Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345
121 ile 148 arası toplam 148 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Mehmet Topal,Barış,Ayhan gibi orta saha oyuncuların yedekte duruyor.Yani çok ofansif bir orta sahayla oynuyorsun.De Guzman defansif oynayabiliyor ama ofansifte daha etkili oynadığı için defansif yönleri daha zayıf kalıyor.Büyük takımlara karşı oynarken defansif orta saha oyuncularını kadroya katıp daha kontrollü arkadaşın dediği gibi daha temkinli oyun kurarak hızlı futbolla değilde paslı futbolla oynayarak daha iyi sonuçlar ortaya çıkabilir.

teşekkur ederım cevaplarınız için...

birde düşük tempo ve kısa pas olarak mı ayarlasam taktıgı yoksa direkt toplarle hızlı tempo mu daha iyi olur bu kadroya?

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Normalde bu takım uzun ve hızlı oyunla çok iyi oynar.Yalnız büyük takımlara karşı top kaybını az yapmak istiyorsan daha kısa paslarla oynamalısın.Güçsüz takımlara karşı hızlı oyunla etkili olabilirsin.

Büyük Takımlara karşı agresif ve presli oyna.Biraz dar oyna ve mutlaka 1 ya da defansif özellikli oyuncu kullan

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Eğitilmesini istediğiniz futbolcunun profiline girip "Interaction" bölümünden "Interact with player" seçeneğine tıklıyorsunuz.. En altta linked players bölümü var.. Oradan eğitecek oyuncuyu seçiyorsun bu kadar..

Tugs Training sitemizde var zaten..

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Bu tarz şeyler için http://forum.turksportal.net/vb/show...54#post1665754 konusunu kullanıyoruz.. Bu yüzden konuyu oraya taşıyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Biri dedi 10.2 deki taktiklerin hepsi 10.3 de kullanılabilirmiş diye ne derece doğru ?

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Kesin bir şey yok.. Ama bence kullanılabilir, %90 verim aldığın taktikten %75 verim alırsın, yani bu tarz sonuçlar doğabilir.

Default FM 10.3 Taktik Sorunu

İyi günler arkadaşlar 10.3 çıktığından beri 3-4 takımla kariyer açtım bunlar arasında Arsenal gibi bir dünya klubüde vardı,ama ben hangi takımı seçsem hem başarısız oluyorum.TAktikler yapıyorum,her kariyerde en az 3 tane ama olmuyor,olmuyor,olmuyor hangi maça çıksam pozisyon üretemiyorum.Müthiş pas atan oyuncuların var,bir maç iki maç 3maç 4maç 5.maçta olmuyor,top dönmüyor sonra yeniliyorum,yerniliyorum,yeniliyorum her kariyerde her ligde.Bu kadar da olmaz ki oyundan soğudum artık.Real Madridi yendiğim taktikle dandik lig takımlarını yenemiyorum,başka taktik deniyorum olmuyor.Yeter artık diyorum sitedeki kariyerleri gördükçe tepem atıyor adeta sorun bende derseniz,hazır taktikleride denedim başarılı olan taktikler de olmuyor hem de aynı takımla aynı oyuncularla bu sorun a nasıl çözeceğimi bilmiyorum arkadaşlar takımım yenildikten sonra toparlanması veya yenilmemesi için ne yapmalıyım,aslında oyuna yeni başladım sayılır 6 ay oldu ama hiç bir şey olmuyor.Hiç bir taktik uymuyor buna bir çözüm bulabilir misiniz hem ben hem de yeni başlayan arkadaşlar için

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Taktik konusunda rehber olarak nannar hocanın taktik rehberine bir göz at derim. Muhakkak ki uyumsuz noktalar vardık taktiğinde. Maç içi menajer komutlarını ustaca kullanmaya çalış. Dediğim gibi, nannar hocanın taktik rehberini yala ve yut. Sonra bir daha dene

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=82587
    Türkçe Konuş!

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Konu tekrar açılmıştır.

selam arkadaşlar... konu hep taktik üstüne gitmiş. benim sorum antreman konusunda olucak...biliyorsunuz oyun esnasında gerek coach lar gerekse assistan oyuncularımızın antremanlarda yeni hareket kazanarak daha iyi bir hale geleceklerini tavsiye ediyorlar. sizce bu tavsiyelerin hepsine kulak vermeli mi. örneğin bir dmc ye oyunu yavaşlat topu tut veya bir defans oyuncusuna sakın yatarak top kapma demenin dezavantajı olur mu? acaba oyuncularınıza pozisyonlarına göre hangi hareketleri kazandırdığınızda en iyi performansı alıyorsunuz?? bir de aml ve amr de oynayan oyunculara kanatlara yapışık kal gibi bi şeydi zannedersem o özelliği katmak içeriye doğru (inside forvetlerin yaptığı gibi) hamle yapmalarını kısıtlar mı?

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    uzun şut diyorum.

Önceki oyunlarda bu kadar uzaktan atılmıyordu.Şimdi uzun şutu en aza çekiyorum ama yine maçı izlerken bakıyorum ayağına alan 40 metreden sallıyor...
    Oyunculara yaratıcılık verdiysen sen şut çekme desende müsait olduğunda çekecektir;Sen kısa pas desende müsait oldukça uzağa direk toplar deneyecektir.

Quote Originally Posted by resdiyer View Post
    İyi günler arkadaşlar 10.3 çıktığından beri 3-4 takımla kariyer açtım bunlar arasında Arsenal gibi bir dünya klubüde vardı,ama ben hangi takımı seçsem hem başarısız oluyorum.TAktikler yapıyorum,her kariyerde en az 3 tane ama olmuyor,olmuyor,olmuyor hangi maça çıksam pozisyon üretemiyorum.Müthiş pas atan oyuncuların var,bir maç iki maç 3maç 4maç 5.maçta olmuyor,top dönmüyor sonra yeniliyorum,yerniliyorum,yeniliyorum her kariyerde her ligde.Bu kadar da olmaz ki oyundan soğudum artık.Real Madridi yendiğim taktikle dandik lig takımlarını yenemiyorum,başka taktik deniyorum olmuyor.Yeter artık diyorum sitedeki kariyerleri gördükçe tepem atıyor adeta sorun bende derseniz,hazır taktikleride denedim başarılı olan taktikler de olmuyor hem de aynı takımla aynı oyuncularla bu sorun a nasıl çözeceğimi bilmiyorum arkadaşlar takımım yenildikten sonra toparlanması veya yenilmemesi için ne yapmalıyım,aslında oyuna yeni başladım sayılır 6 ay oldu ama hiç bir şey olmuyor.Hiç bir taktik uymuyor buna bir çözüm bulabilir misiniz hem ben hem de yeni başlayan arkadaşlar için
    Ben kendim için bir taktik hazırladım 2 sezon boyunca aynı taktiği kullandım çok başarılı sonuçlar aldım.Daha sonra yeni kariyer açtım tekrar aynı taktikle başladım fakat sanki aynı takım aynı oyuncular değilmiş gibi taktik çok başarısız oldu.Sonra başka bir taktik daha hazırladım.O taktiklede başarılı oldum 2-3 sezon oynadıktan sonra tekrar yeni bir kariyer açtım aynı takımla.Yine o taktik hiçbir işe yaramadı.Her kariyerimde taktiğimi yeniliyorum yani...

Arkadaşlar,
    Takımın direkt pas ya da kısa pas oynamasını belirlerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
    Hangi oyuncu özelliklerinin burada etkisi var?
    Genişlikte keza, tempoda neye dikkat etmemiz gerekiyor?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by FaLconi View Post
    Arkadaşlar,
    Takımın direkt pas ya da kısa pas oynamasını belirlerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
    Hangi oyuncu özelliklerinin burada etkisi var?
    Genişlikte keza, tempoda neye dikkat etmemiz gerekiyor?

Pas stiLin tamamen senin tempo anLayışın iLe aLakaLıdır.

HızLı tempo da kısa pas sorun yaratabiLir. Takımda ki oyuncuLarın teknik beceriLeri ve yaratıcıLıkLarı iyi değiL ise çok pas hatası yaparsın. Aynı şekiLde Yavaş tempo da direk pas oynamak ta iyi değiLdir. Yavaş tempo da kısa pas, HızLı tempo da direk pas daha verimLi oLur. Dünya da bunun tersini yapan tek bir takım var. O da BarceLona. AdamLar HızLı tempo da kısa pas oynuyorLar. Ama onLar BarceLona
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by resdiyer View Post
    Sadece bir taktik yükleyip oynamakla maç kazanmak tabi zor olur. Oyunda en başta kadro seçimi olmak üzere, takım taktiklerinin yanında oyuncu taktiklerini, rakip oyunculara yönelik talimatlar, oyun içinde hızlı taktikler yapman gerek ve maç içinde kötü gidişlerde sürekli hamleler yapman gerek. Bence seçtiğin ilk 11 çok önemli, eğer kaliteli yardımcın veya antrenörün varsa, takım seçimini onlara yaptır.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

YA benim her şey tamam. Pozisyon vermiyorum şut dahi zor çekiyorlar top %60 bende ama pozisyon yok Bal yapmayan arı gibiyiz. Kadro süper.

Kameni-Renan-Ömer Toprak-Radoi-H. Balta-Vidal-B. Özbek-Gervinho-Arda-Adriano-E. Derdiyok

Taktik 4-2-4 ama pozisyon yok ne yapmalıyım?
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    YA benim her şey tamam. Pozisyon vermiyorum şut dahi zor çekiyorlar top %60 bende ama pozisyon yok Bal yapmayan arı gibiyiz. Kadro süper.

Kameni-Renan-Ömer Toprak-Radoi-H. Balta-Vidal-B. Özbek-Gervinho-Arda-Adriano-E. Derdiyok

Taktik 4-2-4 ama pozisyon yok ne yapmalıyım?
    Oyuncu taktiklerini ayrıntılı olarak düzenle.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Benim defans oyuncuları çok pas hatası yapıyor... 10 -12 top kaybı yapıyor stoperler , bekler de 6-7 en az ne yapmam lazım
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Kısa paslarla oynatırsan top kaybını en aza indirirsin.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Bu taktiklerde adam markajı mı yoksa bölge markajı mı daha sağlam olur

Elimde Villa ve Rooney gibi 2 süperstar var.İkisinden de istediğim seviyede verim alamıyorum.Sizce bu 2 forvetin rollerini ne yapmam lazım maksımum verim alabilmek ıcın?

Oyuncu komutlarındaki creativity, oyuncunun profilindeki creativity ile doğru orantılı olarak mı verilmelidir?

Creativity'si 20 olan bir oyuncunun Creative Freedom özelliğini en sağa kaydırırsam ne olur, en sola kaydırırsam ne olur?

ÖZET: Creativity'si yüksek her oyuncuya yüksek Creative Freedom verilmeli midir?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by therush5 View Post
    Elimde Villa ve Rooney gibi 2 süperstar var.İkisinden de istediğim seviyede verim alamıyorum.Sizce bu 2 forvetin rollerini ne yapmam lazım maksımum verim alabilmek ıcın?
    ikisinin de gideri comple forvet ama villa'yı geriye dönük oyuncu olarak da oynatabilirsin.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Chivalry View Post
    Oyuncu komutlarındaki creativity, oyuncunun profilindeki creativity ile doğru orantılı olarak mı verilmelidir?

Creativity'si 20 olan bir oyuncunun Creative Freedom özelliğini en sağa kaydırırsam ne olur, en sola kaydırırsam ne olur?

ÖZET: Creativity'si yüksek her oyuncuya yüksek Creative Freedom verilmeli midir?
    Eğer oyuncunun decisions'u düşükse yaratıcı davranmasına rağmen yanlış kararlar vereceği için hatalı davranır.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Arkadaşlar pas konusunda kararsız kaldım ne yapacağımı şaşırdım ya.Kısa pasla oynayınca top kayıplarım azalıyor oyunu kontrol altında tutabiliyorum ama bu seferde rakip kalede pozisyon bulamıyorum.Uzaktan şutlar atmak zorunda kalıyorum.Uzun toplarla oynayınca bir nebze olsun pozisyon bulma şansım artıyor ama bu seferde çok top kaybediyorum.Sürekli oyunu rakip yönlendiriyor top kazanarak hızlı hücumlarla gol buluyorlar ne yapacağımı şaşırdım.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Arkadaşlar pas konusunda kararsız kaldım ne yapacağımı şaşırdım ya.Kısa pasla oynayınca top kayıplarım azalıyor oyunu kontrol altında tutabiliyorum ama bu seferde rakip kalede pozisyon bulamıyorum.Uzaktan şutlar atmak zorunda kalıyorum.Uzun toplarla oynayınca bir nebze olsun pozisyon bulma şansım artıyor ama bu seferde çok top kaybediyorum.Sürekli oyunu rakip yönlendiriyor top kazanarak hızlı hücumlarla gol buluyorlar ne yapacağımı şaşırdım.
    burda dizilim önemli. kısa paslarla oynuyosan çift forvet sistemi kullanmalısın, tek forvetle gol bulman zorlaşır. kısa pas için dmc ve amc mevkilerinde defans-orta saha ile orta saha-forvet arasında pas trafiğini sağlayacak oyuncular olması verimliliği arttırır. yani bunun için en uygun sistem bana göre 4-1-2-1-2 dir (kanatsız). bazı oyunculara yaratıcılık özgürlüğü, sık sık top sürme gibi komutlar vererek hücumda üretkenliği arttırabilirsin. maç içerisinde kenar komutlarından "work ball into box"ı da seçtinmi uzaktan şut olayını en aza indirgersin.

ben bu sistemi kullanıyorum ve takımım her maçta baya gol pozisyonu üretiyor. ama kadrom çok kaliteli oda var.

Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345

Mesaj Yetkileri