Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 80 arası toplam 80 sonuç

Konu: Matteo Ferrari

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Sorularınızın cevabını muhattap olan kişiler verir ama şu konunun Matteo Ferrari olması gerekirken hakkaten kendim de dahil olmak üzere konuyla alakasız bir sürü mesaj yazılmış.

Yönetimden bir şikayetiniz varsa, silinmiş mesajlarınıza tepki olarak bunu "destek forumu"nda belirtirseniz hem bu konuyu daha fazla meşgul etmemiş oluruz, hem bir hata yapıldıysa da bunun gereğini yaparız.

Şimdilik bu tartışmanın en azından bu konuda uzamamasını rica ediyorum çünkü bir beşiktaşlı bu konuyu girdiğinde 2. sayfaya bakıp "bu adamlar neyi tartışıyor acaba" diyecek. .)

Lütfen bundan sonraki mesajlar Ferrari üzerinden devam etsin.

Nesil
    2006

Bencede gereksiz bir tartisma uzamis Ferrari konusunu isgal etmis.

Yalniz Omer Abiye bir cevabim var Ayhan bu 3 lu arasinda nerede olur demis.Birincisi Ozer Hurmacinin orda olmasina anlam veremedim ama bakis acimiz farkli. Bir baska konudada Ozerin mevkisinin orasi oldugunu dusundugunu belirtmistin ben ise ofansif kanat oldugunu dusundugumu. Neyse bence Ayhan orda en fazla Nuri Sahin ile yani 137 Ca ya sahip olabilir. Yeri orasidir.

Ferrari Konusunda ise Heading ,Jumping 16 16 olmalidir bana gore, illa ca diye tutturuluyorsa 15 15 e de cok itiraz etmem.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by tearkan View Post
    Öncelikle silinen mesajlarımın ssler ve si gamese yazılacak bir yazıdan bahsedince bir anda neden geri geldiğini sorardım ama sanırım buna hiç gerek yok bunu ikimiz de iyi biliyoruz. Neyse ki sayfanın mesajlar silindikten sonraki halinin de ssini almıştım. iBurada mesaja cevap vermek yerine kaç kişinin Türkçe'sini eleştirdiniz onu da çok merak ediyorum; ama bulabildiğiniz her yerden eleştirmek sizin tercihiniz bir şey diyemem. (ayrıca bana bunu söyleyen birisi Türkçe yazarken Türkçe karakterler kullansa ve ister edat ister bağlaç olarak kullanılmış olsun bir cümleye 'ancak' kelimesi ile başlanmayacağını bilse keşke)
    Mesajlarinizin silinme islemi dogru. Geri getirilmesinin nedeni, nasil cevap verdiginizin ortaya cikmasi.

Bu arada duzeltmeniz icin tesekkur ederim. On uc yasimdan beri yurt disinda oturuyorum. Turkcemin biraz "pasli" oldugunu da hic bir zaman inkar etmedim. En azindan duzgun yazmak icin caba sarf eden ile Turkce'yi tamamen katledeni ayirmak mumkun yukarida yazilanlarda.

Sizin verdiğinizi örneğe bakacak olursak Gökhanla kıyaslamak için verdiğinizi oyuncuyu Türkiye'de çok duyan yoktur evet; ama Gökhan'ı İngiltere'de kaç kişi duymuştur acaba?
    Birisi Euro 2008 yari finalinde oynamis. Digeri premier lig'de sahaya cikmamis. Polemik yaratmak disinda hic bir isleviniz yok maalesef. Karsinizdakinin ne yazmak istedigini, yazdiginin ne anlama geldigini anlamaya hic ugrasmiyorsunuz.

Alex örneğine gelince; ben derdimi anlatmak adına vermemiştim o örneği,
    Adina mi? Icin kelimesi artik moda degil mi? Gittikce daha cok kullanildigi icin nedense bu adina kelimesi yanlis bir sekilde olsa da kullaniliyor. Bunu maalesef televizyonda konusan onemli politikacilarimiz bile yapiyor.

adına zf. Bir şeyin veya bir kimsenin namına, hesabına, yerine

bunu açıklamaya da çalıştım; ama böyle anlaşıldı ki bu da normal ve o konuda hatalı olduğumu da belirttim zaten. Kimseyle kişisel bir sorunum yok karşılıklı konuşmayı bırak yüzünü bile görmediğim insanla da böyle bir durum olmaz, olamaz zaten. Son olarak ben Ferrari'nin heading değeri ile ilgili yorum yaparken bir kafa topu mücadelesini kazanmak adına gerekli olabilecek, ilk etapta insanların aklına gelen özellikleri belirtirken jumping özelliğinden de bahsettim. Asıl söylemek istediğim heading ile ilgiliydi ki bunu yeterince anlaşılır bir şekilde ifade ettiğimi düşünüyorum; ama burada insanlar özellikle eleştiriyle karşılaşınca lafı öyle bir yerden anlayıp öyle bir yere taşıyorlar ki ne dediğini kendin bile şaşırıyosun.
    Heading'in kafa topu mucadelesini kazanmak ile alakasi yok. Kafa topu mucadelesini kazanmaktan bahsediyorsaniz, heading'in mesajinizin icinde yeri yok. Bravery'den bahsedin, positioning'den bahsedin, strength'den bahsedin, jumping'den bahsedin. Heading'in tam olarak ne oldugu yukarida S4mp1y0N'un mesajinda gayet belirgin.

Insanlar lafi bir yerden alip baska yere tasir. Kendinizi yeterince ifade etmezseniz veya yanlis ifade ederseniz, yanlis kelimeleri, cumleleri kullanirsaniz bu gayet dogaldir. Bu nedenle de yazarken kelimeleri dikkatli secmek ve de yazan diger kisilerin yazdigini okumak ve anlamaya calismak onemlidir. Sozlu olarak diyalogda bu tip yanlis anlasilmalar nisbeten cabuk atlatilir. MSN uzerinden diyalogda cabuk mudahale edip yanlis anlasilma ortadan kalkabilir. Forum'da ise bir yanlis anlasma insanlarin cok farkli yonlere dogru yazmalarina neden olabilir. Bunu goz onunde tutarak mesajlari okumak ve de yazmak en sagliklisi olsa gerek.

Sorunun ortaya cikmasinin nedeni sizin kendi yazdiginizin gayet net oldugunu varsaymaniz. Geri donup okuyun ne yazdiginizi. Heading ozelligi ile hic alakasi yok verdiginiz orneklerin ve diger yazdiklarinizin. Bu nedenle yanlis anlasilmasi da gayet dogal. Size cevap veren kisiye cikismak yerine, kisaca "yanlis anlatmisim saniyorum" yazip konuya donmek yerine bu polemigin cikmasina katkida bulunmussunuz.

Ayrıca burada bir oyuncu hakkında yorum yaparken bir başka oyuncudan bahsetmek neden illa ki onu eleştirmek olarak algılanıyor, insanlar hemen savunmaya geçiyor bunu anlayabilmiş de değilim açıkcası. Emre derken Ayhan demek, Ayhan'ı kötülemek olarak algılanıyor. Örneğin, farzedelim ki Serdar Özkan ile ilgili konuşurken abartılı bulduğunuz bir özellik için 'Messi'nin değeri şu kadar' şeklinde bir yorum yaptınız. Bunu yapmak Serdar'ı kötülemek değildir sadece Serdar'ın özelliğinin fazla olduğunu belirtmeye, somutlaştırmaya çalışmaktır. (yada Messi'nin özelliğinin az)
    Neden boyle dusundugunuzu somut orneklerle yazarsaniz herhangi bir sorun olmaz. Serdar'in o ozelligi neden Messi'den X puan dusuk olmalidir? Siz boyle hissediyorsaniz bu hissinizin nedenini bu forumu okuyanlarin bildigini varsaymaniz ne kadar dogru? Eger mantik cercevesinde bir neden yazacak kadar karsilastirma yapamiyorsaniz, yorum yapmaniz ne kadar dogru?

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Mesajlarinizin silinme islemi dogru. Geri getirilmesinin nedeni, nasil cevap verdiginizin ortaya cikmasi.
    Aynı uygulamanın, aynı kişi tarafından farklı mesaj ve üsluplara karşı da yapıldığını gördüm. Bu nedenle bu kadar üzerinde durdum ve tepki verdim. Bu konuda sizden farklı düşünüyorum ve uzlaşamayacağımızın farkındayım. Dolayısıyla uzatmanın bir manası yok sanırım.

Bu arada duzeltmeniz icin tesekkur ederim. On uc yasimdan beri yurt disinda oturuyorum. Turkcemin biraz "pasli" oldugunu da hic bir zaman inkar etmedim. En azindan duzgun yazmak icin caba sarf eden ile Turkce'yi tamamen katledeni ayirmak mumkun yukarida yazilanlarda.
    Rica ederim. Faydası olduysa ne mutlu bana. Açık konuşmak gerekirse çok düzgün yazmak; en azından derdimi anlatabildiğimi düşündüğüm sürece imla kurallarına dikkat etmek gibi bir çabam yoktu. (vakit kazanmak için sanırım yerine 'snrm' yazmanın Türkçe'yi katletmek olduğunu düşünmüyorum şahsen; ancak böyle düşünene de saygım var)

Birisi Euro 2008 yari finalinde oynamis. Digeri premier lig'de sahaya cikmamis. Polemik yaratmak disinda hic bir isleviniz yok maalesef. Karsinizdakinin ne yazmak istedigini, yazdiginin ne anlama geldigini anlamaya hic ugrasmiyorsunuz.
    Bence sizin bu yaptığınız tartışma çıkarmak. Ne söylediğim çok açık. İbrahim Toraman da o mevkide Gökhan kadar iyi oynayabilir; ancak Fatih Terim onu kadroya almadı diye kötü oyuncu mu oldu? Dünya Kupası'nda üçüncülük yaşanayan kadroda olan Yıldıray Fatih Terim döneminde sakatlık sorunu olmadığı zamanlarda bile kadroya alınmadı yada Konfederasyon Kupası'nda üçüncülük yaşayan Okan Yılmaz'ın bugün ikinci ligde olduğunu kaçımız biliyoruz? Milli takıma seçilmek yada seçilmemek biraz da ülke milli takımının kalitesiyle veya kadroyu belirleyenlerin tercihleriyle alakalı olabiliyor. Bence bunu özellikle bizim ülkemizde oyuncu kalitesini belirlemek için kriter olarak almamak lazım. Siz de benim söylemek istediğimi tam anlayamamışsınız sanırım ya da sizin iddia edeceğiniz gibi ben anlatamamışım.

Adina mi? Icin kelimesi artik moda degil mi? Gittikce daha cok kullanildigi icin nedense bu adina kelimesi yanlis bir sekilde olsa da kullaniliyor. Bunu maalesef televizyonda konusan onemli politikacilarimiz bile yapiyor.

adına zf. Bir şeyin veya bir kimsenin namına, hesabına, yerine

Heading'in kafa topu mucadelesini kazanmak ile alakasi yok. Kafa topu mucadelesini kazanmaktan bahsediyorsaniz, heading'in mesajinizin icinde yeri yok. Bravery'den bahsedin, positioning'den bahsedin, strength'den bahsedin, jumping'den bahsedin. Heading'in tam olarak ne oldugu yukarida S4mp1y0N'un mesajinda gayet belirgin.
    Uyarı için teşekkürler.

Sorunun ortaya cikmasinin nedeni sizin kendi yazdiginizin gayet net oldugunu varsaymaniz. Geri donup okuyun ne yazdiginizi. Heading ozelligi ile hic alakasi yok verdiginiz orneklerin ve diger yazdiklarinizin. Bu nedenle yanlis anlasilmasi da gayet dogal. Size cevap veren kisiye cikismak yerine, kisaca "yanlis anlatmisim saniyorum" yazip konuya donmek yerine bu polemigin cikmasina katkida bulunmussunuz.
    Verdiğim örnekler hatalı olabilir; ancak en azından heading ile ilgili bir şeyler yazmaya çalıştığım çok açık. Yazının en başında bu özelliğin düşürülmesine tepki verdiğimi belirtmişim çünkü. Bunu görüp de yanlış veriler kullanıyorsunuz yazmak yerine beni eleştirmek de tartışmanın çıkış noktası. (polemik yerine tartışma kelimesini kullanmayı tercih ettim; çünkü Fransızca polémique kelimesinden gelen polemik, sanılanın aksine sadece siyaset, bilim ve edebiyat alanında yapılan sert tartışmadır)

Neden boyle dusundugunuzu somut orneklerle yazarsaniz herhangi bir sorun olmaz. Serdar'in o ozelligi neden Messi'den X puan dusuk olmalidir? Siz boyle hissediyorsaniz bu hissinizin nedenini bu forumu okuyanlarin bildigini varsaymaniz ne kadar dogru? Eger mantik cercevesinde bir neden yazacak kadar karsilastirma yapamiyorsaniz, yorum yapmaniz ne kadar dogru?
    Emre başlığında Ayhan-Emre karşılaştırması yaptığımda rıdanv (nickini yanlış yazdıysam kusura bakmasın) ne söylemek istediğimi rahatlıkla anlamış ve bu doğrultuda bir cevap vermişti. (ki tek yaptığım Emre için 145 ca normal bence şeklindeki mesajını alıntılayıp ama Ayhan'ın ca'sı da şu kadar demekti) Sanırım mantık çerçevesinde karşılaştırma yapabiliyorum. Yeter ki karşımdaki yazdıklarıma kötü niyetli olduğum önyargısıyla yaklaşmasın.

Ben bu konuyla ilgili olarak kendi yaptığım yorumların anlaşılmadığından yakınmadım orada. Genel olarak çoğu kişi bu şekilde davranıyor. Fbli bir oyuncu için Gsli örneği verilse hemen Gsliler isyan ediyor, Gsli için Fbli örneği verilse Fbliler. Oysa Ayhan-Emre kıyaslamasını iki Beşiktaşlı yapınca rahatlıkla birbirinin ne demek istediğini anlıyor. Şahsi fikrim; fanatiklik, hem yöneticiler açısından hem de üyeler açısından bazen birçok şeyin önüne geçebiliyor. (üzerinize alınmamanız ve buradan da bir tartışma çıkmaması için tek tek isim vermeme gerek yoktur umarım)
    Last edited by tearkan : 25.Kasım.2009 at 04:31

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Ferrari Skrtel'den daha iyi olamaz diye bir kural mı var?
    Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    Aynen oyle yani, neye gore kime gore ? Kariyer desen Ferraride var,Milli takim desen Italya Milli Takiminda 11 kez oynamis. Su anki performansina baksan cok iyi.Neyse biraz daha izlemekte fayda var.
    Öyle bir kural yok da, Skrtel, Ferrari'den daha iyi. Dolayısıyla oyunda da daha iyi olamaz.

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post

Öyle bir kural yok da, Skrtel, Ferrari'den daha iyi. Dolayısıyla oyunda da daha iyi olamaz.

Aynen. Hem heading jumping artsin falan gordum, benim oyunda 16-18 olmus ve simdi de arsenalde. Daha ne olsun anlamadim?!

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Bence de Ferrari Skrtel'dan daha iyi.Nasıl olacak?

Nesil
    2003

Aynı uygulamanın, aynı kişi tarafından farklı mesaj ve üsluplara karşı da yapıldığını gördüm. Bu nedenle bu kadar üzerinde durdum ve tepki verdim. Bu konuda sizden farklı düşünüyorum ve uzlaşamayacağımızın farkındayım. Dolayısıyla uzatmanın bir manası yok sanırım.
    Bence sizin bu yaptığınız tartışma çıkarmak. Ne söylediğim çok açık. İbrahim Toraman da o mevkide Gökhan kadar iyi oynayabilir; ancak Fatih Terim onu kadroya almadı diye kötü oyuncu mu oldu?
    Bunu soyledigimi herhangi bir yerde goremezsiniz. Zaten Toraman'in CA olarak Gokhan'dan yuksek olmasi da bunu gosteriyor saniyorum.

Ancak bir gercek var ki Toraman tercih edilmiyor. Bu tercih edilmemenin bir mantigini arayip Toraman'in zaaflarini bulmak icin bir firsat olarak da gorulebilir. Pekala Toraman'in Besiktas'da oynamasi istenen oyun Besiktas'in teknik ekibine uygun olabilir. Besiktas'in teknik ekibinin tercihlerine uygun olabilir. Veya Besiktas'in teknik ekibi, Ibrahim Toraman kontratli bir oyuncu oldugu icin taktigini Toraman'a gore uyarlayabilir.

Milli takimda ise durum biraz farkli. Fatih Terim'in oynatmak istedigi futbol (bu futbol anlayisina katilirsiniz veya katilmazsiniz, milli takimin basinda oldugu surece nasil bir futbol oynayacagi kararini vermek Fatih Terim'e aittir) eger Ibrahim Toraman'in basarili olabilecegi bir futbol degilse bu milli takima surekli secilen Gokhan Zan'in Toraman'dan cok daha iyi oldugunu da gostermez, Ibrahim Toraman'in Gokhan Zan'dan cok daha iyi oldugunu da gostermez. Kimin daha iyi oldugunu oyuncularin ozellikleri belirler, hangi durumda hangisinin daha iyi oldugunu ozellikleri belirler.

Dünya Kupası'nda üçüncülük yaşanayan kadroda olan Yıldıray Fatih Terim döneminde sakatlık sorunu olmadığı zamanlarda bile kadroya alınmadı yada Konfederasyon Kupası'nda üçüncülük yaşayan Okan Yılmaz'ın bugün ikinci ligde olduğunu kaçımız biliyoruz? Milli takıma seçilmek yada seçilmemek biraz da ülke milli takımının kalitesiyle veya kadroyu belirleyenlerin tercihleriyle alakalı olabiliyor. Bence bunu özellikle bizim ülkemizde oyuncu kalitesini belirlemek için kriter olarak almamak lazım. Siz de benim söylemek istediğimi tam anlayamamışsınız sanırım ya da sizin iddia edeceğiniz gibi ben anlatamamışım.
    Yorumunuz aynen bu sekildeydi:
    " ferari.nin headingini düşürmek, hele ki 15e düşürmek bu adamın en önemli defansif özelliklerinden birini elinden almaktan başka bişey değildir.. hele ki burda 14 olmasını; yani gökhan zanla aynı değeri almasını isteyenler de gördüm ya diyecek pek bişey kalmamış snrm.. yahu geçen senelerde top ona doğru geldiğinde gözlerimizi kapadığımız, hani şu 5 metre gerisinde gelen, -oyuna göre konuşuyorum- kendisinden boy olarak 17 cm kısa jumping olarak 13 puan düşük alex.e derbi maçta kafa vurduran gökhan zan.. (şimdi rica ediyorum kimse bana ''ama gökhan milli takım stoperiii'' geyiği yapmasn.. fatih terim.in kişisel kompleksleri doğrultusunda bazı oyuncuları milli takıma almadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.. bkz. mehmet topuz, ibrahim toraman.. yoksa onun kdr oynayacak en az iki üç adam sayarız çoğumuz.. ayrıca ferrari de dünyaya defans yapmayı öğreten, adamların ikinci liginden gelen tomas.ın bile iki büyük takımda forma giydiği italya. da 11 kez milli olmuş) "

Yanlis anlamami gerektiren cok sey var ortada. Tipki yukarida Aboo'nun yanlis anladigi gibi. Siz kendinizi anlatamamissiniz maalesef.

Yazdiklariniz ozetle
    1. Ferrari'nin heading ozelligi 15'e dusmemeli,
    2. Gokhan Zan'in Alex'e kafa vurdurmasi (jumping/positioning/concentration/bravery vs. ile ilgili ancak heading ile en ufak ilgisi yok) ve bu nedenle Ferrari'nin heading ozelliginin Gokhan ile esdeger/yakin olmamasinin gerektigi,
    3. Gokhan'in milli takima Fatih Terim'in kisisel kompleksleri nedeniyle secildigi,
    4. Ferrari'nin Italya'dan geldigi icin defans yapmayi iyi bildigi.

Neden bahsettiginizi belki siz biliyorsunuz. Ancak ben hala bilmiyorum. Ferrari'nin heading ozelliginin neden yuksek olmasi gerektigini hala somut bir neden ile ortaya koymadiniz cunku. Sizi yanlis anlayan kisiye de sert cikistiniz. Sorun da zaten bu. Siz cok acik bir sekilde Ferrari'nin heading ozelliginin neden daha yuksek olmasi gerektigini yazdiginizi saniyorsunuz fakat sizden bir kac mesaj yukarida Ferrari'nin heading'i icin bir baskasinin ortaya koydugu dusunce cok daha somut. Tabii sizden bir mesaj yukaridaki arkadasin Ferrari'nin heading degeri icin 16'nin uygun oldugunu yazmasi da bir baska dikkat ceken durum.

Bir seye daha deginmeden duramayacagim. Kisisel kompleksler nedeniyle Toraman ve Mehmet Topuz'un secilmemesini ortaya koymaniz, zaten neden yorumunuzun anlasilmadigini da bence gayet guzel ortaya koyuyor. Fatih Terim konusunda yukarida benim yazdigim gibi de dusunebilirdiniz ancak bunun yerine fesat dusunmeyi tercih ettiniz. Tipki yukarida Aboo hakkinda fesat dusundugunuz gibi.

Verdiğim örnekler hatalı olabilir; ancak en azından heading ile ilgili bir şeyler yazmaya çalıştığım çok açık. Yazının en başında bu özelliğin düşürülmesine tepki verdiğimi belirtmişim çünkü. Bunu görüp de yanlış veriler kullanıyorsunuz yazmak yerine beni eleştirmek de tartışmanın çıkış noktası. (polemik yerine tartışma kelimesini kullanmayı tercih ettim; çünkü Fransızca polémique kelimesinden gelen polemik, sanılanın aksine sadece siyaset, bilim ve edebiyat alanında yapılan sert tartışmadır)
    polemik, -ği Fr. polémique a. 1. Söz dalaşı: �Ödüller, sataşmalar, polemikler tek yankılanma yolu olup çıktı.� -A. Ağaoğlu. 2. ed. Kalem kavgası: �Kavgalarım, edebiyat polemiğinin en canlı örnekleriydi o zaman.� -Y. Z. Ortaç.
    Güncel Türkçe Sözlük

polemik Fr.polémique
    Siyasi, bilimsel, edebî konularda sert tartışma: § �Hüseyin Cahid beyin ona dair Servet-i Fünun�da polemiklerden hatırlıyordu.� -Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Gençlik ve Edebiyat Hatıraları, 70. § �Ödüller, sataşmalar, polemikler, tek yankılanma yolu olup çıktı.� -Adalet Ağaoğlu, Göç Temizliği, 153. § �Bu makale, matbuat tarihimizde ilk polemiğin mihveri olmuş.� -Peyami Safa, Yazarlar-Sanatçılar-Meşhurlar, 28. § �� Beyaz Hala�dan birkaç yuvarlak, polemiğe açık söz koparmak için yanına yaklaşsalar da�� -Buket Uzuner, Uzun Beyaz Bulut (Gelibolu), 271. § �Romantizmi belli bir dönemin ve belli bir ülkenin moda cereyanını damgalamak için kullanırsak, yani maksadımız polemikse, Goethe�nin hükmü geçerli olabilir; romantizm beşer ruhunun ezeli bir temayülünü, sınır ve zaman tanımayan fetih ihtiyacını belirtiyorsa, olmaz.� -Cemil Meriç, Kırk Ambar, 81.
    Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü

Hatta Yunanca kokenine gidersek πολεμικος (polemikos) yani saldirgan.

Yazdiginiz size gore acik olabilir. Onemli olan baskalarina acik olmasi degil mi? Mesela bu paragrafin icinde ben reflexes ve Ozden Ongun'u yan yana yazsam, Ozden Ongun'un reflekslerinin yukselmesi gerektigini gosterir mi?

Verdiginiz orneklerin hatali oldugunu kabul ediyorsaniz, ABOO'dan ozur dilemeniz gerekli degil mi? Tehdit savurdugunuz icin ozur dilemeniz gerekli degil mi?

Bu arada o tehditinizi ciddiye aldigim icin degil, tutumunuzdan hoslanmadigim icin size cevap yazdim. Simdi geriye bakinca kisisel tartismaya girdiginiz icin uyari vermek ve mesajinizi silmek demek ki daha dogru olurmus. Cunku ben de gereksizce tartismanin icine girdim. Sonuc ise elde var sifir. Hala Ferrari'nin heading ozelliginin neden yuksek olmasi gerektigi konusunda somut bir sey yazmadiniz.

Emre başlığında Ayhan-Emre karşılaştırması yaptığımda rıdanv (nickini yanlış yazdıysam kusura bakmasın) ne söylemek istediğimi rahatlıkla anlamış ve bu doğrultuda bir cevap vermişti. (ki tek yaptığım Emre için 145 ca normal bence şeklindeki mesajını alıntılayıp ama Ayhan'ın ca'sı da şu kadar demekti) Sanırım mantık çerçevesinde karşılaştırma yapabiliyorum. Yeter ki karşımdaki yazdıklarıma kötü niyetli olduğum önyargısıyla yaklaşmasın.

Ben bu konuyla ilgili olarak kendi yaptığım yorumların anlaşılmadığından yakınmadım orada. Genel olarak çoğu kişi bu şekilde davranıyor. Fbli bir oyuncu için Gsli örneği verilse hemen Gsliler isyan ediyor, Gsli için Fbli örneği verilse Fbliler. Oysa Ayhan-Emre kıyaslamasını iki Beşiktaşlı yapınca rahatlıkla birbirinin ne demek istediğini anlıyor. Şahsi fikrim; fanatiklik, hem yöneticiler açısından hem de üyeler açısından bazen birçok şeyin önüne geçebiliyor. (üzerinize alınmamanız ve buradan da bir tartışma çıkmaması için tek tek isim vermeme gerek yoktur umarım)
    Karsinizdaki kisi, sizinle ayni fikirde ise anlasmak cok kolaydir. Onemli olan karsinizdaki sizden farkli fikire sahip oldugu zaman bile duzgun bir sekilde iletisim kurmak. Baska bir konuda basarili oldugunuz, burada basarili oldugunuzu gostermiyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

her özelliğini 20 yapın sırıtmaz

Karsinizdaki kisi, sizinle ayni fikirde ise anlasmak cok kolaydir. Onemli olan karsinizdaki sizden farkli fikire sahip oldugu zaman bile duzgun bir sekilde iletisim kurmak. Baska bir konuda basarili oldugunuz, burada basarili oldugunuzu gostermiyor.
    Dikkat ediyorum da her seferinde yazdığım koca cevaptan tek tek cümleler seçip onlara cevap vermeyi ve böylelikle yazdığımı çarpıtmayı tercih ediyorsunuz. Gökhan milli takımda Euro 2008de yarı final gördü şeklindeki mesajınıza cevaben İbrahim Toraman da onun kadar oynar; ancak seçilmiyor diye kötü oyuncu mu oldu dedim ve ardından özellikle bizim ülkemizde milli takıma seçilmek iyi oyuncu olduğunuza dair net bir kriter değil dedim. Tutup benim yazdıklarımla tamamen alakasız olarak İbrahim'in cası Gökhan'dan fazla diye cevap vermeye kalktınız. İbrahim - Gökhan kıyaslaması yapıyor olsam Yıldıray örneğini niye vereyim? Açıkca da yazdım zaten milli takıma seçilme konusundaki düşünemi; ama daha öne de dediğim gibi tek bir cümleyi alıp ona cevap yazmayı tercih ediyorsunuz. Ayrıca polemikl için de TDK ( Türk Dil Kurumu) sözlüğüne bakmanızı tavsiye ederim. Yoksa internet sitesinden 'kopyala yapıştır' yapmayı ben de bilirdim. Madem gereksiz olduğunu iddia ediyorusunuz o halde daha fazla alıntı yapmayın mesajlarıma olsun bitsin. Tehdit konusuna gelince de mesajlarımın sizin iddia ettiğiniz sebeple silindiğine inanmıyorum. Bu zihniyetle mesajımı silenin şikayetimi de dikkate almayacağı düşüncesiyle si gamese mesaj atacağımı söylemek benim gözümde bir tehdit değil; dolayısıyla dilenmesi gerekecek bir özür de yok ortada. Selametle...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Smile

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Bence de Ferrari Skrtel'dan daha iyi.Nasıl olacak?
    Demek ki oyunu yapanlar, Rafael Benitez'in futbolu senden daha iyi bildiğini düşünüyolar. Yapacak birşey yok ne yazık ki.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Demek ki oyunu yapanlar, Rafael Benitez'in futbolu senden daha iyi bildiğini düşünüyolar. Yapacak birşey yok ne yazık ki.
    Doğru ya bunu düşünememiştim...

Nesil
    2003

Dikkat ediyorum da her seferinde yazdığım koca cevaptan tek tek cümleler seçip onlara cevap vermeyi ve böylelikle yazdığımı çarpıtmayı tercih ediyorsunuz. Gökhan milli takımda Euro 2008de yarı final gördü şeklindeki mesajınıza cevaben İbrahim Toraman da onun kadar oynar; ancak seçilmiyor diye kötü oyuncu mu oldu dedim ve ardından özellikle bizim ülkemizde milli takıma seçilmek iyi oyuncu olduğunuza dair net bir kriter değil dedim. Tutup benim yazdıklarımla tamamen alakasız olarak İbrahim'in cası Gökhan'dan fazla diye cevap vermeye kalktınız. İbrahim - Gökhan kıyaslaması yapıyor olsam Yıldıray örneğini niye vereyim? Açıkca da yazdım zaten milli takıma seçilme konusundaki düşünemi; ama daha öne de dediğim gibi tek bir cümleyi alıp ona cevap yazmayı tercih ediyorsunuz.
    Tek bir cumleyi alip carpitmak mi? Sizin olayi dallandirip, budaklandirirken Fatih Terim'in komplekslerine baglamanizin yanlis oldugunu belirtmek konuyu yanlis yere cekmekse kendi mesajlarinizi dikkatlice okuyun. Size cevap olarak yazdigim ilk mesajin gayet net oldugunu dusunuyorum. Demek ki degilmis. Konuyu surekli farkli yonlere siz cektiniz cunku.

Ayrıca polemikl için de TDK ( Türk Dil Kurumu) sözlüğüne bakmanızı tavsiye ederim. Yoksa internet sitesinden 'kopyala yapıştır' yapmayı ben de bilirdim.
    Elimin altinda TDK sozlugu maalesef yok. Ancak polemik sozcugunun taniminin TDK internet sitesinden alinmis oldugu da gercek. En guncel sozluge buradan ulasilabilecegini varsaymak pek de yanlis olmaz saniyorum.

http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori=verilst&kelime=polemik&aynam

Madem gereksiz olduğunu iddia ediyorusunuz o halde daha fazla alıntı yapmayın mesajlarıma olsun bitsin. Tehdit konusuna gelince de mesajlarımın sizin iddia ettiğiniz sebeple silindiğine inanmıyorum. Bu zihniyetle mesajımı silenin şikayetimi de dikkate almayacağı düşüncesiyle si gamese mesaj atacağımı söylemek benim gözümde bir tehdit değil; dolayısıyla dilenmesi gerekecek bir özür de yok ortada. Selametle...
    Bu kafa yapisina sahipseniz, bence bir daha arastirma bolumunde yazmamaniz sizin icin daha saglikli olur (bu yazdigim bir tehdit degildir).

Zaten bu kadar mesajdan sonra esas konu olan Ferrari'nin toplara isabetli bir sekilde kafa vurma becerisine ornek gostererek mantikli bir sekilde yorum yapamiyorsaniz, amacinizin arastirmaya katkida bulunmak oldugu sonucuna nasil varabilir okuyan?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Important Matches özelligi kesinlikle 17-18 olmalı. Şu zamana kadar hiç bir büyük maçta kötü oynadıgını görmedim.

Tek bir cumleyi alip carpitmak mi? Sizin olayi dallandirip, budaklandirirken Fatih Terim'in komplekslerine baglamanizin yanlis oldugunu belirtmek konuyu yanlis yere cekmekse kendi mesajlarinizi dikkatlice okuyun. Size cevap olarak yazdigim ilk mesajin gayet net oldugunu dusunuyorum. Demek ki degilmis. Konuyu surekli farkli yonlere siz cektiniz cunku.
    Söylediğimi yanlış anlamışsınız; daha doğrusu anlayamamışsınız. Gökhanla aynı ca değerine sahip bir oyuncu örneği vermiş ve biri takımında bile forma giyemiyorken Gökhan milli takımda Euro 2008de yarı final gördü şeklinde bir örnek vermiştiniz. Ben de bu savınıza karşılık olarak milli takıma seçilmek ya da seçilebilmek biraz da ülke milli takımının kalitesi ve takıma oyuncu seçenlerin tercihleriyle alakalı dedim. Dolayısıyla verdiğiniz örnek biraz havada kalıyor özellikle bizim ülkemizde milli takıma seçilmek iyi oyuncu olmak için net bir kriter değil benim gözümde dedim. Aynı bölümde Okan Yılmaz, Yıldıray örnekleri de vermiş olmama rağmen sadece İbrahim Gökhan bölümünü alıp tutup ikisinin casını kıyaslamaya kalktınız. Buradan tek sonuç çıkıyor ya yanlış anladınız ya da bu şekilde anlamak istediniz; çünkü elli kere demişim milli takıma seçilmekle ilgili görüşlerim bunlar diye. (laf aramızda Toraman'ın cası daha yüksek diyerek bu savımı da desteklemiş oldunuz ya neyse)

Ferrari konusunda araştırmaya destek olacak bir şeyler yazamadığıma yönelik iddianıza gelince de yazdıklarımı o kadar saçma yerlerinde eleştirmeye kalktınız ki size cevap vermekten varsa eğer yanlışlarımı düzeltmeye ya da iddiamı desteklemeye fırsat bulamadım maalesef. (forumda 'de-da' yı nerede ayrı nerede birleşik yazması gerektiğini bile bilmeyen insanlar varken tutup benim Türkçem'i bile eleştirmeye kalktınız; ben de kendimi tutamayıp cevap verdikçe konu buralara geldi) Selametle...

Nesil
    2003

Söylediğimi yanlış anlamışsınız; daha doğrusu anlayamamışsınız. Gökhanla aynı ca değerine sahip bir oyuncu örneği vermiş ve biri takımında bile forma giyemiyorken Gökhan milli takımda Euro 2008de yarı final gördü şeklinde bir örnek vermiştiniz. Ben de bu savınıza karşılık olarak milli takıma seçilmek ya da seçilebilmek biraz da ülke milli takımının kalitesi ve takıma oyuncu seçenlerin tercihleriyle alakalı dedim.
    Gokhan orneginde milli takima secilmek yeterli kriter degil dediniz. Hemen altinda Ferrari'nin Italyan olmasini ve 11 defa milli oldugunu yazdiniz. Yani verdiginiz nedenler birbirleri ile celisti. Bu nedenlerden hangisi gecerli? Italya'da oyuncularin milli takima cagirilmasi konusunda herkesin hemfikir oldugunu mu saniyorsunuz yoksa?

Dolayısıyla verdiğiniz örnek biraz havada kalıyor özellikle bizim ülkemizde milli takıma seçilmek iyi oyuncu olmak için net bir kriter değil benim gözümde dedim. Aynı bölümde Okan Yılmaz, Yıldıray örnekleri de vermiş olmama rağmen sadece İbrahim Gökhan bölümünü alıp tutup ikisinin casını kıyaslamaya kalktınız. Buradan tek sonuç çıkıyor ya yanlış anladınız ya da bu şekilde anlamak istediniz; çünkü elli kere demişim milli takıma seçilmekle ilgili görüşlerim bunlar diye. (laf aramızda Toraman'ın cası daha yüksek diyerek bu savımı da desteklemiş oldunuz ya neyse)
    Bu savinizi tabii ki destekliyorum. Turk milli takimi icin desteklerken, Italya milli takimi icin desteklemek ne kadar dogru olur peki? Disardan birisi baksa Gokhan'in hep milli oldugunu soyler, Ibrahim Toraman'dan daha iyi oldugu sonucuna ulasir. Tipki sizin Ferrari'nin Italyan olmasini ve 11 defa milli olmasini, hatta Italya'nin ikinci liginden Turkiye'ye gelen bir oyuncunun basarili olmasini ornek verdiginiz gibi. Simdi anladiniz mi benim neye takildigimi? Gokhan Zan icin bir kriter uygularken, Ferrari icin farkli bir kriter uyguluyorsunuz. Uygulamamiz gereken tek kriter, bu oyuncularin oynadigi maclardan izlediklerimiz. Sizin yazdiginiz anlasilmadigi icin de farkli bir acidan cevap veren arkadasa cok anlasilamayacak bir sekilde patladiniz. Bu yanlisinizi kabul etmeyip, bir ozuru bile fazla bildiniz. Daha ne diyeyim size?

Ferrari konusunda araştırmaya destek olacak bir şeyler yazamadığıma yönelik iddianıza gelince de yazdıklarımı o kadar saçma yerlerinde eleştirmeye kalktınız ki size cevap vermekten varsa eğer yanlışlarımı düzeltmeye ya da iddiamı desteklemeye fırsat bulamadım maalesef. (forumda 'de-da' yı nerede ayrı nerede birleşik yazması gerektiğini bile bilmeyen insanlar varken tutup benim Türkçem'i bile eleştirmeye kalktınız; ben de kendimi tutamayıp cevap verdikçe konu buralara geldi) Selametle...
    Dikkat ederseniz de-da'yi nerede ayri, nerede birlesik yazmayi bilmeyen dediniz. Sizinle ilgili elestirim, bunlari bilmenize ragmen kullanmamanizdi.

Adina konusunda yaptigim elestiri ise bu kelimenin yanlis kullaniminin gittikce yayginlasmasindan ve bunun beni rahatsiz etmesinden. Kisisel bir elestiri degildi. Kisisel olmadigini gostermek icin de ozellikle onemli politikacilarin da bu kelimeyi televizyonda oldukca sik kullandigini belirtmistim.

Bu savinizi tabii ki destekliyorum. Turk milli takimi icin desteklerken, Italya milli takimi icin desteklemek ne kadar dogru olur peki? Disardan birisi baksa Gokhan'in hep milli oldugunu soyler, Ibrahim Toraman'dan daha iyi oldugu sonucuna ulasir. Tipki sizin Ferrari'nin Italyan olmasini ve 11 defa milli olmasini, hatta Italya'nin ikinci liginden Turkiye'ye gelen bir oyuncunun basarili olmasini ornek verdiginiz gibi. Simdi anladiniz mi benim neye takildigimi? Gokhan Zan icin bir kriter uygularken, Ferrari icin farkli bir kriter uyguluyorsunuz. Uygulamamiz gereken tek kriter, bu oyuncularin oynadigi maclardan izlediklerimiz. Sizin yazdiginiz anlasilmadigi icin de farkli bir acidan cevap veren arkadasa cok anlasilamayacak bir sekilde patladiniz. Bu yanlisinizi kabul etmeyip, bir ozuru bile fazla bildiniz. Daha ne diyeyim size?
    Sanırım orada ufak bir yanlış anlaşılma olmuş. Ben Ferrari için de milli takıma seçilmiş olmayı kriter almadım. Hatta tam aksine tutup da bana 'ama Gökhan milli takımın stoperiiii' şeklinde bir cevap yazmayın ona bakarsanız Ferrari de 10-11 kez, hem de savunmasıyla ünlü İtalya Milli Takımına seçilmeyi başarmış demeye çalışmıştım. Milli olmayı kriter almadığımı, almak istemediğimi belirtmek istemiştim açıkcası.

Dikkat ederseniz de-da'yi nerede ayri, nerede birlesik yazmayi bilmeyen dediniz. Sizinle ilgili elestirim, bunlari bilmenize ragmen kullanmamanizdi.

Adina konusunda yaptigim elestiri ise bu kelimenin yanlis kullaniminin gittikce yayginlasmasindan ve bunun beni rahatsiz etmesinden. Kisisel bir elestiri degildi. Kisisel olmadigini gostermek icin de ozellikle onemli politikacilarin da bu kelimeyi televizyonda oldukca sik kullandigini belirtmistim.
    O konuda haklısınız ve bana yaptığınız her eleştirinin altına imzamı atarım. Ben açıkcası forumun geneline bakarak -daha önce de belirttiğim gibi- yazım kurallarına dikkat etme ihtiyacı duymamıştım; ancak yapabiliyorken yapmamak
    daha kötü. Teşekkürler ve iyi bayramlar.

Nesil
    2003

Sanırım orada ufak bir yanlış anlaşılma olmuş. Ben Ferrari için de milli takıma seçilmiş olmayı kriter almadım. Hatta tam aksine tutup da bana 'ama Gökhan milli takımın stoperiiii' şeklinde bir cevap yazmayın ona bakarsanız Ferrari de 10-11 kez, hem de savunmasıyla ünlü İtalya Milli Takımına seçilmeyi başarmış demeye çalışmıştım. Milli olmayı kriter almadığımı, almak istemediğimi belirtmek istemiştim açıkcası.
    Yanlis anlasma olmus. Peki yazdiginizin iki oyuncunun hava hakimiyeti ile ne ilgisi var?

Edit: Ayrica bana bu sekilde yanlis anlasma olmus yazabiliyorsaniz, aynisini neden ABOO'ya denemek istemediniz? Sonucta o da bir yanlis anlasma degil mi?
    Last edited by perpetua : 28.Kasım.2009 at 19:08

Yanlis anlasma olmus. Peki yazdiginizin iki oyuncunun hava hakimiyeti ile ne ilgisi var?

Edit: Ayrica bana bu sekilde yanlis anlasma olmus yazabiliyorsaniz, aynisini neden ABOO'ya denemek istemediniz? Sonucta o da bir yanlis anlasma degil mi?
    İyi de zaten hava hakimiyeti ile ilgisi olmadığı için tutup da böyle bir cevap yazmayın demiştim zaten. Yanlış anlaşılmalara karşı önceden bir önlem almaya çalışmıştım aslında; ama ters tepti.

Edit: Bu sorunuzun cevabını daha önceden vermiştim. Yanlış anlaşılma bir, bilemedin iki kere olur. Sürekli olarak aynı kişi tarafından tekrarlanıyorsa ben artık buna yanlış anlama demem. Sonuçta aynı dili konuşan belirli seviyenin üstünde insanlarız. Zaten kendisinden de rica ettim yazdıklarımı bir daha alıntılama; çünkü mütemadiyen yanlış anlıyor ve insanların da yanlış anlamasına neden oluyorsun diye.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

İyi de zaten hava hakimiyeti ile ilgisi olmadığı için tutup da böyle bir cevap yazmayın demiştim zaten. Yanlış anlaşılmalara karşı önceden bir önlem almaya çalışmıştım aslında; ama ters tepti.

Edit: Bu sorunuzun cevabını daha önceden vermiştim. Yanlış anlaşılma bir, bilemedin iki kere olur. Sürekli olarak aynı kişi tarafından tekrarlanıyorsa ben artık buna yanlış anlama demem. Sonuçta aynı dili konuşan belirli seviyenin üstünde insanlarız. Zaten kendisinden de rica ettim yazdıklarımı bir daha alıntılama; çünkü mütemadiyen yanlış anlıyor ve insanların da yanlış anlamasına neden oluyorsun diye.
    Bu sorunu başka hiçkimse ile yaşamadım.Yazdıklarınızı göndermeden önce okumanızı tavsiye ederim, karşınızdaki eleştirmek yerine yazdıklarını tamamen okuyarak anlamaya çaba göstermelisiniz.
    Last edited by Cengo : 29.Kasım.2009 at 04:25
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri