Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 45 sonuç

Konu: Semih Sentürk

Default Semih Sentürk

Arkadaşlar bu iki futbolcu geçen senede aynıydı bu senede değişme yok. Hatta Semih finishing 16 iken 15'e düşürülmüş. Yani anlamıyorum Semih gibi top tutan, pivot santrafor olarak da oynayabilen bir futbolcu neden bu kadar düşük yapılıyor.
    Last edited by meddah : 23.Ekim.2009 at 13:49

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Semih Şentürk : Bence Semih'i daha iyi yapılmasını beklemeyelim. 15-16 Finishing çok iyi bir değer aslında.İbrahimoviç'in bile 15 finishing aldıgını düşünürsek.

Ayrıca iyi santrafor olmayı sadece finishinge bağlamamalıyız. Compusure , Of the ball vs.. bir sürü özellk etkili forvet oyuncularında.

Gökhan Gönül : Top sürme kaç bilmiyorum ama sana katılıyorum. 15-16 gibi bir değeri hak ediyor. Belki orta açmada artabilirdi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Ümraniye

Bence Semih gayet başarılı olmuş.Bu konuda tebrik etmek lazım Fenerbahçe araştırmacısını.
    20alex20...

Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
    Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...

Necip Fazıl Kısakurek

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gayet başarılı olmuş.. Biz artık hala forvette sadece Finishing'e, defansta marking'e, kanatta crossing & dribbling'e ve AMC de passing & creativity'e mi bakan oyuncularız?
    Fm çok değişti arkadaşlar. Eski oyunlar gibi değil. Bir forvette olması gereken 6-7 özelliği sayabilirim size. Ki Semih'i oynattığınızda -bence- beklediğiniz performansı gösterecektir..

butun ozellikleri yerinde olmus

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yalnız bence Semih'in en özellikleri şut çekerkenki yeteneği ve soğukkanlılığı. Elbette Fenerbahçe araştırmacısı bu konuda benden daha bilgilidir ama benim düşüncem de bu.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

En isabetLi oyuncuLardan biri.Yine çok goL atacaktır..

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

C.A biraz az olmus gibi

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

benimde anlamadigim ca si neden düsürüldü ? 1 sezonda ne degistide düsürdüler

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Semih' in profilinde 15 üstü çok özellik görememeniz hoşunuza gitmemiş olabilir ama oyunu oynadığınızda performansı sizi tatmin edecek. Ben betada 10 haftaya yakın oynamıştım. Guizayla beraber oynattım ikisini. Semih gol şov yapıyordu. Hem de felaket atıyor...

Gayet Semih' in profili. Tabi 1-2 eksik olabilir o da gayet normal.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

oynatmadan yorum yapmak istemiyorum semih hakkında.

geçen sene semih daha iyi olabilir diye bas bas bağırıyordum, dilim kopsaydı da o kadar tantana yapmasaydım.

daha da düşmüş özellikleri.

ne diyelim elinize sağlık. oynattıktan sonra detayıyla fikirlerimizi söyleriz. pek ciddiye alan olmaz ama içimde kalmasından iyidir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    oynatmadan yorum yapmak istemiyorum semih hakkında.

geçen sene semih daha iyi olabilir diye bas bas bağırıyordum, dilim kopsaydı da o kadar tantana yapmasaydım.

daha da düşmüş özellikleri.

ne diyelim elinize sağlık. oynattıktan sonra detayıyla fikirlerimizi söyleriz. pek ciddiye alan olmaz ama içimde kalmasından iyidir.
    Kötü niyetli olmayan her yorumu ciddiye aluıyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Acc ve Çeviklik değerlerinin yine fazla olduğunu düşünüyorum.
    Ve dripling değeri yine 9 puanken bile fazla bence.
    Bu üç değer birden 8 civarına çekilip.
    Kendisine hakettiği 18-19 composure, 16 finishing, 17 heading değerleri verilebilir.

Bence düşük özellikleri yeterince düşük değil, yüksek özellikleri yeterince yüksek değil.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

kararlılık 20'den 16'ya düşmüş.
    semih bir yılda kararlılığından ne kaybetmiş bana izah edebilirmisiniz?
    hala bildiğimiz semih değil mi ? yedekte bekliyor, yılmıyor, küsmüyor, oyuna girince her topun peşine deli gibi koşuyor.

9 haftada 4 gol atmış.
    11'de çıktığı maç sayısı yanılmıyorsam 3.
    yine de takımın ligdeki en golcü oyuncusu durumunda.

bitiriciliğinin düşmesine olumsuz bir yorum yapmıyorum. bence de 15-16 gibi değerler yerinde bitiriciliği için.

19'dan 17'ye düşen topsuz alan, 20'den 16'ya düşen kararlılık düşündürücü. 11 olan uzun şutu 13 gibi bir değeri kesinlikle hakediyor. bunu iyi düşünmenizi öneriyorum.
    biraz sol ayağını kullanma değeri yükselmiş (ki hakettiği değer bu zaten) diğer bir çok özelliğinden kırpmışsınız.

150 ca, 156 civarı pa beklerken biraz hayal kırıklığı oldu benim için.

Nesil
    2006

Semihin uzaktan sutlari icin 11-12 dogru bana gore, ben semihin uzaktan cok hatirlamiyorum gollerini. Belki tek tuk vardir tabi/

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    Semihin uzaktan sutlari icin 11-12 dogru bana gore, ben semihin uzaktan cok hatirlamiyorum gollerini. Belki tek tuk vardir tabi/
    2007-2008 sezonu g.birliği deplasmanında attığı gol.
    2008-2009 sezonu a.gücü deplasmanda gruplardaki kupa maçında attığı gol.
    (Ligtv'de video lig bölümünden izleyebilirsin)
    hırvatistan - Türkiye maçındaki son saniyedeki bazukası.
    mtk deplasmanında ceza alanı cizgisinden attığı harika gol...

ayrıca bu gollerin hepsini sol ayağını kullanarak atmıştır.

Nesil
    2003

150 ca, 156 civarı pa beklerken biraz hayal kırıklığı oldu benim için.
    Sahsi gorusum, 150 CA'lik bir santrafora sahip olsak simdi Dunya kupasina neden gidemedigimizi konusuyor olmazdik.

Buna en yakin Nihat, o da uzun sakatligi nedeniyle cokmus durumda.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Öbür konuya yazdım silinmiş.

Aydın'ın uzak şutu nasıl Semih'den yüksek oluyor?Açıklayabilir misiniz herhangi bir art niyetim yok sadece merak ettim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Öbür konuya yazdım silinmiş.

Aydın'ın uzak şutu nasıl Semih'den yüksek oluyor?Açıklayabilir misiniz herhangi bir art niyetim yok sadece merak ettim.
    Hesap sorar gibi yazdigin icin silindi.

Benim bakis acimdan nedeni Aydin'in uzaktan sutlarinin (yani 25 metre ve ustu) Semih'den cok daha etkili olmasi.
    Last edited by perpetua : 22.Ekim.2009 at 22:29

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İyide bunun tartışalacak yada sorulacak birşeyi yokki. Aydın ara ara uzun şut denemesi yapan bir oyuncu, Semih ise hiç denecek kadar denemeyen bir oyuncu. Aydın'ın 2 puan yüksek olması gayet normal.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Hesap sorar gibi yazdigin icin silindi.

Benim bakis acimdan nedeni Aydin'in uzaktan sutlarinin (yani 25 metre ve ustu) Semih'den cok daha etkili olmasi.
    Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    İyide bunun tartışalacak yada sorulacak birşeyi yokki. Aydın ara ara uzun şut denemesi yapan bir oyuncu, Semih ise hiç denecek kadar denemeyen bir oyuncu. Aydın'ın 2 puan yüksek olması gayet normal.
    Semih deneyince atıyor.11 gibi bir değeri hakedecek kadar "hiç" denemeyen bir oyuncu da değil.

Neyi sorucaz açıklarsan sevinirim...

11 kötü bir değer değil allah aşkına abartmayın. Semih çok nadir uzaktan şut atıyor ancak attımı tutturuyor diyerekte gereğinden fazla vermek gibi birşey söz konusu değil benim görüşümce. Uzaktan şutlarının ne kadar başarılı olduğu maçta ya tutarsa şeklinde atılmış 2-3 şutla belli olmaz, buna bakılarak verilen değer yanlış bi değer olur. Semih için verilmiş 11 değeri gayet yerindedir bana göre.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Semih deneyince atıyor.11 gibi bir değeri hakedecek kadar "hiç" denemeyen bir oyuncu da değil.

Neyi sorucaz açıklarsan sevinirim...
    Öncelikle Semih'in Aydın'dan daha çok uzaktan gol attığı doğru.
    Bir iki tane hatırladım şimdi.

Ama bunları uzun şut becerisi sayesinde değil, teknik ve son vuruş becerileri ve mental becerileri sayesinde atmış bir oyuncu. Bir kaç sene önce Gaziantespor'a mı ne atmıştı hafif aşırtma karışımı mesela.
    Bakın zaten Semih'in son vuruş ve teknik becerileri normalin üzerindedir. (Aydın'dan iyidir)
    Fakat Aydın şut atmayı da bilen bir oyuncudur.
    Bu sene bir iki şut attı mesela üst direk dibine... (Şut atmayı biliyor yani. Belki Semih topa daha iyi vuruyor ama Aydın şut atmayı daha iyi biliyor. Zira şut atmak bence %90 zamanlama ve karar verme işidir. Çok teknik olmamasına rağmen ne zaman vuracağını çok iyi bildiği için Kerim Zengin bir sürü gol atar mesela... O yüzden şut atmayı bilmekle - topa vurmayı bilmek ayrı şeyler sanırım)

Ben uzun şut konusunda yanlış düşündüğüne inanıyorum.
    Geçelim bunu... Neyi soracağın mesele değil. Herkesin herşeyi öğrenmeye sormaya hakkı vardır.
    Nasıl soracağın mesele.
    Bence senin hayatından bir tane daha fazla hayat yaşamış bir adama soru sorarken biraz daha saygılı davranmalısın.
    Çünkü o muhtemelen senin gördüğünden en az iki kat daha fazla şey görmüştür. Ve bu sana mutlaka bir şeyler kazandırabilir.
    Ona saygı duymasan bile kendine saygı duymalısın yani senin ne düşündüğünden ziyade o adamın ne düşündüğünü anlamaya çalışmalısın.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Semih' in uzaktan şut değeri için verilen 11 değeri gayet yerindedir. Oyunda tekniğinin de iyi oldugunu düşünürsek uzun şutu çok yükseltirsek uzaktan baya zımbalayacak hale gelebilir. Bu da sizce nek adar gerçekçi olabilir? Yukarda arkadaşım gollerini örneklemiş yanılıyorsam 2-3 sezondan 3-4 gol örneği vermiş. Eh bir forvet de bu kadar uzaktan gol atsın ki milli maçta attığı pek uzaktan gol sayılmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

2007-2008 sezonu g.birliği deplasmanında attığı gol.
    2008-2009 sezonu a.gücü deplasmanda gruplardaki kupa maçında attığı gol.
    (Ligtv'de video lig bölümünden izleyebilirsin)
    hırvatistan - Türkiye maçındaki son saniyedeki bazukası.
    mtk deplasmanında ceza alanı cizgisinden attığı harika gol...

ayrıca bu gollerin hepsini sol ayağını kullanarak atmıştır.
    Baya uzaktan goller cidden. Biri ceza sahası içinden biriside hemen dışından. Bunlar bitiricilik için geçerli zaten. Demo'yu oynadıysanız zaten farketmişsinizdir Semih zaten gerektiği gibi yapılmış. Arkasında Alex Trequartista oynadığında Semih Target Man oynadığında neler yapabileceğini deneyen oldu mu?
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Evet denedim, Alex 3 gol attı. Şuan ligin başı 4 golü var. Semih in daha az golü olmasına rağmen, zaten sakatlığı henüz atlatmıştı ve genelde yedekten alıyorum oyuna ve girer girmez attığıda oluyor. Süper olmuş. Bir keresinde avrupa maçıydı galiba semihi oyuna aldım gerçekteki gibi golünü attı.

Nöbetçilik değeri felan verdiniz mi yoksa

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Evet denedim, Alex 3 gol attı. Şuan ligin başı 4 golü var. Semih in daha az golü olmasına rağmen, zaten sakatlığı henüz atlatmıştı ve genelde yedekten alıyorum oyuna ve girer girmez attığıda oluyor. Süper olmuş. Bir keresinde avrupa maçıydı galiba semihi oyuna aldım gerçekteki gibi golünü attı.

Nöbetçilik değeri felan verdiniz mi yoksa

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Öncelikle Semih'in Aydın'dan daha çok uzaktan gol attığı doğru.
    Bir iki tane hatırladım şimdi.

Ama bunları uzun şut becerisi sayesinde değil, teknik ve son vuruş becerileri ve mental becerileri sayesinde atmış bir oyuncu. Bir kaç sene önce Gaziantespor'a mı ne atmıştı hafif aşırtma karışımı mesela.
    Bakın zaten Semih'in son vuruş ve teknik becerileri normalin üzerindedir. (Aydın'dan iyidir)
    Fakat Aydın şut atmayı da bilen bir oyuncudur.
    Bu sene bir iki şut attı mesela üst direk dibine... (Şut atmayı biliyor yani. Belki Semih topa daha iyi vuruyor ama Aydın şut atmayı daha iyi biliyor. Zira şut atmak bence %90 zamanlama ve karar verme işidir. Çok teknik olmamasına rağmen ne zaman vuracağını çok iyi bildiği için Kerim Zengin bir sürü gol atar mesela... O yüzden şut atmayı bilmekle - topa vurmayı bilmek ayrı şeyler sanırım)

Ben uzun şut konusunda yanlış düşündüğüne inanıyorum.
    Geçelim bunu... Neyi soracağın mesele değil. Herkesin herşeyi öğrenmeye sormaya hakkı vardır.
    Nasıl soracağın mesele.
    Bence senin hayatından bir tane daha fazla hayat yaşamış bir adama soru sorarken biraz daha saygılı davranmalısın.
    Çünkü o muhtemelen senin gördüğünden en az iki kat daha fazla şey görmüştür. Ve bu sana mutlaka bir şeyler kazandırabilir.
    Ona saygı duymasan bile kendine saygı duymalısın yani senin ne düşündüğünden ziyade o adamın ne düşündüğünü anlamaya çalışmalısın.
    İyide ben kimseye saygısızlık yapmadım ki.Yanlış anladın sanırım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

tamam fm filozofu araştırmacılarımız tamam.

dünya kupasına semih veya diğer Türk forvetlerimiz yüzünden gidemedik.
    semih attığı o uzak gollerin hepsini mental gücüyle, tekniğiyle felan attı.

aydın alex'le aynı düzeyde uzun şut çekebilme kabiliyetine sahip. çelişki dolusunuz...

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

tamam fm filozofu araştırmacılarımız tamam.

dünya kupasına semih veya diğer Türk forvetlerimiz yüzünden gidemedik.
    semih attığı o uzak gollerin hepsini mental gücüyle, tekniğiyle felan attı.

aydın alex'le aynı düzeyde uzun şut çekebilme kabiliyetine sahip. çelişki dolusunuz...
    Senin uzun şut dediğin şey ceza sahası içinden bir şut. Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Bize laf çakmışsın filozof diye ama kendinde pek eksik sayılmazsın...
    I'm back...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri