1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: Oyuncu Şöhreti Nasıl Belirleniyor?

Default Oyuncu Şöhreti Nasıl Belirleniyor?

Bu oyuncuyla alakalı değil ama şöhret olayı nasıl belirleniyor?

Nesil
    2003

Dünyada şöhret dışında her ülke için farklı kriterler var.

Biz oldukça detaylı bir formül kullanıyoruz. Oyuncunun oynadığı takım, kulüpteki önemi, flair, süreklilik, uyruğu ve diğer bir çok şey etki ediyor. Bu formül uygulandıktan sonra siralamaya göz atılıp gerekli değişiklikler yapılıyor.

Milli takım şöhreti ile şöhret, oyuncu milli takımda oynadığı ülke ile aynı ülkede oynuyorsa eşit olmak durumunda. Aksi takdirde yabancı araştırmacılar, milli takımlarının kadrolarını belirlemek için hangi seviyede olması gerektiğini belirliyorlar.

Kısaca CA = Şöhret ise oyuncunun şöhreti tamı tamına oyuncunun mevcut yeteneğini belirliyor. CA > Şöhret ise oyuncu yeteneğinden daha az beceriye sahip olarak değerlendiriliyor. CA < Şöhret ise oyuncunun şöhreti yeteneğinden fazla olarak değerlendiriliyor.

Yani genelde oyuncu ya olduğundan daha iyi olarak kabul ediliyor, ya da olduğundan daha zayıf olarak kabul ediliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

konu ile ilgil değil ama affola bir şey sorucam

mesela bir oyun açıyorum 2015 e kadar geldim regenler çıkıyor, aslında alt yapıdan falan gelişme değiller ama çıkıyorlar.

benim şöyle bir düşüncem oldu , mesela bu regenler için o takımın alt yapısında lisanslı olarak oynayan oyuncular eklenemez mi oyuna yıllar ilerledikçe sallama isimler değilde o takımın alt yapısında lisanslı oyuncuların yetişmesi gibi bir durum olur mu oyunda..??

Ömer abi bir ilgilenirsen sevinirim olur veya olmaz desende bir cevap yazarsan güzel olur..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by World.Hollow View Post

konu ile ilgil değil ama affola bir şey sorucam

mesela bir oyun açıyorum 2015 e kadar geldim regenler çıkıyor, aslında alt yapıdan falan gelişme değiller ama çıkıyorlar.

benim şöyle bir düşüncem oldu , mesela bu regenler için o takımın alt yapısında lisanslı olarak oynayan oyuncular eklenemez mi oyuna yıllar ilerledikçe sallama isimler değilde o takımın alt yapısında lisanslı oyuncuların yetişmesi gibi bir durum olur mu oyunda..??

Ömer abi bir ilgilenirsen sevinirim olur veya olmaz desende bir cevap yazarsan güzel olur..
    Harika bir düşünce.

"FUTURE_REGEN" "Mustafa" "Budak" "25/5/1981" "Turkish" "Galatasaray SK"
    Mustafa kusura bakmasın.

Şeklinde her oyuncu için birer satır yazarak ve edt dosyası olarak db klasörüne ekleyip bunu yapmak bu mümkün.

Hatta yukarıdaki satırda isimi geçen arkadaş ile konuşayım, amatör kontratlı futbolcuların isimleri ve doğum tarihlerini çabuk bir şekilde toparlayıp excel'de liste çıkartacak zaman bulabilirse böyle bir dosyayı FM 2010 için çıkartabiliriz. Mevkileri belki tam gerçek olmaz ancak isimler ve doğum tarihleri tutar.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

abi teşekkür ederim ilgilendiğin için.. eğer olursa çok daha güzel olur diye düşüncesindeyim.

kolay gelsin

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Harika bir düşünce.

Mustafa kusura bakmasın.

Şeklinde her oyuncu için birer satır yazarak ve edt dosyası olarak db klasörüne ekleyip bunu yapmak bu mümkün.

Hatta yukarıdaki satırda isimi geçen arkadaş ile konuşayım, amatör kontratlı futbolcuların isimleri ve doğum tarihlerini çabuk bir şekilde toparlayıp excel'de liste çıkartacak zaman bulabilirse böyle bir dosyayı FM 2010 için çıkartabiliriz. Mevkileri belki tam gerçek olmaz ancak isimler ve doğum tarihleri tutar.
    çok güzel fikir. Bunu yapabiliriz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

-8 veya -9 şöhretler nasıl oluyor?
    Hangisi daha iyi?

Not: Ben bu sorumun silindiği zannetmiştim Konu halinde açtığınız için teşekkür ederim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by BuRiBuRi View Post
    -8 veya -9 şöhretler nasıl oluyor?
    Hangisi daha iyi?

Not: Ben bu sorumun silindiği zannetmiştim Konu halinde açtığınız için teşekkür ederim.
    -8, -9 şöhret degil PA(potansiyel yetenek) -8 PA alan oyuncu oyunu açtığınızda 130 ile 160 arasında bir PA alıyor.-9 PA alan bir oyuncu ise oyunu açtığınızda 150 ile 180 arasında bir PA alıyor.

Ayrıca Ömer abi -9 PA verilen türk oyuncuları yazabilir misin?

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Harika bir düşünce.

Mustafa kusura bakmasın.

buna benzer birşey önceki fmlerde vardı galiba .foto isim doğum tarihi girilen kişiler ileriki yıllarda oyunda çıkıyordu. hatta bi fransız vardı her oyunda mükemmel özelliklerde çıkıyordu.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Fm 2009 da varmı böyle birşey ? ona göre yaparım bir sürü regende

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    -8, -9 şöhret degil PA(potansiyel yetenek) -8 PA alan oyuncu oyunu açtığınızda 130 ile 160 arasında bir PA alıyor.-9 PA alan bir oyuncu ise oyunu açtığınızda 150 ile 180 arasında bir PA alıyor.

Ayrıca Ömer abi -9 PA verilen türk oyuncuları yazabilir misin?
    Yanlış bilmiyorsam Türkiye liginde:
    Batuhan Karadeniz
    Sercan Yıldırım
    Emre Çolak
    Necip Uysal
    var. Ayrıca Gökhan Töre de -9 palıydı geçen sene.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Harika bir düşünce.

Mustafa kusura bakmasın.

Çok güzel bir olay bunu yapabilsek keşke. En azından paftaki adamlar çıkar piyasaya
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    Varna-Bulgaristan

Peki gelecekte cikacak regenlerin CA ve PA lerini belirleyebiliyormuyuz ? .Cok mu sey istedim ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ekurcenli View Post
    Peki gelecekte cikacak regenlerin CA ve PA lerini belirleyebiliyormuyuz ? .Cok mu sey istedim ?
    "FUTURE_REGEN" komutu ile belirleyemiyorsunuz.

Biz 16 yas alti oyunculari oyunun veritabanina ekleyemiyoruz. Prensip olarak da amator kontratli oyunculari eklemiyoruz.

Istediginiz takdirde bu oyuncular (gercek dogum tarihleri ile) oyun ile beraber gelen editor kullanilarak eklenebilir.

Mesaj Yetkileri