Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 46 sonuç

Konu: Necip Uysal

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Default Necip Uysal

Beşiktaş'ta en çok gelecek vaad eden oyuncuların başında gelen Necip'in ca ve pa değerini merak ettim.
    Last edited by hhkahraman : 25.Ekim.2009 at 05:18

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

-9 pa'sı var merak etme Galatasaraylılardan çok..

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

-9 ise olması gerektiği gibi.Ömer abi eklerse profini ca'sını görme imkanına da sahip olacağım.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BlackEagle19o3 View Post
    -9 ise olması gerektiği gibi.Ömer abi eklerse profini ca'sını görme imkanına da sahip olacağım.
    Hatta şöyle söliyim genelde demoda oyunun başında Real Madrid alıyor Necip'i.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Demoyu oynayan Beşiktaş'lı arkadaşlarım bana böyle bişeyden bahsetmediler ama demek ki senin başına gelmiş.Olmuşsa da demoda transfer konusunda bazı sorunlar yaşandığını duymuştum.Oyun hatasıdır.Tam sürümde düzelir.

Bence de demo hatasıdır.Yoksa geçen sene de Batuhan'ın öyle olması lazımdı.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Yada ironi yapıyordur Ben öyle sezdim

Kimse Galatasarylı oyuncuların araştırmalarındaki cömertliği inkar edemez.Geçen sene Volkan Yaman'ın profilinin yüksek olmasını hatırlıyorum.bir çok örnek çıkacaktır böyle.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by gkhnyldrm20 View Post
    Kimse Galatasarylı oyuncuların araştırmalarındaki cömertliği inkar edemez.Geçen sene Volkan Yaman'ın profilinin yüksek olmasını hatırlıyorum.bir çok örnek çıkacaktır böyle.
    Sizi anlamakta zorluk çekiyorum .

Bende geçen sene ki Güiza profilini unutamıyorum o zaman

Ama gelişigüzel , hiçbir fazla yada eksik özelligini söylemeden gelip buraya bol keseden veriyorlar diyemessin ne Fener arastırmacısına ne Beşiktaş nede Galatasaray arastırmacısına.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Güiza'da sana benim gibi çoğu kişide katılır zaten dostum/abi . Ben İspanyolların abartmış olacağı ihtimalini düşünüyordum geçtiğimiz sene.Fakat bu senede aynı profili görünce bu konuda sana katılıyorum.Aslında kriterlerde çok farklı profil belirlemede belki Güizanın öyle yapılmasının da sebepleri vardır.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Güiza'da sana benim gibi çoğu kişide katılır zaten dostum/abi . Ben İspanyolların abartmış olacağı ihtimalini düşünüyordum geçtiğimiz sene.Fakat bu senede aynı profili görünce bu konuda sana katılıyorum.Aslında kriterlerde çok farklı profil belirlemede belki Güizanın öyle yapılmasının da sebepleri vardır.
    Şimdi anlatmak istedigim , geçen sene ki profili demiş arkadas bende abartı buldugum profili belirtmiştim geçen sene

Örnek verdim şimdi Güiza abartı ya , yok abartı felan degil konusu cıkmaz inşAllah
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Oyundaki transfer ilginçlikleri datada az oyuncu olmasından kaynaklıdır, daha önce açıklanmıştı sanırım.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Serdar'ın Ca'sına o kadar laf edildi. Necip de aynı current ability'i almış. Profil olarakta 19 yaşına girecek bir oyuncu için gayet iyi, potansiyeli sayesinde gelişim gösterip TSL üstünde bir oyuncu haline gelecektir.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

3-4 kere oyun açtım hepsindede real madride gidiyor.demoda fazla oyuncu olmayabilir ama özellikle hep real madride gidiyor arkadaşlarımdada olmuş bu hata sanırsam düzeltilecektir.

oyuncuyu hiç izlemedim ama böyle bir potansiyele sahipse sürekli kadroda olmalı bence.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Necip 91 doğumlu olmasına rağmen Ümit Milli takımın banko oyuncusu.Ve 2 senedir piyasada.Bu ca-pa değerleri onun için normal...

Gayet iyi bir profil...

Necip'i 6-7 maçta izledim, 1 maçta ise yerinde canlı olarak izledim. Verilen teknik ve fiziksel değerler çok iyi, ama stamina ve strength'i kesinlikle 10 veya aşağısına çekilmeli, en azından şimdilik. Balance 13 çok iyi bir değer, Necip hem ince yapısına rağmen mücadeleden korkmuyor hem de vücudunu enfes kullanıyor. Bunun dışında kendisi yaşıtlarına göre fiziksel olarak iyi bir ortasaha olmasına ve ortasahanın ortasında görev almasına karşın oyunun 5 dakikasında ortaya çıkıp 10-15 dakikasında yok olabiliyor, 14 konsantrasyon değeri fazla bence. Decisions 10 şu an için iyi, zaten acelemiz yok ileride artabilir, ama creativity 10 kesinlikle düşük. Necip'in maçta öyle bir hareket yapar ki TV başında onbinlerce izleyici aklına bile getirmemiştir o hareketi.

Bunun dışında work rate biraz düşebilir, teknik de 15'e çekilebilir. Sportsmanship'te de cömert olabilirsiniz Aggression ve bravery'de düşme olup anticipation da yükseltilebilir, ama bu özelliklerde biraz daha beklenilmesi de olur.

oyunun da yeni yıldız adayı o halde

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Gözümden kaçmış,soğukkanlılık Necip'i yaşıtlarından ayıran en büyük özelliği.Soğukkanlılığı en az 12-13 olmalı...

kirilenko47'nin dediği gibi maç içinde zaman zaman kaybolan bir isim.Konsantrasyon düşebilir...

Konsantrasyon ile soğukkanlılık değerleri yer değiştirirse tam isabet olur...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Tıpkı gerçekteki gibi. Geleceğin yıldızı.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Necip garip bir oyuncu. 2 Sene önce B gençler finalinde defansın önünde dm oynayan Necip' le en son Beşiktaş maçında izledim Necip arasında dağlar kadar fark var. Son maçlarında yumuşak, güçsüz, kopuk bir Necip izletti. İlk maçlarında ise fizik kondisyonu yüksek, cesur. Yavaş yavaş oyun karakterini buluyor sanırım. Bu konuda Ömer abiyle de uzun süra kafa patlatmıştık. Biraz daha değişebilir profil. Necip en potansiyelli oyuncularımızdan biri. Ayrıca profesyonel ve karakterli bir arkadaşımız duyduğum kadarıyla.

Bir röportajınndan alıntı
    "Genelde defansif özelliklerimin iyi olduğunu söylerler. Rakipten top çalma özelliğim güçlü. Hücum yönüm de fena sayılmaz ama defansa göre sanırım biraz daha geliştirmem lâzım. Şut açısından da kendimi biraz eksik görüyorum. Ama tabii daha çok genç bir oyuncuyum ve eksikliklerimi gidermek, daha güçlü, daha iyi bir oyuncu olmak için sürekli çalışıyorum."

Garip, çocuk olmak istediğini sölemiş sanrım. Zira şu an böyle değil.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006

Defansif ozellikleri cok iyi olmasada akilli yerlerde sokuyor ayagini ve toplari alabiliyor bence bunu kastetmis. Hucum yonundede herseyi yapan bir necip gordum ben, gerektigi yerde basit oynayan gerektigi yerde araya pas atan. Ama biraz agir bir oyuncu gibi gordum. Biraz cabuklasirsa ben Emre Belozogluna cok benzetiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    Defansif ozellikleri cok iyi olmasada akilli yerlerde sokuyor ayagini ve toplari alabiliyor bence bunu kastetmis. Hucum yonundede herseyi yapan bir necip gordum ben, gerektigi yerde basit oynayan gerektigi yerde araya pas atan. Ama biraz agir bir oyuncu gibi gordum. Biraz cabuklasirsa ben Emre Belozogluna cok benzetiyorum.
    Evet büyük takımlarla oynadıkça temposunun düşük kaldığı ortaya çıktı. Fizik olarak biraz daha düşürebiliriz. Ayrıca Necip İtalya' daki akdeniz oyunlarndan itibaren düşüşe geçti resmen. O kadar çok maç yaptırıldı ki çocuk kaldıramadı sonunda da sakatlandı.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Necip'i çok beğeniyorum. İleriki yıllarda Oğuz Çetin vari bir orta saha olacağı hissini uyandırıyor bende.
    Lakin fiziksel özellikleri biraz kısılmalı...

Del Piero_10 Misafir

Demo diye böyledir demiştik ama Necip hemen hemen her oyunda Real Madrid yolcusu.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Del Piero_10 View Post
    Demo diye böyledir demiştik ama Necip hemen hemen her oyunda Real Madrid yolcusu.
    Oyuncular için yüksek potansiyel istenilmesinin bir zararı da bu. Maalesef oyunculara hakları verilsin, yüksek potansiyele sahip genç oyuncularımız olsun şeklinde yazılırken bunlar göz önünde tutulmuyor.

Oyunda Necip mevkisinde ve yaş grubunda en yüksek potansiyele sahip 25 oyuncudan birisi. -9 potansiyel verince de genelde böyle oluyor. Tabii bu da büyük takımların kendisini istemesine neden oluyor.

Bu şekilde bir araştırma istiyorsanız, bu tip transferlere katlanmak zorundasınız açıkçası.

Şahsen benim görüşüm Türkiye'de bir çok oyuncunun potansiyelinin gereğinden fazla yüksek olduğu. Ancak biraz da FM severler tarafından bekleneni karşılamak istedik.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Şahsen benim görüşüm Türkiye'de bir çok oyuncunun potansiyelinin gereğinden fazla yüksek olduğu. Ancak biraz da FM severler tarafından bekleneni karşılamak istedik.
    kusura bakmayın; ama bunu, ilgili başlıkta aydın.ın pa.sının 159 olmasını normal karşılayan, savunan ve hatta bunun eleştirilmesine tahammül edemeyen birisi mi söylüyor???

Necip 110 CA değerini hak etmek için kaç Süper Lig maçına veya kaç resmi maça çıkmış acaba ?

Quote Originally Posted by Crocodile1963 View Post
    Necip 110 CA değerini hak etmek için kaç Süper Lig maçına veya kaç resmi maça çıkmış acaba ?

semih kaya ca 105, serdar eyilik 110.. bu adamlar kaç maç oynadı??

Quote Originally Posted by tearkan View Post
    semih kaya ca 105, serdar eyilik 110.. bu adamlar kaç maç oynadı??
    O zaman ben de Muhammet Demir'i örnek gösteririm. Bu adamın oynamadığı kategori, atmadığı gol yok CA değeri 80. . .

Quote Originally Posted by Crocodile1963 View Post
    O zaman ben de Muhammet Demir'i örnek gösteririm. Bu adamın oynamadığı kategori, atmadığı gol yok CA değeri 80. . .

ben o örnekleri necip.i savunmak adına yazmadım ztn.. ama bu adamlar alıyosa necip haydi haydi alır..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri