Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 68 sonuç

Konu: Turksportal Yarın Miles Jacobson İle Görüşecek! Sorularınızı Alalım

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Jigsaw View Post
    Coşkun'un verdiği linkteki röportajı yapan Mustafa değil ki olum.. =))
    Ya arkadaşım bana böyle şeylerle gelmeyim. Sonuna kadar izle videoyu sen de göreceksin Çağrı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Mustafa abi çok yağuşuğlu çıkmışsın.

Soruları soran arkadaşta maçın full seyredildiğinde 16-9 falan bittiğini söyemiş? Adam oyna bakalım bitiyor mu demeye getirmiş.

Biraz daha profesyonel bir röportaj olaydı keşke.
    O Shiftdelete sitesinin muhabiriydi. CM nin yapımcılarıyla konuşurkende görmüştüm

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Site muhabirinden çok sitenin adminin tanıdığı, arkadaşı, yakınıdır sanırım. Çünkü muhabirlikle pek alakası var gibi durmuyor.

Adam %97 korsan alırsanız alırsınız dil desteğini demeye getirmiş bu arada. Orijinal satışları şimdi daha da önemli hale geldi.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Site muhabirinden çok sitenin adminin tanıdığı, arkadaşı, yakınıdır sanırım. Çünkü muhabirlikle pek alakası var gibi durmuyor.

Adam %97 korsan alırsanız alırsınız dil desteğini demeye getirmiş bu arada. Orijinal satışları şimdi daha da önemli hale geldi.
    haklı olum adam.. eğer alırsanız fiyatı da ona göre düşürürüz diyor. herşeyi bize bırakıyorlar yani. böyle yaparsanız böyle olur yapmazsanız olmaz diyorlar. bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Kestirmek pek zor değil bence. Türkiye'de oyun satmaz. Dil desteği de eklenmez.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Kestirmek pek zor değil bence. Türkiye'de oyun satmaz. Dil desteği de eklenmez.
    agzindan bal damliyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Gerçekler. Herşeye bir bahanemiz var. Türkçe koysunlar oyunu alalım-alın koyalım bir adım ileri götürülüp 10.000 alın koyalıma geldi. Bu kez de fiyatını indirin alalım diyoruz. Haklı mıyız? Haklıyız belki ülke koşullarını göz önüne alacak olursak ama adamların açısından da bakmak lazım onlar da haklı. Zaten satış olmayan bir ülke de satışlar hiç olmasa adamlara bir şey olmaz sanırım. Yani fiyatı bu, mal bu ister alın ister almayın diyorlar.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Gerçekler. Herşeye bir bahanemiz var. Türkçe koysunlar oyunu alalım-alın koyalım bir adım ileri götürülüp 10.000 alın koyalıma geldi. Bu kez de fiyatını indirin alalım diyoruz. Haklı mıyız? Haklıyız belki ülke koşullarını göz önüne alacak olursak ama adamların açısından da bakmak lazım onlar da haklı. Zaten satış olmayan bir ülke de satışlar hiç olmasa adamlara bir şey olmaz sanırım. Yani fiyatı bu, mal bu ister alın ister almayın diyorlar.
    hep kendi tarafimizdan baktigimiz icin bu durumdayiz zaten. yani ben bu konuda adamlari savunan hic kimseyi gormedim. "eger herkes kendine gore hakliysa o durumda duzelme olmaz ve bu durum eski tas eski hamam olarak devam eder" fikrini savunanlardanim ama tabii ki de yillardir keyifle oynadigim bir oyunu kendi dilimde hem de %100 oraninda oynamak cok daha ayri keyif katacaktir. tipki cm0102'de oldugu gibi...

bu sene ulkemizdeki satislar bu oyunun bu ulkedeki durumunu belli edecek aslinda. bi de simdiki satis rakamlari hakkinda hicbisey bilmiyoruz. acaba kac adet oyun satildi suana kadar ulkemizde? bu da onemli.! cunku bu sayiya bakarak yorumlarda bulunabiliriz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu nasıl bir iştir yahu?

Siz orjinal alın biz indirim yapacağız ve Türkçe ekleyeceğiz. (Varmı böle bişe?)

Ulan şimdiden indirin ve Türkçe ekleyin işte. Satışları görün ona göre bir dahaki sene ne yapıyorsanız yaparsınız.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Hep tıkandığımız nokta burası işte. Adamlar diyor ki bu serinin kaçıncı oyunu 5 mi? Türkiye'de ne satmış bu oyun? %97 gibi bir rakam telaffuz ediliyor korsan oyun anlamında. Eee 5 senenin diyetini bir şekilde ödeyin ki ben de sizi gerçekten adam yerine koyayım diyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hep tıkandığımız nokta burası işte. Adamlar diyor ki bu serinin kaçıncı oyunu 5 mi? Türkiye'de ne satmış bu oyun? %97 gibi bir rakam telaffuz ediliyor korsan oyun anlamında. Eee 5 senenin diyetini bir şekilde ödeyin ki ben de sizi gerçekten adam yerine koyayım diyor.
    Emre abi bence bu bir paradox Bu demektir ki bu seri 10 yıl da devam etse korsan devam edecek. Taa ki fiyatlarda bir değişme olana veya dil desteği eklenene kadar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Benim ufak bi umudum var 10000 satışla ilgili olur diye düşünüyorum zaten Türkiye'de önceden 6-7Bin tane satış oluyorsa bunların 2-3Binini korsan cd'ciler kopyalamak için alıyor yani korsan cdciler çoğalırsa satışta çoğalır diye tahmin ediyorum
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Yok artık daha neler
    Abi şaka maka Korsan CD'cilerde baya yarar sağlıyo bu orjinal oyun işine

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by AirJeT View Post
    Benim ufak bi umudum var 10000 satışla ilgili olur diye düşünüyorum zaten Türkiye'de önceden 6-7Bin tane satış oluyorsa bunların 2-3Binini korsan cd'ciler kopyalamak için alıyor yani korsan cdciler çoğalırsa satışta çoğalır diye tahmin ediyorum
    İyide adamlar internetten indiriyor diye biliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by AirJeT View Post
    Abi şaka maka Korsan CD'cilerde baya yarar sağlıyo bu orjinal oyun işine
    Şahsen oyun satan bir dükkanda tanıdık abim vardı, internetten indiriyordu. Hatta bir oyun bozuk çıkmıştı

Her oyun için gidip orijinal sipariş verse büyük ihtimal batar çünkü çoğu oyunun giderini karşılayamaz. Düşünün bir sürü oyun satıyorlar ve Fm gibi bir çok pahalı oyun var.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post

Emre abi bence bu bir paradox Bu demektir ki bu seri 10 yıl da devam etse korsan devam edecek. Taa ki fiyatlarda bir değişme olana veya dil desteği eklenene kadar.
    Öyle de şu anda bütün kozlar adamın elinde. Adam diyor ki indirmiyorum kardeşim fiyatını, Türkçe dil eklemek için de şartım budur. İşinize gelirse alır oynarsınız işinize gelmezse oynamazsınız ya da bugüne kadar nasıl oynuyorsanız öyle oynarsınız. Adamlar zaten Türkiye'yi bir pazar olarak görmedikleri için, bu da bizim oyunun 5 serisinde gösterdiğimiz tutumdan dolayı olduğu için, pekte sallamıyorlar yani.

Ve bu bahane de adamı ilgilendirmiyor. Ülke şartlarında oyun çok pahalı. O zaman oynama diyor adam. Bunu neden diyebiliyor? Çünkü zaten biliyor ki fiyat düşse dahi oyunun orijinal satışlarındaki artış istedikleri düzeyde olmayacak. Kimse kimseyi kandırmasın. Şu anki korsan payı Türkiye pazarında %97 ise, oyun 40 lira olsa bu rakam düşse düşse %95'lere düşer.

Bu benim kendi fikrimdir. Sonra bana gelipte "seni nasıl yönetici yaptıkları belli" gibi yorumlar yapmazsanız sevinirim. Gerçi bu tarz yorumları kaale aldığımdan değil ama işte sinek küçük mide bulandırır misali.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Şahsen oyun satan bir dükkanda tanıdık abim vardı, internetten indiriyordu. Hatta bir oyun bozuk çıkmıştı

Her oyun için gidip orijinal sipariş verse büyük ihtimal batar çünkü çoğu oyunun giderini karşılayamaz. Düşünün bir sürü oyun satıyorlar ve Fm gibi bir çok pahalı oyun var.
    Yok biliyorum bazıları internetten çekiyor falan ama benimde orjinal alıp kopyalıyıp hem kendi dükkanında hemde başka dükkanlara satan bi CDci bildiğim var o yüzden her ilçede 1 tane böyle olsa bitti zaten

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Öyle de şu anda bütün kozlar adamın elinde. Adam diyor ki indirmiyorum kardeşim fiyatını, Türkçe dil eklemek için de şartım budur. İşinize gelirse alır oynarsınız işinize gelmezse oynamazsınız ya da bugüne kadar nasıl oynuyorsanız öyle oynarsınız. Adamlar zaten Türkiye'yi bir pazar olarak görmedikleri için, bu da bizim oyunun 5 serisinde gösterdiğimiz tutumdan dolayı olduğu için, pekte sallamıyorlar yani.

Ve bu bahane de adamı ilgilendirmiyor. Ülke şartlarında oyun çok pahalı. O zaman oynama diyor adam. Bunu neden diyebiliyor? Çünkü zaten biliyor ki fiyat düşse dahi oyunun orijinal satışlarındaki artış istedikleri düzeyde olmayacak. Kimse kimseyi kandırmasın. Şu anki korsan payı Türkiye pazarında %97 ise, oyun 40 lira olsa bu rakam düşse düşse %95'lere düşer.

Bu benim kendi fikrimdir. Sonra bana gelipte "seni nasıl yönetici yaptıkları belli" gibi yorumlar yapmazsanız sevinirim. Gerçi bu tarz yorumları kaale aldığımdan değil ama işte sinek küçük mide bulandırır misali.
    Haklısın aslında. Öyle veya böyle her şekilde korsan devam edecek. Adamların da pek de umurunda değil. Açıkçası büyük bir çoğunluğun Türkçe yama da umurunda değil (şahsen benim). Aynı şekil devam

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

"teşekkür" ya da "beğen" butonu yok muydu bizim forumda basalım edelim..

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

biri de keşke bu corner bug ı ne zaman düzelecek diye sorsaydı. kaç seridir devam eden bug

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    İyide adamlar internetten indiriyor diye biliyorum.
    1 kişi alıyor ve nette paylaşıyor. CD'cilerde netten indirip CD'ye çekiyorlar.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Bu seneki korsan satışının artmasını kendi elleriyle desteklediler,neden böyle demesinler.5 key hakkını kaldırdılar ve orjinal alacak çoğu kişi korsan oynuyor şimdi.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Mustafa abinin yanındaki eleman bir yerden tanıdık geliyor ama çıkaramadım bir türlü?
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Şemsi, kendisi Caner Eler Eurosport spikerlerinden, ayrıca Lig TV'de Euroleague programı yapıyor, NTVSpor'da Yenilsen de Yensen de programına katılıyor.

Harika Tour de France anlatımı ile tanınır oldu.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Şemsi, kendisi Caner Eler Eurosport spikerlerinden, ayrıca Lig TV'de Euroleague programı yapıyor, NTVSpor'da Yenilsen de Yensen de programına katılıyor.

Harika Tour de France anlatımı ile tanınır oldu.
    Heh sağol Oğuz abi yav.Düşün düşün o kadar aklıma gelmedi.Yenilsen de Yensen de programından tanıyorum ben.
    So what?
    Saike

Arkadaşlar şaka mı yapıyorsunuz nasıl pazar olarak görmüyor en çok oynanan 3. ülkeyiz pazar olarak görüyorlar ki satın alınsın türkçe koyalım diyorlar Parayı düşünüyorki buda türkiyeyi pazar olarak görüyor anlamında Fiyatı indirmek umurlarında değil açıkcası türkçe yamasınada kalmadık Allaha şükür ingilizce biliyoruz.Orjinale destek derken birde %50 indirelim bakalım ne olacak deselerdi.
    O zaman şok yaratacaktı çok fazla yazmaya gerek yok ocağa kadar izliyeceğiz neler olacak...

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by geyik20 View Post
    Arkadaşlar şaka mı yapıyorsunuz nasıl pazar olarak görmüyor en çok oynanan 3. ülkeyiz pazar olarak görüyorlar ki satın alınsın türkçe koyalım diyorlar Parayı düşünüyorki buda türkiyeyi pazar olarak görüyor anlamında Fiyatı indirmek umurlarında değil açıkcası türkçe yamasınada kalmadık Allaha şükür ingilizce biliyoruz.Orjinale destek derken birde %50 indirelim bakalım ne olacak deselerdi.
    O zaman şok yaratacaktı çok fazla yazmaya gerek yok ocağa kadar izliyeceğiz neler olacak...
    En çok oynanan 3. ülke olmak pazar olarak gördüğü anlamına gelmiyor bence. Bunu röportajdan da anlamak mümkün. Evet en çok oynanan 3. ülke olabilirsiniz ama orijinal oyun almıyorsunuz %97 korsan kullanım var ülkede diyor adam. Eğer pazar olarak görse orijinal satılsın Türkçe'yi koyarım demezdi de Türkçe'yi çıkarır satışların artmasını beklerdi. Ama adam biliyor ki Türkçe'yi koysa fiyatı yarıya çekse dahi korsan pazarını asla eritemeyecek. Bu yüzden diyorum pazar olarak görmüyor diye. Önce diyor ben yapacağım yatırımın karşılığını peşinen alayım gerisi size kalmış diyor. Yatırımın maliyetini 10 bin oyun karşılar mı karşılamaz mı bunu bilemem ama düşüncenin bu olduğu kanısındayım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

En çok oynanan 3. ülke olmak pazar olarak gördüğü anlamına gelmiyor bence. Bunu röportajdan da anlamak mümkün. Evet en çok oynanan 3. ülke olabilirsiniz ama orijinal oyun almıyorsunuz %97 korsan kullanım var ülkede diyor adam. Eğer pazar olarak görse orijinal satılsın Türkçe'yi koyarım demezdi de Türkçe'yi çıkarır satışların artmasını beklerdi. Ama adam biliyor ki Türkçe'yi koysa fiyatı yarıya çekse dahi korsan pazarını asla eritemeyecek. Bu yüzden diyorum pazar olarak görmüyor diye. Önce diyor ben yapacağım yatırımın karşılığını peşinen alayım gerisi size kalmış diyor. Yatırımın maliyetini 10 bin oyun karşılar mı karşılamaz mı bunu bilemem ama düşüncenin bu olduğu kanısındayım.
    Bu oyunun maximum yapacağı maliyeti merak ettim açıkcası. Araştırmaları bile ücretsiz olarak alıyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Bu oyunun maximum yapacağı maliyeti merak ettim açıkcası. Araştırmaları bile ücretsiz olarak alıyorlar.
    O kadarını bilmiyorum. Açıkçası ne yazılımdan anlarım ne birşeyden. Oyuna bir dil eklemek demek ekstra mesai harcamak belki çevirmen istihdam etmek vs. gibi külfetler getirebilir firmaya. Ama dediğim gibi hiç bir bilgimin olmadığı bir konu bu. Ancak daha öncede dediğim gibi kozlar adamların elinde maalesef. Ya isteklerimize uyar Türkçe oynarsınız ya da böyle devam eder demeye getiriyorlar. Kısacası kendi göbeğimizi kendimizin kesmesini istiyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

TR çalışmasını Turksportal yollasa. Öyle birşey olamazmı?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri