Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 52 arası toplam 52 sonuç

Konu: Kazım Kazım

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

O zaman bir düzenleme yaparsanız

Dribbling - First Touch - Long Shots ( 1-2 puan artırılmalı bence ) - Bravery - Work Rate - Agility - Strength yükselecek.

Finishing - Dirtiness eksi yönde değiştirlecek.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Kazım bu sezonki perferomansıyla daha yüksek ca ortalamasını hak ediyor.Zaten potansiyeli olan bir oyuncu.İyi yönetildiğinde nasıl bir oyuncu olduğunu herkes gördü.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

dirtness, agresiflik artmalı.. oynadığı mevkiiye göre bu kadar kart görmesi gerçekten çok ilginç.

Preferred Moves kısmına "Argues With Officals" eklenmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aslında hakemlere "Argues With Kazım" eklenmeli... Bu kartların tüm nedeni bence Kazım'ın Türkçe bilmemesi.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    dirtness, agresiflik artmalı.. oynadığı mevkiiye göre bu kadar kart görmesi gerçekten çok ilginç.
    Dirtness arttı.Ancak agressions topa agresiflik, oyun için olduğu için değişmedi.
    Temperament, Sportsmanship oldukça düşük, 'Argues With Officials' ekli.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

kazımın uzun şut 15mi benmi yanlış gördüm,feneri pek takip etmiyorum açıkcası ızledıgım maçlardada kazımın ahım şahım bi şutunu göremedim genelde trübüne vuruyo topu

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

İzlemediğin adam hakkında nasıl yorum yapabiliyosun ? Diyarbakır maçı. Antalyaspor maçı izle bakalım. Sık sık şut çekmeyen ama çektiğinde isabetli ve sert vuran oyuncu Kazım.

Doğru. Galatasaray maçında da bir şutu kalecinin üzerine gitmese çok şık bir gol olacaktı. Kazım uzun şutu sık sık deniyor ve oldukça isabetli bi yüzde ile oynuyor. Long Shots özelliğinin 15 olması için illa Zidane, Beckham gibi mi vurması lazım?

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

dirtness nasıl 10 olur yaa ? Kazım belkide lugano ile birlkte en asabi en hırçın oyunculardan.

En az 17 olmalı bu özellk.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    İzlemediğin adam hakkında nasıl yorum yapabiliyosun ? Diyarbakır maçı. Antalyaspor maçı izle bakalım. Sık sık şut çekmeyen ama çektiğinde isabetli ve sert vuran oyuncu Kazım.
    Quote Originally Posted by TraKya View Post
    Doğru. Galatasaray maçında da bir şutu kalecinin üzerine gitmese çok şık bir gol olacaktı. Kazım uzun şutu sık sık deniyor ve oldukça isabetli bi yüzde ile oynuyor. Long Shots özelliğinin 15 olması için illa Zidane, Beckham gibi mi vurması lazım?
    En cok izleyen siz fenerbahceli arkadaslar bile birbirinizle celiskili yorumlar yaptiginiza gore arkadasinda oyle dusunmesi dogal, bence oyle dusunuyorum.

Kaleyi tutmasi umrumda degil, kac tane uzaktan golu var Kazimin?

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    En cok izleyen siz fenerbahceli arkadaslar bile birbirinizle celiskili yorumlar yaptiginiza gore arkadasinda oyle dusunmesi dogal, bence oyle dusunuyorum.

Kaleyi tutmasi umrumda degil, kac tane uzaktan golu var Kazimin?
    tamam da long shots ozelligi oyuncunun uzaktan ne kadar siklikda sut cektigi degil ne kadar isabetli sut cekebildigi ile ilgili. Isabetli sut cekmek sadece gol atmak da degil ayrica zira uzaktan cekilen sutlar zaman zaman direkte patlayabilir, kaleci tarafindan muthis bir kurtarilis ile durdurulabilinir, yanlios zamanda yanlis yerden tercih edilebilinir. Senin o bahsetigim icin"Shoots Long" ppm'i var. Ayrica long shots ozeligi de tek basina cok fazla bisey ifade etmiyor yani oyuncunun baska teknik ve zihinsel ozellikleri de bu konudaki basarisinda rol aliyor...

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by licentia View Post
    tamam da long shots ozelligi oyuncunun uzaktan ne kadar siklikda sut cektigi degil ne kadar isabetli sut cekebildigi ile ilgili. Isabetli sut cekmek sadece gol atmak da degil ayrica zira uzaktan cekilen sutlar zaman zaman direkte patlayabilir, kaleci tarafindan muthis bir kurtarilis ile durdurulabilinir, yanlios zamanda yanlis yerden tercih edilebilinir. Senin o bahsetigim icin"Shoots Long" ppm'i var. Ayrica long shots ozeligi de tek basina cok fazla bisey ifade etmiyor yani oyuncunun baska teknik ve zihinsel ozellikleri de bu konudaki basarisinda rol aliyor...
    ben sik sik cekmesiyle ilgili bir yorum yapmadim sadece arkadaslarin mesajlari arasindaki celiskiyi gosterdim.

Tabiki teknik ve bazi zihinsel ozelliklerin etkisi var ama zaten kazimin teknik ozellikleri iyi sayilabilir. Long shotsuda 15 16 olursa abarti bir bicimde goller atar.

Yine dedigim gibi direkten patlamasi veya kalecinin kurtarmasini gecin, Kazim 2-3 senedir Turkiyede oynuyor kac tane uzaktan golu var? Ben hic hatirlamiyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    ben sik sik cekmesiyle ilgili bir yorum yapmadim sadece arkadaslarin mesajlari arasindaki celiskiyi gosterdim.

Tabiki teknik ve bazi zihinsel ozelliklerin etkisi var ama zaten kazimin teknik ozellikleri iyi sayilabilir. Long shotsuda 15 16 olursa abarti bir bicimde goller atar.

Yine dedigim gibi direkten patlamasi veya kalecinin kurtarmasini gecin, Kazim 2-3 senedir Turkiyede oynuyor kac tane uzaktan golu var? Ben hic hatirlamiyorum.

uzaktan bir kaç golü var..
    senin dediğin gol işi ise tamamen bitiricilikle alakalı..
    benim bu to***teki ilk mesajıma bakarsan ilk bitiricilik düşmeli diye yorum yapan kişiyim..
    kazım çok sık uzun şut deniyor.. m.topuz ve deivid'le birlikte takımın en iyi şut çeken adamı.. bence 16 olmasında hiç bir mahsur yok.. tabi bitiriciliğin düşmesi şartıyla.
    zaten gerekeni yapacaklardır araştırıcılar..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bitiriciliğin uzaktan şutlara hiçbir etkisi yok.

Nesil
    2006

aynen benim bildigim bitiricilik ceza sahasi ici, uzaktan sutlar ceza sahasi disiyla alakali.Uzaktan sutlarada teknik,composure,decisions gibi ozellikler eetki ediyor olabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

uzaktan şutun isabetiyle alakası var bitiriciliğin.
    bitiriciliği yüksek olan oyuncunun uzaktan çektiği şutlar daha isabetli olur.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    uzaktan şutun isabetiyle alakası var bitiriciliğin.
    bitiriciliği yüksek olan oyuncunun uzaktan çektiği şutlar daha isabetli olur.
    Ikisi tamamen birbiri ile alakasiz.

Uzun Sutlar 25 metre'den daha uzak mesafederlen isabetli sut atma (golluk sut) becerisi.
    Bitiricilik 25 metre'den daha yakin mesaferlerden isabetli sut atma (golluk sut) becerisi.

Not: Ceza alani yayi kale cizgisinden 18.15 metre uzaklikta. TSL'de futbol sahalari yaklasik 100-105 metre uzunlugunda.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post

Uzun Sutlar 25 metre'den daha uzak mesafederlen isabetli sut atma (golluk sut) becerisi.
    Bitiricilik 25 metre'den daha yakin mesaferlerden isabetli sut atma (golluk sut) becerisi.

Not: Ceza alani yayi kale cizgisinden 18.15 metre uzaklikta. TSL'de futbol sahalari yaklasik 100-105 metre uzunlugunda.
    ben öyle biliyordum, yanlış biliyormuşum.
    Fenerbahçe araştırmacısı söylemişti bana da 2009 Fenerbahçe başlığında. selçuk'tan örnek verilmişti hatta. bitiriciliği kötü olduğu için saçma sapan isabetsiz şutlar çekebilir tıpkı gerçek hayattaki gibi şeklinde bir söylemde bulunmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Quote Originally Posted by perpetua View Post

20,15 metre olması lazım. penaltı noktası-kale çizgisi arası yaklaşık 11 metre (12 yard * 0,915), yay-penaltı noktası da 9,15 metre (10 yard).

uzaktan şutlara bitiriciliğin bir etkisi yok diye biliyorum ben de. karar verme ve tekniğin etkisi var ama.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by hulleci View Post
    20,15 metre olması lazım. penaltı noktası-kale çizgisi arası yaklaşık 11 metre (12 yard * 0,915), yay-penaltı noktası da 9,15 metre (10 yard).

uzaktan şutlara bitiriciliğin bir etkisi yok diye biliyorum ben de. karar verme ve tekniğin etkisi var ama.
    Yay demissin iste, ceza sahasi 18.15

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hulleci View Post

Haklisin toplama hatasi yapmisim. 20.15 metre.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri