Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 112 sonuç

Konu: Alex de Souza

Default Alex de Souza

Genel anlamda iyi bir profil olmuş ama teamwork ve workrate özellikleri inanılmaz düşük bunun herhangi bir sebebi var mı acaba?
    Last edited by Cengo : 18.Ekim.2009 at 05:31

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Özellikle düşük tutuldu.Workrate yüksek olur ise çalışkan bir oyuncu olur, anlamı bol pres yapabilir.Teamwork yüksek olur ise daha fazla yardıma gider, kendisi oynamaktan çok arkadaşlarına çalışır.Bu da daha fazla alanda yardım etmesi ile bağlantılı olduğu için, pres yapamaması adına düşük tutuldu.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Alex'in ca değeri çok fazla düşmemiş mi?Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 158'di tamam Alex geçen sene formsuz'du sakatlıklarla falan çok uğraştı ama 8 ca birden düşecek kadar kötü değildi 153-155 arası bir ca olsa daha uygun olurdu.

Sheriff Misafir

Konsantrasyon neden bukadar düşük Cengiz?

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

bende alex'in ca sının 156-158 arası olması gerektiğini düşünenlerdenim.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Geçen sene bir düşüş yaşadı o kesin ama kendisinin ligin en iyi oyuncusu olduğu bilinerek 155 ca yapılabilirdi...

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Elano'nun CA'sının Alex'ten fazla olması bence büyük bir hatadır.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Konsantrasyon neden bukadar düşük Cengiz?
    Alex'in aktif oyunda varolmaması için.Kaybolur kaybolur, bir an çıkar, gol atar/asist yapar parlar.

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Elano'nun CA'sının Alex'ten fazla olması bence büyük bir hatadır.
    Hiç problem değil bence, önemli olan bireysel değerlendirmedeki performanstır.Onun dışında Elano yeni geldiği için Ömer abi olduğu gibi bıraktı.Bu sene kendisi en iyi şekilde değerlendirecektir.

Alex'in mentalde bir kaç değişikliğe gittik, katsayılar ile birlikte 150 CA'e çekme şansımız olunca değerlendirdik.Lincoln'e de bakarsanız onun da 150'ye gerilediğini görebilirsiniz.Oyuncu seviyesi ile ilgili tamamen.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Del Piero_10 Misafir

Alex'in off the ball özelliğine 20 verilmesi fazla kaçmış çünkü bunun bir örneğine daha rastlamadım henüz.

Riquelme - 15, Diego - 12, Cassano - 15, Sneijder - 14, Gourcuff - 14, Totti,Ronaldinho,Ballack... liste uzar ama hiçbirinde bu özellik 20 üzerinden 20 değil.

Oyun genelinde pozisyon ayırt etmeden arattığımızda ise şu isimler çıkıyor:
    Trezeguet, Raul, Inzaghi, Ronaldo, Klose ve Alex.

Bunu dışında finishing'i 18 yani Kaka, Messi, Lampard, Gerrard, Totti'den daha iyi bitiriciliğe sahip ve Raul ile aynı seviyede.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

free rol neden 18 ?
    20 idi yanılmıyorsam 2009'da.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    free rol neden 18 ?
    20 idi yanılmıyorsam 2009'da.
    Simdi kontrol ettim. 9.0.3'de 18'mis. Ama 20 olmasinda herhangi bir sakinca yok bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sağ ayağının hala 10 olması şaşırtıcı bence Cengiz.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

14-15 olabileceğini düşünüyorum. Bu sezon bir kaç gol attı sağ ayağıyla. Eskiye oranla daha iyi kullanabiliyor. En azından 13 olabilirdi. bence ilerleyen zamanda düzeltilir gibi geliyor..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Sinancım eğer 10 ise düzeltilecektir... Gözden kaçmış olabilir.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Onu yükseltmemiş miydik? Gözümden kaçmış herhalde.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Sinancım eğer 10 ise düzeltilecektir... Gözden kaçmış olabilir.
    Yok ondan söylemedim. Birkaç sene önce Cengiz ağabeyle bu husus hakkında fikir alış verişi yapmıştık.
    Ben ona aklımdaki pozisyonları söylemiştim. O da bir Galatasaray derbisinde Alex'in sağ ayağı ile vuramadığı pozisyonu hatırlatmıştı. Ben dengesini kaybettiğini, stoperin Alex'i bozduğunu falan söylemiştim.
    Bence başından beri Alex sağ ayağını (en azından Arda kadar) kullanıyordu.
    Bu sene attığı goller ve bazı pasları daha göz önüne geldi.

Cengiz ağabeyin Ca sınırını aşmamak için hâlâ 10 değerini uygun gördüğünü düşünmüştüm. Ve bu kararın bence yanlış olduğunu vurgulamak istemiştim.

Herkesin emeğine saygım sonsuz, yalnış anlaşılma olmasın.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

10 zayif bir deger degil zayif ayak icin.

18-20: Cok Kuvvetli (iki ayakla da her turlu seyi yapabilir/ penalti atma, korner atma, frikik atma vs.)
    15-17: Kuvvetli
    12-14: Oldukca Kuvvetli
    9-11: Makul olcude
    5-8: Zayif
    1-4: Yurumek icin kullanir.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Yok ondan söylemedim. Birkaç sene önce Cengiz ağabeyle bu husus hakkında fikir alış verişi yapmıştık.
    Ben ona aklımdaki pozisyonları söylemiştim. O da bir Galatasaray derbisinde Alex'in sağ ayağı ile vuramadığı pozisyonu hatırlatmıştı. Ben dengesini kaybettiğini, stoperin Alex'i bozduğunu falan söylemiştim.
    Bence başından beri Alex sağ ayağını (en azından Arda kadar) kullanıyordu.
    Bu sene attığı goller ve bazı pasları daha göz önüne geldi.

Cengiz ağabeyin Ca sınırını aşmamak için hâlâ 10 değerini uygun gördüğünü düşünmüştüm. Ve bu kararın bence yanlış olduğunu vurgulamak istemiştim.

Herkesin emeğine saygım sonsuz, yalnış anlaşılma olmasın.
    Evet zaten o yüzden 1-2 puan yükselebilir ama çok kullanmadığı için 10'da kalması büyük sorun da olmaz.11-12 için değerlendirmeyi de sonraki data için düşünelim, kenara yazalım.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006

12-14 arasi makul olur bence sag ayagi icin.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence ilerki değerlendirmede 13 değeri iyi bir seçim olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bence de 14 uygun. Alex sağ ayağını istediği şekilde kullanabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu değer ayağı kullanma sıklığı mı yoksa kullanma becerisi mi ?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sanırsam becerisidir. Oyun içinde 1 de olsa ayak değeri onu kullanıyor pozisyona göre ama değeri düşük olduğu için dışarı yolluyor veya kaptırıyor bu değer becerisi için..Ayağı kullanma sıklığı neye göre oluyor bilmiyorum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

alex'in free rol mutlaka 20 olmalı. bu işi dünyada en iyi yapan oyunculardan biri.
    çalışma oranı, kararlılık ve konsantrasyonda bence biraz yükseltilmeli. 4,7 gibi rakamlar çok komik. özellikle kararlılık neden 12'den 7'ye düştü? anlamak zor.
    sağ ayağıyla biton golü var, isabetli pasları var o da düzeltilmeli.

ligin tartışmasız en iyi oyuncusu, ca olarak da en iyisi olmak zorunda.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Bence profil özellikleri tek kelime ile mükemmel yansıtılmış. Sadece PM'ler konusunda katılmadığım noktalar var:

Argues with officials pm'si yanlış bence. 1-2 maç hakemle tartışması olmuştur ama bunu Hasan Şaş, Emre Belözoğlu gibi sürekli ve hırçınca yapan bir oyuncu değil, centilmenliğiyle tanıdığımız bir isim.

Looks for pass rather than attempting to score pm'sine de katılmıyorum. Decisions özelliği burda devreye giriyor tabi ki, ancak bu Arda'ya verilmesi ne kadar doğruysa Alex'e o kadar yanlış. Alex o analizi mükemmel yapan, gerektiğinde kaleye vuran gerektiğinde pas veren bir oyuncu diye düşünüyorum.

Ayrıca gizli özellikleri de tartışılabilir. Sportmenlik ve profesyonellik değerleri daha yüksek olmalı kanımca. Profesyonellik 15'te iyi bir değer ancak Alex 20'yi hakeden bir oyuncu. Çirkeflik değeri 12 verilmiş, bunu da yüksek buldum.

Genel olarak en başarılı bulduğum profillerden birisi...elinize sağlık.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by hissiz View Post
    Bence profil özellikleri tek kelime ile mükemmel yansıtılmış. Sadece PM'ler konusunda katılmadığım noktalar var:

Argues with officials pm'si yanlış bence. 1-2 maç hakemle tartışması olmuştur ama bunu Hasan Şaş, Emre Belözoğlu gibi sürekli ve hırçınca yapan bir oyuncu değil, centilmenliğiyle tanıdığımız bir isim.

Looks for pass rather than attempting to score pm'sine de katılmıyorum. Decisions özelliği burda devreye giriyor tabi ki, ancak bu Arda'ya verilmesi ne kadar doğruysa Alex'e o kadar yanlış. Alex o analizi mükemmel yapan, gerektiğinde kaleye vuran gerektiğinde pas veren bir oyuncu diye düşünüyorum.

Ayrıca gizli özellikleri de tartışılabilir. Sportmenlik ve profesyonellik değerleri daha yüksek olmalı kanımca. Profesyonellik 15'te iyi bir değer ancak Alex 20'yi hakeden bir oyuncu. Çirkeflik değeri 12 verilmiş, bunu da yüksek buldum.

Genel olarak en başarılı bulduğum profillerden birisi...elinize sağlık.
    Alex' in rakiplere sürekli taban girdiğini, aynı zamanda hakemlere istisnasız her maç itiraz ettiğini unutuyorsunuz. Alex saha dışında çok beyefendi olabilir ama aynı beyefendiğiliği saha içinde gösteriyor diyemem. Konsatrasyon biraz artabilir. Alex' e verilen şuttan ziyade pas atar ppm' si ilk başta gereksiz görülebilir ama maç motorunda bam güm vurmak yerine müsait arkadaşını bulmaya çalışmasını göreceksiniz.

Alex bu sezon 8 maçta 3 sarı kart gördü. Alex gibi 0 defans yapan bir adamın bu kadar kart görmesinin bir sebebi olmalı ki çoğu pozisyonlarda kart göstermeye çekinen hakemlerimiz var.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Alex' in rakiplere sürekli taban girdiğini, aynı zamanda hakemlere istisnasız her maç itiraz ettiğini unutuyorsunuz. Alex saha dışında çok beyefendi olabilir ama aynı beyefendiğiliği saha içinde gösteriyor diyemem. Konsatrasyon biraz artabilir. Alex' e verilen şuttan ziyade pas atar ppm' si ilk başta gereksiz görülebilir ama maç motorunda bam güm vurmak yerine müsait arkadaşını bulmaya çalışmasını göreceksiniz.

Alex bu sezon 8 maçta 3 sarı kart gördü. Alex gibi 0 defans yapan bir adamın bu kadar kart görmesinin bir sebebi olmalı ki çoğu pozisyonlarda kart göstermeye çekinen hakemlerimiz var.
    Haklı olabilirsiniz. Ben genelde diğer oyuncularla kıyaslayarak değerlendirme yapıyorum, ondan dolayı yanılıyor olabilirim. Bi tek şut yerine pas olayına katılmıyorum. Dediğiniz tabi ki doğru, bam güm vurmak yerine müsait arkadaşını bulmaya çalışıyor ancak gol pozisyonlarında kaleyi gördüğünde vurması gerekiyorsa vuruyor. Mesela Arda vurabileceği pozisyonda bile önce pas vermeyi düşünüyor, o açıdan demiştim. O pm'de kastedilende bu benim bildiğim.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

28. Default

ya bu yaratıcılıgın 18 olması gozume cok batıyo bu sezon antalya macında attıgı paslar bile yeterli bu puanın az oldugunu gostermeye

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Pozisyon alma 7 olarak verilmiş, bana göre çok az geldi sizler neler düşünüyorsunuz ?

Ayrıca corners, crossing ve free kick taking yönünden Alex hiç bir şekilde kayba uğramamıştır 20 olması gerekiyor bana göre.

corners 20 freekick 17 18 olabilirmiş.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri