Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 97 sonuç

Konu: Servet Çetin

Default Servet Çetin

Galatasaraylı arkadaşlar geçen seneden sonra Servet Çetin profilinde yine hayal kırıklığına uğramış olabilirler.. benim de dikkatimi çeken Servet'in tackling-positioning-heading özelliklerinin neden bu kadar düşük olduğu.
    Servet sonuçta çok süratli bir oyuncu ancak girdiği 2 li mücadelelerde en büyük özelliği fiziğini kullanarak çok etkili toplar çalması. Ayrıca son dönemlerde gerçekten pozisyon alma konusunda da büyük yol kat ettğini düşünüyorum
    Last edited by perpetua : 24.Ekim.2009 at 16:43

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

en büyük özelliği fiziğini kullanarak çok etkili toplar çalması
    diyorsun sonra tackling yüksek olsun diyorsun Zaten yazdığın sebepten dolayı düşük top çalması bi de fizik özelliklere bak
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    diyorsun sonra tackling yüksek olsun diyorsun Zaten yazdığın sebepten dolayı düşük top çalması bi de fizik özelliklere bak
    Tamam fiziğini kullanarak top çalıyor demişim.. Evet Servet'in hem fiziksel özellikleri çok yüksek hem de top çalması. Lugano nun 16 tackling i var ki Lugano da süratini değil fiziğini kullanarak top çalar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yanlışın var hiç Servet'in tereyağından kıl çeker gibitop çaldığını gördün mü yani yan yana gidiyorlar diyelim servet yere yatıp topu aldığını gördün mü? görmedin adam vuruyor fiziğini kullanıyor en sonunda ona kalıyor bu fiziktir top çalma özelliği ile alakası yoktur

Lugano da tam tersi
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

balance 19 olsa daha makul olmaz mıydı??? servet in ikili mücadelede top kaptıdığını hatırlamıyorum ben... teknik 6 mı ?? abartmışsınız ya fil mi bu adam bu kadar kalas olsun?? bu sezon bayağı yüksek pas yüzdesi var. nasıl oluyor peki bu??

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Balance gayet güzel olmuş. Teknikte normal olmuş pas yüzdesi de pas özelliği ile ilgili o da 8
    Futbolcu Bilgileri

Yanlışın var hiç Servet'in tereyağından kıl çeker gibitop çaldığını gördün mü yani yan yana gidiyorlar diyelim servet yere yatıp topu aldığını gördün mü? görmedin adam vuruyor fiziğini kullanıyor en sonunda ona kalıyor bu fiziktir top çalma özelliği ile alakası yoktur

Lugano da tam tersi
    en azından istatistiklere bakabiliriz. Yani futbol izliyorsak hala Servet'in 14 tackling ini savunmayı anlamıyorum.

Galatasaray'ın milli futbolcusu Servet Çetin, Castrol analistlerinin, ekim ayında yapılan 19. Dünya Kupası Eleme Grubu maçlarındaki futbolcu performansları değerlendirmesinde, en iyi 11 futbolcunun yer aldığı ''Yıldızlar Takımı''na girdi.

Servet Çetin (Türkiye)- Birebir mücadele kazanma yüzdesi: %100. 1 gol attı. İsabetli pas yüzdesi:% 90. Birebir mücadele kazanma yüzdesi: %100. 16 top çalma yaptı.

Fazla vaktim olmadığı için şuan geçen sene ilk yarının istatistiklerini bulabildim bunları paylayaşayim;

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abicim bende diyorum ki servet kazandığı o topları fiziğiyle kazanıyor. Oyundaki top çalma > temiz top çalmadır fizik kullanmadan özellikler neye yarar bilmedn tartışmayalım lütfen
    Futbolcu Bilgileri

Abicim bende diyorum ki servet kazandığı o topları fiziğiyle kazanıyor. Oyundaki top çalma > temiz top çalmadır fizik kullanmadan özellikler neye yarar bilmedn tartışmayalım lütfen
    fiziğini kullanmadan top çalmayı da senden duyuyorum..Stamina ve Strenght i 10 olup da tackling i 16-17 olan bir adam açıkçası ben görmedim şu güne kadar..eğer avrupa liglerini de yakından takip edebiliyorsan biraz da orasıyla kıyaslamanı tavsiye ederim 2 yönlü kıyasla hem oradaki oyuncular ve fm deki özellikleri hem bizim oyuncularımız ve fm deki özellikleri şeklinde..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kardeşim uzun zamandır bu konularla ilgileniyorum güven bana Servet'in ki fizik tackling ile bir alakası yok Emre Güngöre ise tam tersi mesela ...
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    balance 19 olsa daha makul olmaz mıydı??? servet in ikili mücadelede top kaptıdığını hatırlamıyorum ben... teknik 6 mı ?? abartmışsınız ya fil mi bu adam bu kadar kalas olsun?? bu sezon bayağı yüksek pas yüzdesi var. nasıl oluyor peki bu??
    Benimde dikkatimi çekti Servet eski Servet degil ilginçtir ki topla oynuyor pasları olumlu veriyor (bazen sacmalasada) çalım bile atıyor santra çizgisini geçtikten sonra topu olumlu kullanıp altı pasa gidiyor direk
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Kardeşim uzun zamandır bu konularla ilgileniyorum güven bana Servet'in ki fizik tackling ile bir alakası yok Emre Güngöre ise tam tersi mesela ...
    O zaman şunu diyorum dostum.. Diğer ülkelerdeki araştırmacıların verileriyle bizim ülkemizdeki oyuncuların verilerinde uçurumlar oluyor. Belki bizim arkadaşların verileri daha gerçekçidir ancak bu sefer yurt dışındaki veriler fazla abartılmış oluyor. Ben bunlara göre kıyaslayarak da konuşuyorum. Özellikle Portekiz ligi geçen sene gerçekten abartılmıştı. Bu sebeplerle bizim ligimizdeki oyuncular oyunda diğer liglere göre çok zayıf kalıyorlar. Benim yakınmamın asıl sebebi bu

Nesil
    2006
    Yer

Balance gayet güzel olmuş. Teknikte normal olmuş pas yüzdesi de pas özelliği ile ilgili o da 8

8 de çok az. servet topu alıp çıkışlar yapabiliyor ara sıra. böyle bir adam için 6 teknik 8 pas değeri çok düşük bence. kesinlikle hakan balta sabri emre aşık ve emre güngör den daha yüksek bir pas yüzdesi var. onların teknik özellikleri daha iyi servet ten. bu nasıl açıklanıyor..??

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Servet ileriye pek yapmıyor ileriye çıkıyor yana oynuyor. haklısın belki 9 belki 10 fazlası düşünülemez ayrıca diğer ülkeler bizim ülke dataları falan hiç girme o konuya çıkamazsın işin içinden yine de ömer abi yi bekle derim
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer

Servet ileriye pek yapmıyor ileriye çıkıyor yana oynuyor. haklısın belki 9 belki 10 fazlası düşünülemez ayrıca diğer ülkeler bizim ülke dataları falan hiç girme o konuya çıkamazsın işin içinden yine de ömer abi yi bekle derim

evet böyle olmalı.

edit: pas-teknik ortalaması için dedim .

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Tekniğe bile yükselsin diyorsunuz inanamıyorum.

Servetten çok daha teknik İbrahim Toramanın tekniği 9 . Ve evet bence servet teknik olarak kalas dediğimiz oyunculardan.

- Ayrıca Heading denilen özellik zannedersem , topa kafa vurması değil , vurduğu kafa toplarını arkadaşlarına olumlu olarak kazandırması. Servet sadece kafa vurmak için vuruyor toplara , herhangi topu arkadaşına indirme çabası felan yok.

-Tackling olarak Taylan söylemiş zaten.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    CA - PA 4-5 Puan yüksek olabilirmiş.
    Last edited by Ahmet Göktaş : 24.Ekim.2009 at 18:47 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Top kapma bir ozellik degil. Bir sonuc.

Mesela gol de bir ozellik degil, ozelliklerin kullanilmasindan dolayi ortaya cikan bir sonuc.

Bu nedenle de top kapma istatistigini, sadece bir ozellik uzerinde bindirmemek en dogrusu. Size tavsiyem oyunu oynamaniz ve Servet'i izlemeniz. Her mac kac tane top kaptigina dikkat etmeniz (yani successful tackles + interceptions).

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Top kapma bir ozellik degil. Bir sonuc.

Mesela gol de bir ozellik degil, ozelliklerin kullanilmasindan dolayi ortaya cikan bir sonuc.

Bu nedenle de top kapma istatistigini, sadece bir ozellik uzerinde bindirmemek en dogrusu. Size tavsiyem oyunu oynamaniz ve Servet'i izlemeniz. Her mac kac tane top kaptigina dikkat etmeniz (yani successful tackles + interceptions).

teknik özellikLER konusunda bir şey demeyecek misin abi??

Nesil
    2003

teknik özellikLER konusunda bir şey demeyecek misin abi??
    Teknik ozelliklerin bu seviyede olmasi garip geliyorsa, Servet'i biraz daha dikkatli izlemek gerekli. Ozellikle rakip baski yaptigi anlarda Galatasaray geride top cevirirken.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Teknik ozelliklerin bu seviyede olmasi garip geliyorsa, Servet'i biraz daha dikkatli izlemek gerekli. Ozellikle rakip baski yaptigi anlarda Galatasaray geride top cevirirken.
    tamam bir şey demiyorum

ama balance -strength 19-19 veya 19-20 veya 20-20 olabilirdi. servet'ten daha dengeli ve güçlü oyuncu fazla gelmiyor aklıma. gelen varsa söylesin. holosko nun 17 aldığı yerde servet 18..

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bunun için Holosko ile Servetin 2 mücadeleye girmesini beklemelisin.

Sandığından daha güçlü çıkabilir Holosko , Servetle 2li mücadeleye girdiğinde

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Bunun için Holosko ile Servetin 2 mücadeleye girmesini beklemelisin.

Sandığından daha güçlü çıkabilir Holosko , Servetle 2li mücadeleye girdiğinde

koller, drogba gibi azmanlardan daha güçlü olduğunu sanmıyorum

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Koller ne alaka yahu

Üstelik çok alakasız. Kıyas , Drogba-holosko kıyası değilki...

Sen Servet ile holoskoyu kıyaslamışsın.

O halde Servet Drogbadan daha güçlü ?

Bence biraz objektif yaklaşmak lazım.

Nesil
    2006
    Yer

Koller ne alaka yahu

Üstelik çok alakasız. Kıyas , Drogba-holosko kıyası değilki...

Sen Servet ile holoskoyu kıyaslamışsın.

O halde Servet Drogbadan daha güçlü ?

Bence biraz objektif yaklaşmak lazım.

evet onu dedim zaten. servet öyle adamları yemedi mi? holosko mu yıkacak servet i ?

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

1-Yedi mi ? Nerde yedi ?

2- Filip-Servet hangi maçta ikili mücadeleye girdi de Servetin daha güçlü olduğuna karar verdin ?

Nesil
    2006
    Yer

1-Yedi mi ? Nerde yedi ?

2- Filip-Servet hangi maçta ikili mücadeleye girdi de Servetin daha güçlü olduğuna karar verdin ?
    hakikaten bilmiyor musun yoksa dalga mı geçiyorsun ? fildişi sahilleri ile oynanan milli maçtan sonra drogba nın açıklamasına bak istersen.

http://www.milliyet.com.tr/default.a...icleID=1059275

.........İngiltere’deki lig maçlarında rakip defanslara karşı bu kadar zorlanmadım. Servet müthiş biri...........

vs vs..

son dediğin de şu gibi bir şey;

"carlos la x adamı beraber şut çekerken mi gördün de carlos daha sert şut çekiyor diyorsun ??"

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Sen direk Holoskoyu örnek! vermişsin ne hikmetse de o yüzden. Ve kesin konuşuyorsun.

O zaman bende Bobo konusunda "Servetin 19 aldığı bir yerde Bobo nasıl vsvs alıyor" derim.

Demek istediğim sadece biraz objektif olun.

Nesil
    2006
    Yer

Sen direk Holoskoyu örnek! vermişsin ne hikmetse de o yüzden. Ve kesin konuşuyorsun.

O zaman bende Bobo konusunda "Servetin 19 aldığı bir yerde Bobo nasıl vsvs alıyor" derim.

Demek istediğim sadece biraz objektif olun.

sen de haklısın tabi evet öyle

Servet ile holoskonun güçlerini kıyaslamak bile komik...

Nesil
    2003

tamam bir şey demiyorum

ama balance -strength 19-19 veya 19-20 veya 20-20 olabilirdi. servet'ten daha dengeli ve güçlü oyuncu fazla gelmiyor aklıma. gelen varsa söylesin. holosko nun 17 aldığı yerde servet 18..
    Servet boyuna ragmen gayet dengeli. Ama o kadar.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri