Sayfa 27 / 57 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
781 ile 810 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

İyi 4538 gibi bir rakama ulaşmış,son günlerde hızlanmaya başladı. Keşke bazı sitelerce köstek olunmasaydı sen ben davasına girilmeseydi de daha geniş katılım daha çabuk sağlansaydı,sonra başlardı benim sensin davası.
    Meyve veren ağaç hep taşlanır veya meyveleri çalınır..

Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Oyun buranın çabası ile Türkçe çıkarsa ne yüzle oynayacaklar merak ediyorum..
    Hangi site, kuruluş varsa bu işin içinde veya alakalı desteklemeli.
    Hangi stedir, kimlerdi bilmiyorum ama Türkçe için orjinal almak isteyen arkadaşlar ordada vardır mutlaka. Bu kampanyadan haberleri olmalı.
    Böyle işlerde ayrım olmaz. Hep beraber yüklenilir. Türkçe çıkarsa çıkar çıkmazsa sorun değil isteyen eskisi gibi kaldığı yerden devam eder.

Olurda Bu sitenin kendi imkanlarıyla bu oyun bir şekilde Türkçe felan çıkarsa destek olmayan diğer sitelerin /sitenin utanmaları gerekir.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Kalyoncu1905 View Post
    Oyun buranın çabası ile Türkçe çıkarsa ne yüzle oynayacaklar merak ediyorum..
    Hangi site, kuruluş varsa bu işin içinde veya alakalı desteklemeli.
    Hangi stedir, kimlerdi bilmiyorum ama Türkçe için orjinal almak isteyen arkadaşlar ordada vardır mutlaka. Bu kampanyadan haberleri olmalı.
    Böyle işlerde ayrım olmaz. Hep beraber yüklenilir. Türkçe çıkarsa çıkar çıkmazsa sorun değil isteyen eskisi gibi kaldığı yerden devam eder.

Olurda Bu sitenin kendi imkanlarıyla bu oyun bir şekilde Türkçe felan çıkarsa destek olmayan diğer sitelerin /sitenin utanmaları gerekir.
    Bu kampanya başladıktan sonra yakın bir arkadaşım, her yıl Türkçe yama çıkartıyorsunuz, ciddi hit alıyorsunuz, hatta reklam alıyorsunuz, site giderlerinizi karşılıyorsunuz, bu kampanya sizi etkilemeyecek mi? niye böyle birşeye ön ayak oluyorsunuz ki.. ben olsam yapmazdım dedi..

Bakış açılarımız farklı dedim.. Bu grubun bir bakış açısı, hedefi, misyon ve vizyonu var.

Misyonumuz
    Football Manager'i Türkiye'deki futbol severlere tanıtmak, Türkiye liglerinin araştırmalarını en gerçekçi şekilde hazırlamak, Türkçeleştirme çalışmalarını gerçekleştirmek, legal olarak Türkiye'de oynanmasına aracı etmek, Football Manager Türkiye topluluğuna oyun için karşılıksız hizmet etmektir.

Vizyonumuz
    Çağdaş, teknolojiyi yakından takip eden, dost ve kardeş ortamında hayatını sürdüren, doğru haber, üstün hizmet, Football Manager ve Genel Spor Dalları hakkında detaylı bilgileri ziyaretçileri ile buluşturan bir topluluk olmaktır.

Biz sitecilik oynamıyoruz, SI; biz resmi araştırmacılara imza toplayın dediği zaman ilk olarak ücretsiz bir yerde yapalım dedik ama kontrolümüz dışında alakasız kişilerinde geldiğini gördük ve bu yolun sağlıklı olmadığını düşünerek,Turksportal web sitemizde özel bir sayfa içerisinde bu kampanyayı başlattık.

O yüzden bu kampanya 10bin imzaya ulaşırsa, biz gerçek FM'yi severlerin çabası ile olacak.

Esas ayrım yapanlar, negatif etki ile en güzel desteği verdiklerinin farkında olmadıkları gibi karşı çıkarak FM topluluğuna hizmet mi veriyorlar ? Eğer gerçekten destek olmak istemiyorlarsa bunu hiç ses çıkartmadan yapmalarını tavsiye ederim.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

İmzami attim oyunun da siparişini verdim.
    Bu arada oyun satış rakamını SI açıklayana kadar göremiyecekmiyiz? Keşke oyunun alıp/almadıgımızla ilgili bir ankette koyulsaydi imza olan sayfaya.

katılın ve arkadas listenizi davet edin
    http://www.facebook.com/group.php?gi...d=161804646411

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Daha önceden bu konuyla ilgili facebook'ta konu açıldı..

http://www.facebook.com/home.php#/gr...d=255766355036
    So what?
    Saike

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Bu kampanya başladıktan sonra yakın bir arkadaşım, her yıl Türkçe yama çıkartıyorsunuz, ciddi hit alıyorsunuz, hatta reklam alıyorsunuz, site giderlerinizi karşılıyorsunuz, bu kampanya sizi etkilemeyecek mi? niye böyle birşeye ön ayak oluyorsunuz ki.. ben olsam yapmazdım dedi..

Bakış açılarımız farklı dedim.. Bu grubun bir bakış açısı, hedefi, misyon ve vizyonu var.

Misyonumuz
    Football Manager'i Türkiye'deki futbol severlere tanıtmak, Türkiye liglerinin araştırmalarını en gerçekçi şekilde hazırlamak, Türkçeleştirme çalışmalarını gerçekleştirmek, legal olarak Türkiye'de oynanmasına aracı etmek, Football Manager Türkiye topluluğuna oyun için karşılıksız hizmet etmektir.

Vizyonumuz
    Çağdaş, teknolojiyi yakından takip eden, dost ve kardeş ortamında hayatını sürdüren, doğru haber, üstün hizmet, Football Manager ve Genel Spor Dalları hakkında detaylı bilgileri ziyaretçileri ile buluşturan bir topluluk olmaktır.

Biz sitecilik oynamıyoruz, SI; biz resmi araştırmacılara imza toplayın dediği zaman ilk olarak ücretsiz bir yerde yapalım dedik ama kontrolümüz dışında alakasız kişilerinde geldiğini gördük ve bu yolun sağlıklı olmadığını düşünerek,Turksportal web sitemizde özel bir sayfa içerisinde bu kampanyayı başlattık.

O yüzden bu kampanya 10bin imzaya ulaşırsa, biz gerçek FM'yi severlerin çabası ile olacak.

Esas ayrım yapanlar, negatif etki ile en güzel desteği verdiklerinin farkında olmadıkları gibi karşı çıkarak FM topluluğuna hizmet mi veriyorlar ? Eğer gerçekten destek olmak istemiyorlarsa bunu hiç ses çıkartmadan yapmalarını tavsiye ederim.

Vizyon misyon tamamen konuyla alakasızdı fakat yazmışsınız yine de, zaten biliyorduk, tekrarlamış olduk böylece.

Tek anlamadığım şey ise şu; Herkes tutturmuş bir negatif etkiden bahsediyor.

Yahu buraya böyle bir konu açıldı mı?
    Açıldı.

Burası forum mu?
    Forum.

Herkes katılsın ya da katılmasın fikrini beyan etmekte özgür müdür?
    Özgürdür.

"Yok özgür değildir, destek olmayan sussun sesiniz çıkarmasın" diyorsanız bu konuyu neden en başından kilitlemiyorsunuz?

SI Gamesten de, politikasından da, Türklere bakışından da ben dahil bir çok kişi nefret ediyoruz.

Dilenciye sadaka verir gibi Türkçe dil yaması bilmemnesi yapılmasını bizler YE-Dİ-RE-Mİ-YO-RUZ.

Kendi adıma konuşayım daha kolay olsun, Böyle gittikleri sürece, bu kafa yapısı devam ettiği sürece bu oyun firması 5 kuruş para alamaz benden.

Bakın fark etmiştir herkes, sürekli başa sarıyoruz sürekli tekrar ediyoruz aynı şeyleri. Ama durum bu. Tabi ki bundan bahsedicez sürekli.

Biri diyor "önce satışlar artsın", diğeri diyor "anlamadığım oyuna ne diye para vereyim?"

Defalarca CM2010 örneği verildi, bir kulp takıldı öyle ya da böyle.
    Defalarca Crysis dendi aynı şekilde nedense ona da bişiyler giydirildi.
    SI games her zaman aklanmaya çalışıldı.

Herifler Türkçe bile yapmak için binbir naz ediyor.
    Biz adamlara para kazandırmak için birbirimizle yarışıyoruz.
    Türkçe çıkması KESİN OLARAK BELLİ OLMAYAN bir durum söz konusu.

Hala orjinal almayan adama "susun lan siz, zaten orjinal almıyorsunuz baltalamayın konuyu" deniyor.
    Fakat adamı dinleyen yok hiç.
    Diyo ki ;" Hele bir türkçe çıksuın, fiyatı düşsün; 50 bin tane alırız."

Sonra bir akıllı çıkıyor diyor ki " fiyatı düşünce de almazsınız."
    Yahu düştü de almadık mı?
    Ne zaman düştü de kim almadı?
    Herkesi ne çabuk tanıdın böyle şu hayatında?

Yine Cm diyecem, yine Crysis diyecem yine rerörerö diyeceksiniz.
    Adamlar düşürdü fiyatları, bastı Türkçe dili. Sonra ne oldu?
    Bir kere açıp adam akıllı kariyer yapmadığım Cm var elimde.
    Ama orjinal olarak duruyor. Varsın Db si şusu busu dandik olsun.

Diyor ki; "beleş varken neden para versin ki?"

Yahu beleş dağıtılmasına kimse kızmıyor, forumlarda orda burda sayfa sayfa millet paylaşıo buna laf eden yok, indirende kabahat.
    Kimse çıkıp demiyor ki " kardeşim aranızdan hanginiz böyle oyun paylaşan adamlara tepki gösterdiniz de adam akıllı, şimdi indirenlere nefret kusuyorsunuz?"

Hele ki çok komik bir şey var, o da şu:
    "Paran yoksa oynama kardeşim, biz paramız yoksa et çalıyo muyuz?"
    Aynı mantık mı bu yahu?
    Sana bedava et dağıttılar yemedin mi?
    Param yok evet, ama bedava et dağıtıyorlar, yemicen mi sen olsan?
    Kasap yeterince kazanamıyormuş..
    Yahu kasap zaten paranın Allahını kazanıyor , daha düşük fiyattan et satsın, bütçemize göre versin bizde o zaman onu düşünelim. O bizi düşünsün önce, o bizi kazanmaya çalışsın bunu bir görelim.

90 liraya anlamadığım bir oyun sat, sonra "ay bu kötü çocuklar hep indiriyolar pisler" diye sitem et.

Yaptığın işe saygı göstermemi bekliyorsan, önce hitap ettiğin kitleye saygı duyacaksın.

Zarar mı ediyorsun, bir sene edeceksin birader.
    Orjinali artırmak istiyorsan gerekirse zarar edeceksin.
    Şirket olmak budur.
    Risk almak budur.
    Bizi burda birbirimize kırdırmayacaksın.
    Yap ulan 20-30 milyon fiyatını, bas Türkçeyi millet bi görsün nesin ne değilsin.

"Önce 10bin imza, ardından satış ardından Türkçe"
    Yok canım.
    Önce Türkçe ardından fiyat indirimi ardından orjinallik.
    Parayı kazanacak olan sensin.
    Ben bu oyunu ingilizce de oynarım, veya ne bileyim orjinal kullanmam bana koymaz.
    İngilizce bilmeyen olabilir, onlar zorlanabilir ama SI games'in bize peşkeş çekmesine değmez.

Nedir ya bu günlerce millet birbirine girdi..
    Yıllardır İngilizce oynadınız, Şmidi adamlar ağzınıza bir parmak bal çaldı kendi oyuncunuza nerdeyse kesin sesinizi oturun muamelesini yapacaksınız.

Şuunu unutmayın;
    İster Turksportal ister bir başkası olsun,
    HEPİNİZ BURDA TÜRK OYUNCULAR İÇİN VARSINIZ.
    BİZ İSTEDİĞİMİZ İÇİN, TALEP OLDUĞU İÇİN VARSINIZ.
    Hizmet ettiğiniz kesim biziz.
    Sizn de belirttiğiniz gibi Vieri kardeşim, Türk Fm severler için burdasınız.

"Siz Türkçe oynayın diye böyle katlanıyoruz , yoksa biz ingilizce biliyoruz, böyle de oynarız" diyebilirsiniz. Emekleriniz için her zaman minnettarız bunu unutmayın.
    Ama hizmet ettiğiniz insanların çoğunun mantalitesini bilin, 90 liraya bu ülkede oyun alabilecek kesim düşük.

Nedenlerini hepiniz çok iyi biliyorsunuz zaten burda açıklamaya gerek yok.

O yüzden SI Gamese baskı kuracak, sürekli didişecek olan sizlersiniz.
    BU ÜLKEYİ BU İNSANI ANLATACAKSINIZ.
    Durumu belirteceksiniz.
    FİYATI DÜŞÜRMEK için adamlarla boğaz boğaza geleceksiniz.

Biz onlara sizin kadar rahat ulaşamaz, sizin kadar yüksek sesle hitap edemeyiz.
    Siz konuşun diye bütün sıkıntıları size iletiyoruz.
    Hata varsa size, bozuk varsa size, eksikse size söylüyoruz.
    Oyunculara suç bulmaktansa , nerdeyse 100 liralık altı üstü bir futbol oyunu olan Fm nin fiyatını düşürmelerini VEYA oyunu SORGUSUZ SUALSİZ TÜRKÇE YAPMALARINI GEREKTİĞİNİ firmaya söylemelisiniz.

Korsan neden kullanılıyor felan hepsini biliyoruz.
    Malesef kimsede henüz "günde bir lira biriktireyim oyunu alırım rahatça "kavramı da henüz oturmadı.
    Fiyat her sene yükseliyor.
    Türkçe de yok.

O halde bu firma bizden ne yüzle orjinal alım istiyor?

---------------

Kusura bakmayın size patlamış gibi oldum aslında size karşı kişisel bir nefretim kinim veya herhangi bir sorunum tabi ki yok. Size denk geldi diyelim, umarım sözlerimde kırıcı olmamışımdır, herhangi bir cümleden şahsen alındıysanız şimdiden özür dilerim.

Kolay gelsin..

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Bu konu herkes düşüncesini dile getirsin diye açık, yalnız bazı arkadaşlar olayın boyutunu aşıp eleştiri dozunu ayarlayamıyor ve bu yüzden destek olmak isteyen veya olan kişileride rencide ediyorlar

Şunu unutmamalıyız ki, Türkçe ekletmek, Türkiye ligleri için daha fazla ilgi gösterilmesi tamamen bizlerin talepleri doğrultusunda gerçekleşti. Yani bizler SI'a herhangi bir talepte bulunmasaydık şu anda bu konuları konuşmak yerine Turksportal Türkçe ekibine veya başka bir X kişiye, 2010 için Türkçe çalışma yapmayı planlıyor musunuz acaba soruları ile yahut niye SI Türkçe eklemiyor CM ekledi sorularıyla meşgul olacaktık.

CM bu sene oyuna Türkçe ekledi, Türkçe kullanım klavuzu ekledi ve Türkiye'ye özel bir satış stratejisi ile Türkiye'ye özel oyun çıkardı. Güzel iş yaptı. Bu tamamen bir pazarlama oyunu ve kazanır mı kazanmaz mı bizi ilgilendirmesede illaki bir çok menajerlik oyunu oynayan kişinin taktirini topladığı için umarım kazanır.

Aynı hareketi SEGA/SI ortaklığındanda beklerdik. Bundan kimse rahatsız olmaz çokta memnun kalırdık. Fakat işte firmadan firmaya değişiyor bu konular. Birisi benim ürünümün bedeli bu, değiştirmem fiyatını derken, diğeri ben bu fiyatada satar, zarar etsemde pazarda taktir toplarım diyebiliyor. O yüzden ne kadar eleştirsekte yapacak bişey yok, bizler sizlerin bu görüşlerini ve düşüncelerini toplayıp, derleyip firma yetkilileri ile paylaşacağız ki onlarda Türkiye'de kendilerine bakış açılarını bilsinler.. Tabi bu ne kadar umurlarında olur bilemeyiz.

Adamlar çok istiyorsanız Türkçe, bu şartları yerine getirmelisiniz dediler.. Şart belli.. Olur yada olmaz, bunu denemeyip, alın oyununuzu başınıza çalın mı dememizi beklerdiniz? Bu şartı yediremiyoruz diyorsanız veya SI'dan ve politikalarından nefret ediyoruz diyorsanız, size çok gaddarca olacak bu oyunu oynamayın demem mi lazım ? Yoksa SI'ın politikaları neden böyle diye kendimize sorup, hatayı kendi ülkemizde mi aramamız lazım? Ekonomimiz neden böyle dememiz mi lazım? Neden çok para kazanamıyoruz bir İngiliz gibi ve bir oyuna bu kadar para veremiyoruz mu demem lazım? Yada SI'ın politikasını kavga gürültü yapmadan nasıl değiştiririz?

Eğer kampanya tutarsa, bu bir sonraki sene bunu değiştirmenin en güzel yollarından birisi. Korsan kullanım yüzünden kötü bir izlemin bıraktığımız insanlarda güven kazanmak. SI'a; "bak senin rakamlarına göre ülkemde 200bin oynayan kişiden %7 bile olsa korsan kullanmak yerine orijinal kullanmayı tercih etti ve zor imkanlarlada olsa orijinal aldık, sözümüzü tuttuk... Verdiğin söz Türkçe eklettirmekti bunu yaptın... Bu sene satışlarını dahada arttırmak ve para kazanmak istiyorsan bu oyunu Türkiye'ye özel çıkart.. Fiyatı şu lira olsun... Sende kazan, FMcilerde kazansın" diyebiliriz..
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Kampanyaya imzamı attım bu yıl orjinal alıcam Türkçe sözü verildiği için.Umarım 10 bin satar oyun bizde Türkçe'yi oynarız artık.

Ama bazı sorularım olacak
    2011 içinde böyle bir kota olacak mı mesela 10 bini bul yıl aldık diyelim 2011 de sattı 3 bin ne olur durum ?

Bi diğer sorum ise alınan orj oyun sayısını biz takip edebilecekmiyiz.Sadece Si mi bilecek bu sayıyı.
    Eğer öyleyse nasıl güvenebiliriz rakamların doğru olup olmadığına
    sadece verilen bir söz müdür bu işin tahatüdü ?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by SYLaR View Post
    Şimdi distribütör firma fmyi90 a diğer çoğu oyunu fmnin yarı fiyatına satıyorsa demek ki bu distribitör firma SI Gamesden oyunu diğer oyunlardan daha pahalıya alıyor. burada da suç distribitör firmanın değil si nin oluyor
    Bir kaç önceki mesajımda bu konuyu dile getirmiştim esasta, fiyat mevzusu tamamen SI/SEGA ve ARAL'ın aralarında yaptıkları anlaşmaya bağlı olarak ayarlanıyor.

Quote Originally Posted by GebzeLi1907 View Post
    Kampanyaya imzamı attım bu yıl orjinal alıcam Türkçe sözü verildiği için.Umarım 10 bin satar oyun bizde Türkçe'yi oynarız artık.

Ama bazı sorularım olacak
    2011 içinde böyle bir kota olacak mı mesela 10 bini bul yıl aldık diyelim 2011 de sattı 3 bin ne olur durum ?

Bi diğer sorum ise alınan orj oyun sayısını biz takip edebilecekmiyiz.Sadece Si mi bilecek bu sayıyı.
    Eğer öyleyse nasıl güvenebiliriz rakamların doğru olup olmadığına
    sadece verilen bir söz müdür bu işin tahatüdü ?
    2011 için bilmiyoruz. Sports Interactive suan için satış rakamları 10bini bulduğu anda Türkçe FM'yi çıkartırız, 10bin imza toplarsanızda Türkiye Ligini çıkacak olan demoda test edebilirsiniz sözünü veriyor. Satış rakamlarını ise net olarak paylaşmıyorlar. Tabi bu konuda verilen bir söz olduğu için bizi bilgilendirmeleri gerekli.

10bin imza satışa ne zaman dönüşür orası muamma ve bilemeyiz. Oyun fiyatları mağazalarda 90 TL ve herkesin bu parayı Türkiye şartlarında vermesini beklememiz çok zor. Şu an için görünen yurt dışı üzerinden (45 TL gibi) oyuna olan talep.. Oyun çıktıktan sonrada STEAM üzerinden alımlar olabilir.

1 Kasım tarihinde Turksportal olarak Türkçe yama çıkartmayı planlıyorduk fakat bu gelişmelerle bu planlarımızı ertelemek durumunda kaldık.

İki tarafta verdiği sözlere göre hareket ediyor.. Onlar bizim topladığımız kayıtlara güveniyor, bizde onların yaptığı satış rakamlarına.. Burada yersiz imza atanlar bu çalışmayı baltalamaktan öte gitmeyeceği için açıkçası sözümüz senedimiz oluyor üstelik internet ortamında

Ek olarak konular hep aynı çizgiden dönüp dolaşıp aynı yere (firma, fiyat politikası ve korsan kullanım) geldiği için bundan sonra bir fikir veya yapıcı çözüm önerisi olmadığı sürece cevaplarımız azalacaktır.

Korsan yazılım kullanımlarını öven mesajlarda silinecektir.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Kalyoncu1905 View Post
    Biz onlara sizin kadar rahat ulaşamaz, sizin kadar yüksek sesle hitap edemeyiz.
    Siz konuşun diye bütün sıkıntıları size iletiyoruz.
    Hata varsa size, bozuk varsa size, eksikse size söylüyoruz.
    Oyunculara suç bulmaktansa , nerdeyse 100 liralık altı üstü bir futbol oyunu olan Fm nin fiyatını düşürmelerini VEYA oyunu SORGUSUZ SUALSİZ TÜRKÇE YAPMALARINI GEREKTİĞİNİ firmaya söylemelisiniz.

Korsan neden kullanılıyor felan hepsini biliyoruz.
    Malesef kimsede henüz "günde bir lira biriktireyim oyunu alırım rahatça "kavramı da henüz oturmadı.
    Fiyat her sene yükseliyor.
    Türkçe de yok.

O halde bu firma bizden ne yüzle orjinal alım istiyor?
    Cok basit.

Su anda Turkiye'de satilan miktar Turkiye'ye yaptiklari yatirimi karsilamiyor.

Ne yatirim mi yapiyorlar? Turkiye liginin oyunda olmasi, lig kurallarinin kodlanmasi, test edilmesi, verilerin toplanmasi hep onlara bir maliyet. Tabii isin kolayi da var. Turkiye ligini cikartirsin oyundan, Turklerle hic ugrasmazsin olur biter. Ingiltere liginin bilmem kac seviyesi bosuna mi eklendi? Neden eklediler? Tabii ki Ingiltere'de bu oyunu alan ve bu alt ligleri oynayan bir suru kisi oldugu icin. Ayni zamanda bir cok kisi Misir ligini de istiyor yillardir. Ama alici yoksa, lig de yok.

Onlar da istiyor TFF'den, kuluplerden lisans almayi, kulup logolari, oyuncu resimlerini eklemeyi, Turkce'yi oyuna eklemeyi ve bu sayede satislari arttirmayi. Ama gorunurde daha cok satis yok. Riski almislar bir defa Turkiye ligini ekleyerek ve kazigi yemisler. Satislar nal topluyor. Bir dahaki yatirimlarindan once yogurdu ufleyerek yemeleri dogal degil mi? Tabii bir de bu piyasaya giren diger sirketlerin yedigi kaziklar var.

Bunlari soyleyince gururunuz mu kiriliyor? Moraliniz mi bozuluyor? Dilenciye sadaka verir gibi Turkce eklenmesini yediremiyormusunuz? Kusura bakmayin ama bunun ayibini SI'da aramak, kirmizi kartlik hareket yapip sonra hakeme sari kart gosterdigi icin itiraz etmekten baska bir sey degildir.

Adamlar Turkiye'den zarar etmelerine ragmen 10 yildir Turkiye ligini tasiyor ve diyorsunuz ki SI risk alsin. Neden alsin yahu? Bir mantikli neden gosterin bana. Bu sefer degisti mi Turkler? Bu sefer soz mu? Satin alacaklar mi?

Eh imza atmak da o sozu vermek ile esdeger.

90 lira fazla mi?

Peki 60 liradan verelim.

O da mi olmadi?

43 liradan verelim?

Olmadi, olmadi, olmadi.

Eh fiyatlar size uymuyorsa, o zaman umariz ki oyunu Turkiye'de oynayan 200 bin kisinin icinden fiyatlari uygun bulan 10 bin kisi cikar. Bu siz veya Ahmet veya Mehmet veya Mustafa olmak zorunda degil. Ama bir Sinan vardir belki alacak, veya bir Orhan.

Sizin yazdiklariniz, eminim ki bu oyuna zaten 43 TL veya 60 TL veya 90 TL veremyecek kisilerin yararina degil. Onlar zaten veremeyeceklerini bilerek ona gore davranirlar. Bu parayi verebilecek ancak ne gerek var, zaten bedavaya korsan olarak kullanirim diyen kisi sayisi cok olsun istiyorsaniz, zaten yazdiklariniz cok yerinde. Nasil olsa birileri herhangi bir karsilik beklemeden Turkce yama cikartiyor. Degil mi ama? 43 veya 60 veya 90 TL'yi veremeyenlere de bir yardimi dokunur belki Turkce eklenmesinin. Yani bu parayi verebilecek refahta olanlarin, bu parayi veremeyecek olanlara bir yardimi dokunur.

Ama tabii herkez kendi acisindan bakmayi seviyor olaylara.

Hep biz hakliyiz ama SI haksiz. Su yapiyor da bu neden yapmiyor. Crysis soyle yapmis ama XYZ yapmamis. Oyle bir ballandira ballandira anlatiliyor ki sanki Turkce oyun cikartmayan tek sirket SI. SI'i korumak icin soylemiyorum bunlari. Aksine gercekleri sizin yuzunuze soyluyorum ki masallar dunyasinda yasamayin.

Bugun ben SI'in yerinde olsam, Turkce'yi eklemek yerine oyuna Yunanca'yi eklerim. Yunanistan'da duzenli ve Turkiye'den yuksek sayida satis var. Hem de bir kac yuz degil, bir kac bin adet fazla satis var. Turkiye'ye harcayacagim zamani ve parayi, Yunanistan'a harcarim daha iyi. Ne de olsa yatirimimin karsiligini alma konusunda Yunanistan daha guvenli bir yer. O zaman neden Turkiye ile zaman ve belki de para kaybedeyim? Sonucta elimdeki tek secenek Turkiye degil. Turkceyi eklemek isteyen de ben degilim. Eklememi isteyen Turkler ne de olsa.

Yani hem benden hic planimda olmayan bir sey isteniyor, hem de bunun maliyetini benim karsilamam isteniyor. Mesela bu bana telefon edip, "Abi beni Istanbul'dan Ankara'ya kadar gotururmusun" deyip sonra benzin parasini bana odetmeye benziyor. Hadi kardesime, agabeyime, can ciger dostuma yaparim. Ya peki arabam parkta oldugu zamanlarda benzin depomdan surekli yuruten tanimadigim birisi icin yaparmiyim? Neden yapayim ki?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SYLaR View Post
    Şimdi distribütör firma fmyi90 a diğer çoğu oyunu fmnin yarı fiyatına satıyorsa demek ki bu distribitör firma SI Gamesden oyunu diğer oyunlardan daha pahalıya alıyor. burada da suç distribitör firmanın değil si nin oluyor
    Kâr marjı, kargolama ve mağaza raf ücreti vs. arttırır.
    Aral ile görüşün ama daha fazla ödeme olması hiç mantıklı değil.

Bütün distribitörler tüm ürün gruplarında aynı maddi değer üzerinden satın alırlar.Sattıklarından rebate kazanır ve bir çok ekstra gelir elde ederler.

Yorum yapmadan önce disti kanalı nasıl işler onu öğrenmelisiniz.Ben nasıl mı biliyorum, daha önce çok büyük bir distribitörde çalıştığım için.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

bişey sorucam bu 43 lıralık oyunu netten sipariş verdigimiz yer güvenlimi bide türkiyeden alınmıs nasıl gosterıcez yanı 10 bın kısıden bırı gıbı

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    bişey sorucam bu 43 lıralık oyunu netten sipariş verdigimiz yer güvenlimi bide türkiyeden alınmıs nasıl gosterıcez yanı 10 bın kısıden bırı gıbı
    200.000bin korsan Türk kullancıyı gören sistem orijinal o oyunuda görür sanırım..

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    Oyunu aktivasyon yaptığın IP, Türkiye'den olduğu sürece sıkıntı yok.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Hala birçok şey yazıyoruz, çiziyoruz. Ancak hala bir noktaya gelemiyoruz. Sorunları sıralayalım o zaman,

- Aral'ın oyunu pahalı fiyata satması (45TL'ye satan firma kâr etmiyor mu?) birçok alternatifler vardır, sizde alternatiflerden alınız, almaya gönlü olan alır zaten. Ben, kendim orjinal aldığım için bu konularda bazı söz haklarım olduğunu düşünüyorum. Orjinal alınmasını sonuna kadar destekliyorum. Burada kimsenin alım gücünü tartışmıyoruz zaten ancak alabilen alır, alamayan alamaz, alamayanlar içinde alternatifler üretilebilir mümkündür.

- SI tarafından yerine getirilmesi istenen bir imza ve satış konusu, adamları imza kısmı aslında bağlamaz, neden bağlasın ki? Adam satışa bakar, bakalım kaç kişi aldı diye, banane imzadan der. Ki aslında öyle de yapmaktadır. Sonuçta SEGA/SI oyunu peşin olarak satıyor değil mi, yani parayı önceden alıyor zaten dağıtımcılardan, dağıtımcılarda kendi kâr marjlarını üstüne ekleyerek oyunu satışa sunuyorlar. Burada SEGA/SI'ye zaten söylenecek bir şey yok, onlar olay ile bağlantısız durumdalar, olayın dağıtımcı kısmında bazı ilginçlikler var. Bunların açıklamaları nasıldır, neler denebilir, bunu sizlere bırakıyorum?

- Gelelim Türkçe FM meselesine, daha önce 1 Kasım'da çıkacak denmişti, ertelenmiştir bu gelişmelerden sonra, katılıyorum ertelenmesi daha iyi olmuş. Ancak konunun başlarına bakarsak çıkarılacak Türkçe FM ile ilgili muğlakta kalan bazı noktalar var. Bu konudaki birinci ağızlar çelişkili açıklamalarda bulunuyor. Bu da insanlarda temkinli davranmaya sebebiyet veriyor. (İsteyenler bakabilir ön sayfalara, neler yazıldığı sonra neler dendiği görülmektedir.)

- 200.000 bin korsan kullanıcıyı gören sistem neden bir yaptırımda bulunmuyor madem diyerek tekrar aynı yöne dönüş yapalım. Bunu gören firma neden yaptırım yapmasın ki, sonrada bizlere sizde çok korsan kullanan var o nedenle Türkçe için bir yatırım yapmıyoruz gibi ya da yapacağız ancak şunları yerine getirin gibi şeyler sunuyor. Sonuçta sistem önlerinde, isterse bloklayabilir. İsterse o insanlara o oyunu oynatmayadabilir. Yeter ki istesin, ancak görüyorum ki, onlarda bu durumdan hoşnutlar.

- Turksportal burada sadece aracı konumdadır, ve belki de bu durumda en çok laf söylenen birim konumundadır. Çünkü diğer birimlere laf söylemeye kalkarsanız, bir cevap alamıyorsunuz. (Aral örneğinde görüldüğü gibi.) Turksportal'da ise herkese karşı eşit seviyede olduğumuzdan bu cevapları alabiliyorsunuz. Ancak kabul etmeliyiz ki burada eleştirirken kantarı topuzu bazen kaçıyor. Bununda nedeni açıklanmamış ve hala açıklanmamakta olan noktalardır. Sonuçta açıklanması gereken bir şeyler var ancak kimse bir şey söylemiyor. Bu noktalar neden açıklanmıyor?

- Satış rakamları, pazarlama politikaları, sözleşmeler vs. neredeyse her şeyi konuştuk. Buralarda SEGA/SI'nin hataları çoktur. Bunları savunmaya çalışanları anlayamıyorum. Sonuçta firma bizlerle muhâtab dahi olmuyor. Burada zarar ettikleri ile ilgili noktalar söyleniyor, ancak neden zarar etsin ki? Parayı iş başında almıyor mu dağıtımcıdan? Burada zarar edecek birileri varsa bu dağıtımcıdır. Ancak onlarda bu durumdan memnunlar ki bir şeyler söylemiyorlar.

Gelelim son noktaya, kampanyaya imzamı atmadım ancak oyunu satın aldım. Ben oyunu Türkçe yamasızda rahatça oynayabiliyorum. Oynayamayan arkadaşlar olduğu doğrudur. Ve sayıca çokturlar, onlar için güzel bir kampanya oluyor. Ancak şöyle bir şey var, kampanya metninde bazı anlaşılmayan ya da anlatılamayan noktalar var. Ayrıca fiyatlar kısmında belirtilen fiyat rakamlarına göre oyunu alacak kişiler neden Aral'dan alsınlar ki? Ve eğer başka yerlerden alacaklarsa (Yurtdışını kastediyorum.) bu Aral'ı baltalamak olmaz mı? Aral'ın bu kampanya karşısındaki tutumu nedir? Destekliyorlar mı yoksa bunun bir zaman kaybı olacağını mı söylüyorlar?

Sorularım, söylemek istediklerim bunlardır. Okuyanlara ve cevaplayanlara teşekkür ederim.

Kampanyanın başarılı olması hepimizin işine gelir, bunca yazdığımdan sonra buna karşıymışım gibi bir şey çıkaran olursa bu çok saçma olur.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

vedat1987 Misafir

Arkadaşlar ben ilk kez yorum yapıyorum bu forumda ve ne SI tanırım ne Aral ama sorun tamamen bizde.Bazı arkadaşlar müşteri her zaman haklıdır gibisinden şeyler söylemiş SI in derdide bu müşteri nerde?Önce ortada bir müşteri olması lazım haklı olabilmesi için olay tamamen bu.Ortada ne müşteri var nede haklı olduğu bir konu bu satışlarla...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    - SI tarafından yerine getirilmesi istenen bir imza ve satış konusu, adamları imza kısmı aslında bağlamaz, neden bağlasın ki? Adam satışa bakar, bakalım kaç kişi aldı diye, banane imzadan der. Ki aslında öyle de yapmaktadır. Sonuçta SEGA/SI oyunu peşin olarak satıyor değil mi, yani parayı önceden alıyor zaten dağıtımcılardan, dağıtımcılarda kendi kâr marjlarını üstüne ekleyerek oyunu satışa sunuyorlar. Burada SEGA/SI'ye zaten söylenecek bir şey yok, onlar olay ile bağlantısız durumdalar, olayın dağıtımcı kısmında bazı ilginçlikler var. Bunların açıklamaları nasıldır, neler denebilir, bunu sizlere bırakıyorum?
    SEGA/SI ile ilişkili olay, sonuç olarak satış oranlarını arttırmak istiyorlar, Türkiye'de ki rakamları bilmiyorum ama ithalatçı firma (ARAL) parti parti oyunu ülkemize getiriyor, bu partilerin oranlarını bilmediğimiz gibi SEGA/SI'yı tatmin etmeyecek kadar düşük olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle fiyatlarda esneklik olmayabilir.

- Gelelim Türkçe FM meselesine, daha önce 1 Kasım'da çıkacak denmişti, ertelenmiştir bu gelişmelerden sonra, katılıyorum ertelenmesi daha iyi olmuş. Ancak konunun başlarına bakarsak çıkarılacak Türkçe FM ile ilgili muğlakta kalan bazı noktalar var. Bu konudaki birinci ağızlar çelişkili açıklamalarda bulunuyor. Bu da insanlarda temkinli davranmaya sebebiyet veriyor. (İsteyenler bakabilir ön sayfalara, neler yazıldığı sonra neler dendiği görülmektedir.)
    Koskoca web sayfası hazırladık, ne isteniyor, ne yapılması gerekiyor prada yazanlar çok net, forumdaki mesajlar kampanya netleşmediğinde ve web sitesi açılmadığında atılmış tam olarak anlaşılmayan bazı durumlar vardı ve orada kalmış olabilir.

- 200.000 bin korsan kullanıcıyı gören sistem neden bir yaptırımda bulunmuyor madem diyerek tekrar aynı yöne dönüş yapalım. Bunu gören firma neden yaptırım yapmasın ki, sonrada bizlere sizde çok korsan kullanan var o nedenle Türkçe için bir yatırım yapmıyoruz gibi ya da yapacağız ancak şunları yerine getirin gibi şeyler sunuyor. Sonuçta sistem önlerinde, isterse bloklayabilir. İsterse o insanlara o oyunu oynatmayadabilir. Yeter ki istesin, ancak görüyorum ki, onlarda bu durumdan hoşnutlar.
    Böyle bir hakka sahip değiller ve her bir korsan için uğraşacak vakit yerine oyundaki hataları çözmeye harcamaları daha yararlı olacaktır Hem öyle birşey yapsalarda korsan sektörü onada bir çözüm bulur merak etme

- Turksportal burada sadece aracı konumdadır, ve belki de bu durumda en çok laf söylenen birim konumundadır. Çünkü diğer birimlere laf söylemeye kalkarsanız, bir cevap alamıyorsunuz. (Aral örneğinde görüldüğü gibi.) Turksportal'da ise herkese karşı eşit seviyede olduğumuzdan bu cevapları alabiliyorsunuz. Ancak kabul etmeliyiz ki burada eleştirirken kantarı topuzu bazen kaçıyor. Bununda nedeni açıklanmamış ve hala açıklanmamakta olan noktalardır. Sonuçta açıklanması gereken bir şeyler var ancak kimse bir şey söylemiyor. Bu noktalar neden açıklanmıyor?
    Merak ettiğin ve açıklamadığımız ne var ki?

- Satış rakamları, pazarlama politikaları, sözleşmeler vs. neredeyse her şeyi konuştuk. Buralarda SEGA/SI'nin hataları çoktur. Bunları savunmaya çalışanları anlayamıyorum. Sonuçta firma bizlerle muhâtab dahi olmuyor. Burada zarar ettikleri ile ilgili noktalar söyleniyor, ancak neden zarar etsin ki? Parayı iş başında almıyor mu dağıtımcıdan? Burada zarar edecek birileri varsa bu dağıtımcıdır. Ancak onlarda bu durumdan memnunlar ki bir şeyler söylemiyorlar.
    Parayı nasıl aldığını bilmiyoruz, perpetua esasta üst mesajında çok iyi açıklamış.. Dağıtıcı konusunda da aynı şekilde kapalı kutu ama zannediyorum ki onlarda bu durumdan hoşnut değiller..

Gelelim son noktaya, kampanyaya imzamı atmadım ancak oyunu satın aldım. Ben oyunu Türkçe yamasızda rahatça oynayabiliyorum. Oynayamayan arkadaşlar olduğu doğrudur. Ve sayıca çokturlar, onlar için güzel bir kampanya oluyor. Ancak şöyle bir şey var, kampanya metninde bazı anlaşılmayan ya da anlatılamayan noktalar var. Ayrıca fiyatlar kısmında belirtilen fiyat rakamlarına göre oyunu alacak kişiler neden Aral'dan alsınlar ki? Ve eğer başka yerlerden alacaklarsa (Yurtdışını kastediyorum.) bu Aral'ı baltalamak olmaz mı? Aral'ın bu kampanya karşısındaki tutumu nedir? Destekliyorlar mı yoksa bunun bir zaman kaybı olacağını mı söylüyorlar?
    Biz oyunu insanlar nerelerden bulabilirler, ne kadar fiyat aralığında alternatifleriyle olsun diye belirtiyoruz, artık ARAL GAME'den mi gidip alır, D&R'dan mı BİMEKS'ten mi veya STEAM mi yurt dışı mı işin satış kısmı bizi bağlamıyor..

Sitede açıklanmayan da açıklanmasını istediğiniz ne ki ?

Konu çok açık ve net
    - 10bin imza atılırsa ilk defa oyunun demosu ile birlikte quickstart şeklinde Türkiye Ligini test edeceksiniz
    - Türkiye satışları 10bin rakamını buluncada Türkçe dil seçeneği ücretsiz olarak orijinal oyun sahipleri için STEAM üzerinden downloada açılacak ve bundan sonraki oyunlardada dil desteği olacak.

Quote Originally Posted by vedat1987 View Post
    Arkadaşlar ben ilk kez yorum yapıyorum bu forumda ve ne SI tanırım ne Aral ama sorun tamamen bizde.Bazı arkadaşlar müşteri her zaman haklıdır gibisinden şeyler söylemiş SI in derdide bu müşteri nerde?Önce ortada bir müşteri olması lazım haklı olabilmesi için olay tamamen bu.Ortada ne müşteri var nede haklı olduğu bir konu bu satışlarla...
    : )) bu da farklı bir bakış açısı..
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Arkadaşlar inatla oyunun 90 lira oldugunu idaa ediyor yine inatla 5 kişi birleşip alınabilecegisini neden görmezden geliyor anlıyamıyorum.
    Korsan kullanımda kafaya oynuyoruz adamların yaptığı terbiyesizlik, dilenciye sadaka vermek oluyor
    Crysisin çok sattığını düşünüyoruz, evet binin üzerinden doğru dürüst oyun satmayan bir ülkede çoktur tabi, milyonun üstünde satan, döneminen iyi grafikli ful türkçe destekleyen bir oyun için ne yazık ki utanıyorum diğer firmaların dikkatini çekme şansımız vardı ama başaramadık.Cm yi bende aldim 3 eurodan aldım galiba.
    Oyunu türkçe yapma öyle maliyetli bir iş değil dublajda yok bunda üstelik fiyati da istese sega vs. istese düşürür ama neden yapsın ki belki şimdi bir sebep verebiliriz.

Quote Originally Posted by ozanbjk07 View Post
    fm 90 lira
    cm 25 lira anladığım kadarıyla.

90 lira çok fazla. çok masraf yaptım bu aralar. ama düşündüğüm bir konu var cm 25 liraya satabiliyorsa fmde en azından 50 liraya satabilir. ilk fırsatta cm yi orjinal alıcam en azından fmye türkçe oyun çıkarırlarsa alacağımızı göstermiş olalım.
    cm 25 lira felan değil.o kısa bir süre içinde,, 60 tl civarı bir fiyata satılyıor su anda.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cankatcug View Post
    cm 25 lira felan değil.o kısa bir süre içinde,, 60 tl civarı bir fiyata satılyıor su anda.
    http://www.hepsiburada.com/champions...d=oyuncd010812

Buyur. 25 TL

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Vieri View Post

1 Kasım tarihinde Turksportal olarak Türkçe yama çıkartmayı planlıyorduk fakat bu gelişmelerle bu planlarımızı ertelemek durumunda kaldık.
    Ben kendi görüşlerimi daha önce de söylemiştim, bu oyunu oynamayı seviyorum, ama Türkçe olarak. İki senedir de almıyordum ve oynamıyordum. Ama şimdi Türkçe ihtimali olduğu için imzamı attım ve oyunu alacağım da.

Benim de sizlerden istediğim, eğer oyun çıkmazsa Türkçe'yi hazırlayacağınıza söz vermeniz. (Çünkü SI size Türkçe yama çıkartmamanız konusunda da baskı yapabilir. ) Çünkü Türkçe çıkmazsa ben oyunu oynamayacağım ve o zaman kendimi orjinal aldığım için enayi gibi hissedeceğim.

Nesil
    2006

FM 2010 Türkçe Projesi olması heyecan verici bir durum. Bir kaç yıllık uğraştan sonra bu duruma gelindi. Eğer Türkçe paketi varsa, SI elinde tutmak için yapmamıştır. Yaptığı bu çalışmayı mutlaka biz tüketiciler ile paylaşacaktır. Er veya geç. Gelecek oyunlarda Türkçe olma ihtimali artığına inanıyorum.

CM'nin FM'nin yanına yaklaşacağına inanmıyorum. 25 TL ile satılması ve Türkçe olması nedeni ile şuan çoğu kişiye cazip geliyor. FM 2010'da ki yenilikleri gördükten sonra herkes CM'yi unutacak.

Konya'da olan arkadaşlar varsa steam veya zavvi.co.uk sitesinden ortak olarak alalım.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Gelelim son noktaya, kampanyaya imzamı atmadım ancak oyunu satın aldım. Ben oyunu Türkçe yamasızda rahatça oynayabiliyorum. Oynayamayan arkadaşlar olduğu doğrudur. Ve sayıca çokturlar, onlar için güzel bir kampanya oluyor.
    Kampanyanın başarılı olması hepimizin işine gelir, bunca yazdığımdan sonra buna karşıymışım gibi bir şey çıkaran olursa bu çok saçma olur.
    Böyle sivri yorumlar yapmaktan genelde kaçınırım ama sayfaların çoğunu okudum, bence herkesin bilgisayarına indirip tekrar tekrar okuyup düşünmesini gerektirecek bir konu oluyorken böyle bir yorum beni üzdü. Bu iki yoruma bakarak iki sonuç çıkarıyorum.

1.
    İlk paragraf için "bana dokunmayan yılan bin yaşasın".

2. İkinci paragraf için ben o saçma olan şeyi yapıyorum ve böyle bir sonuç çıkarıyorum kardeş kusura bakma. Burada kişisel düşüncem benim de SI'nın hata yaptığıdır. İş dünyasında buna strateji hatası diyebiliriz. Duygusal düşünürsek de benzer anlamlısı olarak "ayıp etti" diyebiliriz. Ancak burada artık bir topluluk olmayı başarabilmeliyiz. Kampanyanın, sadece "Türkçe" dil eklentisine ihtiyacı olanlar için güzel olduğunu söylemek topluluktan kendimizi soyutlamaktır. Bu sitede belki defalarca buluşmalar ayarlandı, görüşüldü, tanışıldı. Sebebi? Hep bir olabilmek içindi. Yoksa kimsenin yalnız olduğu için görüştüğünü sanmam. Hal böyleyken bizim, ihtiyacımız olmadığı halde kampanyaya destek olmamız bence daha değerlidir, sen de buna katılırsın herhalde.

Ben oyunu orjinal aldım evet, üstelik hâlâ "bir oyuna bu kadar para verilmez" fikrinde sabitim. Ancak oyunu kampanyaya destek olsun diye de almadım, Sorunsuz bir yıl için aldım ama kampanyaya da desteğimi imzamla gösterdim. Madem orjinal aldın, burada alınmamanı ve bu yanlıştan dönmeni bekliyorum. Hepimiz kardeşiz ve kardeşlik paylaşmayı gerektirir, sen de paylaşmalısın.

Tekrar söylüyorum sen bir cam isen kırmak için eleştiri yapılmaz taş atılır. Ben seni sadece eleştirdim. Yanlış anladıysam hakkını helal et, özür dilerim.

bu imza kampanyası saçmalıktan başka bir şey değil. başka hangi ülkede böyle bir şey yapılmıştır ya da başka hangi oyunda hangi firma böyle saçma sapan bir şey yapmıştır merak ediyorum. polonyada, isveçte, çek cumhuriyetinde, norveçte çok mu satılıyormuş da o dilleri destekliyorlar türkçeyi desteklemiyorlar..türkçe konduktan sonra satışları artar onların yapması gereken müşteriyi çekmek için daha cazip koşullarla gelmek olmalı..türkçe dil seçeneği koymak maddi olarak bir şey kaybettirmez si/sega ya..ama koymamak daha çok şey kaybettirir... belki buradaki büyük kitleyi kaçırıyorlar yıllardır koymayarak farkında değiller..saygılar..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Emrah Abi, kırılma vs. böyle bir şey söz konusu olamaz. Dediğin gibi kendi yorumundur sonuna kadar saygı duyarım.

Ancak maalesef ilk paragraf için dediğine katılmıyorum, ben orada kendi ihtiyacımın olmadığını ancak ihtiyacı olan arkadaşlar için yerinde bir kampanya olduğunu söyledim.

Ki hala aynı fikirdeyim, güzel kampanyadır. Başarılı olmasını istiyorum. Başarılı da olacaktır.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yalnız Birşey Söylemek İstiyorum Yüzde 50 De Tıkandı Sanki
    Umarım Hayallerimiz Suya Düşmez

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Her birinde Turkiye'nin en azindan 5 katindan daha fazla oyun satiliyor. Hepsinde satis 10 bin'den rahatlikla daha fazla.
    Ülkelerin toplam nüfusu İstanbul'un nüfusu etmiyor. Eğer gerçekten biz 10bin satamıyorsak, zaten Türkiye için söylenecek söze gerek yok. Bu sitede 200bin üye var. Bu üyelerin %5'i aldığı taktirde oyuna Türkçe dili eklenecek. Biz bu orjinali nasıl satamıyoruz anlamıyorum.

Bu arada Türkiye'nin satışlarını kimse bilmiyor ama; bu ülkelerin bizden beş kat daha fazla sattığını nereden biliyorsunuz? Merak ettim...

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Guney Kore ve Guney Afrika satislari Turkiye'den daha fazla.

Karadag'in satislari belli degil.
    Bunu nerden biliyorsun?
    Ayrıca fazla ise o ülkelerdeki satış fiyatı nedir?
    afrikada 70 € 80 € deseniz adamlar sizi keser haberiniz olmaz.

Sayfa 27 / 57 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon

Mesaj Yetkileri