Sayfa 52 / 57 İlkİlk ... 2425051525354 ... SonSon
1,531 ile 1,560 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

1. Default

Edit: Bu Arada Aklıma Geldi Neden Turksportal SI'nin Beli Bir Yöneticisine Sitenin Bir Köşesinde Yer Verilmiyor Yada Sayfa Açılmıyor. Bu Pekala Haftalık Gayet Çok İyi Olur ve Oyun Hakkında Gerekli Bilgiler, Akıllara Takılan Sorular İlk Ağızdan Yanıt Alınabilir. Bence Böyle Bir Proje Olursa Çok İyi Olur. Bunu Turksportal'ın Yapması Lazım Bence ve SIye İletmesi Lazım.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by t_01 View Post
    Batmak üzere olan bir firma neden türkiye gibi orjinal oyun kültürü gelişmemiş bir ülkeye yatırım yaparki bence çok mantıksız bir durum. hem batma sürecinde olacaksınız hemde belli bir külfet altına girip orjinal oyunun çok satılmadığı bir ülkede satış yapmak isteyeceksiniz resmen bile bile ladestir bu.

Bilmiyorum yani bu duruma rağmen siz firmanın batacağını sanıyorsanız bence kusuruma bakmayın ticaretten anlamıyorsunuz. adamlar bence çok güzel bir şekilde reklamını yaptılar ve ticarettede en önemli şey reklamdır.
    Satış yapamıyorsa kendi dilinde oyuna aç olan bir ülkeye yatırım yapmalarının neresi yanlış? Fiyatı yüksek olsa idi yine satışlar aynı kalırdı ama fiyatı da çekip son riske girdiler.

Dili İngilizce olan ülkelerde zaten satılmıyordu ki neden o bölgeye yatırım yapsınlar?

Ben anlamıyorsunuz derken bu üslubun hoş olmadığını anlamalı, sonra yazmaya karar vermelisiniz.Bilfiil ticaretin içinde bulundum, önce beni tanımalısınız bunu söyleyebilmek için.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Yani kısaca hali vakti yerinde olan firmanın riske girmesi mantıksız. Batan firmanın hatta çalışanlarını kovan firmanın sizin yaptığınız hesaplar ile yüzbinlerce TL tercüme masrafına girmesi mantıklı. Bumu yani ticaret. Bu dünyada sadece battı batacak olan firmalarmı fiyat krııyor, yatırım yapıyor? Dünyada açık ara en çok satan konsol olan Nintando Wii demi batıyorda fiyat kırıyor? Fıyat kırmadan öncede bu adamlar çok satıyordu zaten?? Ya nintendoda bi anormallik var yada sizin mantıkta. Bunun gibi onlarca yüzlerce örnek verilir ki birçok kişi verdi zaten. Koca forumda SI'nin ticaret anlayışını destekleyen 3-5 kişi var zaten sadece onlar biliyor ticareti. Dilerim o arkadaşlarda ilerde bir mağaza açar firma kurarda görürüz o zaman batıyorlarmı çıkıyorlarmı

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Ticarettin anlamıyorum yani? Kim ile konuştuğunuzu bilseniz söyler miydiniz acaba?

O aldığınız fiyatlar Steam Yılbaşı İndirimleri için.Batışa sürüklenen firma Eidos değil BSG.Bence iyi araştırın, bildiklerinizin doğru olmadığı ortada.

Sizi kaybettiğine üzüldüklerini sanmıyorum, haklarını aramaya devam edecekler.Oyunu edinmiyorsanız, para harcamıyorsanız eleştirmeye hakkınız yok.Bu hak orjinal kullanıcıların hakkıdır, sizin buna hakkınız yok.

Önce üslup, sonra dilbilgisi, sonra argüman.Birşeyler öğretmeye çalışırken bunlara dikkat edilir, sizin yazdıklarınızda hiçbiri yok.
    dostum ben ticaretten de anlıyorum, tüketimden de.

dünyanın hiçbiryerinde alırsan yaparım mantığı yok! yapıyorum alır mısın mantığı ile hareket edilir ticarette. zira zaten yapanlar vardır ve sen de bu pastadan pay almak için taşın altına elini sokarsın.

seni, beni, onu kaybettiklerine üzülmezler ama bizi kaybettiklerini üzülebilirler, hak aramak dediğiniz şey, üreticide değil tüketicide olur. üretici malını piyasaya sunar, tüketici beğenirse kral yapar, beğenmezse şikayet dahi eder. bu böyledir.

ben oyunu edindim. steam üzerinden satın aldım.şu an benim için nedir bu oyun biliyor musunuz? masaüstümde bulunan bir kısayol ikonudur. başka birşey değildir! eleştirme hakkım var değil mi? bayılmışım 40$, ağzıma geleni söyleyebilirim edep çerçevesinde. ben bu sene oyunun orijinaline para verdim ki, sevdiğim oyunu turksportal tercümesi ile değil de (turksportalı eleştirmiyorum yanlış anlaşılmasın) orijinal türkçesiyle, kendi dilimde oynayım, gördüğüm her yere "confirm" "accept" diyeceğime, bilerek isteyerek cevap vereyim. ama yok! beyefendiler, satış rakamınız tutmadı diyorlar.

peki soruyorum nedir türkiyedeki satış rakamı? kaç kişi aldı bu oyunu? demoda türkiye ligine yer verilmesinin tek amacı, millete orijinal oyunu satmaktı, türkçe zaten çıkmayacaktı. evet bu da var ticarette. kabul ediyorum. ama bir sonraki sene olacaklar da ticarette yer edinmiştir. sen tepkiye göre ürün çıkarmayacaksın, ürünü çıkaracaksın ve tepkiye göre şekillendireceksin.

amacım polemik değil, ama savunuculuğunu yaptığınız kurum da piru pak değil kusura bakmayın. hak arayacak kişi/kurum onlar değil, biziz. ben resmen kandırıldığımı hissediyorum. hayır orijinal oyun alarak değil, türkçe oyun alamayarak. cm dealabilirdim, ama si beni seni bizi kandırdı. işte bu yüzden az önce sözlerimle noktalıyorum.

seni, beni, onu kaybettiklerine üzülmezler ama bizi kaybettiklerini üzülebilirler..

Turksportal'ın her yöneticisi aşırı olarak SI'yi savunuyor. Kendileri 3.bir çözüm yolu yerine SI'nin dayattığı çözümü gözümüze sokuyor.

Ne böyle iş olur, ne de zevk.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by bozoo1903 View Post
    Turksportal'ın her yöneticisi aşırı olarak SI'yi savunuyor. Kendileri 3.bir çözüm yolu yerine SI'nin dayattığı çözümü gözümüze sokuyor.

Ne böyle iş olur, ne de zevk.
    Lütfen genelleme yapmayınız. Bende SI'nin uyguladığı politikanın bir kısmına karşı çıkıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Olaya yanlış yerlerden bakıyorsunuz bence kimsenin bir şey savunduğu yok. Ama adamların elleri kuvvetli ne yapalım. Ya deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin diyor. Ne yapalım gider mi yapalım? Ama adamlar Polat Alemdar falan bilmedikleri için pek sökmez onlara.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Ben SI'nin politikasının tamamına karşı çıkıyorum, bu konuda daha önce söylediklerim incelenebilir.

Armutlarla, üzümleri ayıralım ama burada hiç kimse körü körüne SI'i savunmuyor. Herkes durumun farkında fakat elden gelen şu an için bir şey yok.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006

Her birey kendinden sorumludur. Lütfen ortamı gerecek mesajlar yazmayınız. Ben bu sitede yöneticiyim ama; düşüncem SI'ye zıt. Buda en demokratik hakkımdır.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Burada SI'nın politikasını yermekle bir yere varılmayacağı açık, tek şansımız 10.000 satışı geçmek. Ayrıca diğer dili eklenmiş ülkelerin de 10.000 satışı çoktan geçmiş olacağını düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Burda o kadar mesaj yazıldı.SI ile görüşen Türkiye yetkiliisi kim ise azcık kafa tutabilseydi SI'ye karşı, yani burda bu kadar oynayan var,orjinal alan var.Bunlar bir bıraksa oynamayı,orjinal almayı sizce ne olur ? Ondan sonra oyuna ha koymuşun Türkçe ha koymuşun Çince.Benim için artık Fm pekte önemli değil.Türkçe'de oynarım,İngilizce'de ama Türkçe olsa tabiki herkes sevinir.Kendi dilimiz ile oynamak çok daha başka bişey ama böyle giderse 4-5 sene daha bekleyeceğiz gibi.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bunlar bir bıraksa oynamayı,orjinal almayı sizce ne olur ?
    Bak bunun cevabı çok basit Tolga. Kendileri bilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Evet Tolga, zaten ben buradan para kazanmıyorum, siz olsanız da olur olmasanızda diye mantıkları var adamların. Yani rest çekip, onların bizi düşünmesini beklersek hiç bir şey elde edemeyiz.

Adamların politikalarını eleştirelim, yanlış yaptıklarını söyleyelim ama adamların politikası bu işte. Rest çekip, inatlaşırsan mesela Türkiye Ligi ile ilgili bir değişiklik yapılacağında bunu sıranın arkalarına gönderirler, zaten Türkçe oynayamıyoruz bir de oyunda ligle alakalı hatalar çıkabilir.

Şu mantığı kabullenemiyoruz ya da kabullenmek istemiyoruz, onların yöntemi bu, biz Türkçe için bastırmasak adamların zaten Türkçe eklemek gibi bir niyeti, çalışması, düşüncesi olmayacaktı. Adam diyor ki giderim İngiltere'nin amatör ligi takımının oyuncularının yüzlerini oyuna eklerim, satışlarımı arttırırım, hiç uğraşmam korsan oynayan Türklerle, daha çok kazanırım.

Biz bunları yazınca da SI'yı savunuyor oluyoruz. SI'yi niye savunayım yahu bana ne faydası oldu ki oyunu pahalı kazıklamasından başka. Bu nedenle birşeyler istiyorsak biz çabalıyoruz, onlar gelsin, ben müşteriyim dediğinde, daha çok gelmelerini beklersin, gelmezler. Ha orjinal sayısı beklenilen seviyeye çıkarsa bizim de elimize bir koz geçmiş olur, onlar da paranın kokusunu alır ve o zaman müşteri diye bakmaya başlarlar bize yoksa aynı tas aynı hamam.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

O zaman yapacak hiç bişey yok valla.Eylem yapmak isteyen her sene orjinal alıyosa bu sene inat olsun diye almaz oturur.Yani demek istediğim herşey onların elinde olabilir ama bizde karşı çıkmassak,sıkıştırmassak zaten birşey yapmıyorlar yaptıkları şeyleri bari hızlandıralım.

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    FM 2010 Türkçe Yolda mı?
    Değil ne si yapiyo ne turksportal turksportal yapması için resmi bi cevap bekliyor sı gamesde vermıyor garip bi olay bu sene turkce oynayamıyacaz harelde

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Togiii View Post
    O zaman yapacak hiç bişey yok valla.Eylem yapmak isteyen her sene orjinal alıyosa bu sene inat olsun diye almaz oturur.Yani demek istediğim herşey onların elinde olabilir ama bizde karşı çıkmassak,sıkıştırmassak zaten birşey yapmıyorlar yaptıkları şeyleri bari hızlandıralım.
    Önce Türkçe olması için bir girişimde bulunuldu, tepki olsun diye bir şey yapılmasaydı bu konu tartışılıyor bile olmazdı. Bu sene alacağız diye söz verdik ve aldık, 10 bin sayısına ulaşılmaz ve çıkarmazlar ama çıkarmıyorlar diye tepkiyi 2011'de göstermek gerekiyor. Zaten gereken baskı, sıkıştırma yapılıyor yoksa orjinal oyunda Türkçe olması gündeme bile gelmezdi.

Sanki bu kadar çabayı, işin buralara gelmesini başkaları sağladı da, Türkçe olmasın diye SI'nın avukatlığını yapıyorlar diye itham ediliyorlar. SI'ye Türkçe çıksın diye öneri sunan da taraf da burası, bunun için çabalayan da.

Orjinal satışı arttırın da Türkçe koyalım diye onlardan teklif gelmedi, Türkçe koyun diye artan baskılardan sonra orjinal satışı arttırın o zaman koyalım cevabı geldi. İlk adımı atan da, sıkıştırıp bastıran da bu taraf oldu, karşı taraf değil.

Burada tartışılanlar da eminim iletiliyordur derlenip toparlanıp ve gelecek için uygulanması düşünülen eylemlerin planları da hazırdır, zamanı geldikçe gerçekleştirilir diye düşünüyorum.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006

SI kesinlikle şunu bilmeli, Türkiye'de eğer bu oyun bu kadar çok oynanıyorsa yıllardır bu oyunu Türkçeleştiren Turksportal sayesindedir. Çünkü; Türkçe oyun ile çok küçük yaşta kişi bu oyunu oynayama başladı.

Hiçbir yazar kitabın satıldığı adete değil, okunmasına bakar. Çünkü; bir kitap orjinal alındığında, alan kişinin bütün akrabalarını dolaşır ve bir kitabı en az 10 kişi okur, kaldı ki korsanıda ilave ettiğinizde inanılmaz bir okunma oranı çıkar. O yüzden Türkler en çok okuyan millettir. Satılma oranın tam zıttıdır. Oyunlar içinde gerçek budur.

Tabii, sadece kazanacağı parayı düşünen bir şirket politikası ile ilerleyen bir şirketin Türklerin bakış açısını hiç önemesez. Alırsanız yaparız şeklinde bir tavırları var, biz almassak adamların umrunda bile olmaz. Çünkü; onların kaybedeceği birşey olmaz. Bizim kazanamıyacağımız bir dil olur.

Asıl sorulması gereken Türkçe'nin Dünya üzerinde ki önemi. Eğer önemli bir dil olsa, çoktan bu oyuna eklenirdi. Biz önce kendi dilimize sahip çıkıp, dünyaya kabul ettirelim ondan sonra oyuna eklenmesini talep edelim.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Bence FM'nin Türkçe çıkması imkansız.Çünkü ;
    İlk olarak milletçe nerede beleş oraya yerleş pskolojimiz var,5 TLlik korsanı dururken 90 TLyi kim verir ?
    İkinci olarak 90 TL az para değil,90 TL olan diğer oyunlar : Prototype PC.PES 10 PC : PC DVD-Rom 80.99 TL,Resident Evil 5 PC : PC DVD-Rom 80.99 TL ( Fiyatlar D&R'dan alınmıştır.)
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Framework 3.5'i yükleyebilsem CM 2010'a dikey geçiş yapacağım ama daha yükleyemedim. Türkçe oynama hevesi o kadar ki artık CM'ye dönüş yapacağım.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Bence FM'nin Türkçe çıkması imkansız.Çünkü ;
    İlk olarak milletçe nerede beleş oraya yerleş pskolojimiz var,5 TLlik korsanı dururken 90 TLyi kim verir ?
    İkinci olarak 90 TL az para değil,90 TL olan diğer oyunlar : Prototype PC.PES 10 PC : PC DVD-Rom 80.99 TL,Resident Evil 5 PC : PC DVD-Rom 80.99 TL ( Fiyatlar D&R'dan alınmıştır.)
    CoD MW 2 Buda 90 Lira

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Sports Interactive'in İngilizce cümleleri Türkçe'ye çevirmesinin çok masraflı olduğunu, bu yüzden bu parayı çıkartmak için bu kadar orjinal satılmasını istediklerini birçok arkadaş söyledi ama ben de şimdi şunu söyleyeyim : Sırf daha çok satabilmek için, isim vermek istemiyorum, İngilizce olarak çıkartılan, Türkçe'si olmayan, Türk yapımı oyunlar var. Acaba bu oyunları yapanlar da mı masraftan kaçıyorlar? Demek ki olay sadece çeviri ücretini karşılama isteğinden ibaret değil. Tamamen bizim ülkemize ve Türkçe'ye bakış açısıyla ilgili.

23. Default

Beni bu konuda üzen tek şey Turksportal.. Turksportal'dan olupta SI'yi savunan insanlar var. Gerçekten acı veren birşey. Ben yanlış bilmiyorsam bu site bir nevi bizler için yapıldı. Türk CM'cilerini bir araya toplayığ fikirlerini taktiklerini muhabbetlerini paylaşsın diye. Peki ya şimdiki durum... Kusura bakmayın ama aranızda bazı şahıslar SI'nin avukatlığını yapıyor. Ve o şahıslar şunun farkında mı bilmiyorum. Siz bu sene SI ile ortak bir çalışma yaptınız satış yüksek olursa oyun Türkçe olacak diye. Ve sizin sayenizde çoğu üye bunu gördü ve her sene olmasa bile bu sene orjinal almak istedi. Ama sonuç olarak oyun Türkçe olmadı ve bununla ilgili bir çalışmada duyurulmadı. Sence burada SI'nın avukatlığını yapmak yerine onları açıkça kınayan bir yazı yazmak gerekmez mi? Ayrıca bir arkadaş çok biliyor. Hala satış rakamlarına bakıyor. Ya sen SI'nin patronu musun? Sen oyuncusun satışa değil oynayan kişi sayısına bakılır. İnsanlar para verip satın alıyorlar diye hepsi oynuyor mu sanıyorsun... Bana kimse oyun piyasası dersi vermesin. İsterseniz Türkiye'de bir anket başlatın. FM 2010 mu CM 2010 mu diye. Herkes sonucu görsün.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Tamam satış yeterli sayıda olmadı, biz bu saatten sonra Türkçe çalışması yapmayacağız diyene kadar beklemek gerek. Bunu dediklerinden sonra, belli çlçüde tepki de gösterilecektir, bilmiyorum önceki mesajlarımı okudun mu ama sonuçta oyunun yapımcısı onlar, inatlaşıp, rest çekersen senin liginle alakalı düzenlemeleri geriye atarlar. Mesela yeni yayın gelirleri, bunu 03 yamasına eklemezler, önem sırasında geriye atarlar.

Herhangi başka bir site, başka kişiler çıkıp tavrını net koyabilir, ben de bunu şahsi olarak desteklerim, karşı çıkarım ama bu sitenin adminleri oyunun Türkiye ayağının geliştirilmesini, en iyi olmasını sağlayan kişiler.

Zaten karşıt görüşlerin hakaret boyutuna varmadıkça silinmeyip burada belirtilmesine izin verilmesi de, FM oynayanların tepkisini görmek yaşananlar karşısında. Sonuçta sizler varsınız ki bu site var, araştırmacıların bir siteye de ihtiyacı yok, site olmadan da görevlerini yapabilirler, bu site FM severler için.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Yahu yazılan mesajlara bakıyorumda herkes 'şunu yapın,baskı yapın,rest çekin,tepki gösterin''vs.vs. onlarca msj yazıyor.Merakla soruyorum bu mesajları yazan ey sizler kaçınız orjinal oyun alıyor.Hadi bu sene FM'yi orjinal aldın,peki geçen sene,yada ondan önceki sene...''Biz müşteriyiz'' mantığını geçin öncelikle.Bu adamlar bu oyunu yıllardır yapıyor.Kaç tanesini orjinal alarak para kazanmalarını sağladın.Sen olsan böyle beleşçi takımı için masraf yapıpta türkçe eklermisin oyuna.''Fiyatı pahalı''Sen önce ülkedeki vergilendirme sistemini düzelt ki 30-40 liraya alabileceğin oyunu saçma vergiler yüzünden 90 liraya alma.Zavvi nasıl sattı oyunu 46 liraya?Çünkü adamlar ülke içinde vergi ödemiyor.Sen sanıyormusun D&R'a ya da Aral'a oyun pahalı geliyor.Adamların ödemek zorunda oldukları vergi oyun başına 30 liradan aşağı değil.

Herkes bir şeyler atıyor,yazıyor,bağırıyor vs.vs. Ben SI'in politikasını kesinlikle doğru ve akıllı bir yatırım olarak görüyorum.Adam ülkeden yıllarca para kazanmamış,önce yapacağı yatırımın maliyetini kurtarsın sonra yapsın.Buradan bu konuyu hala anlayamayan ticari bilgi eksikliği çeken arkadaşlara şiddetle duyurulur.

Saygılar...

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Tamam satış yeterli sayıda olmadı, biz bu saatten sonra Türkçe çalışması yapmayacağız diyene kadar beklemek gerek. Bunu dediklerinden sonra, belli çlçüde tepki de gösterilecektir, bilmiyorum önceki mesajlarımı okudun mu ama sonuçta oyunun yapımcısı onlar, inatlaşıp, rest çekersen senin liginle alakalı düzenlemeleri geriye atarlar. Mesela yeni yayın gelirleri, bunu 03 yamasına eklemezler, önem sırasında geriye atarlar.

Herhangi başka bir site, başka kişiler çıkıp tavrını net koyabilir, ben de bunu şahsi olarak desteklerim, karşı çıkarım ama bu sitenin adminleri oyunun Türkiye ayağının geliştirilmesini, en iyi olmasını sağlayan kişiler.

Zaten karşıt görüşlerin hakaret boyutuna varmadıkça silinmeyip burada belirtilmesine izin verilmesi de, FM oynayanların tepkisini görmek yaşananlar karşısında. Sonuçta sizler varsınız ki bu site var, araştırmacıların bir siteye de ihtiyacı yok, site olmadan da görevlerini yapabilirler, bu site FM severler için.
    Onlar Benim Ligimle İlgili Düzenlemeleri Yapmaz,Önem Sırasında Geriye Atarsa Bende Bu Oyunu Oynamam...
    Ben Bu Oyunu Oynamayınca Adamlar Önem Sırasını Daha Geriye Alır,Adamlar Geriye Atınca Daha Çok Kişi Oynamaz...
    Bu Böyle Kısır Döngü Olarak Devam Eder...
    Ve Burada Benim Bir Kaybım Olmaz...
    En Fazla Bir Oyun'u Oynamamış Olurum...
    Ancak Onların Kaybı Benden Fazla Olur...
    Yukarıda Başka Arkadaşlarında Dediği Gibi Ticareti Yapan SI,Riske Giren Ben...
    Kusura Bakmayında SI'ninde Elini Biraz Taşın Altına Sokması Gerekiyor...
    Haa Diyorsa ki Kardeşim Sizin Satış Rakamınız Beni Tatmin Etmiyor Yok Size Yenilik Falan O Zaman Kampanya Düzenleyip İnsanlara Orjinal Oyun Aldırıp Sonrada Yok Olmadı Demekle Olmaz Bu...
    Ya Kampanya Düzenlemeden Türkçe'yi Çıkaracaksın Ve 1 Sene Riske Girip Sonuçlarına Bakacaksın,Yada Eski Hamam Eski Tas Devam Edeceksin Ama Yok Korsan Oynuyorlar Yok Bilmem Napıyorlar Diye Yakınmayacaksın...
    Herkes Oyunu Daha Ucuz'a Oynamak İster,O Sebeple Korsan Oynayabilen Korsan Oynar...
    Bu Sadece Bizim Ülkemizde Yok,Zengin Diye Tabir Ettiğimiz Gelişmiş Ülkelerdede Oyunu Korsan Oynayan Kitleler Mevcut...
    Ancak Sayısı Bizim Ülke Kadar Yok Diyebilirsiniz Ancak Bende O Zaman Şunu Derim Bizim Ülkedeki Yaptırımlar Onların Ülkelerinde'de Olsa Veya Onlardaki Yaptırım Bizde Olsa Görürüm Korsan Oranlarını...
    Bizde Korsanla İlgili Hiç Bir Çalışma Yapılmadığı İçin Kullananın Yanına Kar Kalıyor Herkeste Çatır Çatır Kullanırım Diyor...
    Ancak Avrupa'da Korsan Bir Oyunu Net'ten Çektiğiniz Zaman Yakalanırsanız(Ki Çok Yüksek İhtimal Yakalanıyorsun İnternetini Devlet Veriyor ) Orjinal Oyun'un Ücreti Kadar Bir Ücret Faturanıza Ekleniyor Ve Üstüne Bir Ceza Ödüyorsunuz...
    Korsan Kullanmakta Israr Ederseniz Hapis Cezasına Kadar Gidebiliyor...
    Şimdi Bu Durumdaki Avrupa'da Bile Korsan Kullananlar Varsa Türkiye'de Korsandan Kimse Bana Şikayet Etmesin...
    Ya Bizdeki Kuralların Oradada Olması Lazım Yada Oradaki Kuralların Buradada Olması Lazım Ki Türkler Korsancı Diyelim...
    Ki Görüldüğü Gibi Korsan'ın Ekonomik Boyutundan Ziyade Yaptırım Boyutuda Var...
    Ekonomik Boyutu'nu Zaten Sayfalarca Tartıştık...
    Hepsi Birleşince Türkler Korsan Kullanıyor Sonucu Çıkıyor Ancak Kimse Korsanı Nasıl Önleriz Demiyor Sadece Sen Korsan Alma Ben Sana Şunu Şunu Yapıcam Diyip Yapmamayı Çözüm Sanıyorlar...

