Sayfa 4 / 57 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by medievil View Post
    Orjinal alanların kendisini enayi hissedeceğini zannetmiyorum. En azından burdaki yazılardan. Bu konuyu sürekli takip ediyorum 22 sayfa yazıdan ben korsan alıcam diyen 1 yada 2 mesaj vadır. Herkes fiyatı eleştiriyor. Biri ortaya eleştiren herkes korsancı lafını attı muhabbet aynı yerde dönüp duruyor. Bir kişi de çıkıp eleştiren arkadaşlara hırsız demeyin günahına girmeyin demıyor. Sonrada muhabbet aynı yerde dönüp duruyor. Burda üyelerdede yöneticilerdede hata var. özeleştiri yaparsam bende bazen eleştiriyi fazla kaçırıyorum. Daha dikkatli olmak lazım.
    Sonuçta var mı? Var.. Bu konuda orijinal aldığı için enayi yerine konduğunu düşünende var.. En başta ben böyle düşünüyorum. Sırıta sırıta 3 lira ile başkalarının ceplerini dolduran kişiler?

Ve, en çok korsan oyun satan kişiler bu kampanyamızdan hoşnut değil. Bu kişiler bırakın Football Manager'i satmayı yanında utanmadan birde Türkçe yama paketlerinide CD yapıp satıyorlar. Şimdi kullanıcılar, internetten ücretsiz olarak edinebilecekleri bir çalışma için cüzzide olsa bir para ödüyorlar. Bu çalışmalarımız karşılığı alınan paralar, bizlerin ekran karşısında harcadığı emekler değil mi? Bizim böyle bir para beklentimiz yok ama bunların satılması ve bundan maddi kazanç elde edilmesine karşıyız, çünkü bu çalışmaları herhangi bir maddiyat beklemeksizin yapıyoruz ve başkalarının ceplerini bizim emeklerimizle doldurmasını istemiyoruz. SI'ın emekleride başkalarının ceplerine kalıyor.. Şimdi bunu savununca yalaka oluyorsak rahatlıkla diyebilirsiniz..

Buradaki bir çok araştırmacı/ekip arkadaşım, siz daha oyunun yüzünü görmeden zaten oyunu beta olarak bir şekilde test ediyor, bir çoğumuzun İngilizcesi bu oyunu rahatlıkla oynamak için yeterli seviyede ve Türkçe olmasada kısacası bu oyunu rahatlıkla oynarız, oyun bize hediye olarak geldiği gibi üstüne birde sırf destek olsun diye alıyoruz. Biz böyle bir kampanya başlatınca niye arkasında bir kazanç beklentimiz olduğu gibi söylentiler çıkartılıyor?

Bakın SI bu tip anketlere çok alışık;

Bundan tam 10 yıl önce, daha oyunda Türkiye ligi yokken, Sports Interactive, CM'yi geliştiriyordu ve kendi web sitesinde bir anket açtı. Oyunda o dönemlerde Türkiye ligi olmadığı için Belçika ligi üzerine yapılmış Türkiye ligi yamalarımız sayesinde CM Topluluğu olarak önemli bir üye potansiyelimiz vardı. SI'ın hazırladığı ankete, tek IP numarası üzerinden sadece bir kere katılabiliyorduk ve yaklaşık olarak hatırladığım 10 ülke ankette bulunuyordu.

Bizler yine yaptığımız kampanya ile Türkiye'yi birinci yaptık. SI, Türkiye ligini eklemek durumunda kaldı, ben bu kampanyayı yürüten kişiydim ve sırf Türkiye oyları artsın diye internet bağlantımızı kesip (o zamanlar dialup bağlantılar vardı ve her bağlantı nedeniyle 1 kontör atardı), girip tekrar tekrar oy verdik.. O ay aileme ödettirdiğim faturayı ne siz sorun ne ben söyleyim (zaten rakamı hatırlamıyorumda bol sıfırlıydı ) Benim gibi sırf bu oyun içerisinde Türkiye ligini görmek isteyen bir çok arkadaşım vardı.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Eralp imza kampanyası başladığı andan itibaren, imzalamadan önce neyi imzaladığını okuyanlar, 10 bin imzaya ulaşıldığında demoyo TSL ekleneceğini, 10 bin satışa ulaşıldığı anda da Türkçe'nin steam üzerinden indirilebilmesine yönelik çalışmalar olacak yazıyordu.

Bu sene 10 bin sayısına ulaşılamasa bile, önceki senelere göre artmış olacak satış sayısı, önümüzdeki seneler için yapacağımız isteklerin yerine getirilmesinde mutlaka avantaj sağlar.

Bu nedenle oyunu oynayan, imkanı olanlardan destek istiyoruz. 200 bin oynayan varsa ve bunun % 5'inden bunu istiyorsak, kimse korsan oynamasın, korsanları dışlayın, atın susturun mantığında olsak, sadece % 5'lik bir kısım için diretmezdik. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve şartları biliyoruz, burada yaşasın korsan, orjinal alanlar enayi, korsan varken tabi almam gibi mesajlar atılmadığında da zaten mesajlar silinmiyor, herkesin düşüncelerini yazabiliyor, bir kısıtlama olmadan. Ekonomik durumum kötü diyen birisine zaten illa ki orjinal alacaksın diye bir dayatma yapılabilir mi?

Ben kendi adıma yazayım, imkanı olanlardan ve bu oyunu oynayanlardan destek istiyorum. Evet bir lise öğrencisi için bu çok fazla bir fiyat ama bu oyunu daha büyük yaşlarda oynayan kişilerin de, imkanları dahilinde, en azından % 5'lik kısımın alabileceğini düşünüyorum.

Ne SI benim umrumda ne de kazandıkları para. Kazandıkları paradan bana bir şey vermiyorlar. Anlayışlarının herkes farkında ve bu farkındalıktan onlar da rahatsız olmuyorsa ve biz böyleyiz diyorlarsa zaten bizim onları savunmak gibi bir durumumuz da olamaz.

Türkçe için öyle ya da böyle bir gelişme yaşanmış. SI böyledir, uğraşılmaz desek ve böyle girişimlerde bulunulmasa, bekleye bekleye bizim lehimize bir gelişme yapacaklar mı? Elbette hayır. Ve durum buyken, bir şey yapmadan, sadece SI'ye sallayarak ne elde edebiliriz?
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Ama bana en çok koyan da burda şu oyunu 90 lira vererek alamayanlara hırsız muamelesinin yapılması.
    Kim kime 90 lira vermiyor ve almıyor diye hırsız muamelesi yapmış ? Lütfen kimin ne yazdığını iiyi okuyun.

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Ek olarak SI'a neden toz kondurulmasını istemiyor yöneticilerimiz dediğin gibi onu da anlamış değilim. Ama bunun, FM'nin resmi sitesinin burası olduğundan kaynaklandığını düşnüyorum. Ya adminler çok acımasız ya da dediğim gibi resmi site olmalarından kaynaklanan bir davranış sergiliyorlar. Adminler de bizim gibi birer insan en nihayetinde. Hepsi multimilyoner de değiller. E madem böyle her eleştiri yapıldığında SI'ı savunmayın biraz da bizi savunun onlara karşı.
    SI'a toz kondurtmak istemesek böyle rahatlıkla hür bir şekilde sizin düşüncelerinizi yerine getirmenizi sağlamazdık Biz zaten oyun fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçiyiz, Bunu SI'a da ARAL'da belirttik. Burada ortaya çıkan ortak fikirleride ileteceğiz.. Bizlerde sizler gibi oyunu satın alan taraftayız,

Bunun dışında rest çekmek veya muhalefet yapmak ile birşey kazanılmaz.

Quote Originally Posted by Haygary View Post
    hocam biliyormusun şuanda bizden daha çok takip edilen fm siteleri var.
    sen rest çektiğinde senin görevini başkasına devrederler olur biter.Ama bunları tüm forumlara söylersen o ayrı mesele
    Bu bir site veya forum işi değil önce bunu anlamanız lazım.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Arkadaşlar Fm 2010'nun betasını test edip,oyun hakkındaki fikirlerini,oyundaki yenilikleri anlatmış Serkan abi.Ben daha yeni gördüm ve çok uzun olmasına rağmen (uzun yazıları okumayı pek sevmiyorum) zevkle okudum.Açıkcası yazıda çok ayrıntıya girilmese bile iştahımı kabarttı yazı.Oyunu almakta tereddüt edenler ve bu yazıyı görmeyenler için yararlı olacağını düşündüğüm için buraya linki vermemde bir kusur olmayacağını düşündüm..

http://www.turksportal.net/makale/fm/1002/
    So what?
    Saike

Sheriff Misafir

Burda korsanı ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz. Korsan cd almanız demek yada korsan olarak internetten indirmeniz demek başkalarının emeğini çalmanız demek. Almak için onca yöntem var kimse 90 tl vermek zorunda değil. Herkes pahalı diyor pahalı diyen 5 kişi toplanıp bir cd alsa yine oyunu makul fiyata orjinal oynar. SI'ye sallayacak bir durum yok. Adamlar bir çok imkan tanımış. Artık bu şartlarda da 15 lira verip almak yerine 5 lira verip korsan alıyorsanız o sizin ayıbınız SI'nin değil. En basiti ya yerinizden bile kalkmadan 5 kişi birleşip steamden alın. Adamlarda Türkiye'de artık kar sağlayabileceklerini görsünler.
    Kimseyi zorlamıyoruz ancak karşımızada korsanı savunarak kimse çıkmasın..

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Arkadaşlar biz burada olabildiğince demokratik bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. SIgames'i başta ben eleştirdim burada. hani bellemişsiniz ya kafanıza "yöneticiler SIgames'i savunuyor" diye. önceki mesajlarımı okursanız bu kampanyanın hiç içime sinmediğini belirtmiştim. Başka nedenler de belirtmiştim.

Burada fikrinizi aşırıya kaçmadığı sürece rahat rahat belirtebilirsiniz. Biz başka siteler gibi karşıt fikirlerle karşılaştığımızda adamı küfür ederek siteden uzaklaştırmıyoruz. Veya o kadar korsan yayın yapıp, emek hırsızlığı yapıp "Türkçe kampanyasına destek vermiyoruz" diyen siteler gibi değiliz.

Burada tartışırız, ederiz. Ama fikirlerimizi dayatmaya çalışmayız. O konuda rahat olun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Adamlar bir çok imkan tanımış
    İmkan var da ben mi göremiyorum ?

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Onların Türkçe FM çıkartmamak için 1 nedeni varsa bizim 90tl vermemek için 10 nedenimiz var ki sayfalardır yazılıp çiziliyor. Genelde yöneticiler hadef olmuş durumda şu anda. Ancak olayı genellememek lazım. Her yönetici yada admin için aynı şeyleri söyleyemeyiz.

Örneğin x rumuzlu bir yönetici daha 5 dakika önce msn den bana sitem etti. Çok sinirlendğini söyledi. Yazımı ona karşı yazdığımı düşünmüş. Burda genelleme yaptığım için benimde hatam var tabi. Ancak beni bilem bilir zaten. Bir kişi eğer msn listemdeyse gidip onunla burda forumda tartışmaya girmem. Msn den yazışmak varken ne gerek var bunlara. Hazır cevap yazarken bunada değinmek istedim. Kendisine asıl mesajı alması gereken kişiyide söyledim. Aslında yaptığım yanlış ya neyse. Üstü kapalı mesaj göndermeyede gerek yok.

Fiyat konusunda 60 tl ye 5 aktivasyon yerine 30 tl ye 1 aktivsyon olsa nasıl olur diyenlerde var. Mesela bunlar yapıcı eleştiriler. Bu steam olayı benim içime sinmediği için bu tartışmlara hiç girmedim. Zavvi denilen sitede fiyat uygun. Ancak bir durum daha var insanlar Türkçe çıkacağını bilse daha rahat hareket ederdi. Şahsen Türkçe çıkacağı garanti olsa çoktan pre order verirdim. Şuanda beklemedeyim. Bu adamlarım pazarlama mantığıyla bizimki pek uyuşmuyor

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

O değil de ne tartışıldı şu konu arkadaş be Altı üstü bir imza atılacak demoya TSL eklenmesi için

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ua_anil View Post
    O değil de ne tartışıldı şu konu arkadaş be Altı üstü bir imza atılacak demoya TSL eklenmesi için

Türkçe çıkçak Türkçe.. Biliyormusun kaç senedir bu konu dönüp dolaşıyor dillerde...

Ama bilemiyorum.. Bence 2010 Türkçe çıkmayacak..

Ahanda bir fikir %30 Türkçe yapsınlar lan bari bu kadar imzaya. Her sene eğer bir önceki senden fazla oyun satılırsa bu yüzdeyi arttırsınlar Oyunu aldığımıza değsin. Hadi lan.. Yaparlar mı lan

çok bekleriz daha
    Sentugo.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

10 000 imza atılsın atıyorum 4000 kişi oyunu alsın (umarım böyle olmaz) SI'de %40 Türkçe oyun piyasaya sürsün. Sırf Kayserili zekasına sahipler diyip gider alırım oyunu

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Türkçe falan zor . Millet yine kaldı çeviri programları ile yapılan türkçe yamalara.

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Öyle bir şey söylemedik.
    Üstüne basa basa 10.000 satıştan sonra Türkçe için yama gelecek denildi.
    Artık nasıl okunuyorsa, bilemiyorum..

Fiyat farkı konusunu distribitör firmaya soracaksınız.SI Games'in ne suçu var..

İnternetimi neden sınırsız yaptım diyerek konuyu baltalamaya çalışan korsancı zihniyet varsa hâlâ hemen terkedin bu forumu.
    Şimdi distribütör firma fmyi90 a diğer çoğu oyunu fmnin yarı fiyatına satıyorsa demek ki bu distribitör firma SI Gamesden oyunu diğer oyunlardan daha pahalıya alıyor. burada da suç distribitör firmanın değil si nin oluyor

Anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Burda kendi aramızda tartışmak yerine tüm bu düşünceleri sigames'e göndersek çok daha mantıklı değil mi? Üyeler yöneticileri sigameste çalışan insanlar olarak görüyolar galiba. Evet sigames ticari mantıktan yoksun fm gibi bir gücün arkasına sığınıp, yeni kullanıcıyı çekmek için cazip bişeyler yapmayıp, kullanıcının kucağına gelmeseni isteyen bir firma oldugunu hepimiz şu imza olayında anladık zaten. İmza toplamak gücüme gidiyor aslında. Bir nevi " eğer ki bana para getirirsen sen korurum" diyen bir adamla eşdeğer yaptıkları. İnanın içime sinmiyor imza kampanyası. Şu dönemde sigames e en güzel cevap rest çekmek olur. Herkes yurtdışından verir siparişi ve Türkiyede oyun satılmaz. Sigamesin yaptıgına en güzel cvp imza toplamak değil bence budur. Biz bu kadar muhtaç adamlar mıyız?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Zaradene View Post
    Anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Burda kendi aramızda tartışmak yerine tüm bu düşünceleri sigames'e göndersek çok daha mantıklı değil mi? Üyeler yöneticileri sigameste çalışan insanlar olarak görüyolar galiba. Evet sigames ticari mantıktan yoksun fm gibi bir gücün arkasına sığınıp, yeni kullanıcıyı çekmek için cazip bişeyler yapmayıp, kullanıcının kucağına gelmeseni isteyen bir firma oldugunu hepimiz şu imza olayında anladık zaten. İmza toplamak gücüme gidiyor aslında. Bir nevi " eğer ki bana para getirirsen sen korurum" diyen bir adamla eşdeğer yaptıkları. İnanın içime sinmiyor imza kampanyası. Şu dönemde sigames e en güzel cevap rest çekmek olur. Herkes yurtdışından verir siparişi ve Türkiyede oyun satılmaz. Sigamesin yaptıgına en güzel cvp imza toplamak değil bence budur. Biz bu kadar muhtaç adamlar mıyız?
    Neyin resti?
    Türkçe dil eklentisi bir daha hayal olarak görürsünüz.
    Hatta hiç satılmazsa Türkiye Ligi'ni çıkarmayı bile düşünebilirler.

İnsanları lütfen yönlendirmeyin.Neredeyse bedava isteniyor.Almak istemeyen lütfen taş koymasın.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Neyin resti?

İnsanları lütfen yönlendirmeyin.Neredeyse bedava isteniyor.Almak istemeyen lütfen taş koymasın.
    Kim Türkiye ligini çıkarıyor yahu sanki oyun Kuzey Korede Güney Afrika'da Karadağ'da çok fazla satıyor ya..

Neyin resti?

Görelim zaten verecekleri yok. O kadar cesaretleri yok aboo nereye çıkartmıyolar?

Kimseyi yönlendiridiğim yok sadece kendi fikrimi sundum. Fikir sunmak yönlendirmek değildir bilmiyosun galiba? Bu arada takip etsen daha önce yazdıgım msjda orjinal olacağımı sölemiştim, kimseye taş koymuyorum, sadece bu çok fazla ezikçe bir ticaret stratejisi bunu belirtiyorum. Neredeyse bedava? 90 milyondan 50 milyona çekerlerse bedava mı oluyorlar? kar payın mı var anlamadım, senin ülkenden gidiyo bu para. Ben anlamıyorum zaten vieri ve aydın dışında araştırmacılar ve çoğu yönetici(gözden kaçmış olabilir bir kaç kişi) utanmasalar sigamesin avukatlığına soyuncaklar. Bu savunma ihtiyacı neden anlayamadım? Bırakın onlar savunsunlar kendilerini, bizim ülkemize bunu yapıyolar. Sizde bu ülkede yaşıyorsunuz

Nesil
    2006

Neyin resti?

Dünya'da 12. sırada bulunan bir ligi çıkaracaklarını hiç düşünmüyorum.

Türkçe dil şuan mevcut. Adamlar süs diye bu dili yapmadılar, bana göre satılsa da satılmasa da bu paket çıkacaktır. 10bin kişi bana göre az, sonuçta bu sitede 150bin üye var, Türkiye'de 250bin kişiden daha fazlası bu oyunu oynuyor. 10bin sayısı satılmayacak bir rakam değil. Ben bu sayıya ulaşılacağına inanıyorum. Turksportal yönetimi bana göre bütün üyelerin mail adresine bunu bilgilendirecek mailler atması gerektiğine inanıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

200Bin korsan
    1/2 si internet imkanın ile temin etse veya interneti olsa 100Bin
    100Bin 3/4 nün maddi imkanı 25 YTL ye yetse 75Bin
    75Bin kişinin hadi yarısı akıl edemedi internetten ortak aramaya veya kredi kartı imkanı yok ( komik )

32Bin x 25 YTL = 800 Milyar

Hadi biraz daha kötü olalım 32 binin yarısı alsın 400 Milyar

Acaba Aralın Fm den kazancı nedir ?.5000 orj satsa 90 ytl den 450 Milyar.

Acaba Türkiye piyasası bu kadar mı değersiz ? ...

Yanlış düşünüyorsam şu cahil kardeşinizi bilgilendiriniz.

Cm nin satış sayısını merakla bekliyoruz.

Türkiye liglerinin çıkarılması tamamen komedi olur.6 yıldır TSL bile oynamayan biri olarak bunun gerçekleşeceğine inanmıyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Adamlar TSL yi oyuna ekleyip kazık yemişler ya :/ O yüzden çıkartabilirler isteseler Hatta aynı olayı Konamide düşünüyormuş Pes 2010 dan Türkiye milli takımını çıkartacaklarmış Hatta pes 2008de çıkartmaya karar vermişler ama demoya Türk Milli Takımını koyunca oyunada eklemek zorunda kalmışlar (!)

Bazı arkadaşlar bu tarz konuşmaya devam ettikçe antipatik ve manıksız olarak algılandıklarını hala anlayamadı.

Çıkartsın bakalım TSL 'yi çakartsında görelim Asıl kazığı onlar cm'nin satış rakamını öğrenince yiyecekler. İçiniz rahat olsun.

21. Default

İlk önce alan kişilerden oyunu alıp deneyeceğim eğer eskisi kadar hata olmazsa ve oyunu beğenirsem orjinal alacağım başka yolu yok yani

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Dünya'da 12. sırada bulunan bir ligi çıkaracaklarını hiç düşünmüyorum.
    Şuan 11.sıradayız. Fenerbahçe Twente'yi yenseydi 9.sırada olacaktı ligimiz. Bu kadar küçük görmeyelim ligimizi.

Neyin resti?

Ahahahahahahhaha çıkartacaklarmış, ödüm koptu.

Çıkartsınlar da görelim. Arkadaşım, benim babam 90 lira için 1 hafta çalışıyor senin haberin var mı ? 1999' dan beri bu oyunu oynayıp İngilizcesini geliştirememiş adamlar yüzünden ben babamın emeğini gidip oraya mı yatırayım ?

