1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: Menajerde zarar etmek ya da etmemek

Default Menajerde zarar etmek ya da etmemek

arkadaşlar menajerlikte her ay zarar oluyor benim kazanç kaybım hep kırmızı sizde de mi böyle değilse nasıl önüne geçilir sorunun

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

kontratları yüksekmi veriyorsun (:

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

taksitle oyuncu alırsan, maaş bütçesini aşarsan, oyuncularının kontratlarında şu maç başı ücreti, asist-gol bonusu gibi şeyleri yüksek tutarsan, e sonuçta hep gider hep gider bütçe sarsılır
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

büyük küçük hiç bi takımda zarar etmedim şuana kadar

aksine finansal yönetim 15 oluyordu ve yönetim finansal kontrolden çok memnun falan diyordu hep anlamadım ben de maaş bütcesinden de 1-2 m € fark oluyordu + anlamda

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Aynen eğer Transferleri aylara yaydıysan, maç başı, gol atma, gol yememe gibi ücretleride 3-4 k yaptıysan ki bu bazı oyuncularda 8-9-15 lere kadar bile çıkabiliyor, o zaman zarar edersin..

Zarardan kurtulmanın yolları çok basit..

Kendine bir-kaç pilot kulüp bul (Commercial clup) : Bu klübe yıllak 1 milyon euro- 2-3-4-5 milyon euro (Tanınmışlığına bağlı olarak) ödüyorsun ve götürdüğünün en az iki katı bir yarar sağlıyor.. Yani klüp ürünlerini ülke dışında satıyor bu anlaşma.. [Ben Türk takımlarına en fazla iki commercial klüp bulabilmiştim]

Her sezon sonu kullanmadığın transfer bütçesini, maaş bütçesine çevir.. O zaman kulüp bir dahaki sezon için en azından o maaş bütçesini vermiş olacak.. Yani para boşa gitmicek.. .Hatta sırf bunu yaptın diye dünya yıldızı oyuncuları getirebileceksin.

Dünya yıldızı oyuncuları getir.. Dünya yıldızı oyunculardan kastım taraftarın heycanlandığı oyuncular.. mesela Marcelo, Srna ne bileyim.. Pandev, Gignag... Ya da işte basın toplantılarında sana sorulan oyunculardan bazıları.. Çünkü bu sorulara düzgün bir cevap verirsen taraftarın tepkisini ölçüp ona göre hareket ediyorsun. Taraftarın istemediği bir oyuncuyu alma zaten.. Eğer taraftarın heycan verici bir transfer olarak nitelendirdiği oyuncuyu takımına katabilirsen o zaman forma satışların artacak ve bu da klüp bütçesine artı olarak yazılacak

Stadyumu geliştir.. Alttan ısıtma sistemi bile getirsen taraftarlarında bir artış gözleniyor.. Stadın eğer 20000 kişilikse ve 10000 kişi geliyorsa o zaman yapçak bişey yok ama büyük takımsan sürekli stad büyütmeye bak çünkü taraftar potansiyelin var zaten.. Ne kadar büyük ve gelişmiş stadyum o kadar para.. Özellikle Avrupa maçlarında parayı kırıyorsun.. Zaten kombinelerde ciddi artışlar oalcaktır eğer başarıyı sağlarsan.. (Çok iyi hatırlıyorum Bursapsordayken baya bir sene geçmişti Adamlar anca stadyumu büyüttüler o da 33256 kişi.. Ama Satın alınan kombine miktarı 25000 idi.. En az 25000 kişi geliyordu yani.. Büyük olay.. O oyunum nerde acaba heveslendim devam ediycem şimdi)

ve en son ve en etkili şey oyuncu satmak.. Bir sezonda üstün bir performans göstermiş ama bir dahaki sezonda göstereceğinden şüphe duyduğun, ya da bir anda parlayan oyuncuları çok büyük meblalara satabilirsin.. Büyük kar kapısıdır, özellikle anadolu klüpleri için..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
    Sentugo.

teşekkürler yorumlarınız için

Sheriff Misafir

Artı hangi takımla oynuyorsun. Türkiye liginde bazı versiyonlarda bazı takımlarda sıkıntı vardı sanırsam.

manchester city takımındayım su an. bir de adam satınca transfer bütçesine yazılıyor ama kaybı etkilemiyor

Quote Originally Posted by sibek09 View Post
    manchester city takımındayım su an. bir de adam satınca transfer bütçesine yazılıyor ama kaybı etkilemiyor
    Muhtemelen çok fazla+pahalı transfer yaptın

ben man city deki tüm adamları gönderip baştan takım kuruyorum xD da 2. sezon hiç transfer yapmıyorum yine kayıp

abi butun takımlar borclu baslıo ve para gitmesi normal !! sene sonunda hepsi karsılıo bunları !!!butcen normal oluo !

Mesaj Yetkileri