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Onlar Benim Ligimle İlgili Düzenlemeleri Yapmaz,Önem Sırasında Geriye Atarsa Bende Bu Oyunu Oynamam...
    Ben Bu Oyunu Oynamayınca Adamlar Önem Sırasını Daha Geriye Alır,Adamlar Geriye Atınca Daha Çok Kişi Oynamaz...
    Bu Böyle Kısır Döngü Olarak Devam Eder...
    Ve Burada Benim Bir Kaybım Olmaz...
    En Fazla Bir Oyun'u Oynamamış Olurum...
    Ancak Onların Kaybı Benden Fazla Olur...
    Burada katılmıyorum sana. Sen oyunu oynamamış olursun ama seni tenzih ederek söylüyorum adam zaten senden para kazanamadığı için onun da pek umrunda olmaz. Bir kısır döngü yok yani. Onlar seni önem sırasında arkaya atarlarsa sende oyunu oynamazsın. Onlarda zaten orijinal satamadıklarını düşündükleri bir ülkenin oyunu oynayıp oynamadığını sallamaz döngü burada biter. Sen oyunu oynamadığın ile kalırsın.

Bu olayda anlamadığımız nokta şu adamların eli bizden kuvvetli bu kadar. Buradan adamların yaptıklarını savunduğumu çıkarmayın. 2008'den beri bence daha berbat bir hal alan oyunun üreticilerini ve politikalarını asla savunmuyorum.

28. Default

Quote Originally Posted by sirmahony View Post
    Yahu yazılan mesajlara bakıyorumda herkes 'şunu yapın,baskı yapın,rest çekin,tepki gösterin''vs.vs. onlarca msj yazıyor.Merakla soruyorum bu mesajları yazan ey sizler kaçınız orjinal oyun alıyor.Hadi bu sene FM'yi orjinal aldın,peki geçen sene,yada ondan önceki sene...''Biz müşteriyiz'' mantığını geçin öncelikle.Bu adamlar bu oyunu yıllardır yapıyor.Kaç tanesini orjinal alarak para kazanmalarını sağladın.Sen olsan böyle beleşçi takımı için masraf yapıpta türkçe eklermisin oyuna.''Fiyatı pahalı''Sen önce ülkedeki vergilendirme sistemini düzelt ki 30-40 liraya alabileceğin oyunu saçma vergiler yüzünden 90 liraya alma.Zavvi nasıl sattı oyunu 46 liraya?Çünkü adamlar ülke içinde vergi ödemiyor.Sen sanıyormusun D&R'a ya da Aral'a oyun pahalı geliyor.Adamların ödemek zorunda oldukları vergi oyun başına 30 liradan aşağı değil.

Herkes bir şeyler atıyor,yazıyor,bağırıyor vs.vs. Ben SI'in politikasını kesinlikle doğru ve akıllı bir yatırım olarak görüyorum.Adam ülkeden yıllarca para kazanmamış,önce yapacağı yatırımın maliyetini kurtarsın sonra yapsın.Buradan bu konuyu hala anlayamayan ticari bilgi eksikliği çeken arkadaşlara şiddetle duyurulur.

Saygılar...
    Bence birşey bilmiyorsan bu kadar konuşma ülkeler arasında pc oyun farkı 1-2 tlyi geçmiyor. Ben bu işi yapıyordum artık bıraktım. Çünkü kâr yoktu. Sadece ps3 ve xbox oyunları farkediyor oyüzden bence biraz daha araştır sen. Şahsen ben orjinal oyun taraftarıyım. Ayrıca senin politika dediğin sömürmekten başka değil. Sen bu kafayla ticaret hayatında naparsın bilmiyorum helede müşteriyle haşır neşir bi işin olursa

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

10.02 yaması çıktı, yeni oyun kurup oynamadım bile, o haldeyim ve kızgınım oyunun bu durumuna. 03 yamasını bekliyorum adam akıllı kariyer yapmak için, oyun için çok eleştirilecek noktalar da mevcut ve bunları da yeri geldiğinde yazıyorum. Ama neden Türkçe yapmıyorsun diye adamları eleştirmiyorum, sizi kandırdık yok Türkçe derlerse seneye orjinal almayarak tepkimi gösteririm fakat elime bir şey geçmez, paranın kokusunu 1 kere alsalar eminim risk alacaklardır, yatırım yapacaklardır, çünkü para tatlıdır. Bu sene bu kokuyu alırlarsa, CM de yüksek sayıda orjinal satarsa, daha çok para kazanmak için risk alırlar, şimdi para kazanacaklarını düşünmediklerinden risk alma durumları yok.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003

Konu sahsen benim icin kapandi ancak ozellikle ceviri ile ilgilenen adminlere getirilen bir elestiriye cevap yazmak istiyorum.

Vieri ve VolkanBaros yillardir Turkce'nin olmasi icin mucadele eden, kendi ozel hayatlarindan calarak bu isi yuruten kisiler. Ustelik Turk FM severlerden hemen hemen hic destek almadan yuruttuler bu isi. Eger FM cevirisini yapmaya devam edecek zamanlari, istekleri varsa eminim devam ederler. Ama unutmamak gerekli ki bu iki arkadas/agabey de bunu bos zamanlarinda yaptilar hep. Hic bir karsilik da almadilar. Hatta ceviri yapmak icin yardim eden cevirmen arkadaslara maddi destek olmak icin verdikleri cabalar baslarini derde bile sokabilirdi.

Son 6 ayda Vieri ve VolkanBaros'un acaba bu forumlarda kac mesaj attigini gordunuz? Belki birisi saglik nedenleri ile buraya giremiyor. Belki birisi isinde terfi etti ve isleri cok yogunlastigi icin zaman ayiramiyor. Belki birisi evlendi ve ozel hayati izin vermiyor artik. Belki birisi isini kaybetti ve internet baglantisini kapatmak zorunda kaldi. Belki birisinin cocugu oldu ve her aksam bebek ile ilgilenmek zorunda. Belki ailesinin bir ferdi rahatsizlandi. Bunlari goz onunde bulundurmadan ozellikle bu iki Turksportal adminine kizmayi hic dogru bulmuyorum.

Turkce'nin SI tarafindan yapilmasi bu nedenle onemli idi. Bu isi bos zamaninda yapan kisilerin yerini, bu isi SI'dan para karsiligi yapacak kisilerin almasi Turkce cevirinin hem zamanli bir sekilde hem de cok daha kaliteli bir sekilde cikmasini saglayacakti. Turkce'nin cikmasinda istikrar saglanacakti. Bugun satin alan, belki de gelecek 10 yil FM'in Turkce olmasindan faydalanabilecekti.

Ama maalesef hemen hemen kimse bunlari dusunmedi, dusunmek istemedi. Gecen sene kac tane satildigina takildi insanlar. Kac kisinin oynadigi bilgisine takildi. Satislarin takibine takildi. Kazik yemekten korktu. Kazik yeme korkusundan, kazanacaklarini gozardi etti. Belki de kazanilacaklar yeterince onemli degildi. Onun muhasebesini yapabilecek durumda degilim acikcasi. Eminim herkesin satin alma veya almama konusunda kendine gore gecerli bir nedeni vardir.

Tipki SI yandasligi ile suclanan adminlerin, Turkcelestirmenin artik SI tarafindan yurutulmesini/finanse edilmesini istemesinde, gecerli bir nedeni oldugu gibi.
    Last edited by perpetua : 21.Ocak.2010 at 10:17

Sayfa 52 / 57 İlkİlk ... 2425051525354 ... SonSon

Mesaj Yetkileri