Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 44 sonuç

Konu: Steam'den Satın Alma

1. Default Steam'den Satın Alma

Arkadaslar merhaba, biraz önce steam den oyunu satın aldım. Lakin aklıma takılan bir soru var. 5 defa aktivasyon hakkım olduğunu biliyorum ama anlamadığım nokta format attığımda bu haklarımdan biri gidiyor mu yoksa bunu engellemenin bir yolu var mı var sa nasıl yapılıyor biliyorum biraz erken ama şimdiden öğrenmek istedim tesekkürler...

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

5 aktivasyon okayı henüz kesin değil ve büyük ihtimalle olmayacak gibi.

Format atacağın zaman deaktivasyon sitesine girip 1 hakkını iptal edebiliyorsun.

En temizi DVD almak. Vatanbilgisayara 82,5 TL ye verdim siparişimi. Oyun aldığım zaman elimde somut birşeyler olmalı

peki format attıktan snra iptal edeblymsn yani pc çökerse filan

5. Default

Benim de sormak istediğim bu aslında??

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Evet herhangi bir zamanda girilip iptal edilebiliyor.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Vassili Zaitsev View Post
    En temizi DVD almak. Vatanbilgisayara 82,5 TL ye verdim siparişimi. Oyun aldığım zaman elimde somut birşeyler olmalı
    Aynen.O cd kutusunu rafa koymak gibisi yok.

orası öylede çok pahallı dvd ya

5 yukleme hakkı olmayacakmı şimdi yada bu ne zaman belli olur ona göre sipariş vericez arkadaşla

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

benim fm 09 un yüklü olduğu pc ye virüs girdi. ve açılmıyor pc. mecbur format basılacak. şimdi 1 hakkım uçmuş mu oluyor? deaktive edemiyor muyum?

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/

Buradan kodu yazıp iptal edebilirsin.

12. Default

Arkadaslar benim asıl sormak istediğim, bizim steam den 5 tane farklı cd key alma hakkımız mı var? Steam den oyunu yüklücez cd key mi alacaz ya da ilk yüklemede direk oyuna giriyor muyuz? Format atacağımız zaman cd key i iptal mı ediyoruz? İptal edersek tekrar yüklediğimizde aynı cd key i kullanabilir miyiz? steam rehberine baktım bu soruların cevabını bulamadım...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by uLtimatoM View Post
    Aynen.O cd kutusunu rafa koymak gibisi yok.
    Niye Steam'den indirip DVD'ye çekeriz yine DVD'miz olur.

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by tgun View Post
    Arkadaslar benim asıl sormak istediğim, bizim steam den 5 tane farklı cd key alma hakkımız mı var? Steam den oyunu yüklücez cd key mi alacaz ya da ilk yüklemede direk oyuna giriyor muyuz? Format atacağımız zaman cd key i iptal mı ediyoruz? İptal edersek tekrar yüklediğimizde aynı cd key i kullanabilir miyiz? steam rehberine baktım bu soruların cevabını bulamadım...
    Format atacağın zaman iptal edilebileceğini bundan önce 2 kez söylemiştim.

Ama 5 aktivasyon olayı henüz açıklanamadı.

5 aktivasyon olmaması kötü oldu daha kesin değil ama büyük ihtimal 5 aktivasyon olmayacak gibi gözüküyor.

ne zaman netleşicek acaba bu aktivasyon olayı?

17. Default

tesekkür ederim gec oldu güç oldu ama anladım

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaşlar ben FM 2009 u steamdan aldım bilgisayara format atacağım zaman C:\Program Files\Steam klasörünü yerel disk D'nin içinde kopyalıyordum. Format işlemi bitince tekrar eski yerine kopyalayıp programı çalıştırıyordum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.. FM 2010'u da steam üzerinden alıp aynı şekilde kullanmayı düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Steam'i kuracağınız zaman C'ye kurmayınız. format sonrası böylece problem yaşamazsınız. Arkadaşın da dediği gibi yapabilirsiniz. Ben de aynı şekilde hiç bir problem yaşamadım. Steam'in avantajı da oldukça fazla. 29$'a aldım steam'den yaklaşık 1,5 ay önce, oyun şu anda 39 dolar oldu. hem kar ettim hem yanında 1 oyun hediye ettiler. Ön sipariş vermek de iyi oluyor güvendiğin oyuna

kaç tane key olucak 5 olmicak gibi duroy diyosnzya ne zamn belli olucakl

yada şöyle sorim bi arkdaşımla ortaklaşa alıcam en azından 2 tane key verirlermi ona göre sipraişi vericem ? bide tam olrak ne zman belli olucal

aynı soruların cevabını bende buyuk heycanla bekliyorum

hepimiz zaten bu soruların cevaplarını bekliyoruz..
    Oyunun piyasaya çıkmasına 5 gün kaldı, hala net bir sonuca varamadık bu aktivasyon olayı hakkında. Çok mu zor acaba SI dan biriyle temasa geçmek, bu konuyu onlara sormak, bunca meraklı insanı bilgilendirmek? (sözüm site yönetimine ve admin'e dir)
    Defalarca aynı sorular soruluyor da soruluyor, fakat adamakıllı, kapsamlı, düzgün bir cevap alamıyoruz. "Büyük ihtimalle şöyle, herhalde böyle, yok bilmemne..." Hep tahmini cevaplar...

Açıkçası feanor2732 sana hak vermemek elde değil..Oyuna türkçe dil seçeneği koyulma konusunda bu kadar yol alan bir sitenin bu konu hakkında da bilgi alabilmesi ve bizleri aydınlatması gerekir diye düşünüyorum...Ama sitenin güncelliği konusunda ciddi şüphelerim var,pes 2010 piyasaya çıkalı 2 hafta oldu,sitede daha yeni tanıtıldı haberleri çıktı...ben sezon bitirdim oyunda...

Exclamation

Quote Originally Posted by ilhanmania View Post
    Açıkçası feanor2732 sana hak vermemek elde değil..Oyuna türkçe dil seçeneği koyulma konusunda bu kadar yol alan bir sitenin bu konu hakkında da bilgi alabilmesi ve bizleri aydınlatması gerekir diye düşünüyorum...Ama sitenin güncelliği konusunda ciddi şüphelerim var,pes 2010 piyasaya çıkalı 2 hafta oldu,sitede daha yeni tanıtıldı haberleri çıktı...ben sezon bitirdim oyunda...
    kesinlikle katılıyorum güncellik konusundaki fikirlerine. Bir soru soruyorum yetkili kişilere, ya 3-4 gün sonra cevabını alabiliyorum, yada (çoğunlukla) hiç alamıyorum bile.
    Bu aktivasyon konusunda soru sora sora dilimde tüy bitti, nerdeyse açılan her konuya yazdım aynı mesajları, ama sonuç yok.Bu ana kadar sabrettim, daha oyunun çıkmasına çok var, herhalde bir açıklama yapılır diye.Ama 5 gün kaldı. Artık bundan sonra admin e soru falan sormuyorum. Eğer başarabilirsem SI resmi sitesindeki yetkililerle temasa geçip bu konuyu öğreneceğim arkadaşlar, sonra da size adamakıllı, net bir bilgilendirme yapacağım (her ne kadar bu benim gibi sıradan bir üyenin değil yöneticilerin işi olsa da)

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Arkadaşlar işin açıkçası tek bir oyuna 5 tanke key-serial gibi hak vermek mantıklı değil. CM2010 aldım, tek key ve 3 defa indirip kurma hakkı verdiler. Sanırım bunda da böyle bir yol izleyebilirler. Sizlere illegal yolları anlatmak istemiyorum. Aslında bu işte en karlı üniversite öğrencileri, aynı evde kalıyorsanız, pc ortaksa, oyunu ortak alıp oynayın ya da her gün 1-2 lira artırıp biriktirip oyunu almak en iyisi. Sonuçta 40-50 TL'yi nerelere atmıyoruz?...

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by metinoktay View Post
    Arkadaşlar işin açıkçası tek bir oyuna 5 tanke key-serial gibi hak vermek mantıklı değil. CM2010 aldım, tek key ve 3 defa indirip kurma hakkı verdiler. Sanırım bunda da böyle bir yol izleyebilirler. Sizlere illegal yolları anlatmak istemiyorum. Aslında bu işte en karlı üniversite öğrencileri, aynı evde kalıyorsanız, pc ortaksa, oyunu ortak alıp oynayın ya da her gün 1-2 lira artırıp biriktirip oyunu almak en iyisi. Sonuçta 40-50 TL'yi nerelere atmıyoruz?...
    Zaten CM 2010'un yaptığı geçen sene FM 2009'da yapılan şey, farklı birşey verilmesinden söz etmiyoruz Aynı key ile 5 aktivasyon hakkı olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    Niye Steam'den indirip DVD'ye çekeriz yine DVD'miz olur.
    Korsan olmuş olur ama öyle.

Yine en iyisi kabıyla almak.

29. Default Steam den indirme

Merhaba arkadaslar hayatımda ilk defa orjinal oyun aldım, heyecanlıyım
    oyun 30 ekim de cıkacağını biliyoruz, ama merak ettiğim bir nokta var. Persembeyi cumaya bağlayan gece 12 den sonra oyunu steam den indirebilir miyiz ertesi günü mü beklemek gerek?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Öncelikle hayırlı olsun ilk orjinal oyunun. Oyunun çıkış tarihinde bir değişiklik olmazsa 31 Ekim'de oyunu indirmeye başlayacağız. Bunun için de sanırım bağlı bulunduğun ülkenin saatinden ziyade GMT baz alınıyor. Yani 12'ye +2 saat daha ekleyip beklemen gerekebilir.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri