Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 148 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

gol sorununu çözdük gibi yazıyı yazdığımdan sonra şl de salzburg a 5 tane attık tabi daha maçları deneyeceğiz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

fm'nin ne kadar salak bir oyun olduğunu gösterdi bu skor bana.gerçekten saçma.4-0 öne geçtim 4-2 oldu 5-2 5-3 6-3 7-3 ve 7-4'e geldi skor.yediğimiz gıkkerin hepside uzaktandı.Sadece 1 golü penaltıdan yedik.uzaktan gollerin son bulacağı bir patch istiyoruz.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

VaLLa 3 sezondur oynuyorum uzaktan yediğim goL sayısı 5 biLemedin 6 feLandır.

Ama nasıL yaptığımı sormayın, bende biLmiyorum
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

ben de boyle $eylere pek rastlamiyorum. acaba yapilan taktiklerden oturu mu kaynaklaniyor yoksa oyunda kar$ila$ilan bir hata mi bunu da bilmiyoruz ama uzaktan $ut konusunda cogu arkada$imiz $ikayetci bu aralar.

ben de kar$ila$ilan tek sorun ne olursa olsun: mac 2-1, 3-2, 1-0 gibi tek farkli skorlarla benim lehimeyken son dakikalarda rakip takimin baskisiyla maci berabere ya da maglup bitirmem. ustelik oyuna mudahale etmeme ragmen bunu bir turlu duzeltemedim ve bazi maclarda gercekten moralimi bozuyor. zaten anliyorum o zamanin geldigini. aha diyorum ba$ladik kesin berabere ya da maglup bitirecegiz bu maci.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

şimdi yeni bir taktik yaptımbu sefer uzaktan gol yemedik daha hull city'im bu arada.çok farklı skorlar aldık 7-0,8-0 gibi.jozy altidore mükemmel oynuyor hiç bir özelliği göze çarpmamasına rağmen.kesinlikle tavsiye ederim.manu'nun reserve takımını 10 kişi yendik,inter'e 4-1 malup olduk hazırlık maçlarında.şimdilik güzel gidiyor inşallah ilerde delirmeyiz yine.birşey daha moraller çok fazla etki ediyor oyuna.onun için kupa maçlarında yedek takımı oynatın

bende tsl de gs, fb, bjk ye karşı oynamaktan nefret ediyorum, sanki uzay takımları, 30-40 tan vuruyolar ben öneysem kesin gol yiyorum, zaten 3 korner 1 gol kesin yiyoruz. 14 kez oyunu kapatıp açtım , farklı taktikler yaptım hiç bir şekilde yenemedim ya son dk larda yiyoruz yada öbür türlü ama bir türlü taktik oturtamadım 5.yıla girdik, takımı her sene daha güçlü yapıyorum ama en fazla 12.oluyoruz.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

dar alanda ,kısa paslarla ve yavaş tempoda oynamayı bir dene... rakip senden güçlüyse kontra ya da defansiv oynaman faydalı olur... bir dene istersen
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Kornerlerden gol yeme sorununu en aza indirmek için hangi komutları vermemiz lazım, adam adama mı yoksa geri git komutumu vermek lazım. Ne yaparsak yapalım, 3 korner 1 gol oluyor
    Last edited by emrahozsahin : 23.Kasım.2009 at 22:53

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

zaten savunmadaki oyuncuları uzun ve kısa adamları tutuyorlar ancak geride daha fazla adam bulundurarauk rakibin topa vurmasını engellemeye çalışabilirsin. Fakat ne yaparsan yap futbolda kroner golleri gerçeği var

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Korner diziLişini şöyLe yapın.

SoL ve sağ bekLer direkLeri aLsın.. StoperLerinize Man Marking verin. Defansif orta saha oyuncunuz da Man marking yapsın. İki tane hızLı oyuncunuza stay forward komutu verin. Geriye kaLan bütün oyuncuLarınıza geride dur komutunu verin. BöyLece kornerLerden yiyeceğiniz goL sayısı düşecektir. İLeride iki adam bırakmak sizin için handikap oLmaz, tam tersi avantajdır. Siz iLeride iki adam bırakınca rakipte otomatik oLarak en az 2 yada 3 oyuncusunu geride tutmak zorunda kaLıyor ve bu şekiLde sizin ceza sahanızda ki rakip oyuncu sayısı azaLıyor.

İLeri de hiç adam bırakmamak demek, kendi sahanız içerisinde bir o kadar fazLa rakip oyuncu demektir.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Korner ve frikiklerle ilgili fm britain sitesinde güzel bir çalışma vardı bakabilirsin. Luffy'nin önerisi de tam olur daha öte yapacak birşey yok. Uzun ve hava hakimiyeti olan oyunculara (forvet bile olsa) adam markajı vermek gerek.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Luffy View Post
    Korner diziLişini şöyLe yapın.

SoL ve sağ bekLer direkLeri aLsın.. StoperLerinize Man Marking verin. Defansif orta saha oyuncunuz da Man marking yapsın. İki tane hızLı oyuncunuza stay forward komutu verin. Geriye kaLan bütün oyuncuLarınıza geride dur komutunu verin. BöyLece kornerLerden yiyeceğiniz goL sayısı düşecektir. İLeride iki adam bırakmak sizin için handikap oLmaz, tam tersi avantajdır. Siz iLeride iki adam bırakınca rakipte otomatik oLarak en az 2 yada 3 oyuncusunu geride tutmak zorunda kaLıyor ve bu şekiLde sizin ceza sahanızda ki rakip oyuncu sayısı azaLıyor.

İLeri de hiç adam bırakmamak demek, kendi sahanız içerisinde bir o kadar fazLa rakip oyuncu demektir.
    zaten ben de sadece kanatlardaki hızlı adamları ilerde bırakıyorum özellikle forvetinizin kafa vuruşu falan iyiyse mutlaka geride dursun Ben fazla korner golü yemiyorum açıkcası...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Defansım araya çok adam kaçırıyor.Önereceğiniz bir şey var mı?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Concentration ,anticipation ve hızı yüksek defans kullan , Defans çizgisini fazla ileriye alma ve en önemlisi defans ve ön liberonun press alanını daralt . Defanslar kalitesine göre own area ön libero da own area ve own half arası bir yerde olabilir.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by MeMo View Post

alanı daralt. wide yerine narrow olsun...closing down'u düşür DC'lerin... bunlar engeller mi bilemem ama alınacak tedbirler bunlar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    taktiğini wizardla yaptıysan defans komutlaarında defansın mantalitesini en aşşa getir defensive çünkü öbür türlü ortada falan oluyor mantalite.closing down'u da düşür hasan abinin dediği gibi.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

WB support oynayan beklerin ortaların daha çok yerini bulmasını taktik yardımıyla sağlayabilir miyiz ?

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    WB support oynayan beklerin ortaların daha çok yerini bulmasını taktik yardımıyla sağlayabilir miyiz ?
    2010'u hala oynayamadık ama iyi orta vb gibi durumlar oyuncunun kişisel yeteneklerine bakar taktiksel bir yardım pek mümkün değil. Yapabileceğin en fazla takımı geniş alana yayarak kanat oyuncularının boş alan bulmasını sağlamak ve böylece rahat orta yaptırmak olabilir. Orta seçimleriyle sıkıntın varsa onu zaten oyuncu tercihlerinde ayarlayabilirsin. (çizgiye inme gibi)

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

arkadaşlar kasımpaşayı seçtim 4-4-2 ile oynuyorum ligin başında mükemmel sonuçlar almama rağmen son haftalarda takım aşırı şekilde başarısız sonuçlar almaya başladı son 6 maçtan sadece 2 puan çıkartabildim defans arkaya sürekli şekilde adam kaçırıyor bunu nasıl engelleyebilirim ya da daha ilk yarı bitmeden taktik değiştirsem takımı olumsuz etkiler mi yani taktiği hemen çözdüler mi rakipler bir türlü anlayamadm veya kasımpaşa için önereceğiniz bi taktik olabilir mi?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

2010 da taktik değişmemek hata olur onu baştan söyliyeyim Yapay zeka geliştiği için 1 taktik yapıp 5 sezon götürmek artık yok.Lige göre takım kalitesine göre değişiyor bu süre . Ortalama 10 haftada çözülüyor taktiklerimiz. Oyun anlayışını çok değiştirmeden yerleri hafif değişerek yeni bir taktik yapabilirsin .

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    2010 da taktik değişmemek hata olur onu baştan söyliyeyim Yapay zeka geliştiği için 1 taktik yapıp 5 sezon götürmek artık yok.Lige göre takım kalitesine göre değişiyor bu süre . Ortalama 10 haftada çözülüyor taktiklerimiz. Oyun anlayışını çok değiştirmeden yerleri hafif değişerek yeni bir taktik yapabilirsin .

6 sezondur anLayışta ve komutLarda tek oynama yapmadan iLerLiyorum..Birşey de oLmadı bu zamana kadar. Ne ManuLarı, Ne BarcaLarı ve ReaLLeri devirdik. Taktiğine göre değişiyor bu.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Ben bir sistem yapmak istiyorum fakat bu nasıl olur , şöyle

Topu kaptıgında hemen gole gidecek , kanatlardan topu içeri çevirecek

Top rakipteyken de ST hariç tüm takım kendi yarısahasına çekilecek , ve müthiş bir pres yapacak. Yni raki psahada yapmayacak presi , kendis sahasında ama çok sert yapacak.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Benim geçen seneki taktiğim bu şekildeydi. Fakat sadece taktik değil takımdaki oyuncuların özellikleri de etkiliyordu. Birbirine yardım etme , bir anda baskı bir anda atak . Taktiğimi defansif olarak kurmuştum ama sadece diziliş defansifti , ayarlada normal ile atak arası ayarlamıştım. Ortasahayı yapabildiğince kalabalık yapman gerekir ve kimse sabit kalmayacak yerinde . Atak yapıldığında defanslarda ortasahaya çıkacak ki top geri döndüğünde hazırlıksız yakalanma . Bekler wbl konumundaydı ortasahaya daha yakın oynamaları için ve ayrıca bol mc bulundurup forvete 1 koymuştum. Bu kişi şu oyundaki tam forvette olabilir poacher da olabilir.

Bi şey sorucam.
    Oluşturduğum taktiği ne zaman kaydetsem taktik çözülüyo.Kötü sonuçlar almaya başlıyorum.
    Kaydetmediği zaman taktik takır takır işliyo?
    Bu bir tesadüf mü?
    Last edited by abdulmuttalip : 08.Aralık.2009 at 17:37

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by abdulmuttalip View Post
    Bi şey sorucam.
    Oluşturduğum taktiği ne zaman kaydetsem taktik çözülüyo.Kötü sonuçlar almaya başlıyorum.
    Kaydetmediği zaman taktik takır takır işliyo?
    Bu bir tesadüf mü?
    taktigi kaydedersen sen bilgisayari kapadigin zaman sports interactive den casuslar oyuna yerlestirdikleri spam sayesinde taktigini hemen aliyorlar sonra sen uyanana kadar dunyanin dort bir yanindan topladiklari taktik dehasi futbol muhendisleri tarafindan taktigin bir guzel cozulup oyundaki tum rakip takimlarin yardimci anteronerlerine upc ile hizli kargo olarak gonderiliyor ve sen oyuna basladiginda herkes taktiginin icigini cicigini biliyor buna karsi sports interactive den bir patch bir yama bekliyoruz ailecek cok madur durumdayiz !!!

saka bi yanada soruna cevap olsun tamamen tesadufdur

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Evet sanırım fm 2008'deki KimZ taktikleri gibi , fm 2010'un da hileli taktiği bulundu...

sürpriz çok yakında

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

ben bu aralar 4-5-1 asimetriğe kafa patlatıcam biraz. Beşiktaş için çok uygun bir taktikmiş gibi geldi kadroyu düşününce.

3-4-3 oynarken defansın onde olması mı ıyı geride mi

Quote Originally Posted by Luffy View Post
    6 sezondur anLayışta ve komutLarda tek oynama yapmadan iLerLiyorum..Birşey de oLmadı bu zamana kadar. Ne ManuLarı, Ne BarcaLarı ve ReaLLeri devirdik. Taktiğine göre değişiyor bu.
    insan merak ediyor tabi bu taktiği
    paylaşmayı düşünmüyo musun?

4-5-1 oynayan takımlara karşı çok zorlanıyorum 4-2-4 (2mc amr aml) ve 4-1-2-1-2(dmc 2mc amc) sistemlerinde
    tavsiyesi olan var mı?

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri