Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 33 arası toplam 33 sonuç

Konu: Filip Holosko

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hayır, olan değişiklikleri yazdım.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

10.1 günceLLemesi iLe kariyerime başLadım. ÖnceLLikLe bazı eksikLikLer dışında güzeL bir çaLışma oLduğunu söyLemek isterim. EksikLEri yazmıyorum yoksa sonra tartışma çıkıyor, oLay uzayıpta gidiyor, gerek yok. Sadece iyiLeri yazmak daha mantıkLı.

Oyunda gerçeğe en yakın profiL HoLosko nun oLmuş. Oyun içerisinde gerçekten çok gerçekci hareketLer yapıyor. Boş aLan buLduğu zaman inanıLmaz atağa çıkıyor, topLa boş aLan buLduğunda çok iyi işLer çıkarıyor, Kontra atağa kaLkınca takım önüne atıLan topLarda aLıyor, gidiyor başını. İyi markaj aLtına aLındığında ve boş aLan buLamadığında ise bocaLıyor ve gerçekte ki gibi çok verimsiz oLuyor.

Süper kupa maçında Fenerbahçe ye 1 goL attı. Ağır Fenerbahçe savunmasını inanıLmaz yıprattı.

Ligin iLk maçında BeLediye karşısında öne geçtikten sonra BeLediyenin yükLediği anLarda oLuşan boşLukLarda kendine pozisyon yarattı ve 1 goL attı.

Daha sonra kendi sahamda ki AntaLya maçında yine savunma arkasına atıLan topa müthiş bir koşu yaparak 1 goL daha kaydetti.

GençLerbirLiği maçında çok derin savunma ve adam adama markaj da çok etkili bir oyun sergiLediği için GençLer takımı HoLosko yokLarı oynadı meseLa.

Antep maçında ise hiç oynatmadım ve GaLatasaray derbisine sakLadım. GaLatasaray savunmasını da epey zorLayacağından şüphem yok.

Yani bakıLdığında HoLosko verimLi oLduğu aLanLar ve etkiLi oLamadığı maçLarda gösterdiği performans gerçek hayatta ki HoLosko iLe hemen hemen aynı.

Bu yüzden tebrik ederim.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Quote Originally Posted by ridvanv View Post

Filip Holosko profili buyuk anlamda basarili olmus.Katilmadigim bir kac ozellige deginmek istiyorum.

Technique:Holoskonun top ayagindayken,pas atarken veya top surerken tekniginin cok buyuk yardimi olduguna inanmiyorum.Holosko basarili paslari veya etkili ayak ici vuruslari olan bir oyuncu degil.Sutlarda daha cok guc ve cabuklugunu kullaniyor.Tekniginin 11 olabilecegini dusundum, gerci bir iki puan cok onemli olmayabilir ama artirilmasi gerektigini dusundugum ozelliklerden sonra ca dengesi kaybolabilir.

Dribbling: yukarida belirttigim gibi Holosko top surerken teknigini degil daha cok gucunu ve hizini kullaniyor,buna gore teknik ve dribbling degerlerinin ayni olmasi cok fazla gercek disi. Holoskonun top surmesi ile teknigi arasinda minimum 3-4 puanlik bir fark olmali.Teknigini 11-12 diye dusunursek, Top surmesi 16 veya minimum 15 olmali ki fulelerini daha bi Holosko gibi yapsin. Zaten top surmesini izlersek topu ayagindan acarak daha cok genis alanlarda hizini kullanarak dribling yapiyor. Dar alanlardan top surerek cikmasi zor.

Ozellikle cok fazla dusuk oldugunu dusundugum ozellik ise Determination. Holosko yu dikkatli izleyen biri olarak mac boyu bir cok katkisi azmi sayesinde oluyor.Topla kosulari, takim yenilse bile yilmadan azimle maci cevirme cabasi.8 gercekten cok fazla dusuk olmus. Misal,araliktaki 4-2 lik Galatasaray Besiktas maci, Mac 3-1,takim 10 kisi,yagmurdan bir cok oyuncu bitkin dusmus, ama Holosko bireysel cabasiyla yeteneginden ziyade azmi ile tek basina bir gol yapti,bir diger ornek inonudeki 2-1 lik Fenerbahce maglubiyetindeki attigi gol.Takim 2-0 geride ama holosko takimi ateslemek icin tek basina azimle topu suruyor suruyor guzel bir vurusla gol atiyor.
    Ben şahsen holoskonun bazı ozelliklerini dusuk buldum.Bence Holosko gecen sene hızlanmasından bır sey kaybetmedı 15 dusuk bır deger holosko 17 degerını hakedıyor.ve bence holosko cok cevik bir oyuncu.13 dusuk.en azından 15 olmasını beklıyordum.Dribblıng degerı de 14 e cekılebılır ama 13 e de cok dusuk denemez.
    diger ozellıklerı yerınde gıbı.elınıze saglık

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri