Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 148 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Burada taktik ve antrenman hakkında tartışmak istediklerinizi,soracaklarınızı sorabilirsiniz. Fm 2010'daki taktik sistemi hakkında konuşabilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

fenerbahçe için önerebileceğiniz bir taktik var mı acaba? ingilizce olduğu için hiç birşey yapamıyorum taktiksel anlamda maçları zorda olsa kazanıyorum ama gidişat iyi değil varsa bi öneriniz yardımlarınızı bekliyorum.....

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Neden her taktikte bütün oyuncuların uzun şutunu en aza indirdiğim halde 6-7 şutum uzaktan oluyor.Bu oyunun bugu sanıırm.

Evet bende de genelde çok şut çekiyolar.Birde ppmlerine bakın oyuncularınızın,uzaktan sut çeker olanlar varsa onları unutmalarını söyleyin.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ben hangi taktiği denediysem defansda zaafım var çok gol yiyorum deplasmanda nadir galip gelebiliyorum artık üstadlardan kayda değer taktikler bekliyoruz.

Shadowrefree bende aynı dertten muzdarip durumdayım az önce fiorentinayla palermo maçını oynadım 3-0 öndeyim ve son 10 dk kala 3 gol birden atıp 3-3 oldu sonuç iyice sıkıcı duruma geldi

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Neden her taktikte bütün oyuncuların uzun şutunu en aza indirdiğim halde 6-7 şutum uzaktan oluyor.Bu oyunun bugu sanıırm.
    arkadasim bu nasil bir bug olabilir eger bugun herhangi bir futbol macini izlersen herhangi bir takimin ortalama 5-10 sutu vardir kaleye mac basina

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

uzun şut diyorum.

Önceki oyunlarda bu kadar uzaktan atılmıyordu.Şimdi uzun şutu en aza çekiyorum ama yine maçı izlerken bakıyorum ayağına alan 40 metreden sallıyor...

Nesil
    2009
    Yer
    Eskişehir

Smile

Quote Originally Posted by GFBaTu_KhaN View Post
    fenerbahçe için önerebileceğiniz bir taktik var mı acaba? ingilizce olduğu için hiç birşey yapamıyorum taktiksel anlamda maçları zorda olsa kazanıyorum ama gidişat iyi değil varsa bi öneriniz yardımlarınızı bekliyorum.....
    gardaş bende Fenerbahçe'yi yönetiyorum.
    Sana 4-4-2 Diamond taktiğini önerebilirim ben şuan onu kullanıyorum ve güzel gidiyor

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    arkadasim bu nasil bir bug olabilir eger bugun herhangi bir futbol macini izlersen herhangi bir takimin ortalama 5-10 sutu vardir kaleye mac basina
    Ama teknik direktörler kimse uzaktan vurmayacak dese yine oyuncular o kadar vurur mu?

en büyük sorunum kornerler ajaxla oynuyorum 5 tane oyuncum orta sahada kalıyor kornerde defansa yardıma gelmiyor bir tane rakip oyuncu ön direk civarında bekliyor korner ona geliyor ve gol oluyor demoda bu sorun daha fazlaydı şimdi nadir oluyor ama 5 oyuncum hiç geri gelmiyor

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Aynen abi ya Kornerlerde geri dön dediğim kanat oyuncularım bile kalıyor ileride , 4 lü bir forvet oluşturuyor benim takım rakip korner kullanırken ileride.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by ozidnz View Post
    Ama teknik direktörler kimse uzaktan vurmayacak dese yine oyuncular o kadar vurur mu?
    oyunda oyle bir ozellik yok asla uzaktan vurmiycaksin diye bi secenek yok
    Rarely ''nadiren'' i secebiliyoruz en fazla ve 90 dakka oynanan bir mucadelede ozellikle kaleyi karsidan goren pozisyonlarda oyuncunun onu bossa kesinlikle vurur

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by lord_xander View Post
    en büyük sorunum kornerler ajaxla oynuyorum 5 tane oyuncum orta sahada kalıyor kornerde defansa yardıma gelmiyor bir tane rakip oyuncu ön direk civarında bekliyor korner ona geliyor ve gol oluyor demoda bu sorun daha fazlaydı şimdi nadir oluyor ama 5 oyuncum hiç geri gelmiyor
    Aynen abi ya Kornerlerde geri dön dediğim kanat oyuncularım bile kalıyor ileride , 4 lü bir forvet oluşturuyor benim takım rakip korner kullanırken ileride.
    Defans korner komutlarında, şu anda baktım standart hali 4 oyuncu forvette kal gözüküyor, onu geride kal ya da adam al yapmak işe yarayacaktır. Denemedim henüz, geride kal dendiğinde kala gelmiyorsa adam al da denenebilir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

442 bakLava, Diamond ya da ne deniLiyorsa bu diziLişin FM 2010 da çok etkiLi oLduğunu gördüm. Beşiktaş iLe 2 sezondur hiç komut değiştirmeden bu diziLiş iLe oynuyorum ve daha çözüLme feLan yaşamadım.

Çarpıcı depLasman gaLibiyetLeri oLarak, GaLatasaray depLasmanında 4-0 Fenerbahçe DepLasmanında 3-1 MiLan depLasmanında 2-1, ArsenaL iLe depLasmanda 2-2 gibi neticiLer aLdım.

Birde 4222 çok verimLi oLuyor. HızLı kanat adamLarınız ve MC MC oLan böLgeye iki tane çapa adam diktiniz mi muhteşem oynuyor takım. Nijerya MiLLi takımında bu sistemde oynuyorum ve çok çarpıcı sonuçLara imza attım.

TakıLdığınız nokta veya oyuncuLar iLe iLgiLi istediğiniz özeL ayarLar varsa sorun, yardımcı oLaLım.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

galatasaray için de 4-3-3 oynayınca ileride fasla çoğalamıolar 4-2-3-1 oynayınca da defastta zaaf ortaya çıkıyor.Ben ilk sezon 4-3-3 oynadım zorda olsa şampion oldum ikinci sezon klasik 4-4-2 yapıp forwetlerdn birini poacher diğerini target man yaptım harika gidiyorum öneririm

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Quote Originally Posted by Luffy View Post
    442 bakLava, Diamond ya da ne deniLiyorsa bu diziLişin FM 2010 da çok etkiLi oLduğunu gördüm. Beşiktaş iLe 2 sezondur hiç komut değiştirmeden bu diziLiş iLe oynuyorum ve daha çözüLme feLan yaşamadım.

Çarpıcı depLasman gaLibiyetLeri oLarak, GaLatasaray depLasmanında 4-0 Fenerbahçe DepLasmanında 3-1 MiLan depLasmanında 2-1, ArsenaL iLe depLasmanda 2-2 gibi neticiLer aLdım.

Birde 4222 çok verimLi oLuyor. HızLı kanat adamLarınız ve MC MC oLan böLgeye iki tane çapa adam diktiniz mi muhteşem oynuyor takım. Nijerya MiLLi takımında bu sistemde oynuyorum ve çok çarpıcı sonuçLara imza attım.

TakıLdığınız nokta veya oyuncuLar iLe iLgiLi istediğiniz özeL ayarLar varsa sorun, yardımcı oLaLım.
    Oyunun kendi hazır taktiği olan diamon mu abi ? Hiç komut ellemedin mi ?

Eğer öyleyse bende ona geçeceğim de.

-----------------------------------------

Arkadaşlar bana hangi mevkiide nasıl Closing Down vermemiz gerektiğini anlatabilri misiniz ?

2 senedir sırf bu komutu tam anlamadıgım ve hangi mevkiye nasıl vereceğimi kestiremedğim için taktiklerim başarısız oluyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Oyunun kendi hazır taktiği olan diamon mu abi ? Hiç komut ellemedin mi ?

Eğer öyleyse bende ona geçeceğim de.

-----------------------------------------

Arkadaşlar bana hangi mevkiide nasıl Closing Down vermemiz gerektiğini anlatabilri misiniz ?

2 senedir sırf bu komutu tam anlamadıgım ve hangi mevkiye nasıl vereceğimi kestiremedğim için taktiklerim başarısız oluyor.

Diamond u kendime göre uyarLadım. Bazı ayarLamaLar yaptım oyuncuLarımın özeLLikLerine göre.

CLosing Down u oyun stiLine göre ayarLamaLısın. YükLenerek oynuyorsan ve önceLLikLi mentaLiten atak ise CLosing down u yüksek tutman gerek. Bu tarz oyun stiLinde savunmada ki iki DC hariç diğer bütün oyuncuLarın CLosing Down değerLerini yüksek tutmaLısın. Burda amaç topu bir an önce rakipten aLıp, hemen atağa çıkmaktır. Bu mantıkLa hareket edebiLirsin.

DiyeLim defansif oynuyorsun. O zaman CLosing down değerLerini düşürebiLirsin. NasıL oLsa rakibi üstüne bekLediğin için OyuncuLarın rakip takım üstüne geLdikLerinde topa hamLe yapmaLarını sağLarsın. Topu aLmak için bir aceLen yoktur. Rakibi üstüne bekLersin, sana doğru hamLe yaptığında topu kapar, kontra atak iLe pozisyon üretmeye çaLışırsın.

Sistem budur.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

yani diziliş nasıl abi

---------DM------------

MR-------------------ML

-------- AM------------

şeklinde mi yoksa

---------DM------------

------MC---MC--------

--------AM-----------

şeklnde mi ?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

DM,MR,ML,AMC

şekLinde.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Gerçekten süper gidiyor takım

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by burak434 View Post
    Evet bende de genelde çok şut çekiyolar.Birde ppmlerine bakın oyuncularınızın,uzaktan sut çeker olanlar varsa onları unutmalarını söyleyin.
    Quote Originally Posted by shadowrefree View Post
    ben hangi taktiği denediysem defansda zaafım var çok gol yiyorum deplasmanda nadir galip gelebiliyorum artık üstadlardan kayda değer taktikler bekliyoruz.
    Quote Originally Posted by lord_xander View Post

Taktik konusunun açılmasını bekliyordum... açılması iyi olmuş.... Öncelikle şunu söylemeden geçemeyeceğim geçen yıl başlamış oldukları işi bu yıl tamamlamışlar.... FM 2009'da başlamıştı bu her maça aynı taktikle çıkarsan en fazla 3-5 maç kazanırsın,sonra mutlaka rakibe göre maç öncesi önlem almadıysan bile maçta mecburen diziliş ya da taktik değişiyordun... Bu sene bu durum zirve yapmış durumda... rakiplerin dizilişine ve teknik yapısına göre farklı diziliş ve taktiklerle sahaya çıkarak takımdan üst düzey verim sağlayabiliyorsunuz... orta düzeyde her rakibe karşılı başarı yakalanabilecek bir taktikle de ilerlemeniz mümkün ama o zaman sıradanlaşıyor takım...Yani yenmesi gerekenleri belki yeniyor ama yenilmesi gereken takımlara da yeniliyor Yani menajerin başarısı olmuyor... Zaten özellikle menajerlik oynamaya yeni başlayan arkadaşların kadrolarını asistana seçtirdiklerini de varsayarsak o zaman sizin takıma hiçbir katkınız olmuyor ki böyle bir durumda oyunun diğer menajerlik oyunlarından farklı kalmıyor...

uzun şut olayında en düşük ayar "nadiren" anlamına geldiği için oyuncu önü boşaldıgında vuruyor... DC bile olsa vurur yani Bugün Servet öyle pozisyon yakalasa o da vuruyor Kornerlerde ilerde adamınız kalması onlara yüklediğiniz rollerin özel ayarlarından kaynaklanıyor.... kendi elinizle savunmadaki kronerlerden ilerde kalana dam sayısını azaltarak o meseleyi çözebilirsiniz... 3-0 dan 3-3 e gelen maç konusunda da arkadaşlar nasılki gerçekte 3-0 geride düşen takım tüm riskleri alarak dizil ve taktik değişerek saldırıyorsa oyunda da aynı... yani savunmada bazı önlemler almazsanız en uyuz takımlar bile 6-7 kişiyle hücum edince size 1 gol atınca cesaretlenip saldırıyor...

Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    11

Arkadaşımızın dediği korner pozisyonu bir kez benimde başıma geldi ağzım açık kaldı, noluo dedimŞimdi oyuncu ayarlara girip baktığımda, ileri 4lümün "stay forward" olduğunu gördüm.

Benim asıl muzdarip olduğum konu taktiğim.Fm 09a kadar genelde 4-4-2 nin varyasyonlarıyla oynadım.09da ise 4-2-3-1 sistemine geçtim ve gerçekten küçük büyük oynadığım tüm takımlarda başarı sağladım.(örn: bs premier den aldığım Toquay'ı 3 sezonda 3 şamiyonluk ile Championshipe çıkardım)Gerek diziliş gerekse mantalite anlamında taktiğimde bir değişiklik yapmadan Fm 10a uyarlamama rağmen sonuçlar hiçde istediğim gibi gitmiyor.Şuan Juve yi çalıştırıyorum; Serie A ve Şamp Ligi maçları toplam 12 maça çıktım ve sadece 17 gol atabildim ve 7 gol yedim.Evimde Urziceni ve Parmaya yenildim.Benim için bu maçlar trajikomik bi olaydırÖzellikle Parma maçında takım rezildi. Ama yinede taktiğimi değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik.Mantalitede oynamalar yapıcam, uğraşıcam, oturtucam inşallah taktiği.Fikir ve görüşlerinize açığım...

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Vallahi oyunda oyuncu moralleri o kadar etkili ki , ilk 11 den 5 oyuncumun morali köü olsun, içsaha-dış saha herkes yeniyor takımı.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Bu oyun çıktığı günden beri oynuyorum ve öğrendiğim bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum;

Her maça kesinlikle aynı taktikle çıkmamak gerek,çünkü oyun hemen çözüyor ve 10 maç sonra taktik çok bocalıyor.

Asistan menejerinizin söylediği şeylere kesinlikle kulak verin.Maç öncesi ve Maçta çok iyi analizler yapıyorlar.Chelsea,Man City ve Man Utd maçlarında bana tempoyu kısmamı,defansı önde kurmamı ve 4-4-2 oynamamı söyledi.Normalde taktiğim 4-2-2-2 iken 4-4-2'ye aldım ve dediklerini aynen uyguladım.İşte sonuçlar ;

Man City 2-4 Tottenham
    Man Utd 2-5 Tottenham
    Tottenham 1-0 Chelsea.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Arkadaşımızın dediği korner pozisyonu bir kez benimde başıma geldi ağzım açık kaldı, noluo dedimŞimdi oyuncu ayarlara girip baktığımda, ileri 4lümün "stay forward" olduğunu gördüm.

Benim asıl muzdarip olduğum konu taktiğim.Fm 09a kadar genelde 4-4-2 nin varyasyonlarıyla oynadım.09da ise 4-2-3-1 sistemine geçtim ve gerçekten küçük büyük oynadığım tüm takımlarda başarı sağladım.(örn: bs premier den aldığım Toquay'ı 3 sezonda 3 şamiyonluk ile Championshipe çıkardım)Gerek diziliş gerekse mantalite anlamında taktiğimde bir değişiklik yapmadan Fm 10a uyarlamama rağmen sonuçlar hiçde istediğim gibi gitmiyor.Şuan Juve yi çalıştırıyorum; Serie A ve Şamp Ligi maçları toplam 12 maça çıktım ve sadece 17 gol atabildim ve 7 gol yedim.Evimde Urziceni ve Parmaya yenildim.Benim için bu maçlar trajikomik bi olaydırÖzellikle Parma maçında takım rezildi. Ama yinede taktiğimi değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik.Mantalitede oynamalar yapıcam, uğraşıcam, oturtucam inşallah taktiği.Fikir ve görüşlerinize açığım...
    Kendi evinizde ki maçLarda daha çok atak oynarsanız iyi neticeLer eLde ediyorsunuz. Ben Beşiktaş kariyerimde geneLde iLk sezonumda bütün puan kayıpLarını sahamda yaşamıştım ama ikinci sezon özeLLikLe kendi evimde ki maçLarda maçtan önce kesin gaLibiyet istiyorum diyerek ve daha atak mentaLite iLe oynarak çok farkLı sonuçLar eLde ettim.

Vallahi oyunda oyuncu moralleri o kadar etkili ki , ilk 11 den 5 oyuncumun morali köü olsun, içsaha-dış saha herkes yeniyor takımı.
    OyuncuLarın moraLLerini iyi tutmaLısınız. Kadronuz çok genişse bazı maçLarda oynamayan oyuncuLara da sık sık şans vererek hem formda hemde moraLLi kaLmaLarını sağLamaLısınız. OyuncuLarınız iLe iyi iLetişiminiz oLmaLı.

Quote Originally Posted by MaTRaKaN View Post
    Bu oyun çıktığı günden beri oynuyorum ve öğrendiğim bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum;

Her maça kesinlikle aynı taktikle çıkmamak gerek,çünkü oyun hemen çözüyor ve 10 maç sonra taktik çok bocalıyor.

Asistan menejerinizin söylediği şeylere kesinlikle kulak verin.Maç öncesi ve Maçta çok iyi analizler yapıyorlar.Chelsea,Man City ve Man Utd maçlarında bana tempoyu kısmamı,defansı önde kurmamı ve 4-4-2 oynamamı söyledi.Normalde taktiğim 4-2-2-2 iken 4-4-2'ye aldım ve dediklerini aynen uyguladım.İşte sonuçlar ;

Man City 2-4 Tottenham
    Man Utd 2-5 Tottenham
    Tottenham 1-0 Chelsea.
    AsistanLarı dinLemek güzeLdir, iyidir ama bende bir kez Manu maçında ŞL Çeyrek finaLinde dinLeyeyim dedim asistanımı kupadan eLendik. DepLasmanda 2-2 kaLdığım maçta avantajLı iken kendi sahamda turu geçme şansım varken asistanı dinLedik diye 3-0 mağLup oLup eLendik.

İyi bir asistan da oLsa her zaman doğru anaLizLer yapamıyorLar ki benim asistanım da çok iyi bir İtaLyan ve çoğu özeLLiği 19-20

O yüzden iş yine bizde biter. Ve ben 2 sezondur tek bir değişLik yapmadan kuLLanıyorum taktiğimi ve haLa çözüLemedi

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Ben taktiğimi yayınlamayı denedim ama olmadı...?

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Aynen beinmkide onaylanmadı nedense

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

benimde sorunum hücumda.defansım gerçekten mükemmel ötesi.at.madridle barcelonayı yendim deplasmanda(ss'te koyabilirim)chelsea yi içerde vs.defansım maçlarda en fazla 1 yada 2 tane karşı karşıya pozisyon veriyor.hemde taktiğim gk-dl-dr-dc-dc-mc-mc-amc-amc-amc-fc olmasına rağmen.tek sorun hep uzaktan gol yiyorum lampard orta saha yayında falsolu gol attı birkaç tane la liga maçlarında gijon gibi takımlarda aynı şekilde gol attı.neyse onu geçelim.hayrettin abiden veya herhangi bir taktik ustasından hücumla ilgili öneriler bekliyorum.yardım ederseniz sevinirim.

Quote Originally Posted by tahatto93 View Post
    benimde sorunum hücumda.defansım gerçekten mükemmel ötesi.at.madridle barcelonayı yendim deplasmanda(ss'te koyabilirim)chelsea yi içerde vs.defansım maçlarda en fazla 1 yada 2 tane karşı karşıya pozisyon veriyor.hemde taktiğim gk-dl-dr-dc-dc-mc-mc-amc-amc-amc-fc olmasına rağmen.tek sorun hep uzaktan gol yiyorum lampard orta saha yayında falsolu gol attı birkaç tane la liga maçlarında gijon gibi takımlarda aynı şekilde gol attı.neyse onu geçelim.hayrettin abiden veya herhangi bir taktik ustasından hücumla ilgili öneriler bekliyorum.yardım ederseniz sevinirim.
    Hocam ben de o şutlara çözüm bulamadım. İki DM (Baroni-Poulsen) birinde zone, diğerinde adam markajı var. Yine de çatır çutur atıyorlar. Gerçi ben de atıyorum arada ama saçma sapan bir durum yani.

Birçok kişide var bu şikayet sanırım bug. Umarım bir sonraki patch ile düzeltilir.

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri