Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 52 sonuç

Konu: Kazım Kazım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Kazım Kazım

Profili güzel olmuş.ca-pa merak ettim biri koyabilir mi ?
    Last edited by LaigLeNoiR : 25.Ekim.2009 at 22:38

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bitiricilik düşürülüp ( son vuruşları 12'yi haketmiyor, şuursuzca abanıyor toplara)

cesaret ( kalabalığa dalabiliyor, top rakipteyken korkusuzca müdahaleler yapıyor, çoğu kez faul yapıyor )

topsuz alan ( pozisyona girmekte sıkıntı çekmiyor, attığı goller de bu özelliği ile alakalı, hatta kaçırdıkları attıklarından daha çok )

güç ( servet'i, gökhan'ı epey yıldırdı gs maçında. onun dışında zaten kazım fiziği ile topu saklıyor, kendi yere bırakmadığı sürece kolay kolay da yıkılmıyor )

çalışma azmi ( önceye göre çok daha çalışkan bir görüntüde. gökhan'a yardıma geliyor, daum bu konuda kazım'a kesinlikle birşeyler kattı. dün de çok iyi presler yaptı leo franco'yu zor durumda bıraktı )

hızlanması makul olmuş ama sanki kazım daha hızlı gibi.. aralara koşular yaptığı maçlar var.. 15 olabilir hızı bence..

ca 135-137 civarı, pa 153-155 civarına çıkarılabilir.

Nesil
    2006

1.85 boyunda ve 68 kilo mu Kazim ? cok garip geldi bana.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Flair - Dribling - First Touch bu kadar kötümü Kazımda ?

Long Throws vermişsiniz kazım kaç tane taç atışı kullandı bu takımda. Gereksiz CA şişirmesi olmuş.

Ayrıca Emre Çolak 17 Flair alıyosa Kazımda en az 17 almalıdır. Kazım için hep sokak topçusu tek yaptığı bilekleriyle hareketler yapmak diyenler burdada söylesinler hadi. Bu adam çokmu kötü top sürüyoda 14 Dribling değeri verilmiş.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    1.85 boyunda ve 68 kilo mu Kazim ? cok garip geldi bana.
    Degil. 82 kilo civarinda olmasi lazim. Degistirmistim ancak nedense gecen yilki haline geri donmus.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Long Throws vermişsiniz kazım kaç tane taç atışı kullandı bu takımda. Gereksiz CA şişirmesi olmuş.
    Tac atislarinin 14 olmasi veya 1 olmasi arasindaki CA etkisi 2 puani gecmez. Ornek olsun diye soyluyorum, hizin 1 puan yukselmesinin CA uzerinde etkisi yaklasik 2 puan olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Balance 20 olabilir 16'ı çok az kalıyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ambition neden 20 yahu?
    Last edited by extensor : 27.Ekim.2009 at 03:53 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    bitiricilik düşürülüp ( son vuruşları 12'yi haketmiyor, şuursuzca abanıyor toplara)

cesaret ( kalabalığa dalabiliyor, top rakipteyken korkusuzca müdahaleler yapıyor, çoğu kez faul yapıyor )

topsuz alan ( pozisyona girmekte sıkıntı çekmiyor, attığı goller de bu özelliği ile alakalı, hatta kaçırdıkları attıklarından daha çok )

güç ( servet'i, gökhan'ı epey yıldırdı gs maçında. onun dışında zaten kazım fiziği ile topu saklıyor, kendi yere bırakmadığı sürece kolay kolay da yıkılmıyor )

çalışma azmi ( önceye göre çok daha çalışkan bir görüntüde. gökhan'a yardıma geliyor, daum bu konuda kazım'a kesinlikle birşeyler kattı. dün de çok iyi presler yaptı leo franco'yu zor durumda bıraktı )

hızlanması makul olmuş ama sanki kazım daha hızlı gibi.. aralara koşular yaptığı maçlar var.. 15 olabilir hızı bence..

tek maçle değerlendirmemek lazım.. Kazım galatasaray maçında bitirişleri yapamadı ancak bu maçlar dışıdna genellikle yakaladığı fırsatlarda belli bir başarı yüzdesi tutturdu..Fizik olarak tam bir boğa gibi bence de..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Şimdi Mehmet Yıldızla veye Makukula ile bir mi tutacağız Kazım ' ı.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gözlemlediğim kadarıyla (bence) kazım'ın en önemli özelliği çevik olması. Ama burada 10 gözüküyor. Sanırım ben yanlış biliyorum. Çevikliğin tanımını ve neye göre verildiğini anlatabilir mi acaba bir araştırmacımız?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

2 senedir milli takımda bile ruhsuz oynayan birini son 2 maçlık performansıyla değerlendirmek yanlış olur bence.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence Kazım da disiplin yok. O nedenle istikrar yok. İstikrar olmayıncada 2 maç iyi oynar 2 yıl ruhsuz oynar. Ama Kazım yetenekli, iyi top saklıyor, güçlü, iyi oynamaya niyetlendim mi çok mücadeleci oynuyor fakat dedim gibi disiplinden uzak olunca yetenekleri ön plana çıkmıyor. Çıksada 2 maçla sınırlı kalıyor.. 18 olacak değer 12-13 te kalıyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Şimdi Mehmet Yıldızla veye Makukula ile bir mi tutacağız Kazım ' ı.
    Güç'te hayır! Balance'ta evet.
    Balance abi. Bionik bir adam değil mi Kazım ayakları yere çok sağlam basıyor deviremiyorsun. Al mesela Servet bile deviremedi. Çünkü çok dengeli. Elastik sanki.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

pa en az 155 olmali

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Balance abi. Bionik bir adam değil mi Kazım ayakları yere çok sağlam basıyor deviremiyorsun. Al mesela Servet bile deviremedi. Çünkü çok dengeli. Elastik sanki.

yeri gelmişken, bana güç ile denge nin farkını net bir şekilde açıklayabilir misiniz? çok dengeli bir adam neden çok güçlü işaretlenemeyebiliyor(örneğin messi) veya tam tersi??

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    yeri gelmişken, bana güç ile denge nin farkını net bir şekilde açıklayabilir misiniz? çok dengeli bir adam neden çok güçlü işaretlenemeyebiliyor(örneğin messi) veya tam tersi??
    Dengeli oyuncu, rakibin gucu ile kolay kolay yere deviremedigi oyuncudur.

Guclu oyuncu, rakibini gucu ile daha kolay yere devirebilen oyuncudur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Kazım gücü ile bi çok oyuncuyu da devirebiliyo bana göre, abi..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Degil. 82 kilo civarinda olmasi lazim. Degistirmistim ancak nedense gecen yilki haline geri donmus.
    Göndermeden önce profilleri güncellerken eski değeri güncellemiş olabilirim, toplu bir profil güncellemesi yapmıştım.Şu an bir problem yok ok.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Gözlemlediğim kadarıyla (bence) kazım'ın en önemli özelliği çevik olması. Ama burada 10 gözüküyor. Sanırım ben yanlış biliyorum. Çevikliğin tanımını ve neye göre verildiğini anlatabilir mi acaba bir araştırmacımız?
    Çeviklik bir oyuncunun ekseni etrafında ne kadar çabuk dönebildiği, ne kadar kıvrak olduğu, vücut çalımına yatkınlığının bileşkesidir diyebiliriz.

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    2 senedir milli takımda bile ruhsuz oynayan birini son 2 maçlık performansıyla değerlendirmek yanlış olur bence.
    Katılıyorum kesinlikle. Adam bir derbi oynadı Barçaya gidecek neredeyse.
    Quote Originally Posted by extensor View Post
    M. Yıldız kadar dengeli bir adam daha aklıma gelmiyor Türkiye' de.

Nesil
    2006

Kazım'da inanılmaz bir artış var, beş yıllık sözleşme imzalaması gündemde. Büyük ihtimalle artık bundan sonra performansı yayına oturur. Top Sürmesi, Koşması ve Uzun Şutu kesinlikle artmalı. Kazım ceza sahası çizgisinin oradan çok fazla şut çekiyor ve hepsi ya direkte patlıyor ya da sert gittiği için kaleciden dönüp gol tehlikesi oluyor. Birde topu ayağına aldığında çok iyi sürüyor. Faul yapmadan durdurmak çok zor. Bunu iki yıl boyunca gösterdi. Fenerbahçe'de geleceği en parlak olan oyuncudur.

Nesil
    2006

Zaten topu iyi surmesinin sebebi balance ve teknik degerleri bence dribblngin artmasina gerek yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Kazım'da inanılmaz bir artış var, beş yıllık sözleşme imzalaması gündemde. Büyük ihtimalle artık bundan sonra performansı yayına oturur. Top Sürmesi, Koşması ve Uzun Şutu kesinlikle artmalı. Kazım ceza sahası çizgisinin oradan çok fazla şut çekiyor ve hepsi ya direkte patlıyor ya da sert gittiği için kaleciden dönüp gol tehlikesi oluyor. Birde topu ayağına aldığında çok iyi sürüyor. Faul yapmadan durdurmak çok zor. Bunu iki yıl boyunca gösterdi. Fenerbahçe'de geleceği en parlak olan oyuncudur.
    Kazım aynı kazım yav. Ne yaptı da 5 yıllık sözleşmesini yenileyeceklermiş. Bana kalsa topuzla ikisi arasında rotasyona giderim. Kazım çok kopuk oynuyor. Şımarık, istikrarsız ve futbol zekasından yoksun. Tabi iyi yanları da var. Onların bazılarının siz belirtmişsiniz zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    Küçük bir örnek vereyim. Servet tuhaf bir adamdır. Bacakları nispeten uzun ve zayıf, üst bölgesi yani belden yukarsı ise kısa ve kalındır.
    Servet omuz omuzada herkesi dağıtabilir ama mesela yere yeterince sağlam basamaz. Çünkü bacakları zayıftır. Mesela Mehmet Yıldız bir pozisyonda 2 sene önce kendisine kalçasını dayamıştır ve Servet sendelemiş pozisyonunu yitimiştir. Dengesi dağılmıştır.
    Sonra geçen sene yine Holosko ile bir mücadelesinde dikkatsiz davranmış kendisini durduramamıştır.
    Bu sene Semavi'nin üst direğe nişanladığı pozisyonda Ankaragücü maçında Servet topa atlamış ve fakat Ceyhun'un ayağına takılıp düşmüştür hemen.

Fakat mesela bir Kazım belki Servet kadar güçlü olmasa da yere çok daha sağlam basar. Bioniktir. Keita yine keza öyle.

O yüzden Servet güç > denge
    Kazım ve Keita Denge > güç olmalı.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

İsmi neden Colin Kazim Kazim-Richards yapildi? İsmi Colin, soyismi Kazim-Richards'tı. Türkiye'de ismi Kazım soyismi de Kazım. Ya Colin Kazim-Richards ya da Kazım Kazım olmalıydı diye düşünüyorum.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Demre View Post
    İsmi neden Colin Kazim Kazim-Richards yapildi? İsmi Colin, soyismi Kazim-Richards'tı. Türkiye'de ismi Kazım soyismi de Kazım. Ya Colin Kazim-Richards ya da Kazım Kazım olmalıydı diye düşünüyorum.
    First Name: Colin Kazim
    Last Name: Richards

Olarak degisti. Yanilmiyorsam zaten ailesinin vermek istedigi isim de buymus. Nufus memuru hata yapmis.

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post

arkadaşım bence yanılıyorsun cunku eger arastırmacılarımız work rate ı arttırırsa Kazım daha fazla defansa yardım eder daha cok geri doner..Fakat gercek hayatta tam tersi Gökhan Gönül'e hıc yardım etmıyor..Hatta bu yuzden Gokhan Gönul daha cok gerıde cakılı kalmak zorunda kalıyor..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bnmv View Post
    arkadaşım bence yanılıyorsun cunku eger arastırmacılarımız work rate ı arttırırsa Kazım daha fazla defansa yardım eder daha cok geri doner..Fakat gercek hayatta tam tersi Gökhan Gönül'e hıc yardım etmıyor..Hatta bu yuzden Gokhan Gönul daha cok gerıde cakılı kalmak zorunda kalıyor..
    kazım geçmişe göre bu konuda kendisini geliştirdi.
    daha savaşçı oynuyor, sağ kanatta oynadığı zamanlarda gökhan'a yardıma da geliyor..

iyi izleyememişsiniz bu yıl kazım'ı.

gözle görülür gelişmeler var kendisinde.
    tabi önemli olan bu çizgisini devam ettirebilmesi.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Mental ve fiziksel özellikleri biraz fazla düşük gibi geldi bana . Kazım bu kadar mı korkak ? veya team work bu kadar mı kötü ? . Ayrıca agility çeviklik değilmiydi ? Kazım gibi bir adamın 10 olması gözüme mantıklı gelmedi. Agility e fazla dikkat çekilmemiş burda sanırım gözden kaçtı.

Bir kanat oyuncu olan colin-kazım richards agility 10 - acceleration 12 bu oyuncu kanatta ne kadar etkili olabilir ? Ayrıca defansa da yardım etmeyecek.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2003

Dirtiness biraz yukselmeli bence (14-15 civari). Bu yil TSL'de 10 macta 5 sari kart, EL'de 4 macta 2 sari kart gordu. On elemelerde 3 macta hic gormedi. Toplam 18 macta 7 sari karti var.

Sportmanship'in 7 olması fazla değil mi? 5 yeterli düye düşünüyorum. ne sportmenliğini gördük ki bu zamana kadar Kazim'in.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri