Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 37 sonuç

Konu: Turksportal Türkiye Veritabanı Güncellemesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Turksportal Türkiye Veritabanı Güncellemesi

Turksportal Veritabanı Güncellemesi

Veritabanı tesilm edildiğinden beri gerçekleşen önemli transferler ve teknik direktör değişiklikleri aktarıldı,
    Araştırma bölümünde dile getirilen değişikliklerin bir kısmı yansıtıldı,
    Ankaraspor'un durumu tam gerçekçi olmasa da transfer yapmaları bir yıl süre ile önlenerek yansıtıldı (transfer_embargo_Ankaraspor.edt dosyası bunu sağlamaktadır, bunu kullanmayarak Ankaraspor'un transfer yapabilmesini sağlayabilirsiniz).

Yapılmış son güncellemelerle oyunu oynamak için mutlaka indirmelisiniz.

Bu çalışma ataştırma ekibi tarafından Turksportal adına yapılmıştır ve yamanın tüm kullanım haklara Turksportal'a aittir. İzinsin yayınlanması yasaktır.

Kurulum: Bilgisayara indirmiş olduğunuz xml dosyalarını;
    \Belgeler\Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data\ klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir.
    Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz edt dosyalarını;
    \Sports Interactive\Football Manager 2010 Beta\data\db\1000\edt\ klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir.

Yeni Oyun dediğinizde açılan pencerede Change kutusunu aktif hale getirip onaylarsanız yüklediğiniz yamaları göreceksiniz. Oradan istediğiniz yamayı aktif hale getirip oyun kurabilirsiniz.

Yamayı indirmek için;

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29102/bilgi/
    Last edited by perpetua : 30.Ekim.2009 at 11:04
    "YÜCE ATATÜRK"

2. Default

tesekkürler....

Nesil
    2006

dikkatimi cekti,muhsin ertugral world class reputation nasil aliyor yahu? biz bile tanimiyorduk kendisini.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Ertuğral hayli "international" bir adam. Hatta Coşkun Aral bir, Muhsin Ertuğral iki.. Ondandır belki.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Hatta "içerde Yılmaz Vural, dışarda Muhsin Ertuğral" demiş atalarımız.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Muhsin Ertuğral Uzun bir süre afrikada çalıştı. Belki ordandır dicem ama World Class kadar mı orası muamma..

Nesil
    2003

Reputation degerinde herhangi bir degisiklik yapmadik. Demek ki Guney Afrikali arastirmacilar oyle degerlendirmis.

10.0.1 ile bir sorun çıkarmaz değil mi?

Nesil
    2005

Ben indiremiyorum. E-posta adresimi ve şifremi yazdıktan sonra "Turksportal Türkiye Veritabanı Güncellemesi dosyasını Rapidshare üzerinden indirme işlemi, Rapidshare üzerinden dosyayı bilgisarınıza indirin." yazısı çıkıyor o kadar.

Veritabanı güncelleştirmesi orjinal oyunlar için ve önerilere göre hazırlanan birşey değilmi? Patchi kurduktan sonra bunu kurup oyuna başlarız herhalde eksik bişey yok sanırım. " klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir." bunun manası ne onu anlamadım? seçilmeli derken nasıl seçicez? oyun kurulmadan önce demiş, new game demeden preferences menüsündenmi?

Evet ya ben henüz oyunu yüklemedim ama 2 yamayı birden nasıl seçeceğiz?

Bu arada 10.1 ile uyumlu mu yönetici arkadaşlar?

Nesil
    2009
    Yer
    Giresun / Bulancak

rapidden indiremiyorum. başka bir siteye atılması mümkünmüdür ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by oguzkahn View Post
    10.0.1 ile bir sorun çıkarmaz değil mi?
    Çıkarmaz muhtemelen.

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Ben indiremiyorum. E-posta adresimi ve şifremi yazdıktan sonra "Turksportal Türkiye Veritabanı Güncellemesi dosyasını Rapidshare üzerinden indirme işlemi, Rapidshare üzerinden dosyayı bilgisarınıza indirin." yazısı çıkıyor o kadar.
    Google Rekalmaları yazar, onun altında indir butonu var, oradan indireceksiniz.

Quote Originally Posted by Sysmix View Post
    Veritabanı güncelleştirmesi orjinal oyunlar için ve önerilere göre hazırlanan birşey değilmi? Patchi kurduktan sonra bunu kurup oyuna başlarız herhalde eksik bişey yok sanırım. " klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir." bunun manası ne onu anlamadım? seçilmeli derken nasıl seçicez? oyun kurulmadan önce demiş, new game demeden preferences menüsündenmi?
    Hayır, New Game dediğinizde sağ alt köşede Change kısmı var, oraya girip seçiminizi yapıyorsunuz, sonra oyunu kuruyorsunuz.

Quote Originally Posted by Lightning View Post
    Evet ya ben henüz oyunu yüklemedim ama 2 yamayı birden nasıl seçeceğiz?

Bu arada 10.1 ile uyumlu mu yönetici arkadaşlar?
    2 yama derken neyi kasteddiniz anlayamadım?

Quote Originally Posted by hexagoncw View Post
    rapidden indiremiyorum. başka bir siteye atılması mümkünmüdür ?
    Rapidshare hesabımız premium olduğundan silinmemesi için oraya atıyoruz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Premium hesabı olan indiremeyecekmi şimdi bu güncellemyi? başka yolla olmuyo mu torrent filan illa preimiummu alıcaz?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Hayır, biz premium hesaba attığımız için link silinmeyecek. İndirmek için premium üyelik almaya gerek yok. Rapidshare'den normal indirdiğiniz şekilde indirebilirsiniz, bir fark yok.
    "YÜCE ATATÜRK"

beklemek gerekiyomuş slot için. ellerinize sağlık durum kontrol altında

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Rapidshare giderek cins cins uygulamalar çıkarıyor zaten. Bu gidişle çok kullanıcı kaybederler. Sanırım 2 dakşka bekleyip yeniden denerseniz indirilebilir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Rapidshare giderek cins cins uygulamalar çıkarıyor zaten. Bu gidişle çok kullanıcı kaybederler. Sanırım 2 dakşka bekleyip yeniden denerseniz indirilebilir.
    neyse yeni bir file server sponsoru anlaşması yaptık bundan sonra dosyalar konusunda rahat olacağz
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    neyse yeni bir file server sponsoru anlaşması yaptık bundan sonra dosyalar konusunda rahat olacağz
    Seni kaybetmiş bile rapidshare Mustafa abi.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

Öncelikle elinize sağlık. Yamayı yüklemiş olmama rağmen ankaraspor transfer yapabiliyor?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Couceiro Litvanya'yı yeni bıraktı sanıyorum.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Lincoln ün durumu bu yamada varmı??
    Last edited by canunveren : 02.Kasım.2009 at 00:01

Merhaba arkadaşlar Lincoln ün durumunu fark ettiniz mi bilmiyorum fakat ben baktım ki hala Galatasaray oyuncusu olarak duruyor.İşin aslı ise Galatasaray noter kararı ile Lincoln ün sözleşmesini fes etmiş ve aynı zamanda hiç bir tazminat ve ödememiş ve ödemicektirde.Fakat durum öyle ki hala Lincoln Galatasaray'dan maaş alıyor ve aynı zamanda Galatasaray oyuncusu.Bu konuda sizden bu güncelleştirmeyi Lincoln ün bu durumunu eklemenizi rica ediyorum.Bu konu hakkında bir Turksportal yetkilisinin en azından bana bilgilendirme amacı ile PM yada konuya cevap niteliğinde bir mesaj bırakmasını istiyorum.

Saygılar...

Nesil
    2005

Evet Lincoln duruyor.

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Couceiro Litvanya'yı yeni bıraktı sanıyorum.
    Aslinda birakmadi. Daha 2-3 hafta oncesine kadar gitmisti mac icin yine.

Quote Originally Posted by cha View Post
    Öncelikle elinize sağlık. Yamayı yüklemiş olmama rağmen ankaraspor transfer yapabiliyor?
    Evet haber cikmasina ragmen transfer yasagi ile ilgili oyunda, yinede yapabiliyorlar.

Nesil
    2003

Transfer ambargosunu gerceklestiren EDT dosyasi. Bu dosyanin dogru yerde oldugundan emin olabilirmisiniz?

\Sports Interactive\Football Manager 2010 Beta\data\db\1000\edt\ klasörüne eklenmeli ve oyun kurmadan önce seçilmelidir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by canunveren View Post
    Merhaba arkadaşlar Lincoln ün durumunu fark ettiniz mi bilmiyorum fakat ben baktım ki hala Galatasaray oyuncusu olarak duruyor.İşin aslı ise Galatasaray noter kararı ile Lincoln ün sözleşmesini fes etmiş ve aynı zamanda hiç bir tazminat ve ödememiş ve ödemicektirde.Fakat durum öyle ki hala Lincoln Galatasaray'dan maaş alıyor ve aynı zamanda Galatasaray oyuncusu.Bu konuda sizden bu güncelleştirmeyi Lincoln ün bu durumunu eklemenizi rica ediyorum.Bu konu hakkında bir Turksportal yetkilisinin en azından bana bilgilendirme amacı ile PM yada konuya cevap niteliğinde bir mesaj bırakmasını istiyorum.

Saygılar...
    Lincoln icin en uygun durum esasinda AWOL (Absent Without Leave) yani izinsiz ayrilmis olarak ayarlanmis olmasi. Maalesef bunu veritabaninda ayarlamak mumkun degil.

Lincoln'un kontratinin feshedilmesine ragmen, Lincoln bir baska takima transfer olmak icin hala Galatasaray'in rizasini almak zorunda. Bu nedenle de tamamen serbest birakmak cok dogru olmayacak.

Ancak en kisa zamanda ayrilmasi icin Lincoln'un hem Galatasaray'i hem de Rijkaard'i sevmemesi. Ayrica Rijkaard'in ve Galatasaray'in Lincoln'u sevmemesi ayarlandi ve reputation degerleri dusuruldu. Oyunda en kisa zamanda Galatasaray'dan ayrilacaktir.

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Transfer ambargosunu gerceklestiren EDT dosyasi. Bu dosyanin dogru yerde oldugundan emin olabilirmisiniz?

Dosya doğru yerde. Ambargo haberi çıkıyor ancak transfer yapabiliyorlar

Nesil
    2003

Dosya doğru yerde. Ambargo haberi çıkıyor ancak transfer yapabiliyorlar
    Hmm ilginc. Bug demek gerekli buna. SI'a belirtirim.

Muhsin Ertuğral aslında dünyaca ünlü bir teknik direktör,sadece türkiyede yeterli derecede tanınmıyor.Oynadığı kulüpler ve yönettiği takımlara baktığımız zaman açıkça görebiliriz bunu. http://tr.wikipedia.org/wiki/Muhsin_Ertu%C4%9Fral

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sanıyorsam Jose Cocuero Litvanya milli takımını bırakmıştı. Oda güncelleme felan olursa unutulmaması gereken bir ayrıntı...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri