun yerine buz gibi suyumuzu içip oturalım. Korsana devam...
    Last edited by cashua : 25.Eylül.2009 at 15:03 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

3270 kişi olmuş. ne kadar zamanımız kaldı.
    Kurunun Yanında Yaş Telaş Yapmaz

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by Ziya38 View Post
    Áynen spam olarak gelmis..
    Bana normal gelmiş; spam olarak değil...
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Demo çıkana kadar Quickstart'ın eklenmesi için 10bin imzanın zamanı var. FM'nin Türkçe çıkması için ise 10binsatış olana kadar zamanımız var.

Arkadaşlar herkes birşeyler yazmış ama olaya birde şuradan bakın.
    FM 2010 çıktığında en az 1 sene sonra FM 2011 çıkacak.Yani bu oyunu 365 gün kullandığımızı farzedersek

90 TL/365 gün = 0,25 TL günlük maliyeti var.Gün içinde bu kadar parayı kimse savurmuyor mu gereksiz şeyler alarak.Diyeceksiniz ki 90 TL'yi 1 kerede vermemiz zor veya imkansız diye.FM 2010 türkçe olacakmı olmayacak mı diye bu forumda 3 aydır tartışıyoruz bu kadar süre içinde evinde bilgisayarı olupta bu parayı biriktiremeyecek kimse olduğunu sanmıyorum.Yani özetle eğer istersek 10000 kişi sınırını bile fazla fazla geçeriz.
    Bu sitenin kaç üyesi var bilmiyorum ama herhalde FM konusunda en popüler sitedende orjinal oyun alacak 10000 kişi çıkar.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Tabiki herkes kendi açısından bakıyor olaya. Kendi açımdam düşündüğümde ben bu oyunu 90tl ye alıp 1 sene kullanacağım.

Onun yerine; http://dilokulu.gazi.edu.tr/fiyatlandirma.aspx

Bu kursa gitsem buda 90tl. 8 ay süren ingilizce dil eğitimi. Benim için Türkçe çıksın diye beklemek yerine ingilizce öğrenmek daha mantıklı geliyor. Fiyatlarıda aynı.

Olurda oyun Tükçe çıkar bulur buluşturur 90 tl verir alırım yada yurt dışından temin ederim. Yada hiç oynamam aynı paraya görsel açıdan çok daha iyi oyunlar alırım. Hatta belki iki oyun alırım aynı fiyata

Quote Originally Posted by medievil View Post
    Tabiki herkes kendi açısından bakıyor olaya. Kendi açımdam düşündüğümde ben bu oyunu 90tl ye alıp 1 sene kullanacağım.

Bu kursa gitsem buda 90tl. 8 ay süren ingilizce dil eğitimi. Benim için Türkçe çıksın diye beklemek yerine ingilizce öğrenmek daha mantıklı geliyor. Fiyatlarıda aynı.

Olurda oyun Tükçe çıkar bulur buluşturur 90 tl verir alırım yada yurt dışından temin ederim. Yada hiç oynamam aynı paraya görsel açıdan çok daha iyi oyunlar alırım. Hatta belki iki oyun alırım aynı fiyata
    İngilizce kısmı iyiymiş cidden
    Hem dil öğrenmiş oluruz yahu

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bende imzayı az önce gördüm bastım imzamı.

Burada amaç önemli. Eğerki korsan almayayım birleşip en azından bir kaç kişi ile ortak 1 orijinal alayım diyorsanız gelin alalım. Steamdan alalım. Korsan kullanmaktan daha iyidir.

Ve bu seneden itibaren 2011 için daha iyi organize olup tanıtım yaparsak ve bu sitedeki demirbaşlar şimdiden 2011 in parasını 0,50-0,25 kr şeklinde bir kenarda toplamaya başlarsa seneye patlama yaparız.

Pahalı olduğu inkar edilmiyor ama sonuçta bu bir emeğin karşılığı. Ne derlerse o.

Quote Originally Posted by medievil View Post

İyide bu fiyat sadece Gazi Üniversitesi mensuplarına oraya mensup olmayanlar napacak

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by handsomeb View Post
    İyide bu fiyat sadece Gazi Üniversitesi mensuplarına oraya mensup olmayanlar napacak
    Dedimya herkes kendi açısından bakıyor olaya diye. Benim durumum bu. Örneğin siz Ankara üniversitesinde okuyorsanız Tömer'e, Hacetteedeyseniz Hacettepeacedemy'ye gidip bu fyatlarda eğitim alabilirsiniz. Genelde her büyük üniversitenin bu tarz hizmetleri oluyor.

Yok ben üniversite okumuyorum diyorsanız elbet altarnatif çözümler bulunur. Yeterki öğrenmek isteyin

Herkes kendi fikrini düşüncesini yazıyor diye örnek verdim. Yoksa hekesin dili kendine.

Quote Originally Posted by cashua View Post
    Kanunlar bu konuda vatandaşın yanında falan değil.
    Gideceksin açacaksın mahkemeni. Kazanabilirsin de kaybedebilirsin de. Herkesin kredi kartına hala yıllık ücret geliyor. Milyonlarca kart kullanıcısı mahkemeye verse o mahkemelerde yıllarca bekleyecekler. İnsanlar da lanet olsun diyorlar ve mahkeme için uğraşacaklarına 35 tl yi veriyorlar. Eğer yasa koyucu bunun bütün kartlar için uygulanmasını sağlarsa hiç kimse kart ücreti vermez. Bir soru daha banka vadesiz hesaplardan da yıllık ücret alıyor ama tutturabilirse, bunula da ilgili bir yasa yok (var ama yok gibi birşey)
    Yani senin kararın emsal teşkil etmediği sürece ve bütün bankalar ile ilgili olarak düzenleme olmadığı sürece bu mahkemenin sadece mahkemeyi kazanana avantajı oluyor. Ayrıca o maddelerde yazanları ne kadar biliyorsun bilmem ama yıllık aidat ücreti senin en son sıkıntı edeceğin olay.
    Mahkeme bir sonuca vardığı zaman açılan aynı davalar içinde aynı sonuç geçerlidir. Ek bir dava açılmasına gerek yok çünkü sonuç belli. Dediğin doğru ama bankaya gidip ben para mara vermem derseniz sizden zorla alamazlar. Hiç kimse kart ücreti ödemek zorunda değil! Eğer siz bunları bilmiyorsanız bu sizin bilinçsizliğiniz.

Benim ailem bankacı. Ben bilmeyeceğimde sen mi bileceksin bunları!

Lütfen benle polemiğe girmeyin cevap hakkı doğuyor. Yazmak istemiyorum artık.

Sayfa 2 / 57 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Mesaj Yetkileri