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by uLtimatoM View Post
    Şuan 11.sıradayız. Fenerbahçe Twente'yi yenseydi 9.sırada olacaktı ligimiz. Bu kadar küçük görmeyelim ligimizi.
    Ben itibar açısından söylemiştim. 11. veya 12. olmak çok önemli değil, sonuçta Singapur ligini oyuna yansıtan bir şirketinin Türkiye gibi bir ligi çıkarması mucize olur. Bu ligde oynayan ve Avrupa çok fazla tanınmış oyuncular mevcut.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Hindistan ligi bile var bizde nasıl cıkmaz

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by scar face View Post
    Hindistan ligi bile var bizde nasıl cıkmaz
    Hindistan teknolojide Dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden birisi, birde nüfusları düşününce oyunda olması Singapur'dan daha doğal olarak gözüküyor. Türkiye Ligi'nin bu oyundan çıkarsa Rusya Liginin hayli hayli çıkması lazım. Korsan için lig çıkarmazlar...

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Hindistan teknolojide Dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden birisi, birde nüfusları düşününce oyunda olması Singapur'dan daha doğal olarak gözüküyor. Türkiye Ligi'nin bu oyundan çıkarsa Rusya Liginin hayli hayli çıkması lazım. Korsan için lig çıkarmazlar...
    Hindistan ın büyük bir ülke olduğunu ve Rusya,Hindistan,Çin,Brezilya gibi ülkelerin güç ittifakı kurduğunu biliyorum

Fakat takip ettiğim kadaroyla çok gerideler futbol olarak...

Sadece avantajları dil olarak İngilizce kullanmaları...(bi ara işgal altında oldukları için...)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by medievil View Post
    Adamlar TSL yi oyuna ekleyip kazık yemişler ya :/ O yüzden çıkartabilirler isteseler Hatta aynı olayı Konamide düşünüyormuş Pes 2010 dan Türkiye milli takımını çıkartacaklarmış Hatta pes 2008de çıkartmaya karar vermişler ama demoya Türk Milli Takımını koyunca oyunada eklemek zorunda kalmışlar (!)

Bazı arkadaşlar bu tarz konuşmaya devam ettikçe antipatik ve manıksız olarak algılandıklarını hala anlayamadı.

Çıkartsın bakalım TSL 'yi çakartsında görelim Asıl kazığı onlar cm'nin satış rakamını öğrenince yiyecekler. İçiniz rahat olsun.
    CM'in satis rakamini ben de merak ediyorum.

Ama bu yilki satis rakami degil. Gelecek yil normal fiyata sattiklarindaki satis rakamini.

Riskse risk.

Ben bana para kaybettiren ulkenin memnun olmamasi icin elimden gelen herseyi yaparim. Turkce eklemek de olur, eklenmis ligin cikartilmasi da olur.

Ben zaten bilerek antipatik olmaya ugrasiyorum. Siz de bunu anlamadiniz.

Ben bu Turkce'nin eklenmesini mucize olarak goruyorum cunku. Turk insaninin bu oyundan 10 bin tane satin alacagina inanmiyorum. Insanlarin indirme yoluna gidecegini bu nedenle de Turkce'nin eklenmeyecegini dusunuyor/varsayiyiorum.

Bu nedenle antipatik geliyorsam hic dert degil. Boyle olmasini istemiyorum ancak burada yazilan yazilarin gosterdigi 10 bin satisin hayal oldugu. Ama belki de burada soylenerek yazanlar imza atacak ve ardindan satin alacak 10 bin kisiyi temsil etmiyordur.

Bunu anlayana benden 1 adet lolipop.
    Last edited by perpetua : 28.Eylül.2009 at 04:08

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by supro View Post
    polonyada, isveçte, çek cumhuriyetinde, norveçte çok mu satılıyormuş da o dilleri destekliyorlar türkçeyi desteklemiyorlar..
    Her birinde Turkiye'nin en azindan 5 katindan daha fazla oyun satiliyor. Hepsinde satis 10 bin'den rahatlikla daha fazla.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    Kim Türkiye ligini çıkarıyor yahu sanki oyun Kuzey Korede Güney Afrika'da Karadağ'da çok fazla satıyor ya..
    Guney Kore ve Guney Afrika satislari Turkiye'den daha fazla.

Karadag'in satislari belli degil.

Sayfa 4 / 57 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon

Mesaj Yetkileri