Sayfa 1 / 57 1231151 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

End User License Agreement

Her yazılımda vardır, kabul etmezseniz geçemezsiniz ya da kutunun içinden çıkar.Asla dava ile kazanamazsınız, çünkü bu yasal.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Amacım konuyu uzatmak değil ama Windows Genuine Advantage yüklenirkende kabul ediyoruz o koşulları ama dava açılmış bakalım sonuç ne olucak.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

İyi de konunun yeri burası mı Kerim? FM'a özgü bir şey değil ki bu.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Her ne kadar orada oyun hakkında bilgiler gönderiliyor densede ben bundan nasıl emin olabilirim ki. Sanal ortamda kimseye güvenilmez. Ayrıca Türkiyede satılıp ingilizce yapılan sözleşmeler ne kadar geçerli bilmiyorum. Bu konuda hukukçulara danışmak lazım. Bence tamamiyle etik dışı bir hareket. SI yine kendisine yakışanı yapmış.
    mediev lütfen CM oynuyorsan Eidos'a da dava aç FM için SI'a da dava aç, PES oynuyorsan Konami'ye, Windows kullanıyorsan Microsoft'a, Winamp kullanıyorsan Nullsoft'a... Kazandığın paralarla bize yardım edersin belki de Türkçe FM için bir çeviri ekibi tutarız ve gönüllü olarak altına girdiğimiz, senin gibi sürekli SI, FM muhalefeti yapan arkadaşları sustururuz
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Yani, siz hayatınız boyunca birşeylerin altına imza atıyorsunuz ne olduğuna bile bakmıyorsunuz, (baksanız kredi kartı almazsınız) ama bir oyunun bir cümlesine, o da adamlar şartları yerine getirin Türkçe oyun yapacağım dedikten sonra bu kadar takılabiliyorsunuz.
    FM için 10.000 imza toplayamayız ama ; "Ben şimdiye kadar okumadan hiçbirşeye imza atmadım" diyen 200.000 kişiyi bu forumda bile bulabiliriz. Ayrıca evden internete bağlandığınızda siz evin adresinizin bulunabileceğini bilmiyormusunuz?
    Last edited by Aydin : 24.Eylül.2009 at 16:12

Biraz fiyatlarla oynasalar çok pahalı gerçekten

Nesil
    2006
    Yer
    Bize Her Yer Trabzon [34]

Bu bilgi toplama mevzusu sadece SI'de olan bir şey değildi.Bir çok internet sitesi ve firma backup(isminden pek emin değilim) merkezlerinde bu tip bilgileri depolar.Hatta yurt dışından kredi kartı ile yaptığınız bir çok alış-veriş çeşitli merkezlerde bilgi olarak depolanır.Örneğin internet üzerinden USA'den yaptığınız bir alış-veriş USA tarafından depolama merkezlerinde saklanır hangi IP adresinden kim adına,hangi adrese şeklinde bilgler kişi isimleri üzerine deplanır.Örneğin siz facebook'a yada google girdiğiniz zaman IP adresiniz kayıt altına alınır,bırakın o sayfada yaptığınız işlemi o adrese girdikten sonraki işlemleriniz bile depolama merkezlerinde saklanır.SI yaptığı yapılanlar yanında masum bile kalıyor.En çok kullanılan sitelerden biri olan facebook'un sözleşmesini kaçınız okudu,paylaştığınız resimlerin sizin izniniz olmadan kullanılabileceğini kaçınız biliyor.Yada USA,İngiltere gibi ülkere gitmek için vize almak istediğiniz zaman bu tip depolanan bilgilerin bile zaman zaman açılıp bakıldığını kaçınız biliyor.
    Bu tip uygulamalar tabiki haksızca ama bu işi yapanlar bu işin kılıfını zaten dikmişlerdir.Bunları değil firmalar ülkeler özellikle yapıyor.Amaç ise belli SÖZDE güvenlik.
    Bu konularda daha bir çok olay anlatılmakta kaçı gerçek kaçı efsane bilemeyiz ama, şu bir gerçekki adımıza bir çok bilgi depolama merkezlerinde tutulur ve bunun önüne geçilmesi bence imkansız tabiki internet kullanmam diyorsanız orası başka.
    Konuya gelicek olursak bence 10.000 satış zor işallah olur ama benim umudum yok.Yinede bunun için uğraşan herkese teşekkürler.Umarın emeğinizin karşılığını alırsınız.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar, takıldığınız ve sorguladığınız noktalar yanlış, orada kimse demiyorki bu sözleşmeyi bunca zaman okumadık, şimdi okuduk böyleymiş. O sözleşmedeki hukuki haksızlığı vurguluyor. Ayrıca bu tür uygulamalar için birçok dava açılmış ve davalar halen sürüyor.

Kayıtların isim, ip adresi, kimlik bilgisi olarak tutulduğunu herkes biliyor zaten, sorun bu bilgilerin kullanılıp, kullanılmayacağı, madem SI elinde bu bilgileri tutabiliyor, illegal kullanımında farkında bunu illegal kullanıma karşı kullansın. Yani Türkiye için illegal kullanım bahane edilebiliyor ancak ellerinde kimin illegal, kimin legal kullandığını bildikleri halde kullanamıyorlar. Yani bir şirket bu kadar mı bile bile lades dedirtir. Ya da bu illegal kullanımdan bile fayda mı sağlıyor da engelleyemiyor.

Gelelim madem asıl konuya, halbuki aynı konu ama, Türkçe olarak bu oyunu oynamak isteyen oynar, istemeyen oynamaz. Burada kimse Türkçe çıkmasın demiyor, çıksın, oynayan zaten oynar gene, isteyen de Türkçe oynar. Sorun bu süreçte izlenen yol ve yöntemlerdir. Ve bunları tartışmak çok doğaldır. Tartışılması gerekir ki, daha iyiye yönelinebilsin.

Ayrıca tekrar belirteyim, bu oyunu bende orjinal kullanıyorum ancak bunları da sorgulamak zorunda olduğumuzu belirtiyorum. Eğer bir hizmet satın alıyorsanız, neye karşılık, neyi ya da neleri aldığınızı bilmeniz gerekir. Gözü kapalı hareket etmemek gerekir.
    Last edited by Bursaspor : 24.Eylül.2009 at 15:12
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69625

çok önceden tartışılmış saten.Konu nerelere gitmiş türkçe politikası dışında.

olay nerelerden nerelere geldi ve sanırım çok daha değişik yerlere gidecek çok kez söylendi forumda belki ama bir de ben tekrarlıyayım korsan indirmek isteyen korsan indirir orjinal almak isteyen oyunu orjinal alır. Birazdan yazacaklarım kendi şahsi görüşümdür.
    Bu oyunu domark zamanı cm93 ten beri oynuyorum. Başında toplam zaman bakımından ömrümden aylar geçirmişimdir belki de. Kampanya çıkmadan önce de hem kendim için hem abim için oyunu sipariş ettim. Enayi diyorsanız umrumda değil kendi içim rahat. Sizden tek bir ricam olacak orjinalcisinizdir korsancısınızdır o size kalmış. Ama emek verip oyunu senelerdir türkçeleştiren yetmezmiş gibi SI ile bağlantıya geçip oyunun Türkçe çıkma olasılığını bize sunan adamlara haksızlık etmeyin.
    Bu kampanyayı başlatanları neredeyse SI'nın tuttuğunu, kendilerinin amaçlarının SI'yı milyarder yapmak olduğunu, hatta bizim kişisel bilgilerimizi başta SI olmak üzere bilimun gizli servisler ile paylaşacak ajanlar olduğunu söyleyeceksiniz.
    Ayrıca çok garip doğamız var elimizin altında binlerce liralık bilgisayarımız vardır ama FM'ye 90 tl hadi -onu geçtim- argümanı yapılan daha ucuz oyunlara daha az para vermeye imtina ederiz.
    Son olarak kampanyayı desteklemeyenleredir son sözüm. Birilerinin dediği gibi
    "Fatiha istemez mezarımdan taş çalmayın yeter." Desteklemiyorsanız köstek de olmayın.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by plkn View Post
    Bu kampanyayı başlatanları SI'nın tuttuğunu, kendilerinin amaçlarının SI'yı milyarder yapmak olduğunu, hatta bizim kişisel bilgilerimizi başta SI olmak üzere bilimun gizli servisler ile paylaşacak ajanlar olduğunu ....
    Mustafa ile Volkan ajanmıymış.

hiç bu kadar tartışmaya girmeyi gerektirecek bir durum yok aslında.
    Alırsın yada almazsın olay bu kadar basit.Alanında almayanında haklı nedenleri var.
    Ben şahsen oyunun hataları nedeniyle ve si games'in insanlara yutturduğu pazarlama ve oyun geliştirme stratejisi yüzünden oyundan soğumuş insanlardanım.
    Bu kadar hatalarla dolu bir oyuna bu kadar para vermeyi istemediğim ve si games'in rezilliklerine para kazandırmayı istemediğim için almamayı seçtim.
    Onun yerine artık cm alıp oynayacağım.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Şu konuyu ajanlık olayınada taşıdınız ya helal vallaha.

Quote Originally Posted by sardokar View Post
    hiç bu kadar tartışmaya girmeyi gerektirecek bir durum yok aslında.
    Alırsın yada almazsın olay bu kadar basit.Alanında almayanında haklı nedenleri var.
    Ben şahsen oyunun hataları nedeniyle ve si games'in insanlara yutturduğu pazarlama ve oyun geliştirme stratejisi yüzünden oyundan soğumuş insanlardanım.
    Bu kadar hatalarla dolu bir oyuna bu kadar para vermeyi istemediğim ve si games'in rezilliklerine para kazandırmayı istemediğim için almamayı seçtim.
    Onun yerine artık cm alıp oynayacağım.
    sayfa sonuna denk geldi güme gitmesin yazdıklarımız.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

CM yenileniyor.FM uzun süredir piyasada mevcut.İnadına hala aynı hataları yapıyorlar.3D den çok yapay zekayı geliştirsinler..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet ses konusunda haklısın.Senelerdir bir italyan var onu takip ederim güzel ses dosyaları yapıyor onu indirip kullanırdım hep. 2009'da da yaptı mı diye bakmak aklıma gelmedi. eski versiyonlarında oynarken nasıl sesler cıkıyodu gümbür gümbür ,nerden buldun diyolardı, bari hazır aklıma gelmişken yine bakayım ,olmadı 2010'a koyarım ses yamasını eger oyunu bozmazsa

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Komik transfer hatası FM de ne kadar var bunu bana açıklarmısın... Yada şöyle soriyim hiç PES oynadın mı baktın mı transferlere?
    Biz burda pes'mi konuşuyoruz?

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

İnşlAllah imzalar toplanırda oyuna Türkçe dil eklentisi eklenir.Ama malesef ki oyun gerçekten pahalı.90 lira biraz pahalı bir miktar malesef.Burda herkes orjinal oyun almak ister ama işte miktar pahalı olunca alamıyoruz.Mesela CM bir atılım yaptı bu konuda.Oyun o kadar müthiş olmasa da Türkçe dil eklentisi + alınabilicek miktarda oyunu satışa çıkarttı.Keşke FM de böyle bir atılım gerçekleştirse ama nerdee.İnsanları böyle 10.000 imza=Türkçe diye uğraştırırlar.İnşl. emeklerinizin karşılığını alırsınız.Bende oyunu orjinal almak istiyorum ama 90 lirayı tek kendim veremem.Oturduğum yerde benim gibi bağımlı şekilde fm oynayan kişi yok .5 kişi alim desem oyunu oynayam arkadaşım yok ben o oyuna para verirmiyim diyenler var.Yani bazen almak istesenizde olmayınca olmuyor.Şuan ailemden 90 lira istesem bir oyun için afedersiniz Oha der.Kim istemezki orjinal almayı ama işte.İnşl. 10.000 imza olur ne diyelim.

Nesil
    2006
    Yer
    Kahramanmaraş

Bu imza olayı "kimse FM 2010 almasın" kampanyasına dönüştürsek gelecek yıl için daha kazançlı çıkarız.

korsan kullanımın suç olduğunu herkes biliyor. ben 20 lira olsa herkes alır kimse indirmez dersem biraz klişe olur ki, millet gidip 5 lira kopyasına vermiyor yine indiriyor.

ancak burda şöyle bir durum var. firma bizi ciddiye alıyor. eğer orjinal alırsanız türkçe dil desteği vereceğim diyor. ama 60 lira fazla. ülkemizin durumu, asgari ücretin durumu belli. oyunu oynaya kesimin yaş ortalaması belli. hadi biz burslardan, harçlıklardan kısıp ayıralım 60 lira. ama yaşı küçük bir çok kişi babasına 60 lira ver oyun alacağım dese azar işitir yav.

o yüzden 10.000i bulmak zor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    şimdi bunlar her younda 5 key vereceklerine 1 key versinler oyun 20 lira olsun.
    Last edited by canseven : 24.Eylül.2009 at 20:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

olay nerelerden nerelere geldi ve sanırım çok daha değişik yerlere gidecek çok kez söylendi forumda belki ama bir de ben tekrarlıyayım korsan indirmek isteyen korsan indirir orjinal almak isteyen oyunu orjinal alır. Birazdan yazacaklarım kendi şahsi görüşümdür.
    Bu oyunu domark zamanı cm93 ten beri oynuyorum. Başında toplam zaman bakımından ömrümden aylar geçirmişimdir belki de. Kampanya çıkmadan önce de hem kendim için hem abim için oyunu sipariş ettim. Enayi diyorsanız umrumda değil kendi içim rahat. Sizden tek bir ricam olacak orjinalcisinizdir korsancısınızdır o size kalmış. Ama emek verip oyunu senelerdir türkçeleştiren yetmezmiş gibi SI ile bağlantıya geçip oyunun Türkçe çıkma olasılığını bize sunan adamlara haksızlık etmeyin.
    Bu kampanyayı başlatanları neredeyse SI'nın tuttuğunu, kendilerinin amaçlarının SI'yı milyarder yapmak olduğunu, hatta bizim kişisel bilgilerimizi başta SI olmak üzere bilimun gizli servisler ile paylaşacak ajanlar olduğunu söyleyeceksiniz.
    Ayrıca çok garip doğamız var elimizin altında binlerce liralık bilgisayarımız vardır ama FM'ye 90 tl hadi -onu geçtim- argümanı yapılan daha ucuz oyunlara daha az para vermeye imtina ederiz.
    Son olarak kampanyayı desteklemeyenleredir son sözüm. Birilerinin dediği gibi
    "Fatiha istemez mezarımdan taş çalmayın yeter." Desteklemiyorsanız köstek de olmayın.

Bu "bilgisayara kaç milyar para verdin oyuna 90 lira veremiyorsun" mantığı yanlış bence.

Bilgisayarda neler neler yapabiliyoruz, sınırı yok, uzun süre iş görüyor, internetten tut da basit bir yazı yazma işinde bile her an yardımcı. Yani bilgisayarın günümüzdeki faydalarını zaten biliyorsunudur bunu bile bile "alete o kadar para veriyosun oyuna 90 lira veremiosun" demek çok tuhaf?

Oyun bu her sene yenisi çıkyıor, her sene 90 lira, tek işe yarar noktası ise boş zamanınızı eğlendirerek harcaması.
    Yani burada iki şeyi kıyaslamak o kadar abes ki anlatmak bile gereksiz.

ama sen orj,nal alırsın, korsan alırsın her şekilde saygı duyarım illa ki haklı bir sebep bulabilirsin kendine.

Fakat şu da var ki, "ben orjinal alıyorum, kimin ne aldığı beni pek ilgilendirmez" deyipte ardından almayanlara geçirmen hoş olmamış.

not: oyuna Türkçe yama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama SI games'e 90 lira vereceğime türkçe yamaya 20-30 lira veririm. Turksportala da faydamız olur
    bu bence düşünülmeli.

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Teşekkür ederim yazdıklarınız için.

@sardokar
    FM mı hatalar ile dolu, CM mı hatalar ile dolu, iyi karar verin bence.
    Cengiz cm'de de hatalar var tabi ama şu açıdan bakarsan neden cm dediğim daha iyi anlaşılır.
    Fm kaç senedir bu işi yapıyor? ayrıldıktan sonra bi 6 sene filan oldu heralde.
    6 senedir hep aynı şeyler hep aynı hatalar oldu.
    cm bir kaç senelik bir çalışmanın ürünü olmasına rağmen yenilikçi fikirler çalışmalar içerisinde.
    Elbetteki bir şeylere sıfırdan başladıkları içinde problemler olacaktır.
    Ama adamların getirdiği en güzellik olan cm season live özelliği bile oyunu almak için bir nedendir bana göre.
    Sürekli güncel bir data base sürekli güncellenen bir oyun fikri sizede güzel gelmiyormu?

pek yeeri değil ama oyunun demosu ne zaman çıkıyor

Bir de oyunu beş kez aktive etme şansımızdan bahsedilmiş ama bu hakların hepsi tek kişiye veriliyor heralde yani bir ülkeden 1000 oyun satıldı diyelim ve 5000 aktivasyon yapılmış ve şirket bu bilgiye sahip e adamlar demez mi 4000 tenede korsan satılmış diye. Yani o zaman bence bunu oyunun kutularının üzerine yazmalılar / belirtmeliler yada belirtiyorlar mı ?

Quote Originally Posted by Kalyoncu1905 View Post
    ...not: oyuna Türkçe yama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama SI games'e 90 lira vereceğime türkçe yamaya 20-30 lira veririm. Turksportala da faydamız olur
    bu bence düşünülmeli.

Onu da korsan indirenler olurdu hiç merak etme

Onu da korsan indirenler olurdu hiç merak etme
    Artık onlar Allah'tan bulsun
    Aslında bunu bir düşünseler yönetim ekibi felan.
    Kendi fikrim diye söylemiyorum hakkaten güzel fikir.
    Madem yama yapabilecek düzeyde Ts ekibi, cidden sağlam bir yama olsa ve biz onu satın alsak..

Belki akıllarına yatar

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

İyide Turksportal'ın Türkçe yaması sadece orjinal oyun alanlarda işe yarıyor..

bu arada yalan oldu herhalde ha ?
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

2619 imza fena değil inşallah 10.000'i geçer.

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    İyide Turksportal'ın Türkçe yaması sadece orjinal oyun alanlarda işe yarıyor..

bu arada yalan oldu herhalde ha ?
    2008 orjinal olmayanlarda da çalışıyor gayet. 2009u bilmiyorum.

Normalde yazmayacaktım bi daha ama son bişey daha yazayım imza konusu hakkında.

Kredi kartı alırken imza attığını belgede "yıllık kart ücreti"ni kabul ettiğinize dair madde de var. Fakat açılan dava ile mahkeme vatandaşı haklı buldu her ne kadar o belgenin altında imzası olsada.

Kanunlar her zaman vatandaşın yanındadır bunu sakın unutmayın.

Sayfa 1 / 57 1231151 ... SonSon

Mesaj Yetkileri