Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 112 sonuç

Konu: Alex de Souza

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by mmllhh View Post
    ya bu yaratıcılıgın 18 olması gozume cok batıyo bu sezon antalya macında attıgı paslar bile yeterli bu puanın az oldugunu gostermeye
    az derken sanki 13 olan bir değerden bahsediyorsunuz. 18 gayet yerinde bir değer bence.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by SerKaN View Post
    Pozisyon alma 7 olarak verilmiş, bana göre çok az geldi sizler neler düşünüyorsunuz ?
    Alex, bana göre Türkiye'de en iyi pozisyon alabilen oyuncuların başında geliyor. Bulduğu çoğu golde pozisyon almasından kaynaklanıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Alex, bana göre Türkiye'de en iyi pozisyon alabilen oyuncuların başında geliyor. Bulduğu çoğu golde pozisyon almasından kaynaklanıyor.
    Katılıyorum, 7'den daha fazla verilmesi gerekiyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Posioting'den bahsediyorsak o özellik defans oyuncuları için verilen bir deger galiba
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Sizin Alex'in o övdüğünüz özelliği, pozisyon alma değil de topsuz alan bana göre.Yani off the ball.O da gerektiği şekilde yüksek zaten.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BlackEagle19o3 View Post
    Sizin Alex'in o övdüğünüz özelliği, pozisyon alma değil de topsuz alan bana göre.Yani off the ball.O da gerektiği şekilde yüksek zaten.
    Evet, doğru.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Cengiz Alex yaklaşık 3 senedir bir tane frikik golü atmış atabilmiş değil. Denemiyorda.
    Çalışmıyorda.
    Rahat adam, umursamıyor.
    İlk geldiği sezon Kayseri'ye atmıştı mesela.
    Ama artık vurmuyor bile.
    Fakat oyunda bu kadar freekick verince her sene 5-6 tane atıyor frekik'ten. Pek gerçekçi olmuyor bu durumda
    bence freekick özelliği 13'ü geçmemeli.
    Hayatı boyunca kaç freekick golü varki alex'in? Freekick ustası statüsü vermişiz biz kendisine.
    Fikirlerim burada

Sheriff Misafir

Yalnız Sinan frikik özelliği sadece kaleye attığı frikik değil aynı zamanda frikikten ortada açıyor. Bence Topu istediği yere gönderebilen bir oyuncu olduğu için bu değer normal gözüküyor..

Nesil
    2006

Tamamda free kick ozelliginin orta acmayla ne ilgisi var, sonucta bu free kickde orta aciyor da olsa crossingle alakali orta acmasi.Bunlarin yaninda Teknik de etkili.Bencede fazla olmus Free kick.Alex 15 aliyorsa,Juninho 25 alsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Yalnız Sinan frikik özelliği sadece kaleye attığı frikik değil aynı zamanda frikikten ortada açıyor. Bence Topu istediği yere gönderebilen bir oyuncu olduğu için bu değer normal gözüküyor..
    Ama Frikikten orta kesmek anlamına gelmiyor ki o freekick.
    Onun anlamı Freekick'ten gol atmak.
    Orta kesme değeri ve korner değeri zaten yüksek.
    Ama onun dışında Alex toplara sert kavisli vurabilen bir oyuncu değil.
    Frikik için sert kavis gerekli bildiğimiz üzere.
    Alex'in plaseleri genelde çok yumuşak kalıyor. Ben kesinlikle 12-13 değerini geçmemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Oyunda Alex 30 metreden frikik golü atıyor
    Gerçekte Alex 20 metreden üstelik baraj arkasına vuruyor ama top o kadar yavaş gidiyor ki kaleciler esneyip kurtarıyorlar.

Evet ilk geldiği sezon iyiydi, hatırlıyorum 2-3 golünü. Ama kaç sene oldu o sezonun ardından 4 sene oldu galiba.
    4 sene bir tane frikik golü atmamış adama hâlâ 15 freekick vermek abesk değil mi?
    Kaldı ki freekick'ten orta kesmeyi, free kick değeri düşük olsa dahi tekniği ve orta kesme becerisi sayesinde yine yapabilir.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Ama Frikikten orta kesmek anlamına gelmiyor ki o freekick.
    Onun anlamı Freekick'ten gol atmak.
    Orta kesme değeri ve korner değeri zaten yüksek.
    Ama onun dışında Alex toplara sert kavisli vurabilen bir oyuncu değil.
    Frikik için sert kavis gerekli bildiğimiz üzere.
    Alex'in plaseleri genelde çok yumuşak kalıyor. Ben kesinlikle 12-13 değerini geçmemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Oyunda Alex 30 metreden frikik golü atıyor
    Gerçekte Alex 20 metreden üstelik baraj arkasına vuruyor ama top o kadar yavaş gidiyor ki kaleciler esneyip kurtarıyorlar.

Evet ilk geldiği sezon iyiydi, hatırlıyorum 2-3 golünü. Ama kaç sene oldu o sezonun ardından 4 sene oldu galiba.
    4 sene bir tane frikik golü atmamış adama hâlâ 15 freekick vermek abesk değil mi?
    Kaldı ki freekick'ten orta kesmeyi, free kick değeri düşük olsa dahi tekniği ve orta kesme becerisi sayesinde yine yapabilir.
    Şöyle birşeyde var;

Alex free kick konusunda 4 senedir gol atmıyor, kullanmıyor, bunu ortaya çıkarmıyor, dikkat çekerim çıkarmıyor. Hoca istemiyor belki ? Carlos vursun diyor, yada Carlos'a bırakıyor Alex isteyerek.

Fakat oyunda biz Alex'in bu özelliğini kullanmak isteyebiliriz, misal Daum bu özelliğini reelde kullanmak istemiyor diye Alex'de oyunda da free kick golü atmayacak değil ya.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Alex'in tekniğinin 20 olmaması için bir neden var mı acaba çok merak ediyorum?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Anıl'a katılıyorum, Cengiz abiden tatmin edici bir cevap bekliyeceğiz sanırım =D 20 olmamasının bir nedeni yok diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bana göre hızı olsa Alex in teknik 20 olabilirdi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Long shots'in son yillarda yavas yavas dusmesinin nedeni bu.

Tabii su da var. Nobre gittiginden beri Fenerbahce eskisi kadar cok duran top kazanamiyor ceza alani etrafinda. Bunun nedeni de Kezman, Semih, Guiza gibi forvetlerin Nobre kadar mucadeleci olmamasi, rakibi zorlamamasi.

O donemde mac icinde ceza alaninin hemen disindan 2-3 duran top kazanan Fenerbahce, simdi 2-3 macta bir duran top kazaniyor. Eh tabii Alex'in duran top golleri de azaliyor. Free kicks yerine, long shots uzerinde daha dusunulebilir bence.

Quote Originally Posted by Se7eNN View Post
    corners 20 freekick 17 18 olabilirmiş.
    en son ne zaman free kickten gol attıgını gördün alexin?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

O bu değil de jumping neden 5? Alex boyuna göre çok iyi sıçrayabilen bi oyuncu.. Hatta öyle ki bazen savunma oyuncularından top indirebiliyo partnerine..

bencede jumping i artırılmalı ve ayrıca bu sene mevkisi ii ayarlanmıs ben önceki oyunlarda mc olarak yararlanıodum alexten sanıorm bu sene taktik degistrmk gerekcek ve bu arada aklıma gelmisken alexi forvet oynatan oldumu demoda olduysada nsl bir performans cizdi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by FenerBahceLi View Post
    O bu değil de jumping neden 5? Alex boyuna göre çok iyi sıçrayabilen bi oyuncu.. Hatta öyle ki bazen savunma oyuncularından top indirebiliyo partnerine..
    Alex daha iyi yer tutması sayesinde yani off the ball özelliği sayesinda topu indirebiliyor bence. Jumping 5'ten yüksek olursa almaması gereken hava toplarını almaya başlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

bencede jumping i artırılmalı ve ayrıca bu sene mevkisi ii ayarlanmıs ben önceki oyunlarda mc olarak yararlanıodum alexten sanıorm bu sene taktik degistrmk gerekcek ve bu arada aklıma gelmisken alexi forvet oynatan oldumu demoda olduysada nsl bir performans cizdi?
    Forvet oynattım ben. Daha doğrusu, forvet 1-2 kez koydum, çoğu kez maç içinde AMC--> FC yaptım. Şuan 7-8 maç yaptım ligde 4 golü var. İyi oynuyor bende forvettede. Zaten alex forvet oyuncusu..

önemli maçlarda alex 8 iken arda nasıl 16?

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Elano'nun CA'sının Alex'ten fazla olması bence büyük bir hatadır.
    bence bunun söylenmesi bir hatadır.elano dediğimiz arkadaş hala piyasası olan,alexten daha ön planda olan bir futbolcu. tamamen man. city'nn saçma sapan transferlerine kurban gitti

edit : bir gs'li olarak alexin pozisyon almasının bu kadar düşük olmasını anlayamadım ben de.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Pozisyon alma dedigimiz özellik defans oyuncuları için önemli olan özellik sizin Alex'ten bahsettginiz özellik topsuz alan zaten oda yükseük.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

önemli maçlarda alexin 8 olma nedeni nedir bana biri bunu acıklayabilir mi ?(en basitinden ardanınki 16)

Nesil
    2006

evet important matches 8 ise harbiden cok dusuk,20 olsa yeridir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    evet important matches 8 ise harbiden cok dusuk,20 olsa yeridir.
    Alex aslında geldiği günden bu yana küçük maçların topçusu şeklinde bir eleştiriye maruz kalıyor. Çoğu önemli maçlarda kaybolup, küçük maçlarda ön plana çıktığını gözlemliyorduk zaten taa ki geçen sezona kadar. Bence bu özellik 12-13 olmalı.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Alex aslında geldiği günden bu yana küçük maçların topçusu şeklinde bir eleştiriye maruz kalıyor. Çoğu önemli maçlarda kaybolup, küçük maçlarda ön plana çıktığını gözlemliyorduk zaten taa ki geçen sezona kadar. Bence bu özellik 12-13 olmalı.

Alexin büyük maclarda ortada yok diye
    eleştirilmesi mac boyu görünende birsey
    yapmayip durup durup bir gol yada asist yapmasi yuzundendi. Sonra herkes gorduki ufak maclardada alex oyunun her anında aktif olmasada bir golluk pas yada gol atıyor.

Yani aslinda alex hep büyük maclarda skora katkı yapmıştır.Cogu derbide ve şampiyonlar liginde ceyrek finale cikilirken oynanan buyuk maclarda hep gol-asisti var ki zaten asist kralı oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

8 çok düşük olmuş hakikaten.Araştırmacılar baya geride kalmış bu özelliği verirken.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Sanırım bu da spor yazarlarının " Alex Avrupa'da oynamıyor" geyiğiinden kaynaklanıyo..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Yahu önemli maç nedir? Avrupada oynadığın tüm Cl maçları önemlidir. Önemsiz demek komik olur. O nedenle Alex Cl de çeyrek finale çıktığımız o yılda ne yapmış diye tartışan yazarlara bir kişide mail atıpta O sezon Asist kralı olmuş demedi. CSKA maçlarında, gol attı, İnter maçında süper asist yaptı, Sevilla ile içerde oynanan maçta Lugano ya alda at dedi, Yine Sevilla ile dışarıda oynanan maçta Aurelio alex in ortasını geriye deivide pas verdi ilk yarıda bir gol bulduk, yine psv maçında içerde semihe 2 gol attırdı. Önceki maçları saymıyorum Anderlecht, AZ vs. gibi önemsiz sayılan maçları.. Sadece bu bile yeter. Sansiroda 3-1 kaybettiğimizde penaltıdanda güzel bir gol atmıştı. Güzel diyorum çünkü Alex hep en köşeye yan ağlara atıyor penaltıları. PSV yi 3-0 yendiğimiz maçta Anelka döneminde 2 gol atmıştı yanılmıyorsam. Daha sonra İçerde pragı hooijdonk un golüyle yendiğimizde kafa golünde asist yapmıştı. Tıpkı inter maçındaki gibi çalım atmıştı.

Bunlar aklıma gelenler. Birde Betis e , AZ ye attığı ve attırdığı golleri sayarsak işin içinden çıkamayız. Önemli maçlarda olmak sadece gereksiz aşağı yukarı topla gidip kendini çalımlamak, deli dana gibi koşmak değil. Alex farkedilmesede var. Zaten önemli maçlarda olmasa saydığım golleri asistleri nasıl yapacak. Demekki oyuna katkısı var. Buda önemli maçlarda önemli işler yaptığını gösteriyor ki bana göre 8 değeri hafif kalmış.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri