Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 44 sonuç

Konu: Regen oyuncular & Youth Coach ilişkisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Regen oyuncular & Youth Coach ilişkisi

Arkadaşlar, bildiğimiz gibi oyunda her sene altyapımızdan regen oyuncular çıkmakta. Bu oyuncular bazen wonderkid tarzı olurken, bazen ise direk kontratını feshediyoruz. Özellikle 9.3.0 için konuşmak gerekirse, öyle wonderkid bulmak çok zor. Ben 9 sezon oynadım kayda değer çok çok üst düzey oyuncular bulamadım açıkçası (Fm Scout kullanıyorum). Bütün takımlar artık 30 yaşındaki oyunculardan kurulu halde.
    Ben bir yerde okudum her halde yada nerden aklıma kalmış bilmiyorum ama, Youth Coach'lar ile Regen oyuncuların bağlantısı olduğunu düşünüyorum. Yani youth coachların ne kadar iyiyse, ona göre regen oyuncular çıkarıyorlar her sene. Ki ben de dikkat ettim ki, benim hiç youth coach'ım yoktu 9 sene boyunca, ve bir tane düzgün adam çıkaramadım, ama bursaspor her sene kaliteli defanslar çıkarıyordu, ve bayağı youth coachları vardı, bunu da düşünceme dayanak olarak kurdum. Sonra şöyle bir bilgim de vardı, Youth coach'lar için önemli özellik Judging PA & CA ve working with youngsters. Dünyanın en iyi altyapılarına sahip kulüplerin Youth Coach'larına baktığımda da, tezimi kanıtladı.
    Acaba bilginiz var mı bu konuda, bana yardımcı olabilir misiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yardımcı olabilecek var mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Senin takımın ne dostum?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Takımım Galatasaray üstad.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Şimdi coach ile aden ve lakalı olabilir mi tam bilmiyorum ancak benim bildiğim alt yapı tesislerinin derecesi mesela ben TS ile kariyer yapıyorum bir fc çıktı tam bir targetman olacak ilerde ve 178 pa'ya sahip

Hacettepeden de bir adam çıktı sağ ve sol bek oynuyor adam 197 pa ile oyunun en çok potansiyeli olan oyuncusu.Tesislerde önemli rol oynuyır bu konuda.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Takımım Galatasaray üstad.
    Gs'dende ıyı oyuncular çıkıyor bu birazdan şans meselesi her zaman aynı isimler çıkmıyor Kaan abinin kariyerde Koyun soyadlı bir oyuncu çıkmış adam nerdeyse her mevkide naturel oynuyor.
    Last edited by Trabzonspor : 03.Ekim.2009 at 18:00 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Galatasaray'ın tesisleri zaten en üst derece diye biliyorum. Tabii ki tesisler de önemli faktör. Fakat atıyorum her sene bursa'dan, yada Juventus'tan, yada Bayern'den hatrı sayılır oyuncular çıkıyor, ben de çıkmıyor.. Sanırım youth coach la alakalı ama ne derece alakalı ve ne yapmam gerektiği hakkında bilgim yok..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Koçlardan çok tesisler farkediyor
    Hocam şans meselesi birde bazen çıkıyor.Herşeyin az buçuk etkisi var.
    zaten sana rapor veriyor her sene baş antrönerin şu gelenlerin en iyisi diye

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Benimde tam bilgim yok bu konuda ama tesisler önemli. Bunun yanında mesela bir regen çıkıyor bende. çok iyi oluyor. Büyük takım istiyor ve gidiyor. Adamın profiline bakıyorum Favori personeli Benim takımın genç koçu Soner Tolungüç Yani bir ilişkisi olduğu aşikar ama bu wonderkid çıkaracak kadar mı onu bilmiyorum. Bence youth coach ne kadar özellikleri iyi olursa o kadar iyi çıkar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Benimde tam bilgim yok bu konuda ama tesisler önemli. Bunun yanında mesela bir regen çıkıyor bende. çok iyi oluyor. Büyük takım istiyor ve gidiyor. Adamın profiline bakıyorum Favori personeli Benim takımın genç koçu Soner Tolungüç Yani bir ilişkisi olduğu aşikar ama bu wonderkid çıkaracak kadar mı onu bilmiyorum. Bence youth coach ne kadar özellikleri iyi olursa o kadar iyi çıkar.
    Peki bu özelliklerden kastın nedir? Mesela Judging PA & CA 'mı, yoksa attacking, defending, technical vesaire özellikler mi? Dünyanın en iyi takımlarının youth coachlarına baktığımızda ağırlıklı olarak judging PA & CA yüksek..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

pa ca ve teknik özellikleri birde gençlerle çalışma

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Haygary View Post
    pa ca ve teknik özellikleri birde gençlerle çalışma
    o zaman bayağı zormuş be usta

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Biraz öyle

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Peki bu özelliklerden kastın nedir? Mesela Judging PA & CA 'mı, yoksa attacking, defending, technical vesaire özellikler mi? Dünyanın en iyi takımlarının youth coachlarına baktığımızda ağırlıklı olarak judging PA & CA yüksek..
    Vallahi, benim kastım her ikiside aslında Mesela J. PA:16 Atak ve Defans özelliğide 16 çok iyi oyuncular çıkabiliyor. Bende ilk önce CA ve PA özelliğine bakıyorum. Diyelimki iki koç alacağım. ikisininde CA ve PA ları aynı o zaman Defansına ve Atak özelliklerine ve diğer kendimce belirlediğim kriterlere bakıyorum.

Allah bilir 19-20 olsa ne sıklıkla iyi oyuncu çıkar

Bu arada benim takım Sivasspor ve yıl 2015 lerde...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Peki normal Coach'ların da youth antremanına çıkması problem yaratır mı? Yoksa youthları sadece youth coach'lar mı çalıştırmalı?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Tabiki gençleri youth hocalar çalıştırmalı. Zaten youht coachları bu nedenle yapmışlar

Bence genç oyuncuları eğitmek istiyorsan, tecrübeli oyuncularından ders almasını sağla daha faydalı olacaktır. Antrenmanı ise Youht coachlara yaptır yine..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yaratmaz aksine youthlara yardım ederler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tabiki gençleri youth hocalar çalıştırmalı. Zaten youht coachları bu nedenle yapmışlar

Bence genç oyuncuları eğitmek istiyorsan, tecrübeli oyuncularından ders almasını sağla daha faydalı olacaktır. Antrenmanı ise Youht coachlara yaptır yine..
    Yanlış anlaşıldı sanırım. Youth coachlar banko youthları çalıştırıyor zaten; başka alternatifimiz yok bu konuda. Fakat "Coach"lar hem genç takıma hem as takıma idman yaptırabilir. Acaba Coach'lar hem as hem de youthları çalıştırması youthlar için çok faydalı olur mu, veya sadece asları çalıştırsa aslar için faydası olur mu?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

hocam coachlardan bazıları youthdan iyi bakıyor çocuklara o nedende çalıştırırsa + sı olur ama - si olmaz

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Hmm günümüze baktığımız zamanda mesela Fenerbahçe nin bir A takım hocası gidipte PAf takımda bir antrenmana girse kuşkusuz çok faydası olur. oyundada olur.

Sana tavsiyem eğerki bir a takım antrenöründen faydalanmak istiyorsan o antrenörün en güvendiğin bir kaç özelliğini genç takım antrenmanlarında kullandır. Mesela taktik, frikik vs. özelliği iyi diyelim, genç takım antrenmanı menüsünden antrenörü seç sadece belirlediğin seçenekteki özellikleri aktif hale getir o antrenmanı yaptırsın. Kuşkusuz antrenörün faydası olacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hmm günümüze baktığımız zamanda mesela Fenerbahçe nin bir A takım hocası gidipte PAf takımda bir antrenmana girse kuşkusuz çok faydası olur. oyundada olur.

Sana tavsiyem eğerki bir a takım antrenöründen faydalanmak istiyorsan o antrenörün en güvendiğin bir kaç özelliğini genç takım antrenmanlarında kullandır. Mesela taktik, friki vs. özelliği iyi genç takım antrenmanı menüsünden antrenörü seç sadece belirlediğin seçenekteki özellikleri aktif hale getir o antrenmanı yaptırsın. Kuşkusuz antrenörün faydası olacaktır.
    Teşekkürler hocam zaten dediğin gibi; 21 tane antrenörüm var, 8 youth 2 fitness 2 Gk 9 coach, hepsi tek idmana bakıyor

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Estağfirullah, maşşallahın var 21 antrenör olduktan sonra eksisi olmaz hep artısı olur oyunculara

Az önce coach alayım dedim, Listede Kıtasal popülaritede olan Nonda yı aldım takıma. Buda benden not olsun bu konuya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

SS veriyim dedim;
    Ekrana yarısı sığdı coachların

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yİnede hepsi 7 yıldız değil.. Bence biraz dikkat etmelisin..
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Yİnede hepsi 7 yıldız değil.. Bence biraz dikkat etmelisin..
    7 yıldız olanlar gelmiyo ki takıma

Arkadaşlar mehaba. Öncelikle yetenekli regen olayına şuradan bakmak lazım: 9.3 te kaliteli regn olayına bayağı bi el atmışlar. ve böylece oyun gerçek ötesi olmuş. Vur deyipte öldürünce de 2014 yılına geldim 23 yaş altı gelecek vaad eden en fazla 10 futbolcu vardır, o da dünyada. Bu olayın güzel yönü diğer versiyonlar da olduğu gibi her sene normal statülerdeki normal tesislere sahip kulüplerden geçek ötesi düzey ve sayıda futbolcu çıkmaması. Ama kötü yönü ise takımımızı ileri seviyeye taşıyacak, özellikle bizim gibi uzun soluklu kariyer tutkunları için, yetenekli gençler bulamamamız. Yani kaliteli regen bulamamamızın en önemli sebebi oyundaki değişiklik. Diğer nedenler ise, en başte kulüp tesisleri.(antrenman tesisleri ve genç akademisi) tabi antrenörlerde önemli ama ikinci planda iyi bir genç antrenörde doğal olarak gençlerler çalışma, motivasyon ve kararlılığın yüksek olması lazım. Bunlar mevcut gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmemizi sağlayacak özellikler ama bir de bu antrenörler sahiip oldukları ıyuncu yetenek yargılama ve potansiyel yargılama seviyeleriyle sezon başında iyi oyuncular seçebiliyorlarsa tadından yenmez. İşte iş burada karışıyor. 9.3 iyi ama kardeşim alt yapıyı en son seviyey kadar yükselttim 2014 yılına kadar geldim daha alt yapımdan 5 yıldızlı tek bir oyuncu bile çımadı. Çıldıracaaaaaaaammmmmmmm. Tamam ben sakinim arkadaşlar scout programı linki verebilecek olursa denemek istiyorum oyunumda, hata bende mi ben mi göremiyorum yoksa diye. Şimdiden teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

şimdi mantıklı bakacak olursak duruma antreman tesislerinin hiçbir etkisi olmaz benim gözümde gelecek genç oyuncuların. genç akademisi doğrudan etkiler çıkacak regenleri, ama antreman tesisleri etkilemez, çıkacak oyuncuların gelişimlerini etkiler.
    genç akademisine oyuncuları kim seçecek? antrenörler tabi uzmanlığı genç antrenörlüğü olan bir koç daha faydalı işler yapar, daha iyi oyuncular tutup getirebilir.

sözün özü genç akademisi + düzgün genç takım antrenörleri = geleceği parlak bir takım
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Nerzhull View Post
    şimdi mantıklı bakacak olursak duruma antreman tesislerinin hiçbir etkisi olmaz benim gözümde gelecek genç oyuncuların. genç akademisi doğrudan etkiler çıkacak regenleri, ama antreman tesisleri etkilemez, çıkacak oyuncuların gelişimlerini etkiler.
    genç akademisine oyuncuları kim seçecek? antrenörler tabi uzmanlığı genç antrenörlüğü olan bir koç daha faydalı işler yapar, daha iyi oyuncular tutup getirebilir.

sözün özü genç akademisi + düzgün genç takım antrenörleri = geleceği parlak bir takım
    3 sezondur tam bir sonuç alamadım be abi

arkadaşlar ben de antrenmen tesisleri gelişim için faydalı dedim yeni çıkacak oyuncular için değil. bana scout programı önerebileck yok mu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM Genie Scout programını indir.

sağol bulmaya çalışıyorum

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri