Sayfa 35 / 57 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon
1,021 ile 1,050 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    Zavvi nin ucuz sattığı neden insanları ilgilendirmesin,üzümünü ye bağını sorma mantığımı olsun.Ayrıca insanlar ürünü aldığı yeri bilmek isterler güven açısından.Peki sizler Steam den veya Zavvi den oyunu alamaya yönlendiriyorsunuz insanları buradan belki ucuza alınabilir ama ülke ekonomisine ne katkısı var belki buradan alacak kişilerede mani oluyorsunuz bu vergi kaçırmak anlamına gelmiyormu hayır şundan diyorum bu konularda çok duyarlı olduğunuz için hırsız yerine konmasın kimse.
    90 TL fiyatina verilen tepki vergilerden dolayi.
    Bu fiyati vermeyin diyen yok. Ancak fiyati yuksek bulanlar icin, korsan kullanmak yerine bu sekilde satin alma secenegi de var. Bu tip alislariniz icin de bildigim kadari ile herhangi bir gumruk vergisi yok.

Ülke çıkarları herşeyin üstündedir diye düşünüyorum bence orda bu fiyat şurda bu fiyat diye yönlendireceğinize herkesi buradan alamaya teşvik edin,o zaman buradaki satıcıda ülkede daha kazançlı olur.
    Benim buna itirazim yok. Herkez kengi butcesine gore kararini verebilir. Burada bir yonlendirme sozkonusu degil. Yonlendirmemiz, korsan kullanmak yerine orjinal kullanmak. Yani TC kanunlarina uygun bir sekilde oyunu edinip, kullanmak.

Eğer CM oyunu uygun fiyattan Türkçe çıkarmaya devam ederse önümüzdeki yıllarda FM büyük bir düşüş yasayacaktır.

CM 25Tl oluyorda FM neden olmuyor?
    CM için vergi ödenmiyor mu?

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Quote Originally Posted by sakaryaligocmen View Post
    Bu sorunun cevabı çok verildi.

Şöyli CM oyunu ucuzdan satıp zarar ediyor ama oyunu herkesin oynamasını sağlamaya çalışığ beğendirmeye çalışıyor.
    İyide sorunda zaten burda.Adamlar oyuna Türkçe eklemiş+25 lira gibi makul bir fiyat koyup piyasaya sürmüşler.Daha bunun bi açıklaması varmı.Oyun çok süper olsun olmasın bence iyi yada kötü bir atılım yaptılar.En azından SI gibi şöyle yapın,böyle yapalım demeden yaptılar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Togiii View Post
    İyide sorunda zaten burda.Adamlar oyuna Türkçe eklemiş+25 lira gibi makul bir fiyat koyup piyasaya sürmüşler.Daha bunun bi açıklaması varmı.Oyun çok süper olsun olmasın bence iyi yada kötü bir atılım yaptılar.En azından SI gibi şöyle yapın,böyle yapalım demeden yaptılar.
    Yukarida yazdigim gibi. Bu stratejileri riskli ancak takdir edilecek bir strateji.

Basarili olursa, diger sirketleri de etkiler.

Basarili olmazsa, yakin zamanda bir da Turkiye pazari icin ozel bir sey kolay kolay yapilmaz.

Bu bir deney. Eidos deneyip para batirmayi kabul etmis. Her sirketten boyle bir seyi beklemek hayalcilik olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yukarida yazdigim gibi. Bu stratejileri riskli ancak takdir edilecek bir strateji.

Basarili olursa, diger sirketleri de etkiler.

Basarili olmazsa, yakin zamanda bir da Turkiye pazari icin ozel bir sey kolay kolay yapilmaz.

Bu bir deney. Eidos deneyip para batirmayi kabul etmis. Her sirketten boyle bir seyi beklemek hayalcilik olur.
    Hayalcilik filan ama adamlar ne pahasına olursa olsun piyasaya sürdülermi,sürdüler.SI Yıllardır bu oyunu yapıyor yani artık ustalaşmış ne bilim kralı olmuş Menajerlik oyunlarının ama hiç bir icraat yok Türkçe adına.Şöyle yapın,Türkçe'yi koyalım diyolar.Birde diyelim imza sayısı 9992 de kalsa ve oyuna Türkçe adına hiç bir şey eklemeseler o zaman SI'nin alıcağı tepkiyi küfürleri düşünemiyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    İşte bu Stratejiyi SI yapamıyor ya ona gülüyorum ben.CM Böyle birşeyi yapabiliyor ama yılların kralı,ustası SI yapamıyor.
    Last edited by BaFraLı : 09.Ekim.2009 at 22:54 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

imzaydı, quick starttı falan çok anlamam...

Türkçe varsa bende varım...

Crysis'de aldım orjinal CM de alacağım ama %100 Türkçeyi oyuna ekler ise FM alırım CM yerine...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

%90 olmuş son durum. Hayırlısı olsun. Umarım tamamlanır 10bin sayısı.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

nikandros33 vbmenu_register("postmenu_3924442", true);
    Amateur

Re: Football Manager 2010 Installation and DRM Decision
    So, are the 5 licenses gone?

bcooper vbmenu_register("postmenu_3924475", true);
    Moderator

Hi, there are no licenses or seats as in FM2009 if you buy the boxed copy, you simply need to have the DVD in the drive

Bunu niye verdim,bu soruyu soranın başına bir şey gelmediğini,forumda hala var olduğunu ve kaale alınıp da cevap verildiğini göstermek için.

Perpetua demiş ya bu tür sorular sorarsam siteden men olurum diye, illa boyle sorular sorulmaya gerek yok, ve zamanında da sorulabilirdi,doğru zamanda sorulan doğru soru her zaman yanıtlanır. Perpetua'nın dediği gibi bunu bilmek için oyunun çıkmasınada gerek yok zaten yanıtlanmış.

Benim demek istediğim hala anlaşılmıyor, sizin konu ile ilgili verdiğiniz durumlar sadece o başlığın ilk 2 mesajında açıklanan konular,sonrasında olayları o kadar açık bir şekilde dile getirdiler ki? Ama bunu ben soramam diğer isteyenler yazıp sorabilir demek ne kadar doğru? Ya da ben böyle bilirim böyle söylerim ne olursa olsun bunu savunurum demek.

Türkçeleştirme konusuna gelelim, onda bile mi hiç bir şey sorulmuyor? O imza mesajının başına şu şartlar gerçekleştiği zaman türkçe hali şu sürede çıkacak yazılsaydı herkes daha bilgilenmez miydi? Ya da daha bilinçli daha çok kişiye ulaşılmaz mıydı böylece?

Kendi cümlelerinizin içinde eğer 10 bine ulaşırsa Türkçeleştirme konusunun ne zaman olacağı zaten olduğu ya da geçerli sayı tamamlandıktan sora calışmalara başlanacağı ama tam süresinin bilinmediği şeklinde.

Peki diyelim en iyi ihtimale karşılık en kötü ihtimal oldu,

Yani 10 bin kişiye kasımın iki haftası içinde ulaşıldı ama dediler ki kusura bakmayın anca başlıyoruz, elimizdekilerde sadece çevirilerin %15-20 si civarı,yüzde yüz e getirmek için bir kaç aya ihtiyacımız var yamayı ocaktaki günceleştirme yaması ile vereceğiz derlerse , o zaman insanların hadi biz bize düşeni yaptık nerede hani demeye hakları yok mu? Yoksa çok yaşa SI denilecek ayrı bir konu mu bulunacak?

Bu araya ilk olarak o imza kampanyasınında başına yazılması gereken 10 bin imzaya ulaştığından ne kadar sonra türkçe yamamnın onlar tarafından çıkarılacağı konusu olmalı.Yoksa onu da her şey gibi özel mesajla biz sorup öğrenip size mi söyleyelim?

Merak ettiğim en önemli husus bu .Ortada bir kampanya var ama kampanya ile ilgili her şey muhallakta.

Hayrettin kardeşimin dediklerine ise tamamen katılıyorum.

Ve bende diyorum böyle ticaret olmaz. Hatta ticaret aracıları hiç bir zaman ticaretin esirleri haline gelmezler.

Valla alım satım gücü olarak olsun başka şeylerde olsun yurtdışından yaşayarak bakmak çok kolay.Yurtdışında bi işler için gittiğimde ya da uzun süre kaldığım zamanların sonrasında bile döndüğümde şu aldığımla burda ne alabilirdim falan diyebiliyor insan ama önemli olan bulunduğun yerin ekonomik şartları. Ve her şeyi SI biliyor benim tüm gün boyunca uğraştığım dünyadaki bir çok firma bilmiyor, ona göre burada malzemelerini satışa sunarlarken belli bir fiyat belirlemiyorlar .Gülüp geçerim buna, bir şey için savaşılacaksa ve bir şeyde aracı olunacaksa bu gidip bir tarafa onu dedi bunu dedi bu böyle olmalı diyerek yapılmaz, bizim durum bu bu bu,yapılanlar şunların şunların yaptığı ortada,bu marjlarla sen ne yapmaya çalışıyorsun diyerek yapılır. Ne kadar mesajına bakarsam bakayım hiç bu tarafa dönük bir şey yok.

Ortada bir kampanya, imza belli değil ,imzanın şartları belli değil, gerçekler ortada iken oyunu alırken bekleyin öyle öğrenilir diye bir vurdumduymazlık var ortada, satış tammlandı mı Türkçe yamanın ne zaman çıkacağının belli olması geekirken,tartışılmamış bile olması,öğrenilirse bile sonradan öğrenileceği, bir sürü muamma. Evet bir yola baş koyduk ama ,bu yolda ilerledikçe çamura batıyor insan.

Şimdi bu kadar açmaz varken soruyorum, tüm bunlar imza kampanyasına açık açık yazılmalımıydı yoksa yazılmamalı mıydı?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Baba Hamdi View Post
    nikandros33 vbmenu_register("postmenu_3924442", true);
    Amateur

So, are the 5 licenses gone?

bcooper vbmenu_register("postmenu_3924475", true);
    Moderator

Hi, there are no licenses or seats as in FM2009 if you buy the boxed copy, you simply need to have the DVD in the drive

Bunu niye verdim,bu soruyu soranın başına bir şey gelmediğini,forumda hala var olduğunu ve kaale alınıp da cevap verildiğini göstermek için.

Perpetua demiş ya bu tür sorular sorarsam siteden men olurum diye, illa boyle sorular sorulmaya gerek yok, ve zamanında da sorulabilirdi,doğru zamanda sorulan doğru soru her zaman yanıtlanır. Perpetua'nın dediği gibi bunu bilmek için oyunun çıkmasınada gerek yok zaten yanıtlanmış.

Benim demek istediğim hala anlaşılmıyor, sizin konu ile ilgili verdiğiniz durumlar sadece o başlığın ilk 2 mesajında açıklanan konular,sonrasında olayları o kadar açık bir şekilde dile getirdiler ki? Ama bunu ben soramam diğer isteyenler yazıp sorabilir demek ne kadar doğru? Ya da ben böyle bilirim böyle söylerim ne olursa olsun bunu savunurum demek.

Türkçeleştirme konusuna gelelim, onda bile mi hiç bir şey sorulmuyor? O imza mesajının başına şu şartlar gerçekleştiği zaman türkçe hali şu sürede çıkacak yazılsaydı herkes daha bilgilenmez miydi? Ya da daha bilinçli daha çok kişiye ulaşılmaz mıydı böylece?

Kendi cümlelerinizin içinde eğer 10 bine ulaşırsa Türkçeleştirme konusunun ne zaman olacağı zaten olduğu ya da geçerli sayı tamamlandıktan sora calışmalara başlanacağı ama tam süresinin bilinmediği şeklinde.

Yani 10 bin kişiye kasımın iki haftası içinde ulaşıldı ama dediler ki kusura bakmayın anca başlıyoruz, elimizdekilerde sadece çevirilerin %15-20 si civarı,yüzde yüz e getirmek için bir kaç aya ihtiyacımız var yamayı ocaktaki günceleştirme yaması ile vereceğiz derlerse , o zaman insanların hadi biz bize düşeni yaptık nerede hani demeye hakları yok mu? Yoksa çok yaşa SI denilecek ayrı bir konu mu bulunacak?

Bu araya ilk olarak o imza kampanyasınında başına yazılması gereken 10 bin imzaya ulaştığından ne kadar sonra türkçe yamamnın onlar tarafından çıkarılacağı konusu olmalı.Yoksa onu da her şey gibi özel mesajla biz sorup öğrenip size mi söyleyelim?

Merak ettiğim en önemli husus bu .Ortada bir kampanya var ama kampanya ile ilgili her şey muhallakta.

Ve bende diyorum böyle ticaret olmaz. Hatta ticaret aracıları hiç bir zaman ticaretin esirleri haline gelmezler.

Valla alım satım gücü olarak olsun başka şeylerde olsun yurtdışından yaşayarak bakmak çok kolay.Yurtdışında bi işler için gittiğimde ya da uzun süre kaldığım zamanların sonrasında bile döndüğümde şu aldığımla burda ne alabilirdim falan diyebiliyor insan ama önemli olan bulunduğun yerin ekonomik şartları. Ve her şeyi SI biliyor benim tüm gün boyunca uğraştığım dünyadaki bir çok firma bilmiyor, ona göre burada malzemelerini satışa sunarlarken belli bir fiyat belirlemiyorlar .Gülüp geçerim buna, bir şey için savaşılacaksa ve bir şeyde aracı olunacaksa bu gidip bir tarafa onu dedi bunu dedi bu böyle olmalı diyerek yapılmaz, bizim durum bu bu bu,yapılanlar şunların şunların yaptığı ortada,bu marjlarla sen ne yapmaya çalışıyorsun diyerek yapılır. Ne kadar mesajına bakarsam bakayım hiç bu tarafa dönük bir şey yok.

Ortada bir kampanya, imza belli değil ,imzanın şartları belli değil, gerçekler ortada iken oyunu alırken bekleyin öyle öğrenilir diye bir vurdumduymazlık var ortada, satış tammlandı mı Türkçe yamanın ne zaman çıkacağının belli olması geekirken,tartışılmamış bile olması,öğrenilirse bile sonradan öğrenileceği, bir sürü muamma. Evet bir yola baş koyduk ama ,bu yolda ilerledikçe çamura batıyor insan.

Şimdi bu kadar açmaz varken soruyorum, tüm bunlar imza kampanyasına açık açık yazılmalımıydı yoksa yazılmamalı mıydı?

Abicim cidden eline klavyene ağzına sağlık muhteşem bir yazı yazmışsın tüm düşüncelerimi tek post'ta toplamışsın.. SI'ın ne idüğü belirsiz imza kampanyasına imza atmam çünkü o oyunu aldıktan sonra verilen sözler tutulmazsa hakkımızı nasıl arıyacağız bu adam bize mail atmıştı ama yapmadı diye mi? Benim yaşım küçük,belki yaşımdan büyük laflar ediyorum ama ben o oyuna yüksek bir fiyat vereceksem ve o parayı da Türkçe eklenti için vereceksem bir garantimin olması gerekir,bu işi körü körüne yapmam. Kesinlikle kimse yanlış anlamasın Turksportal yöneticilerine ve üyelerine herhangi bir imada, irdelemede bulunmuyorum benim tüm yakarışım SI'a. Ben SI'ın kampanyasına imza atmam ama Baba Hamdi abimizin yazdığı postun altına imzamı atarım helal olsun.

Biz nasıl orjinal alabilriz diye düşünelim , bizim tüm yollarımızı kapatsınlar... Birleşip orjinalini alacaktık steamden... Ama biz oyunu aynı anda kullanamayınca ne işe yarayacak artık... Steam den olmadı , kutulu aldık diyelim , bu sefer elinde dvd olmayanlar oynayamayacak... Ne anladık bu işten... Öğrenci adam için , bu kadar parayı veremeyenler için oyunu orjinal oynama yöntemleri oldukça azaldı... Bu gelişmelerden önce imzamızı atmıştık.. Bizim gibi eminim binlerce kişi vardır... Bu yüzden 1-2 bin imza boşa gideceğini sanıyorum... Yine para biriktirmeye çalışıyorum tabi , ortak alamasak da olursa tek başıma almak için..

Biz baştan hata yaptık.

-Türkçe çıkarsa orjinal alacağıma öz veriyorum.-

Şeklinde bir kampanya olsaydı daha iyi olurdu.

Artık bu konuyu tartışmaya gerek yok. Bir karar alınmış, 10000 satış yapılması isteniyor.

Yani şimdiden yama yapımı için çalışmalar başlaca iyi olur

vedat1987 Misafir

Arkadaşlar benim bu kampanyada anlamadığım nokta satış miktarını onlıne olarak görebilecek miyiz?Yoksa sadece 1000 olmuştur 2000 olmuştur mu diyeceğiz.Pentagonun askeri harcamalarını açıkladığı günümüz dünyasında oyun satış rakamları neden açıklanmaz anlamış değilim

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by vedat1987 View Post
    Arkadaşlar benim bu kampanyada anlamadığım nokta satış miktarını onlıne olarak görebilecek miyiz?Yoksa sadece 1000 olmuştur 2000 olmuştur mu diyeceğiz.Pentagonun askeri harcamalarını açıkladığı günümüz dünyasında oyun satış rakamları neden açıklanmaz anlamış değilim
    Sayamamışlardır.

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    9017şuan sayı,bakalım ne olacak..
    9019 oldu. Büyük ihtimalle ay sonuna kadar 10000 olacaktır. Ama satış için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Sayı falan değil de 5 aktivasyonu kaldırmışlar yahu Eminim birçok kişi ona güvenerek imza atmıştı . Ben acele edip erkenden aldım Steamden 5 aktivasyon olacak diye ama almaz olaydım...

Nesil
    2003

[COLOR=Indigo][B]Bunu niye verdim,bu soruyu soranın başına bir şey gelmediğini,forumda hala var olduğunu ve kaale alınıp da cevap verildiğini göstermek için.

[COLOR=Indigo][B]
    Okudugunuzu anlamakta ne gibi zorluklar cektiginizi bilmiyorum. Belki de yazdiklarimi farkli dusunuyor, farkli algilamak icin ozen gosteriyorsunuz.

Rica ediyorum ben bir sey yazdigimda dikkatlice okumaya calisin. Verdigim cevaplari ne sekilde verdigime dikkat edin. Birisi bu forumda bana, kac bilgisayara kurabiliyoruz diye sorarsa, benim cevabim bu su anda belli degil olur ve olmustur. En azindan 2 bilgisayarak yukleyebiliyorsunuz olur ve olmustur. Zira Sega ve SI calisanlarinin verdigi cevaplar bu yonde. Siz bana hala daha o konunun ilk sayfasindaki ilk sorudan bahsediyorsunuz.

Ne dedigimi anlamak icin ozellikle bu mesaja bakmanizin yeterli olacagini umuyorum. Bundan 56 mesaj sonra yazdiklarimin aynisini tekrarlayip, bir de bunlari neden birisi daha once yazmadi, sormadi diye meraklanan sahsiniz. SI'a hangi sorulari soracaktim? Konunun taa ilk sayfasinda zaten cevabini verdigim, sonradan eureka diye bagirarak sizin yazdiginiz seyleri mi?

Neye bilimiyor dedim ben? DVD alip, sonra kac bilgisayarda Steam kullanarak aktive edilebilecegi. Bu soruyu sormam, sorsam bile net cevap alamam. Eger cevap sonsuz ise, bunun cevabini zaten vermek istemeyeceklerdir (ki soruldu ve net cevap verilmedi). Rakam sonsuz degilse de bu soruyu sormanin amaci cok sayida bilgisayara yuklemeyi istemektir.

Haklari var tabii ki. Istedikleri kadar da soylenebilirler. Turkce calismasinin hazir oldugunda cikacagi gercegini degistirmez bu. Tabii bu 10 bin alim sayesinde bundan sonraki yillarda da Turkce'nin oyunda olacagi gercegini de degistirmez.

10 bin imzaya ulasildiktan sonra quickstart cikacak. 10 bin satis olursa Turkcelestirme'nin oyuna eklenmesi icin onay verilecek ve en kisa zamanda cikartilacak. 10 bin imzadan ne kadar sonra Turkce yama cikacagi, satislarin ne zaman 10 bine ulastigina bagli.

Bu konuda haklisin. Belki biz bu kampanyayi bir an once baslatmak icin aceleci davrandik. Belki de kampanyanin amaci sadece kac kisinin Turkce oynama hakki icin oyunu satin almayi dusunebilecegini ogrenmekti. Bunu da zaten goruyoruz. Ancak sunu ifade etmem gerekir ki biz tam olarak bizden istenen metini hazirlayip kampanyayi sunduk. Gerisi de orjinal oyun satin almayi kabul eden kisilere kaldi.

Mali satan ben degilim. Bunu Aral ile konusmanizi tavsiye ederim. Ben alim gucu konusunda kendi dusuncemi soylerim. Asgari ucretin Turkiye'de ne kadar oldugunu, FM'in ne kadara satildigini soylerim. Ama ben zaten fiyati belirleyenlerle konusmuyorum durumu bilseler de konustugum kisi mali ureten, satan degil. Uretici de gayet net bir sekilde oyuna yeni dil eklemek icin kac unite satilmasi gerektigini acikliyor. Fiyati belirleyenler, Sega, Aral ve satin aldiginiz dukkanlar. Onlarla fiyatlandirma politikasi konusunda istediginiz kadar konusabilirsiniz. Hatta konusmaniz gereken kisi, mesajini yukarida alinti yaptiginiz Ben Cooper. Buyurun ve konusun. Corbada tuzunuz olsun.

Oynadiginiz, satin almasaniz korsan kullanacaginiz bir programi satin almanizi camura batmak olarak mi nitelendiriyorsunuz? Insanlar yillardir bu oyunu korsan kullanarak sirketi somurmedi mi? Hic soylemek istemedigim laflari soylemek durumunda birakiyorsunuz insani. Evet cikis tarihi belli degil. Cikis tarihi belli olmayacak da. Turkce dil dosyasi hazir oldugunda cikacak.

Yazilabilirdi.

Ancak ana mesaji degistirmezdi. Ana mesaj, orjinal satin aldiginiz takdirde istediklerinizin gerceklesebilecegi idi. Bu mesaj da saniyorum ki yerine ulasti.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ua_anil View Post
    Sayı falan değil de 5 aktivasyonu kaldırmışlar yahu Eminim birçok kişi ona güvenerek imza atmıştı . Ben acele edip erkenden aldım Steamden 5 aktivasyon olacak diye ama almaz olaydım...
    Urun daha cikmadigi ve indirmediginiz icin siparisinizi iptal edip, paranizi geri almaniz mumkun hala.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by vedat1987 View Post
    Pentagon halka hizmet ediyor, bu harcamalari halka aciklamak zorunda.

Sega ise ozel bir sirket ve bu rakamlar onlarin sirri.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Pentagon halka hizmet ediyor, bu harcamalari halka aciklamak zorunda.

Sega ise ozel bir sirket ve bu rakamlar onlarin sirri.

Yani söylediklerine güvenmek zorundayız
    Ya yalan söylerlerse Nasıl kanıtlayacağız?

Ayrıca
    vedat1987;
    Pentagon'un verdiği rakamların gerçek olduğunu mu düşünüyorsun?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Hayır bence mesaj dolaylıydı ve çoğu kişi içeriğini tam anlamadan imzayı attı. Yani değiştirirdi,kampanyanın içinde eksik bilgilendirme saklıdır ve öyle kalacaktır.Hala burda çoğu kişi satışlar rakamlarına ulaştığı anda türkçe yamaya sahip olacağını sanıyor.Çıkış tarihi belli değil ve olmayacakta,Türkçe yama hazır olduğunda çıkacak demek ne kadar doğru bir kampanya yöntemi, alın siz imzanızıda atın ama türkçe yamada bir süre sonra çıkar siz merak etmeyin. Hoş bir tablo olarak gözükmüyor bu gerçekçi konuşmak gerekirse.

SI için dramatik mesajlar içeren paragrafı geçiyorum zaten.

Geriye kalan şeylere zaten diyecek bir şey yok. Ben Cooper'a mesaj atayım çorbada tuzum bulunsun, burda bilgilendirmesi gereken kişi ben miyim?

Oyun çıktıktan bir iki ay sonra çok komik şeyler olacak, forumda kendi cevaplarından birindeki itirafta gizli, ama bunu söylemeye luzum yok.O zaman gelice açık açk söyleyeceğim. O zaman göreceğiz bakalım SI korsan mağduru mu yoksa başka bir şeylerin peşinde mi?

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Olaylar ne hale geldi korsanla mücadele bu şekildemi olmalı soruyorum kendime veya başka yolu varmıdır diye .Geçenlerde konuşuyorduk oyunu kullanan birileriyle hatta forumdaki bu yazışmaları gösterdim bu kadar kim uğraşacak dediler yani sadece bu forumdaki arkadaşlar bu oyunu gerçekten seviyor ve hakkını yemek istemiyor ama şartlar uymadığı içinde bazı şeylerin olması için tabiri caizse kendilerini yırtıyorlar.Ama bir gerçek varki korsan kullanananların çoğu bu kadar zor şartların altına giripde orjinal almaz,o yüzden burada yazan arkadaşları daha iyi anlamanızı onların orjinal almak istediğini ama şartların zor olduğunu bilerek yazın, cevaplarınızda almazsanız oynamayın ,almak zorunda değilsiniz,aylık çerez parasına geliyor gibi cevaplar yazıp üzmeyiniz ...

anladığım kadarıyla 5 aktivasyon kaldırılmış. bu adamlar kendilerini ne sanıyor ki? 90 lira çok fazla bir oyun için orjinal almayacağım.

Nesil
    2003

Hayır bence mesaj dolaylıydı ve çoğu kişi içeriğini tam anlamadan imzayı attı. Yani değiştirirdi,kampanyanın içinde eksik bilgilendirme saklıdır ve öyle kalacaktır.Hala burda çoğu kişi satışlar rakamlarına ulaştığı anda türkçe yamaya sahip olacağını sanıyor.Çıkış tarihi belli değil ve olmayacakta,Türkçe yama hazır olduğunda çıkacak demek ne kadar doğru bir kampanya yöntemi, alın siz imzanızıda atın ama türkçe yamada bir süre sonra çıkar siz merak etmeyin. Hoş bir tablo olarak gözükmüyor bu gerçekçi konuşmak gerekirse.
    Simdi bizi dupeduz dolandiricilik ile sucluyorsunuz. 10 bin adet Turkce satildiktan sonra Turkce cikacak ne demektir? Kac farkli anlam alabilir?

Evet tarih verilmedi. Verilmeyecek de.

Ancak sunu da unutmayin. 10 bin satis rakamina ne zaman ulasildigini da zaten Turkce yama ciktigi zaman ogreneceksiniz. Baska bir zaman degil.

Isine gelmeyeni gozardi etmen aliskanlik oldu zaten.

Geriye kalan şeylere zaten diyecek bir şey yok. Ben Cooper'a mesaj atayım çorbada tuzum bulunsun, burda bilgilendirmesi gereken kişi ben miyim?
    Ben oldugumu varsayarken iyi. Ama is yapmaya gelince ortaliktan kaybolan bir kisi daha cikti ortaya.

Oyun çıktıktan bir iki ay sonra çok komik şeyler olacak, forumda kendi cevaplarından birindeki itirafta gizli, ama bunu söylemeye luzum yok.O zaman gelice açık açk söyleyeceğim. O zaman göreceğiz bakalım SI korsan mağduru mu yoksa başka bir şeylerin peşinde mi?
    Soyle soyle. Saklayacak bir seyim yok benim. Ben Cooper, Miles Jacobson.. istedigin ile konus bu kampanyanin amacini onlar da anlatsinlar sana. Esas amac belli. Daha cok kisinin oyunu satin almasini saglayarak onlarin Turkiye'ye yatirimini (Turkce dilinin eklenmesi yolu ile) genisletmek.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BuRiBuRi View Post
    Yani söylediklerine güvenmek zorundayız
    Ya yalan söylerlerse Nasıl kanıtlayacağız?
    Guvenmemek icin bir nedeniniz var mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

"Yani Türkçe'yi oyuna çok kısa bir sürede eklemek için gereken maliyetin altına girmeyi kabul ediyorlar. İstekleri FM 2010'u korsan kullanmak yerine orijinal satın almanız." Burada Türkçe'yi şartlar yerine getirildikten çok kısa süre sonra ekleyeceklerini belirtiyorlar. İnsanlar bunu neden anlamasın ki?
    Ama sizin takıldığınız nokta kısa sürenin ne kadar olduğu sanırım. Benim kendi fikrim oyun çıktıktan sonra yaklaşık 1 aylık süre bu.

Yazılarınızda SI ve TSI' yı tu kaka ilan ediyorsunuz.
    SI bence çok önemli değil, o olmaz başka bir oyun olur. FM olmaz CM olur, ama; TSI gibi oyunu sevdiren, Türkçe eklemek için herhangi bir ücret talep etmeden yıllarca uğraşan kişileri de zan altında mı bırakıyorsunuz ki insanlar yazdıklarınıza karşı kendilerini savunmak zorunda kalıyorlar.
    "Lanet olsun kapatırım siteyi bu işlerle uğraşmam zaten bi ton işim var" derlerse sizi başarılı olmuş olarak mı kabul edeceğiz ? Sadece SI Türkçe'yi,
    iyi ya da sizin düşündüğünüz gibi kötü! sebeplerle eklemeyi düşünüyor diye bu kadar agresif olmanız beni düşündürdü doğrusu?
    Ne olacak yani insanlar 60 TL verecek ve SI insanları kandırıp oyuna Türkçe eklemeyecek. Sonuç ne? Bu kadar başka bir sonuç yok 60 TL boşa gidecek. Niye, korsan almadığımız, oyunu kaçak yollardan edinmediğimiz için 60 TL boşa gidecek. Bence öyle değil 60TL için SI'nın gerçek yüzünü göreceksek bu çok küçük bir bedel, bence değer.
    Biz de SI'nın oyununa bilmeden ortak olan insanları ajan ilan edeceğiz. Bumudur ?

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    Olaylar ne hale geldi korsanla mücadele bu şekildemi olmalı soruyorum kendime veya başka yolu varmıdır diye .Geçenlerde konuşuyorduk oyunu kullanan birileriyle hatta forumdaki bu yazışmaları gösterdim bu kadar kim uğraşacak dediler yani sadece bu forumdaki arkadaşlar bu oyunu gerçekten seviyor ve hakkını yemek istemiyor ama şartlar uymadığı içinde bazı şeylerin olması için tabiri caizse kendilerini yırtıyorlar.Ama bir gerçek varki korsan kullanananların çoğu bu kadar zor şartların altına giripde orjinal almaz,o yüzden burada yazan arkadaşları daha iyi anlamanızı onların orjinal almak istediğini ama şartların zor olduğunu bilerek yazın, cevaplarınızda almazsanız oynamayın ,almak zorunda değilsiniz,aylık çerez parasına geliyor gibi cevaplar yazıp üzmeyiniz ...
    Bu konuda bazen insanlar düşündüklerini yazarken biraz ileri gidebiliyorlar ne yazık ki.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by cashua View Post
    Bence öyle değil 60TL için SI'nın gerçek yüzünü göreceksek bu çok küçük bir bedel, bence değer.
    Bu iki yonlu isliyor. Hem oyunu alanlara bunu gorme firsati veriliyor, hem de SI/Sega Turkiye'de FM oynayanlarin gercek yuzunu gorme firsati ediniyor.

Zaten korsan olarak oynanilan bir oyunun satin alinmasini istemekten baska bir sey degil bu kampanya. Para vermeden, calarak oynanilan oyunu, calmak yerine satin alarak oynarsaniz istediklerinizi gerceklestiririz denilmis.

CM ornegi de tamamen bu nedenle uyusmuyor. CM'in ne alicisi, ne de kullanicisi vardi Turkce eklenene, ucuz fiyata satilana kadar. FM'in kullanicisi ise cok sayida. CM'in bu kampanyasina ragmen de FM'in kullanicisi cok sayida olacak. Bunlarin onemli bir kismi da oyuna para vermeden, oyunun gelisimine katkida bulunmadan kullaniyor.

Ben diyorum SI'a guvenin, bazilari diyor yillardir korsan kullanan kisilere guvenin. Turkce olursa korsan kullananlar satin alir. Tercih meselesi. Yillardir hepimize zevk veren oyunu cikartmak icin emek veren firma'nin sozu, yillardir bu verilen emekleri gozardi ederek korsan kullanicilardan daha degerlidir benim icin.

Not: Her zaman korsan kullanan olacagini inkar etmiyorum. Sozlerim ozellikle imkani olmasina ragmen korsan kullanmaya devam edenlere.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Oyuna Türkçe yama yapan kişilerde bir süre sonra zaten çıkarıyor yamayı ama oyunun tadını biz aldıktan sonra yani türkçe yama çıkınca bir anlamı kalmıyor Burda olay dili zamanında eklemek ki ilerki yıllardada oyuna orjinal eğilim artsın kişiler oyundan istediği verimi almalı ki daha sonra yine orjinale yönelsin.

Oyun 10bin satılır.2-3 ay sonra dil çıkar ama o süre zarfında kişi zaten oyunu yeterince oynamış olur Türkçe dilin bir anlamı kalmaz zaten yaklaşık oranda türkçeleştirmede çıkar dahada anlamsız hale gelir neden bu kişi bir sonraki yıl orjinal alsın.Hele ki böyle ekonomisi kötü olan bir ülkede.

sn. perpetua

korsan kullananlara değil, SI ya güvenin demişsiniz. bir bakış açısıyla dedikleriniz doğru. fakat benim takıldığım bir nokta var.

SI bir oyun çıkarıyor ve bu oyuna, oyunu sattığı memleketin dilini koymuyor. bunun üstüne 10.000 rakamını yakalarsanız bu konuda çalışacağız diyor. bu SI bizi ingiliz sömürgesi falan mı sanıyor. yok işte, bu dili bilmeyen bi sürü insan var bu ülkede. nasıl alalım, en azından ben, alıpta ne yapayım.

bu pozisyonda güçlü olan onlardır. karşımızda kurumsal bir yapı var. ilk adımın onlardan gelmesi gerekli. onlar adım atmalarına rağmen istedikleri sonucu alamıyorsa, gelecek yıldan itibaren bırakın Türkçe'yi, Türkiye'de oyunu satmak istemeseler dahi haklı olurlar. ama şimdi hiçde haklı değiller.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ernesta View Post
    sn. perpetua

korsan kullananlara değil, SI ya güvenin demişsiniz. bir bakış açısıyla dedikleriniz doğru. fakat benim takıldığım bir nokta var.

SI bir oyun çıkarıyor ve bu oyuna, oyunu sattığı memleketin dilini koymuyor.
    Oyunu SI Turkiye'de satmiyor. Zaten oyunu SI satmiyor, Sega satiyor. Ancak Sega da Turkiye'ye direkt olarak kendisi satmiyor. Sega Turkiye diye bir kurum yok. Oyun Aral tarafindan Sega'dan satin aliniyor ve Turkiye'ye ithal ediliyor.

bunun üstüne 10.000 rakamını yakalarsanız bu konuda çalışacağız diyor. bu SI bizi ingiliz sömürgesi falan mı sanıyor. yok işte, bu dili bilmeyen bi sürü insan var bu ülkede. nasıl alalım, en azından ben, alıpta ne yapayım.
    Korsan kullanim hic olmasa veya cok az olsa, ve oyun az sayida satilsa haklisiniz. O zaman dusunecekleri, bizim oyunumuz neden Turkiye'de oynanmiyor? Ona gore gerekirse pazarlama kampanyasi yapilir, gerekirse farkli cozumler uretilir.

Ancak durum bu degil. Turkce cikmamasina ragmen oyunu oynayan insan sayisi 200 bin civarinda. Yani demek ki insanlarin oyunu edinmesine ve oynamasina engel degil oyunda Turkce olmamasi. Nasil olsa gerekirse Turkce'yi farkli yollardan edinebiliyorlar.

Bu durumda Turkce'yi oyunu zaten satin almayan kisilere hediye olarak eklemek, enayilik degil de ne? Turk insani bu oyunu zaten cok sayida korsan kullanarak elindeki kozu vermis saticiya. Cok sayida korsan kullanarak oyunda Turkce olmamasinin onun icin cok da onemli olmadigi sinyalini veriyor. Karsidaki kurum da net bir sekilde diyor ki, madem oyunumuzu bu kadar cok seviyor ve para vermeden oynuyorsunuz ve bizden bir isteginiz var (Turkce'nin eklenmesi), o zaman bastirin paralari.

Bana oyle geliyor ki (sahsiniza degil, genele yaziyorum) benden SI/Sega'ya "Bunlar cok iyi cocuktur, Turkce cikarsa kesin orjinal alirlar, bana guvenin, siz riski alin ben de satis riskini ustume aliyorum ve bunun karsiliginda hic bir sey beklemiyorum" demem bekleniyor. Ben de bu sozleri soylemeyecegim. Soylemek isteyen varsa da hodri meydan. Konusmalari gereken kisilerin bilgilerini aninda takdim eder ve tanisma ortamini hazirlarim. Basarili olurlarsa da alkislarim.

Sayfa 35 / 57 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon

Mesaj Yetkileri