Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 50 arası toplam 50 sonuç

Konu: Sabri Sarıoğlu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Consantrasyon konusunda müthiş yol alıyor.
    Devre arasına kadar, aklımızda bulunması gereken 2 özellik.
    1 - Consantrasyon
    2 - Karar Verme
    Fikirlerim burada

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    @hissiz

Agility için Sabri ile Ronaldinho'yu kıyaslamışsın, Ronaldinho 16 ise Sabri 17 değeriyle az bile kalmıştır, Ronaldinho'nun ne kadar kilo aldığı belinin ne kadar kalınlaştığı ortada, yani Sabri'ye herşeyi diyebiliriz de acc, agility gibi konularda saygı duymalıyız. O adam o fiziğiyle çabuk hızlanmayacak, çabuk dönemeyecekse kim dönecek. Zaten tekniği yüksek değil, topla çok rahat olamayacağı için bu agilityi daha çok topsuz dönüşlerde kullanacaktır.

Yine strength olarak güçlü bir oyuncu demişsin, bence 10 değeri onun standartlarına göre zayıf olmayan biri olduğunu belli etmeye yeter bir puan.
    Agility konusunda haklısınız yanlış bir örnek verdim. Benim ifade etmek istediğim şey aslında Fm09'da Sabri'den özellikle ofansif anlamda çok yüksek bir verim almıştım. Her maç müthiş bindirmeler yapıp, 3-4 rakibini geçiyor ve çok etkili gollük ortalar yapıyordu. Hatta Fm09'daki ilk kariyerimde 20 asist yapmıştı. Dediğiniz gibi gerçek Sabri'yi düşününce verilen değerler gayet yerinde ancak oyuna yansıması 2xSabri şeklinde oluyor sanki. Çünkü profili Fm09'daki ile hemen hemen aynı. Bunu ifade etmek istemiştim.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2003

FM09 ile bu profilinde esasinda oldukca buyuk farklar var. Ilk olarak decisions ve composure ozellikleri. FM10'da biraz denedikten sonra tekrar degerlendirmek daha dogru olacaktir bence.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    @hissiz

Agility için Sabri ile Ronaldinho'yu kıyaslamışsın, Ronaldinho 16 ise Sabri 17 değeriyle az bile kalmıştır, Ronaldinho'nun ne kadar kilo aldığı belinin ne kadar kalınlaştığı ortada, yani Sabri'ye herşeyi diyebiliriz de acc, agility gibi konularda saygı duymalıyız. O adam o fiziğiyle çabuk hızlanmayacak, çabuk dönemeyecekse kim dönecek. Zaten tekniği yüksek değil, topla çok rahat olamayacağı için bu agilityi daha çok topsuz dönüşlerde kullanacaktır.

Yine strength olarak güçlü bir oyuncu demişsin, bence 10 değeri onun standartlarına göre zayıf olmayan biri olduğunu belli etmeye yeter bir puan.
    Ronaldinho,yu es geçsek bile Tevez, Joaquin, Torres, Iniesta, Quaresma, Jesus Navas, Vagner Love, Arshavin gibi bir dünya isim 17 almış. Sabri'yle bi yan yana koyalım bu adamları, yapmayın etmeyin bukadar seri hareket edemez bu adamlar kadar iyi dönüşler yapamaz Sabri. Sabri'nin aldığı bu fiziksel değerler bence verilse verilse Diego Capel'e verilir(Robben, Ronaldo, Messi filan saymazsak) onada İspanyol araştırmacılar vermemiş.

Hadi onu geçtim Sabri, Martins'le, Robben'le, C.Ronaldo'yla aynı hızdamı koşuyor. Agüero, Wright-Phillips, Martin Petrov ve hatta Eto'o dan dahamı hızlı Sabri. Bence bağzı fiziksel özellikler birer ikişer kırpılmalı Sabri'nin..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence onlar kadar hızlı koşan bir oyuncudur sabri. neden büyütüyorsunuz o oyuncuları anlamıyorum hızları aynı işte.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Ronaldinho,yu es geçsek bile Tevez, Joaquin, Torres, Iniesta, Quaresma, Jesus Navas, Vagner Love, Arshavin gibi bir dünya isim 17 almış. Sabri'yle bi yan yana koyalım bu adamları, yapmayın etmeyin bukadar seri hareket edemez bu adamlar kadar iyi dönüşler yapamaz Sabri. Sabri'nin aldığı bu fiziksel değerler bence verilse verilse Diego Capel'e verilir(Robben, Ronaldo, Messi filan saymazsak) onada İspanyol araştırmacılar vermemiş.

Hadi onu geçtim Sabri, Martins'le, Robben'le, C.Ronaldo'yla aynı hızdamı koşuyor. Agüero, Wright-Phillips, Martin Petrov ve hatta Eto'o dan dahamı hızlı Sabri. Bence bağzı fiziksel özellikler birer ikişer kırpılmalı Sabri'nin..

ya üçüncü ligde oynayan bir futbolcuyla bile aynı olabilir fiziksel özellikleri cr7 nin, robben in. fiziksel özellik doğuştan gelen yapısal durum artı antrenmanla çok rahat elde edilebilir. sabri çevikliğiyle neler yaptı bugüne kadar. sabri tahmininizden çok daha rahat hareket eden bir futbolcu. ve evet iddia ediyorum cristiano ronaldo robben den daha çabuk adım atan bir futbolcu(daha hızlı demiyorum çünkü bacakları çok kısa). çevikliği ve hızı olmasaydı bu berbat teknik-mental özellikleriyle 6 yıldır nasıl galatasarayda banko oynardı?? siz yapmayın etmeyin ...

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Burak, İngiltere 2. liginde bile çeviklik, hızlanma vs. gibi fiziksel özellikleri bu saydığın oyunculardan daha yüksek oyuncular var. Fiziksel özellikleriyle bu oyuncuları karşılaştırman bence doğru değil. Sabri bu kadar çevik bir oyuncu değil dersen anlarım da, büyük oyuncularla kıyaslaman fiziksel bir özellik için doğru değil yani.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu bu Sabri'yi niçin hep dünyaçapında adamlarla kıyaslıyorsunuz anlayamıyorum Hem de karşılaştırdığınız özellik agility yani iyi bir agility için C.Ronaldo yada Messi olmaya gerek yok hatta futbolcu olmaya bile gerek yok. Ömer Abi'nin bizim stoperlerin hızları hakkında bir yorumu vardı, tamam bizimkiler bir Terry kadar pozisyon almayı bilmez, doğru karar veremez ama düz yolda bir Terry kadar hızlı koşarlar heralde demişti. Onun gibi birşey bu da tamam Sabri bir Ronaldo'nun Messi'nin yarısı kadar teknik olamaz ama çevik olması hızlı olmaması için hiçbir engel yok, 50 kiloluk adam yahu.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Sheriff Misafir

Arkadaşlar yanlış anladınız beni bu oyuncuları örnek göstermemin sebebi bu özelliklerin belirgin olarak bu oyuncularda gözükmesinden kaynaklanıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

bence sabri oyuna çok gerçekçi yansıtılmış. tam bir speedy gonzales ama top süremiyor defans yapamıyor...marking özelliği biraz daha artırılabilirdi,tabi uzun şutunun da 10 falan olması gerekirdi

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Vay bee sabri eski 100 metrecilerdenmişte bizim haberimiz yokmuş...
    Yahu yapmayın etmeyin 18'e 18 ne demek?
    adam ferrari yapılmış resmen... tamam ligimizdeki çoğu oyuncudan hızlı olabilir ama bu kadarda değil...C.R'yi sabri koşuda zorlayabilirmi sizce?bırakın geçmeyi başa baş gitmeyi...
    yani yapmayın etmeyin biraz insaflı olun...
    böyle veryansın etmeyi istemezdim teknik verilerle konuşmayı tercih ederdim ama bu verileri görünce ne kadar şaşırdığımı tahmin edemezsiniz...
    Kesinlikle bazı özelliklerinin kırpılması gerekiyor diye düşünüyorum...
    "Sabri, Martins'le, Robben'le, C.Ronaldo'yla aynı hızdamı koşuyor. Agüero, Wright-Phillips, Martin Petrov ve hatta Eto'o dan daha mı hızlı?"
    Kesinlikle katılıyorum...
    Last edited by vuque : 01.Kasım.2009 at 16:17

uzaktan şutu alex ile aynı olan bir sabri profili gerçekten ilginç olmuş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bugün pes 2010 da iki tane füze attım sabri ile Uzaktan şut özelliği 2 puan düşürülebilir belki
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sabri'nin tartışılmayacak bir özelliği varsa, o da hız ve hızlanmasıdır. Artı olarak stamina.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

hız 16
    hızlanma 20

daha mantıklı olabilir gibi

Nesil
    2006

Eğer oyunda vücud çalımı modu var ise Sabri'ye kesinlikle eklenmesi gerekiyor. =)

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Eğer oyunda vücud çalımı modu var ise Sabri'ye kesinlikle eklenmesi gerekiyor. =)
    Sanırım bunun için gerekiyor
    http://www.timsah.com/Sabriden-akil-...mi/N0MTTyglr99

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

naturel fitness : Doğal form
    ben bu özelliği pek kavarayabilmiş değilim benim doğal formdan anladığım oyuncunun performansındaki tutarlılık ama bu zaten oyuncunun gizli özellikleri arasında var ?
    Last edited by serkan1520 : 03.Kasım.2009 at 18:52

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sakatlanmayla alakası olan bir özellik o, ne kadar yüksek olursa oyuncu o kadar az sakatlanır ve futbolu geç bırakır. Emre Aşık gibi
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    naturel fitness : Doğal form
    ben bu özelliği pek kavarayabilmiş değilim benim doğal formdan anladığım oyuncunun performansındaki tutarlılık ama bu zaten oyuncunun gizli özellikleri arasında var ?
    Zindelik olarak cevirmek cok daha dogru olur.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri