Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 103 sonuç

Konu: Football Manager 2010 Yukleme Metodu Karari

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Urettiklerini korumayi istemeyi sacmalik olarak nitelendirmek ne kadar dogru?
    Benim korsanla onla bunla işim yok her sene olduğu gibi yine orjinal olarak alacağım oyunu ama ben Steam kullanmak istemediğim için kutulu oyun alıyorsam bana STEAm'ı kullandırmayı zorunluluk olarak göstermemeli eğer gösteriyorsa sonuna kadar saçmalıktır.

90 lira para verip oyunu allacağım ondan sonra birde çok seviyormuş gibi zorunlu olarak STEAM'den hesap alıp oturum açağımda o şekilde benim DVD siz oynamam sağlanacak.Bu saçmalığın ağababasıdır. O zaman açıklama yapılsın oyun artık sadece STEAM üzerinden satılacak diye bizde kabul edelim düzgün bir iş yaptıklarını.

Parası olmayan oynamasın olayına gelince bu konunun ucu çok farklı yerlere dayanır saçma sapan konuşup insanların ar damarlarına basmayın derim. Ahlak veya ahlaksızlık kişiselse bunu cezalandıracak makamlar vardır fakat ahlaksızlık olarak nitelendirilen bir olayı ucundan bucağından yapan bir topluluk varsa o topluluk komple ahlaksızdır.

Ha ahlak bunlarla ölçülür mü ? Tabi ki hayır o yüzden kimse burada EKMEK BULAMIYORLARSA PASTA YESİNLER felsefesiyle görüş bildirmesin.

Herkes neyin ne olduğunu gayet açık ve net olarak biliyor zaten.

arkadaşlar ben bazı şeyleri anlamadım;
    1-geçen sene bir arkadaşımla ortak olarak kutulu oyunu satın almıştık,bu sene de aynı şeyi düşünüyoruz fakat bu DVD nin takılı olması durumu aklımı karıştırdı, ben oyunu oynamak istediğimde o ne yapacak? Yoksa fm2010 da 5adet yükleme hakkı yok mu?
    2-steam üzerinden oyunu satın aldık diyelim arkadaşımla hem o hem ben bilgisayarlarımıza nasıl indireceğiz oyunu anlamadım?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by ua_anil View Post
    Sadece parası olanlar oynayacak evet. Şöyle düşünün, herkes bir iPhone'u olsun ister ama yalnızca gücü yetenler alır ve kullanır, yetmeyenler de daha alt modelleri kullanır. Oyunda da eğer FMye gücün yetmiyorsa gider CM alır onu oynarsın. FM oynamak benim de hakkım diyip korsan kullanmak ahlaksızlık olur. Bu durumda iPhone benim de hakkım diyip çalalım o zaman paramız yetmiyorsa. Evet herkes oynamalı, herkes en iyisini kullanmalı ama bunu gücünün yettiği düzeyde yapmalı. Yetmiyorsa yasadışı yollara başvurmamalı.

Ha benim kullandığım şeylerin hepsi orjinal mi, tabii ki değil. Herkeste illa ki bir şeyler orjinal değildir ama bu yapılan şeyin ahlaksızlık ve suç olduğu gerçeğini değiştirmez.
    İphoneninde korsanı var. Orjinali 1.7 milyar Sahtesi 500 milyon. Ve bir farkı yok.

Benim görüşüm korsan hiçbir şekilde önlenemez. Mutlaka bir açığını bulan olur.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Hatayı şurada yapıyorsunuz, korsan önlenemez bir açığı muhakkak bulunur ile parası olmayan oynamayacak mı? fikirleri hiç alakasız şeylerdir. Burada korsan her zaman olacak yapımcı firma bunun önünü alamaz deseniz zaten onda hem fikiriz sanırım. Ancak bunun suç olduğu, olmaması gerektiği konusunda da hem fikiriz sanırım. Ha oluyorsa, durumun yoksa, paran yetmiyorsa falan al korsan oyna da bunu buraya gelip parası olmayan oynayamayacak mı diye yazarsan alacağın cevap budur. Evet orijinal almıyorsan oynayamayacaksın maalesef. Buradan bu cevabı alman kadar doğal ne var ki? Ama tabii bu cevabı alınca site yönetimi burjuva zaten, onların hiç derdi sıkıntısı yok basar 90-100-500 neyse alır oynara geliyor. Sonra hadi başa dönüyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Arkadaşlar biz korsan alıcaz dememiş ki... Tolga abi 5 kişi ortak almaya kaldı demiş. Nevedmania tam bi şey söylememiş. Korsan alacaklarını savunmayalım. Parası yeten oyunu orjinal alır diğerleri hakkında bırakın biz değil de SEGA düşünsün
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Net aciklama yok. Anladigim kadariyla oyunu kutulu alirsaniz, Steam uzerinden aktive edip daha sonra DVD'yi disk surucude tutmadan ve her oyunu actiginizda Steam'e baglanmadan oynayabiliyorsunuz.

Oyunu kutulu alıp Steam üzerinden kaç kere aktive edilebilir veya kaç bilgisayardan aktive edilebilir önemli olan konu bu sanırım şu an için. Bunla alakalı birbilgi varmı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Oyunu kutulu alıp Steam üzerinden kaç kere aktive edilebilir veya kaç bilgisayardan aktive edilebilir önemli olan konu bu sanırım şu an için. Bunla alakalı birbilgi varmı?
    Bu konuda net bir bilgi yok. Zaten SI forumlarinda da bu konuda soru soranlara cevap vermiyorlar ve sorunun nedeni korsan kullanma istegi olarak algilaniyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by makalele81 View Post
    Benim korsanla onla bunla işim yok her sene olduğu gibi yine orjinal olarak alacağım oyunu ama ben Steam kullanmak istemediğim için kutulu oyun alıyorsam bana STEAm'ı kullandırmayı zorunluluk olarak göstermemeli eğer gösteriyorsa sonuna kadar saçmalıktır.

90 lira para verip oyunu allacağım ondan sonra birde çok seviyormuş gibi zorunlu olarak STEAM'den hesap alıp oturum açağımda o şekilde benim DVD siz oynamam sağlanacak.Bu saçmalığın ağababasıdır. O zaman açıklama yapılsın oyun artık sadece STEAM üzerinden satılacak diye bizde kabul edelim düzgün bir iş yaptıklarını.
    Kutulu aliyorsaniz Steam kullanmak zorunda degilsiniz. Oynarken DVD'yi surucunuze takili tutarsiniz ve rahatlikla oynarsiniz.

Eger DVD takili olmadan oynamak istiyorsaniz Steam'i kullanarak oyunun aktivasyonunu yapmaniz gerekli.

Kullanma secenekleri bunlar, begenmediginiz takdirde oyunu satin almama ve oynamama gibi bir seceneginiz tabii mevcut.

Parası olmayan oynamasın olayına gelince bu konunun ucu çok farklı yerlere dayanır saçma sapan konuşup insanların ar damarlarına basmayın derim. Ahlak veya ahlaksızlık kişiselse bunu cezalandıracak makamlar vardır fakat ahlaksızlık olarak nitelendirilen bir olayı ucundan bucağından yapan bir topluluk varsa o topluluk komple ahlaksızdır.

Ha ahlak bunlarla ölçülür mü ? Tabi ki hayır o yüzden kimse burada EKMEK BULAMIYORLARSA PASTA YESİNLER felsefesiyle görüş bildirmesin.

Herkes neyin ne olduğunu gayet açık ve net olarak biliyor zaten.
    Ne neymis? Ustu kapali yazmak yerine net bir sekilde de yazabilirsiniz.

Ahlak olcumu konusuna gelince. Siz kendinize gore ahlak olcersiniz, baskalari da kendilerine gore. Turkiye'deki FM siteleri kargasasinda bile bir site digerinin yaptigini sitesinde yayinladi diye ne olaylar cikiyor, ne laflar ediliyor, ne tartismalar cikiyor. Ticari amac ile satilan bir programin izinsiz kullanilmasindan ne farki var bunun?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by terrybatu View Post
    arkadaşlar ben bazı şeyleri anlamadım;
    1-geçen sene bir arkadaşımla ortak olarak kutulu oyunu satın almıştık,bu sene de aynı şeyi düşünüyoruz fakat bu DVD nin takılı olması durumu aklımı karıştırdı, ben oyunu oynamak istediğimde o ne yapacak? Yoksa fm2010 da 5adet yükleme hakkı yok mu?
    FM 2010'da kac defa yukleme hakki oldugu belli degil.

Kutulu aldiginiz takdirde, kesinlikle bir bilgisayarda oyunu Steam uzerinden aktive edebilir, bir baska bilgisayarda DVD'ti takili tutarak oynayabilirsiniz. Kutulu aldiginiz oyunu Steam uzerinden kac bilgisayarda aktive edebileceginiz belli degil.

2-steam üzerinden oyunu satın aldık diyelim arkadaşımla hem o hem ben bilgisayarlarımıza nasıl indireceğiz oyunu anlamadım?
    Steam uzerinden satin alirsaniz, oyunu oynamak icin Steam hesabiniza girmeniz gerekli. Iki kisi ayni anda bir hesaba giremeyecegi icin iki kisinin ayni anda farkli bilgisayarlardan oynamasi mumkun degil.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Arkadaşlar biz korsan alıcaz dememiş ki... Tolga abi 5 kişi ortak almaya kaldı demiş. Nevedmania tam bi şey söylememiş. Korsan alacaklarını savunmayalım. Parası yeten oyunu orjinal alır diğerleri hakkında bırakın biz değil de SEGA düşünsün
    Ben zaten bu yıl oyunu alamayacağım.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Ömer abi ozaman aynı hesaptan 1. kişi indirir oyunu kurar. Sonra aynı hesaptan diğer kişide oyunu indirip kurar. Bu yazdıgında biraz çelişki var. Yani Steamdan alacakları kuşkuya düşürmek gibi. Eğer tek kişi oynuyabilecek steamdan ki bunu daha kimse bilmiyor,ozaman steamın tek farkı cd takılmadan oynanması ve 2-3 daa erken çıkması? Bunları düşünür sigames herhalde...
    Sourun oyunu kurmak degil, oyunu oynamak icin steam'e bagli olmaniz gerekli.

Steam'e bir kisi bir bilgisayardan bagli ise, anladigim kadariyla bir baska kisi, baska bilgisayardan ayni hesap bilgilerini kullanarak baglanamiyor. Bu nedenle de iki kisi farkli bilgisayarlardan ayni Steam hesap bilgilerini kullanarak oynayamiyor.

En azindan benim anladigim kadari ile durum bu sekilde.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Valla bu hep karıştı ya.Benim öğrenmek istediğim şu.Ben 5 arkadaşımla beraber oyunu gene alabiliyormuyum.Böyle bir şansım varmı hala ?.Steam filan fazla karıştırmadan biri anlatabilirmi.Yani demek istediğim 5 arkadaş bir araya gelip herkes üstüne düşen parayı verdikten sonra bu oyunu alıp oynayabilirmiyiz ?.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Togiii View Post
    Valla bu hep karıştı ya.Benim öğrenmek istediğim şu.Ben 5 arkadaşımla beraber oyunu gene alabiliyormuyum.Böyle bir şansım varmı hala ?.Steam filan fazla karıştırmadan biri anlatabilirmi.Yani demek istediğim 5 arkadaş bir araya gelip herkes üstüne düşen parayı verdikten sonra bu oyunu alıp oynayabilirmiyiz ?.
    Net bir bilgi yok bu konuda.

Kutulu alirsaniz bunu yapma ihtimaliniz var ancak garantisi yok. Tavsiyem oyunun cikmasini bekleyip, tekrar degerlendirmeniz.

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Duygu sömürüsü yapmayın.
    Parası olan, satın olanın hakkıdır oyun.

Korsan ahlaksızlıktır, savunulacak bir şey değil.
    senin yaptığın düpedüz faşizmdir...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kazma View Post
    senin yaptığın düpedüz faşizmdir...
    Kusura bakmayin ama fasizm'in ne oldugunu biliyormusunuz?

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Kusura bakmayin ama fasizm'in ne oldugunu biliyormusunuz?
    fazlasıyla...mağruz da kaldım..hem teorisini hem pratiğini iyi bilirim..faşizmi ırkçılık özelinden değerlendiremezsin sadece..faşizm genel anlamda tekçilik bireyciliktir..ama tabi bunu tartışmanın yeri burası değil..rahatsızlık verdiysem özür dilerim..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kazma View Post
    fazlasıyla...mağruz da kaldım..hem teorisini hem pratiğini iyi bilirim..faşizmi ırkçılık özelinden değerlendiremezsin sadece..faşizm genel anlamda tekçilik bireyciliktir..ama tabi bunu tartışmanın yeri burası değil..rahatsızlık verdiysem özür dilerim..
    Mağruz değil maruz.

http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori...%FEizm&ayn=tam

Faşizm tamamen siyasal bir terimdir.Başka bir anlamı yoktur.
    Bildiğinizi hiç sanmıyorum, cin olmadan şeytan çarpılmaz.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Duygu sömürüsü yapmayın.

Burda bir kişi çıkıp ben korsancıyım. Korsan illegal değildir. Korsan oynarım sizde oynayın tarzı bir yazı yazsa istersen ahlaksız de istersen şerefsiz de ne dersen de birşey demem. Gerçi bu duruda bile söylediklerin kabul edilemez ya neyse.

Burada insanlar maddi durumunun olmadığını o yüzden korsan alacağını söylüyor. Aslında bunuda söylemiyor. Uzaktan ima ediyor. Neden? Sizin bu üslubunuzdan dolayı. İma edince ahlaksız oldu direk söylese kim bilir neler söylersin.

Adamın parası yok korsan alıcam demişse bu kimseyi ilgelendirmez. Birgün biri çıkar sanane kardeşim benim maddi durumumdan ahlak bekçimisin der. Demektede haklıdır.

Başka bir konuda bir arkadaş oyunu alabilmek için okulda yemek yemediğini aç kaldığını yazmış. O çocuğa yarın öbürgün bişey olsa bunun sorumlusu kim olacak. Çacuk belkide senin yazını okudu. Ben ahlaksız değilim aç kalırım gene alırım dedi. Okulunda bayıldı yada allah korusun daha kötü birşey oldu. O zaman ne olacak. Onun durumu yoksa aç kalmasın gitsin korsan oynasın. 14 yaşındaki çocuğu paran yoksa oynama desen nolur.

Bu üslup hiç hoş değil dostum. Bunları seni sevdiğimden yazıyorum. Zaten bu tarz konuşmaların bir faydasıda yok. Sen burda ahlaksız dediğin zaman ne olacak yada daha ileri gitsen, daha ağır sözler söylesen ne olur. Adam korsancıyım yazmışsa sil yazısını 3 hafta banla. İnsanlara hakaret derecesinde sözler söylemek kime ne kazandırır. İbreti alem içinmi yazıyorsunuz bunları. Neyin peşindesiniz anlamadım. 5 kişi birleşip alalım konuları, aç kalıyorum yazıları falan korsan böylemi engellenir yapmayın etmeyin..

Duygu sömürüsü yapmayın.

Tam sana yakışan bi yorum olmuş şaşırmadım.

Türkiyede ortalama aylık aile geliri: 1.602
    Ortalama gideri 1-1.250 civarı
    Kalan:600-400

Sence 90 milyonunu bir oyuna vermek çok mu mantıklı bu hesapta ki insanlar için. Bu ortalama gelir. Yoksulluk sınırı ise ; 664,6 YTL, yani bu Türkiyenin %74 ü nü kapsayan bi gelir miktarı.Yani parası olan için artislik yapmak, böyle ortaçağ sınıflandırmaları yapmak gerçekten kolay, biz en çok kişiye nasıl hitap ederiz diye düşünürken, senin yaptıgın davranış hakatten sana çok yakışmış.

Nesil
    2003

Korsan konusunda yazismalara gelince.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80199
    Tekrarliyorum.

Konumuza geri donsek?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hırsızlar zengin olsa mal çalar mı? Peki bu durum hırsızı haklı kılar mı?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Özür dilerim bir üstteki mesaj ben mesajımı yazarken yazılmamıştı.
    Last edited by ozaniel : 05.Ekim.2009 at 03:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Böyle bir yorum yapanın "haklı bile olsa", haklıdır ya da haksızdır demiyorum bunu insanlar karar verir, ama ben çok kereler uyardığım üslubuna takıldım Cengiz kardeşimin, böyle bir üslup yakışmıyor, bunun için özür dilemeli, kimseye yakıştırmalarda bulunmaya hakkı yok, düşünüp kendisine yakıştıramadığını anlayıp özür diler, eğer yakıştırıyorsa da diyeceğim bir şey yok.

Konuya gelecek olursam,tamam benim alma imkanım olabilir alırım ve aldım da. Oyun çıktığında elime geçecek.

Ancak;

Şahsi görüşüm değil bu genel görüş,bu oyuna 90 lira da fazla 60 lira da 43 lira da.

Şu açıdan diyodum,oyunun 5 e bölünme ve daha çok kişiye korsan kullanımsız yayılma ihtimali ile oyunun fiyatı normal sayılabilirdi, tabi burda firmanın uslubunu eleştirmek lazım, satarsam kişiye satarım 5 kişiyi bulan bulur bulamayan bulamaz havasındaydı, forumlarında da geçen yazılar zincirlerinde de var bu. Şimdi de dvd takılı olma şartı koştular. Yani "eğer" oyunun 5 'e bölünme ihtimali olmazsa bu oyunu fiyatı tek kişi için bu ülke standardlarında 43 -90 arası bir işlem görecek.

Kusura bakmayın ama o kadar uygulamalı oyunlar varken bu oyuna tek başına o kadar para çok fazla.

Ama bakalım belki yine böldürme yolu yapmışlardır.Yapmamışlarsa burda kimsenin kimseye böyle al şöyle al demeye hakkı yok. Burda tepki gösterilmesi gereken asıl firma. Çok fazla firma avukatı olunmuş durumda bazı kişiler tarafından.Olayın 2 tarafına bakılmıyor.

Bunu herkes için demiyorum tabi.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Baba Hamdi View Post
    Böyle bir yorum yapanın "haklı bile olsa", haklıdır ya da haksızdır demiyorum bunu insanlar karar verir, ama ben çok kereler uyardığım üslubuna takıldım Cengiz kardeşimin, böyle bir üslup yakışmıyor, bunun için özür dilemeli, kimseye yakıştırmalarda bulunmaya hakkı yok, düşünüp kendisine yakıştıramadığını anlayıp özür diler, eğer yakıştırıyorsa da diyeceğim bir şey yok.

Konuya gelecek olursam,tamam benim alma imkanım olabilir alırım ve aldım da. Oyun çıktığında elime geçecek.

Ancak;

Şahsi görüşüm değil bu genel görüş,bu oyuna 90 lira da fazla 60 lira da 43 lira da.

Şu açıdan diyodum,oyunun 5 e bölünme ve daha çok kişiye korsan kullanımsız yayılma ihtimali ile oyunun fiyatı normal sayılabilirdi, tabi burda firmanın uslubunu eleştirmek lazım, satarsam kişiye satarım 5 kişiyi bulan bulur bulamayan bulamaz havasındaydı, forumlarında da geçen yazılar zincirlerinde de var bu. Şimdi de dvd takılı olma şartı koştular. Yani "eğer" oyunun 5 'e bölünme ihtimali olmazsa bu oyunu fiyatı tek kişi için bu ülke standardlarında 43 -90 arası bir işlem görecek.

Kusura bakmayın ama o kadar uygulamalı oyunlar varken bu oyuna tek başına o kadar para çok fazla.

Ama bakalım belki yine böldürme yolu yapmışlardır.Yapmamışlarsa burda kimsenin kimseye böyle al şöyle al demeye hakkı yok. Burda tepki gösterilmesi gereken asıl firma. Çok fazla firma avukatı olunmuş durumda bazı kişiler tarafından.Olayın 2 tarafına bakılmıyor.

Bunu herkes için demiyorum tabi.
    konuyu baştan sonra takip eden bi insan olarak bütün mesajlar içinde katıldığım tek mesaj olmuştur. tebrik ediyorum Baba Hamdi kardeşimi yorumundan ötürü!

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

FM 2010'da kac defa yukleme hakki oldugu belli degil.

Kutulu aldiginiz takdirde, kesinlikle bir bilgisayarda oyunu Steam uzerinden aktive edebilir, bir baska bilgisayarda DVD'ti takili tutarak oynayabilirsiniz. Kutulu aldiginiz oyunu Steam uzerinden kac bilgisayarda aktive edebileceginiz belli degil.

Steam uzerinden satin alirsaniz, oyunu oynamak icin Steam hesabiniza girmeniz gerekli. Iki kisi ayni anda bir hesaba giremeyecegi icin iki kisinin ayni anda farkli bilgisayarlardan oynamasi mumkun degil.
    Burada bir açıklık var. eve ben oyunu alıp kutulu oynayabilirim ama update vb için steam hesabım olsa otomatik olacak. yani steamden alsam ben update çıktı mı falan bakmayacağım beni uyaracak update var diye. ama kutulu alınan oyunda böyle birşey olmayacak.update takibimi kendimiz yapmamız gerekecek

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

FM'deki check for updates bu işi görmüyor mu?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Zaradene View Post
    Tam sana yakışan bi yorum olmuş şaşırmadım.

Türkiyede ortalama aylık aile geliri: 1.602
    Ortalama gideri 1-1.250 civarı
    Kalan:600-400

Sence 90 milyonunu bir oyuna vermek çok mu mantıklı bu hesapta ki insanlar için. Bu ortalama gelir. Yoksulluk sınırı ise ; 664,6 YTL, yani bu Türkiyenin %74 ü nü kapsayan bi gelir miktarı.Yani parası olan için artislik yapmak, böyle ortaçağ sınıflandırmaları yapmak gerçekten kolay, biz en çok kişiye nasıl hitap ederiz diye düşünürken, senin yaptıgın davranış hakatten sana çok yakışmış.
    Kimseden özür dileyecek değilim.
    Korsanı savunan ahlaksızlığı savunmuştur.

Korsan kullanıyorsanız ses çıkarmasınız, susarsınız.Hala savunuyorsanız oturup düşünmeniz gerekir ben ne yapıyorum, özür dilemeli miyim diye.

Özür dilemesi gereken sizlersiniz de farkında değilsiniz.
    Olgun, itidalli, her gün bir çok yönetici ile görüşen, neyin ne olduğunu bilen biriyim.Savunduğunuz şeylerin ne olduğuna iyice dikkat edin.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Burada korsanı savunanı pek göremedim Cengiz. Oyuna biçilen ücretin pahalılığı tartışırken sen niye böyle bir çıkış yapma gereği düşündün ayrıca? Tamam korsan kötü birşey. Ama Türkiye'de baba parası yiyen zengin ailelerin çocukları dışında "hiçbirşeyim korsan olmasın, emeğe saygı göstereceğim" diye kasan kaç kişi var? Varsa ya aldığı maaş yerindedir ya da hala ailesinden bir şekilde yardım alıyordur. Bunlar dışında bana kimse diyemez benim herşeyim orjinal diye. İllaki korsan kullandığın şey vardır. Bunun için de kimse kimseyi suçlayamaz.

Burası Türkiye. Korsan, deprem gibi Türkiye'nin bir gerçeğidir. Ve tekrarlıyorum: Korsan kullanana "haysiyetsiz, ahlaksız" gibi şeyler yakıştırmayın. Bizi korsan kullandırtmak zorunda bırakanlar haysiyetsizdir bence.
    Last edited by Aydin : 05.Ekim.2009 at 05:32

Kimseden özür dileyecek değilim.
    Korsanı savunan ahlaksızlığı savunmuştur.

Korsan kullanıyorsanız ses çıkarmasınız, susarsınız.Hala savunuyorsanız oturup düşünmeniz gerekir ben ne yapıyorum, özür dilemeli miyim diye.

Özür dilemesi gereken sizlersiniz de farkında değilsiniz.
    Olgun, itidalli, her gün bir çok yönetici ile görüşen, neyin ne olduğunu bilen biriyim.Savunduğunuz şeylerin ne olduğuna iyice dikkat edin.
    Fm'i ve değerli buldugum şeyleri orjinal alırım. Bana sen öğretemezsin neyin ne olcağını. Ahlaksız nedir biliyor musun? İnsanları sınıflandıran ve onlara bilmediği halde bildiği şeyleri savunan ahlaksızdır.

Olgun değilsin, olgun olsan zaten olgunum yazmazsın ki, yazdıgın seylerde cocuk ruhlu biri oldugun belli oluyor. İtidalli ve son çok uzaksın zaten, genelde senin gibilere itidalli değil, gıcık, uçuk, ya da halk dilinde çıkıntı deniliyor. Yöneticilerle görüşmek en son orta okulda yaptıgım bir artislik türüydü. Görüşsem bile belirtmem, neden ihtiyaç duyuyım. Malesef neyin ne oldugunu hala kavrayamamışsın, malesef savundugun şeyleri çok yanlış ve edepsiz cümleler katıp eleştirdiğin için aynı konuda sana katılmama rağmen şuanda o laflarına duydugum antipatiyle yazıyorum bunları. Savunduğumuz şeyleri ben ve benim gibi bi laç kişi elbette biliyoruz. Davranış dersimizi ailemizden alıyoruz biz, malesef gözümde senin gibi değersiz bir insandan alcak değilim. Ve şu çok bilmiş tavırlarını bırak lütfen. Çok bildiğini sanan hiçbirşey bilmeyendir derler ve tam kılıfına uyan bir cümle bu senin için.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri