Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 36 sonuç

Konu: Gökhan Gönül

Nesil
    2003

Default Gökhan Gönül

Quote Originally Posted by lightning
    Gökhan Gönül'e gelince, top sürme özelliğinin 16 olmasını beklerdim. Ya da orta açma. En belirgin özelliği taç atma. Zaten bu iki oyuncunun PA ve CA özellikleri de sıradandı geçen sene. Ama Gökhan Gönül'ün fiziksel özellikleri iyi. Ama tekniksel özellikleri neden bu kadar kötü anlamadım.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Ümraniye

Top sürme 14 iyi sayılabilir.Ama ben de 15-16 olmasını beklerdim.
    Orta açma içinde 13 gerçekten düşük olmuş.1-2 puan artabilirdi.Soğuk kanlılıkta 1-2 puan artabilir.Penaltı düşebilir 1-2 puan.Yine aynı şekilde uzun şut da 1 puan geri çekilebilir.Dc eklenmesi de iyi olmuş.

Tabi bunlar benim yorumum.Kişiden kişiye değişebilir.Genel anlamda memnunum Gökhan'ın profilinden.Fenerbahçe araştırmacısına teşekkür ederim verdiği emekten dolayı...
    20alex20...

Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
    Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...

Necip Fazıl Kısakurek

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence orta açma iyi olmuş. 1-2 puan artırınca 15 olacak buda gerçekçi olmaz. Ben Gökhan gönül ün ortalarını pek beğenmiyorum. Genelde çok koşup çizgiye doğru inince ortalarında pek başarılı olamıyor. Ve çoğu ya yerden yada adama gidiyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beyler arda'nın bile crossing 14 yahu? Neyi tartışıyoruz

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Bence o konuda Gökhan daha başarılı

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Yine bir Gökhan ve yine bir hayaL kırıkLığı.Bu adam bir-iki yıLa kadar eminimki dünyanın en iyi birkaç sağ bekinden biri oLacak.Ama haLa oyunda bunu göremiyoruz.
    Türk oyuncu baza aLındığında 13 iyi bir özeLLik diye düşünüLüyor.16-17 ise "sus kız baban duyarsa keser ikimizide" anLayışında maaLesef.Benim Gökhan profiLimde top sürme,hız,hızLanma,orta açma ve markaj ortaLamasının en az 15dir.Oyunda ise bunun 12 civarında kaLdığını görüyoruz.ŞimdiLik 158 oLan PA'sına güvenerek profiLinin geLişeceğini umut ediyoruz..

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Bencede orta açma çok ideal olmuş.ben Gökhan Gönül'ün öle çok isabetli ortalar kesitğini görmedim.Şöyle yani mesela ortayı kesiyor ama yetersiz kesiyo gibi yani tam isabet olmuyor.Bence 13 çok iyi.

orta acma 13 iyi ama top surme 15-16 olsa daha iyi olabilirmis cunku gokhan sagdan iyi kosular yapabiliyor. markajı da 1-2 puan fazla olabilirmis bence.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Ümraniye

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Quote Originally Posted by Togiii View Post
    Bencede orta açma çok ideal olmuş.ben Gökhan Gönül'ün öle çok isabetli ortalar kesitğini görmedim.Şöyle yani mesela ortayı kesiyor ama yetersiz kesiyo gibi yani tam isabet olmuyor.Bence 13 çok iyi.
    Quote Originally Posted by DgkN View Post
    orta acma 13 iyi ama top surme 15-16 olsa daha iyi olabilirmis cunku gokhan sagdan iyi kosular yapabiliyor. markajı da 1-2 puan fazla olabilirmis bence.
    Herkesin görüşüne saygı duyarım ama Sabri ile Gökhan'ın orta açmaları aynı olursa ben burda karşı çıkarım...
    20alex20...

Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
    Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...

Necip Fazıl Kısakurek

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Pişekar View Post
    Herkesin görüşüne saygı duyarım ama Sabri ile Gökhan'ın orta açmaları aynı olursa ben burda karşı çıkarım...
    Gerçekten böyle mi durum ben kendim bakmadım ama böyleyse hakikaten bir hata var demektir.Birinden de Sabri'nin Gökhan'dan daha pahalı olduğunu duymuştum duyduklarımla konuşmak istemem ama baya hayal kırıklığına uğradım.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Yine bir Gökhan ve yine bir hayaL kırıkLığı.Bu adam bir-iki yıLa kadar eminimki dünyanın en iyi birkaç sağ bekinden biri oLacak.Ama haLa oyunda bunu göremiyoruz.
    Bu kadarda abartmaya gerek yok.Türkiye için bi gömlek üstün bir sağbek ama senin dediğin çok fazla olmuş

Nesil
    2006

Gokhan gonulunde Crossing ve Dribblingi bencede dusuk olmus.Sonucta bu adam gercekten son yillarda gelmis en iyi sag beklerden.

Ardanin bile crossingi 14 diyenler hakli ama bence Ardaninkide dusuk olmus 16 olabilirdi.Dribbling olarakda Ardayla karsilastiricam Gokhan Gonul kesin olarak Ardadan daha yuksek dribblinge sahip olmaliydi.Bana diyebilirsiniz Ardadan daha mi iyi top suruyor bu pozisyona gore degisir. Ama Eger diyelim daha fazla olursa, Ardanin tekniginin daha iyi olmasi ve Gokhan Gonulun hiz-hizlanma degerlerinin daha iyi oldugunu dusunursek.Oyuna yansiyan halinde bos alanda Gokhan Gonul daha cabuk ama daha kontrolsuz ayagindan acarak surer, Arda ise daha hamleli ve ayagina yakin surer topu.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Sabri konusundada Arda konusundada Crossing tartısılıyor , Arda-Gökhan-Sabri , sabri istisna tabi iyi ortalar acsa bile forvetin bekledigi savunmanın kademesine ters düştügü ortalar gelmiyor pek günümüzde.

Valla ya bana öyle geliyor yada Hakan Ünsal , Ergün Penbe'nin o muz ortalarını gördükten sonra hiçbir orta bana iyi gelmez
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Gökhan'in bence crossingi fazla bile ben olsam en fazla 11 verirdim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

pa 168-170 civarı yapmanızı beklerdim..
    tekniği ve top sürmesi daha iyi olabilirdi.

Del Piero_10 Misafir

Bence özellikleri gayet yerinde olmuş. Düşük bulanlara Bosingwa'nın profiline bakmalarını öneririm. Herhalde herkesin en iyi 5 sağ bekten biri olarak yazacağı bir adam. Gökhan Gönül'den pek bir fazlası yok.

Dani Alves ve Maicon da dahil beklerin özellikleri genel anlamda düşük tutulmuş.

pa sı 160 a çekilebilir ancak crossing olayı bence iyi gösterilmş.. gökhan ın orta konusunda sıkıntıları olduğunu ancak ne kötü ne iyi olduğunu söyleybiliriz bu sebeple 13 normal değer..dribling i ama kesinlikle artmalı çünkü gökhan ın en büyük özelliği bekten yaptığı bindirmeler..
    hazırlayan arkadaşın eline sağlık

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by DgkN View Post
    O çeviklikle kaleye kadar koşar Gökhan Gönül merak etme

Hatta bu durumda dribling bir puan daha düşebilirdi, teknik bir puan artabilirdi bile. Yaptığı driblingleri çevikliği sayesinde yaptığı açık gözle görülür birşey ama bukadar yüksek olacaksa driblingden biraz kırpmak iyi olabilirdi..
    Güzel bir profil olmuş, bahsettiğim gibi ufak tefek oynamalar olabilir ama..

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

size gökhan gönülün röpörtajından bir bölümü hatırlatıyım : Benim en büyük özelliğim sezgilerimin kuvvetli olması.Daha önce bir çok mevkide görev aldığım için arkadaşlarımın ne düşündüklerini çok iyi anlayabiliyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    size gökhan gönülün röpörtajından bir bölümü hatırlatıyım : Benim en büyük özelliğim sezgilerimin kuvvetli olması.Daha önce bir çok mevkide görev aldığım için arkadaşlarımın ne düşündüklerini çok iyi anlayabiliyorum.
    14 çok iyi bir değer zaten?

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    14 çok iyi bir değer zaten?
    14 çok iyi bir değer mi sence ? bana göre ortalama bir değer, 17 18 çok iyi bir değerdir şahsi görüşüm

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    14 çok iyi bir değer mi sence ? bana göre ortalama bir değer, 17 18 çok iyi bir değerdir şahsi görüşüm
    bence 14 çok iyi bir değer. ortalama değerler 9-12 arası değerler benim kriterlerimde..
    17-18 dünyanın en iyisi demek oluyor..

bence bunları tartışmak yerine Gökhan'ın pa'sını tartışalım.. artması gerektiğini ısrarla belirtiyorum, inşallah tekrar değerlendirilir.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Benim anlamadıgım; 25 yaşına girecek bir oyuncunun pa sı 170e yükseltilse o değere ulaşabilir mi?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ulaşır ulaşır..
    ben 1,5 yıl sürmeden ulaştırırım.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Benim anlamadıgım; 25 yaşına girecek bir oyuncunun pa sı 170e yükseltilse o değere ulaşabilir mi?
    Veritabanında 145 CA sahibi 24 yaşındaki bekler için verilen ortalama PA 157. 170 şu aşamada hayal.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Veritabanında 145 CA sahibi 24 yaşındaki bekler için verilen ortalama PA 157. 170 şu aşamada hayal.
    Gerek de yok zaten abi bence. 170' lik bek mi var oyunda
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003

Var yahu, o kadar da degil. Sagda Maicon ve Daniel Alves. Sol tarafta da Evra ve Cole.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    170 küsürlü pa değeri isteniyor da ondan sormuştum. Yoksa bencede 170 pa alamaz GG77

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

170 olmaz 165 olur...

Gökhan top sürme becerisinin büyük kısmını fiziksel özelliklerine borçlu. Şahsi görüşüm, 14 driplingin az olup olmadığı değil fazla olup olmadığı tartışılır. Walcott'un driplingi 13. Bu sürat değerleri ile zaten çok tehlikeli bir driplingçi olması lazım maç motorunda.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri