1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: Yönetimin Beklentisiyle Transfer Bütçesinin Alakasızlığı

Default Yönetimin Beklentisiyle Transfer Bütçesinin Alakasızlığı

Geçenlerde İzmirspor'u aldım 3.Ligten başlarım zevkli olur falan diye. Neyse 3. yılımda Bank Asya 1.Lige çıktım. Transfer bütçem hep çok az oluyor diye sadece Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan bedavaya oyuncu kiralayarak kurdum her sene takımı. Yani 25 kişilik kadronun 11'i falan kiralık oluyordu her sene.
    Yönetimin beklentileri de sakın küme düşme, üst lige çıkmaya çabala tarzı şeylerdi. Neyse çıktım işte 1.lige, kiralık oyuncular takımlarına döndü tekrar elimde 10-15 kişilik bir takım kaldı yönetim sezon beklentilerini ve transfer bütçesini açıkladı. Beklenti olarak şampiyonluk veya süper lige terfi seçeneği vardı sadece, bütçem ise €65k. Yani sizce mantıklı mı elinde 10 tane oyuncusu olan bir takımın €65k bütçeyle ilk yılında Süper Lige çıkması daha doğrusu bunun beklenilmesi?
    Öncelikli sorum bu ikinci olarak da bu tarz 3.Ligten düşük bütçeli takım alarak Süper Lige çıkaranlar, bir kaç tavsiyede bulunabilir mi acaba bana?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

gene kiralayacaksın oyuncuları.. Lige çıktıktan sonrada boşta olan yabancı oyuncuları takıma katmak..
    Sentugo.

Tamam da asıl sorun yönetimin benden isteği, şimdi ilk yılımda süper lige çıkmam çok zor bu kadroyla, hangi akla hizmet böyle bir hedef belirliyolar enteresan. yani sezon sonu yönetim kovcak mı beni hedefi gerçekleştiremezsem?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Sözleşmesi bitmeye yakın oyuncuları alıp, ilerde veya hemen satıp para kazanmak ve bunlar olana kadar kovulmadan klübü idare etmek... Yol budur.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Turkcell Süper Lig'de Bursaspor yönetiminin sezon başında Ertuğrul Sağlam'a verdiği bütçe ile takımdan beklentileri arasında şampiyonluk varmıydı acaba? 3. ve 2. liglerde doğru düzgün gelir olmadığı için klübün sana yüzbinlerce dolarlık bütçe ayırması ne denli mantıklı olurdu?Gelirlerin artıp klüp sana sağlam bütçeler ayırana kadar, boştaki adamları alarak ve oyuncu kiralayarak oluşturmalısın takımını.Uzun vade için PA'sı yüksek olan regenleri kaçırma.

İtalya'da Cagliari, İngiltere'de Burnley, İspanyada Xerez'i de seçsen yönetimin sezonluk beklentileri arasında şampiyonluk olacaktır.Bu senin takımınla alakalı bir durum değil.Oyunda yönetim beklentileri "Başarıdan, Başarısızlığa" doğru sıralanmış durumda olduğu için bu seçenekleride görüyorsun.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Turkcell Süper Lig'de Bursaspor yönetiminin sezon başında Ertuğrul Sağlam'a verdiği bütçe ile takımdan beklentileri arasında şampiyonluk varmıydı acaba? 3. ve 2. liglerde doğru düzgün gelir olmadığı için klübün sana yüzbinlerce dolarlık bütçe ayırması ne denli mantıklı olurdu?Gelirlerin artıp klüp sana sağlam bütçeler ayırana kadar, boştaki adamları alarak ve oyuncu kiralayarak oluşturmalısın takımını.Uzun vade için PA'sı yüksek olan regenleri kaçırma.

İtalya'da Cagliari, İngiltere'de Burnley, İspanyada Xerez'i de seçsen yönetimin sezonluk beklentileri arasında şampiyonluk olacaktır.Bu senin takımınla alakalı bir durum değil.Oyunda yönetim beklentileri "Başarıdan, Başarısızlığa" doğru sıralanmış durumda olduğu için bu seçenekleride görüyorsun.
    Ya zaten kulubün bana verdiği bütçeyi saçma bulmuyorum, kulubün parasıyla ilgim yok zaten bedavaya oyuncu alıp, kiralıyorum. Sorun yönetimin beklentisi, mantıksız olan o. Bursa mantıklı bir şekilde tabi ki şampiyonluk beklemiyordu sezon başı fakat benim durumla pek alakalı değil o konu. Benim yönetim nerdeyse imkansızı başarmamı istiyor. Hadi başka bir takım olur 1. Lige çıkar çıkmaz şampiyonluk beklenir fakat İzmirspor bu eti ne butu ne
    Beklentiler arasında şampiyonluk ta olacaktır demişsin de bende beklentiler yok tek bir beklenti var

Nesil
    2006
    Yer
    11

Beklenti seçeneklerinin arasında sadece "Şampiyonluk" olması enteresan.Eğer sen ve takımın bu mucizeyi başarırsanız ne ala, aksi halde kendine yeni bir takım aramaya başla şimdiden

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Beklenti seçeneklerinin arasında sadece "Şampiyonluk" olması enteresan.Eğer sen ve takımın bu mucizeyi başarırsanız ne ala, aksi halde kendine yeni bir takım aramaya başla şimdiden
    Yok imkansız valla, kovulcaz heralde

play-off'u son iki haftaya kadar kovaladım ama olmadı neyse kovmadılar ama bu sene de şampiyonluk, en kötü play-off diyorlar 500k da transfer bütçesi verdiler, artık çıkarım umarım.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Şampiyon olamazsan kovulmazsın merak etme.Fenerbahceyle ilk yılımda bir kariyerimde bütçe seçeneğimi şampiyonluk olarak belirledim yönetim şampiyon olmammı isedi hedef buydu ama 3. bitirdim ligi spekülasyonlar çıkıyor işte aziz yıldırım consider of future Agah Sahin fln diye ama kovmamıştı devam ettim diğer sezonda.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

3.ligden yükselirsen süper ligdeki ilk yılına kadar para alamazsın tsldeki 2.yılında 10 milyon €civarı bütçe alırsın .Trabzon Yalıspor'u çıkarttığımdan biliyorum .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

valla herhangi bir ülkenin (gerçi italya ispanya ve türkiye oynadım) en üst ligi dışında hangi ligde oynarsa oyna o takımı sıfırdan sadece kiralk oyuncularla bile en azından şampiyonluğa kurulcak kadro cok raht kurulabiliyor cunku zaten ust liglerden oyuncu kiralarken hiç bir zaman para talep edilmiyor ve genelde oynadığın ligden daha yuksek seviyede olan ama genc oldugu icin sana kiralk verilebilecekte bir çok oyuncu bulamiyorsun sana tavsiyem kiralık oyuncu ararken sadece 3buyuklere bakma bazen bazı takmlarda oyle kiralk oyuncular cıkıyoki 3 buyukler halt etmiş oluyo oyuncu araken sadece kiralık listesinde olan türk oyuncuları bakıp ordan mevki mevki istedign ozellikleri girerk araıtsan cok rahat 10 15 tane bank asyada sampiyonluga oynamaı saglıcak kadar takım toplayabilrsn ama asıl zaten sorun en üst lige cıktıgın ilk sene yasıyosn cunku en ust lige cıktıgn zaman kimse sana bedava oyuncu kiralamıyor bu sefer bosta olan oyunculara yoneliyorsun ancak yeterli kadro kurmak baya zor oluyor ligde kalmak için bile ve asansor takım olmamak içinde bu senede iyi bir kaç potansiyeli ucuz oyuncu bulamya calıs derim ben o 65k da bunun için yeter bence.

Quote Originally Posted by stalwart88 View Post
    valla herhangi bir ülkenin (gerçi italya ispanya ve türkiye oynadım) en üst ligi dışında hangi ligde oynarsa oyna o takımı sıfırdan sadece kiralk oyuncularla bile en azından şampiyonluğa kurulcak kadro cok raht kurulabiliyor cunku zaten ust liglerden oyuncu kiralarken hiç bir zaman para talep edilmiyor ve genelde oynadığın ligden daha yuksek seviyede olan ama genc oldugu icin sana kiralk verilebilecekte bir çok oyuncu bulamiyorsun sana tavsiyem kiralık oyuncu ararken sadece 3buyuklere bakma bazen bazı takmlarda oyle kiralk oyuncular cıkıyoki 3 buyukler halt etmiş oluyo oyuncu araken sadece kiralık listesinde olan türk oyuncuları bakıp ordan mevki mevki istedign ozellikleri girerk araıtsan cok rahat 10 15 tane bank asyada sampiyonluga oynamaı saglıcak kadar takım toplayabilrsn ama asıl zaten sorun en üst lige cıktıgın ilk sene yasıyosn cunku en ust lige cıktıgn zaman kimse sana bedava oyuncu kiralamıyor bu sefer bosta olan oyunculara yoneliyorsun ancak yeterli kadro kurmak baya zor oluyor ligde kalmak için bile ve asansor takım olmamak içinde bu senede iyi bir kaç potansiyeli ucuz oyuncu bulamya calıs derim ben o 65k da bunun için yeter bence.
    Valla aynen dediğin gibi Süper Lige çıktım esas zor kısım bundan sonraymış kimse oyuncusunu kiralatmıyo, kurduk artık toplama bi takım görcez bakalım.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Kazanacağın her maçın önemi var. Takımın tanınmışlığını artırman lazım. Süper Lig'e şampiyon olarak çıkmak çok önemli. Böylece Süper Lig'e yükseldiğinde boşta olan oyuncuları daha kolay alabiliyorsun.

Mesaj Yetkileri