Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 46 arası toplam 46 sonuç

Konu: İsmail Köybaşı

gerçekten çok büyük bir tartışma olmuş ismail'in profili konusunda..
    İsmail ligimizde devşirme tabir edeceğimiz beklerdendir.Zaten savunma yönünün sıkıntılı olup hücum yönünün iyi olmasının sebebi de budur.Yani ismail'den savunma olarak harikalar yaratmasını beklemeyelim..Ligimizdeki oyuncuların tacklinglerinin düşük olduğu bu durumda ismail'in 12 tackling alması bence gayet normal kaçar ki daha potansiyeli çok yüksek bir oyuncu antremanla bunu da yükseltecektir.Sonuç olarak arkadaşların itirazlarının ben abartılı olduğu düşüncesindeyim.Şuan Beşiktaş'ta da yedek kalan ismail'in bence hala zamana ihtiyacı var

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ridvanv'nin de dediği gibi İsmail'in açtığı ortalar adeta pas gibi, 15 değerini kesinlikle hakediyor.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by koray_capello View Post

Bence:
    Decisions'un ve positioning'in yukselmesine pek gerek yok.

Right foot'un 12 olmasi icin de durum ayni.

Aklinizda olsun, Ismail daha 1 yil oncesine kadar sol bek degil, orta sahada oyun kurucu/forvet arkasi gibi oynuyordu. Sol bek mevkisindeki performansi tamamen dogaclama ve bu mevkiyi oynama bilgisinin idare eder seviyede bile olmadigi asikar. Ornek olarak karsilastirmak gerekirse, surekli pozisyon hatasi yapan Caner Erkin sol bek olarak Manisa'dan beri oynamasina ragmen positioning 7. Ismail ise Cander'den daha vahim pozisyon hatalari yapmakta.

Yukaridaki profil konsantrasyonunu dusurup, pozisyon alma'yi yukseltmis sanki. Ama benim simdiye kadar izledigim Ismail gayet konsantre, hep en iyisini yapmak isteyen ancak temel eksiklikleri (sol bek oynamayi hala ogreniyor olmasi) nedeniyle hata yapiyor. Bu nedenle pozisyon alma'nin 5 olmasi hic de garip degil bence.

Decisions icin de durum cok farkli degil bana kalirsa. 19 yasinda, en buyuk meziyeti sol tarafta cizgiden inip hizini kullanmak oldugunu gozlemledigimiz bir oyuncunun karar verme kapasitesini Turkiye icin ortalamanin ustu seviyede tutmak (ki 10 bu seviyedir) bence pek mantikli degil. Hatta biraz daha ileriye gidip, decisions 19 yasinda 10 olsa, bu adami sol bek degil oyun kurucu olarak devam ettirmek gerekirdi demek geliyor icimden. Herneyse, tabii ki izledikce daha cok fikir sahibi olacagiz. Ancak Toraman ve Nobre ile bu ozellik konusunda burun buruna olmasi bana cok yanlis geliyor. Decisions belki de tecrube'yi en fazla gosteren ozellik.
    Last edited by perpetua : 28.Ekim.2009 at 23:43

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Peki koray abi ve ömer abi , İsmaili bence şuan Denizli AMC olarak oynatsa çok kötü olacağını sanmıyorum.Aksine belki sol bekten çok daha verimli olabilir çünkü yılalrca burada oynamış ve ömer abinin dediği gibi sol bek oynaması sadece geçen sene oldu ve doğaçlama.

Acaba AMC mevkiisi değeri biraz yükseltilip , oyunda AMC antrenmanı ve yeni pozisyonda aMC vererk bir forvet arkası yapamaz mıyız acaba oyunda ? buna uygun değerler verilemez mi mevkiisinde. ?

Nesil
    2003

Zaten AMC'ye uygun degerlere sahip degil mi?

Dripling yuksek, hiz/hizlanma yuksek, paslar yuksek, yaraticilik var.

Mevcut ozellikleri ile Ismail'in CA 120. Peki Ismail AMC oynasa, ligin kalburustu ofansif orta saha oyuncularindan birisi olurmuydu acaba?

Bence Ismail'in sol bek mevkisine kaymasi onun kariyerininin hizla daha ileriye gitmesini sagladi. Ulkedeki yetenekli (atiyorum) 20 diger forvet arkasi oyuncu ile rekabet etmek yerine, ulkede zaten cok kit olan bek oyunculari ile rekabete girerek birdenbire cok degerli bir oyuncu oluverdi. Bugun forvet arkasi olarak devam etse, belki de Ismail hala Antep'in 85 CA'li alt yapi oyuncularindan birisi idi ve cogumuz bilmiyordu bile.

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    İyide potansiyel 159 verilmiş. Daha ne yapacaksınız adamı Lahm mı? Parasından bahsetmeyeceğim ama şu zamana kadar iyi bir performansını gördük mü bu adamın? Soldan bir maçta acayip bindirme yaptı da, defansta kademelere iyi girdi de ben mi görmedim merak ettim açıkçası. Bunu laf sokmak için değil ciddi ciddi soruyorum.
    Uefa İsmail'i gelecek vaadeden 20 oyuncu arasında göstermiş ve sen utanmadan 159 PA verilmiş neyinize yetmiyor diyorsun.Sezon başlayalı kaç hafta oldu ki performansdan bahsediyorsun bize?Ayrıca bu çocuk daha 20 yaşında ve Beşiktaş gibi bir kulübe alışması ve formayı kapması doğal olarak belli bir zaman alıcak.CA'yı tartışıyor olsaydık haklı olabilirdin ama yazdığın şey PA zihniyetiyle kesinlikle uyuşmuyor.O 159 PA yükseltilmez ise araştırmacıların tarafsızlığına inancım tamamen biter
    Last edited by nikootinn : 29.Ekim.2009 at 00:11

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Haklısın ömer abi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer abi,

Positioning konusunda haklı olabilirsin, 7 yada 5 farketmez ama dediğin gibi positioning arttırıp konsantrasyon düşürmek yanlış olmuş. Onu düzeltirim veyahut senin imkanın varsa bi zahmet düzeltiver abi.

Decision konusunda ise İsmail'in çok kötü olmadığını düşündüm. Senin genel anlamdaki Türk oyuncular için decision özelliğinin yüksek olmaması gerektiği fikrine katılıyorum zaten buna uygun davrandım. Ama İsmail ile bir Serdar Özkan arasında bir fark olması gerektiğini düşündüm. Çünkü izlediğim İsmail gaza gelip şuursuz oynayan bir İsmail değildi, hücuma ne zaman çıkması gerektiğini ne zaman savunmada kalması gerektiğini bilen, çıktığında ne yapması gerektiğini bilen bir hava verdi. Zaten verdiğim değer de 10, ileride tecrübe kazandıkça oyunu çok iyi bileceğine inandığım(yani 16-17 decision seviyesinde) için 10 verdim.

Yani decision tecrübeyle en alakalı özellik katılıyorum ama 19 yaşında 10 decision sahibi olmak da çok uçuk olmasa gerek. Tamam ligimizde futbol hayatının sonuna gelmiş bazı oyuncular bile bu değeri anca alabiliyor ama bu neyi değiştirir ki?
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    Uefa İsmail'i gelecek vaadeden 20 oyuncu arasında göstermiş ve sen utanmadan 159 PA verilmiş neyinize yetmiyor diyorsun.Sezon başlayalı kaç hafta oldu ki performansdan bahsediyorsun bize?Ayrıca bu çocuk daha 20 yaşında ve Beşiktaş gibi bir kulübe alışması ve formayı kapması doğal olarak belli bir zaman alıcak.CA'yıtartışıyor olsaydık haklı olabilirdin ama yazdığın şey PA zihniyetiyle kesinlikle uyuşmuyor.O 159 PA yükseltilmez ise araştırmacıların tarafsızlığına inancım tamamen biter
    Izledikce, Ismail'in gelisimini takip ettikce bu potansiyelde pekala gelisme olabilir.

Tabii su da var, Ismail su anda 21 yas altinda olan ve en yuksek potansiyele sahip 17 sol bek oyuncudan birisi veritabani icinde. Bu 17'nin icinde, 7 tane -9 potansiyele sahip ve 159'dan daha dusuk potansiyel alabilecek oyuncu da var.

Gercek su ki, dunyada su anda en iyi bek oyunculari 170 civarinda CA'ya sahip. Boyle olunca, 159 potansiyel bir bek icin hic de zayif bir seviye degil. Ozellikle 159'dan yuksek CA'ya sahip sol bek sayisi veritabaninda 5 adet oldugu goz onunde tutulursa (Cole, Evra, Lahm, Clichy ve Abidal - 6. siradaki Marcelo 154 CA).

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Ömer abi,

Positioning konusunda haklı olabilirsin, 7 yada 5 farketmez ama dediğin gibi positioning arttırıp konsantrasyon düşürmek yanlış olmuş. Onu düzeltirim veyahut senin imkanın varsa bi zahmet düzeltiver abi.

Decision konusunda ise İsmail'in çok kötü olmadığını düşündüm. Senin genel anlamdaki Türk oyuncular için decision özelliğinin yüksek olmaması gerektiği fikrine katılıyorum zaten buna uygun davrandım. Ama İsmail ile bir Serdar Özkan arasında bir fark olması gerektiğini düşündüm. Çünkü izlediğim İsmail gaza gelip şuursuz oynayan bir İsmail değildi, hücuma ne zaman çıkması gerektiğini ne zaman savunmada kalması gerektiğini bilen, çıktığında ne yapması gerektiğini bilen bir hava verdi. Zaten verdiğim değer de 10, ileride tecrübe kazandıkça oyunu çok iyi bileceğine inandığım(yani 16-17 decision seviyesinde) için 10 verdim.

Yani decision tecrübeyle en alakalı özellik katılıyorum ama 19 yaşında 10 decision sahibi olmak da çok uçuk olmasa gerek. Tamam ligimizde futbol hayatının sonuna gelmiş bazı oyuncular bile bu değeri anca alabiliyor ama bu neyi değiştirir ki?
    Top sende Koray. Dosyalari SIREN'e koydum bile.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Bence Composure: 13'te tutulup (İsmail için yeterli olur.), Concentration: 11-12 olabilir. İsmail'in iyi orta yaptığı doğru ama 15'i görmesi için henüz erken. 13 ya da 14 yeterli. Passing aynı şekilde 12 yeterli olur. Marking: 8-9 olmalı en zayıf özelliklerinden (diğeri positioning 7 yeterli) Tackling de yeterli sayılır 10 olması koşuluyla. Off the Ball: 12'de kalmalı. Anticipation: 12'yi rahatlıkla görür. Sezgileri iyi. Decision buna bağlı olarak 11 olabilir. Sağ ayak 10'da kalabilir. Zorda kalmadıkça kullanmıyor. 2-3 sene iyi oynar o zaman 130'larda bir CA alır o zaman eleştirmem ama şuan için fazla olur hem de CA'nın özelliğini yansıtmaz (olan değerlerin düşük gözükmesi.) şuan CA için 120 olması daha mantıklı. Beşiktaş'ın sol taraf için as oyuncusu ve 20 yaşında olması 120'yi hakettiğini gösterir. Dirtness: 14 ne hikmetse bakıyorum da Cangele 12'lerde, Kazım 10'da İsmail kasaptı da biz mi görmedik yahu.
    Agility: 15 eder. İsmail çevikliğinin yardımını da kullanarak adam geçiyor.
    Pace: 15 yeterli.
    Balance: 12 Strength: 11 dengesi baya iyi fiziksel mücadelede ayakta kalıyor. Bunda hızının etkisi olsa da dengesinin de etkisi olması da olası.
    Jumping: 12. İyi sıçrayan bir oyuncu.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

bugün baktım genie ile. İsmailin beklenenin ve gerçek potansiyelinin altında kalmış.

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    bugün baktım genie ile. İsmailin beklenenin ve gerçek potansiyelinin altında kalmış.
    genie'yi bilemem ancak ismail ve rıdvan sürekli şans verildiği takdirde özel bir antreman uygulanmadığı halde 3 sene içinde teknik, hız, hızlanma, güç, dripling, orta yapma gibi kanat oyuncuları için önemli olan özellikleri 14-17 arasına ulaşıyor ve kalburüstü bekler oluyorlar (yaşları daha 22). hatta winger olarak bile yararlanılabilecek seviyeye geliyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

İsmail'in profilinde birşey dikkatimi çekti. Dirtiness 14 verilmiş. Benim izlediğim İsmail ( geçen sene Gaziantep konusunda ilk yazan bendim ) etliye sütlüye karışmayan oyuncu. Çirkef olduğunu hiç görmedim.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    İsmail'in profilinde birşey dikkatimi çekti. Dirtiness 14 verilmiş. Benim izlediğim İsmail ( geçen sene Gaziantep konusunda ilk yazan bendim ) etliye sütlüye karışmayan oyuncu. Çirkef olduğunu hiç görmedim.

Aynen ben anlamadim niye oyle oldugunu bence gozden kacmistir. Ozellikle Cangelenin Dirtiness i daha azdi hatirladigim kadariyla

Bence Beşiktaş bırakın bu sezounun, son yıllarının en iyi transferini İsmail ile yaptı. eğer satmazlarsa ilerdeki 10 senenin sol bek'ini buldu beşiktaş. profili gayet yerinde. abartıldığını düşünmüyorum. ismail bu değerleri hakeden bi oyuncu. Hakan balta ve İ.Üzülmez'den sonra Türkiye'nin en iyi sol beki. Objektif bakanlar bunu tartışmaz bile. bu değerlere itiraz etmek/eleştirmek biraz acımasızlık olur. sonuçta Türkiye Milli takımına 19 yaşındaki herkesi çağırmıyorlar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri