1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: Oyun Kaydetme Sorunu: Disc Not Found

Default Oyun Kaydetme Sorunu: Disc Not Found

Oyunu Save'lemek istediğim zaman Save bittikten sonra Disc not found yazısı çıkıyor ve oyundan çıkmak zorunda kalıyorum.
    Bu sorunun herhangi bir çözümü var mı arkadaşlar ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyununuz orjinal değil ise kullandığınız program nedeniyle bu hata ortaya çıkıyor.

Şuan icin bu problemi duzelticek bir çözümü yok sanirim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Oyununuz orjinal değil ise kullandığınız program nedeniyle bu hata ortaya çıkıyor.
    Bahsettiğiniz program ile bir alakası yok. Yani korsan oyun hatası değil bu.

Oyunu silip tekrar kurun sorun düzelir.
    Last edited by BeeTLeJuiCe : 05.Kasım.2009 at 01:17

Oyunu silip yuklemek ilk akila gelen yöntem ama malum hata malesef duzelmiyor.
    Last edited by ultraslan1990 : 05.Kasım.2009 at 00:51

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Bahsettiğiniz program ile bir alakası yok. Yani korsan oyun hatası değil bu.

Oyunu silip tekrar kurun sorun düzelir.
    Benim gördüğüm korsan oyunlarda ortaya çıkan bir sonuç. Fakat başka bir konuda Steam'den aldığını söyleyen biride aynı sorunu yaşamış.

Şimdi SI forumlarına baktım, fazla net bir çözümü olmasada Java'yı güncellemenizi önermişler. Birde DVD sürücüsü yapılandırmasında sorun olabileceğini söylemişler.

Tabi birde genel olarak çoğu hatanın çözümü baştan yüklemeyi önermişler.

Ayrıca oyunu Steam üzerinden indirenlerin kesinlikle 10.1.0 yamasını yüklememeleri gerektiğini, zaten yamanın yüklü olarak geldiğini söylemişler. Hatanın nedenlerinden biride bu olabilir.
    Last edited by BeeTLeJuiCe : 05.Kasım.2009 at 01:34

Öncelikle teşekkürler araştırmanız için fakat ne Java'yı güncelleştirdikten sonra ne DVD yapılandırmasında ne de oyunu genel çözüm olarak herkesin bildiği yöntem olan silip tekrar yüklemesinden sonra bu sorun yine de malesef düzelmiyor.

Arkadaşlar save sorununu ve Disc not found mesajını kökten gidericek dosyayı buldum.Bizzat denedim ve sorun gitti.

Not: Verdiğim link forumda yasakmış.Yasak olduğunu bilmiyordum ve kaldırdım bunu öğrenince.
    Last edited by ultraslan1990 : 05.Kasım.2009 at 16:10

paylaşım için teşekkürler

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Sağol dostum abi deneyelim bir

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Verdiğiniz link c.rack dosyası ve forumda yasak linki kaldırmazsanız ceza alacaksınız muhtemelen.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara - Kars Arası (=

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Verdiğiniz link c.rack dosyası ve forumda yasak linki kaldırmazsanız ceza alacaksınız muhtemelen.
    ana el barto emekli olmuss bana verdigin uyarı cezası hala kontrol panelinde duruyor biliyormusun profilimde imzanla doasıyorum

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Kaldırdım linki.Nasıl paylaşabilirim bu dosyayı peki ?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by ultraslan1990 View Post
    Kaldırdım linki.Nasıl paylaşabilirim bu dosyayı peki ?
    Bu forumda paylaşmanız mümkün değil.

ana el barto emekli olmuss bana verdigin uyarı cezası hala kontrol panelinde duruyor biliyormusun profilimde imzanla doasıyorum
    artık bakar bakar kulaklarımı çınlatırsın.

Anladım..Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Başka bir konuda sorunun çözümünü yazmıştım ben de orijinal steam'den indirdim ve Turksportal Türkiye güncellemesini vs. yükledim. Bunu bir deneyin bende düzeldi disc not found çıkmıyor artık.

- Steam açıkken My Games'te oyunun (FM 2010) üzerine gelip sağ tıklayıp properties'i seçiyorsunuz.
    - Gelen ekranda local files'a gelip verify integrity of game cache'yi seçiyorsunuz. Bir süre yükleme oluyor. (Sanırım yapılan güncellemeleri steam server'ına verify ettiriliyor) Ondan sonra oyuna normal girin çalışması lazım.

Sheriff Misafir

İllegal paylaşımlar konusunda biraz daha dikkatli olalım arkadaşlar biliyorsunuz bu tür paylaşımlara forumlarımızda izin vermiyoruz. Oyunu orjinal olmayan arkadaşlarda bu sorunun çıkması normal, ve çözüm yolunu forumlarımızda bulamazsınız. Oyunu orjinal olupta bu tür hata alan arkadaşlarda mevcutmuş. Onlar içinse bir çözüm bulan arkadaşlar diğer arkadaşlara destek olabilir. Bizde bir çözüm yolu bulursak bilgilendirme yaparız..

Sheriff Misafir

Arkadaşlar resmi kaynaklardan orjinal oyunlar için sorun giderici bir içerik olmadıkça koyduğunuz linkler illegal sayılır, koyulan linklerin içinde illegal içeriklerde mevcut oluyor.. Biraz daha dikkatli olalım.. İkinci uyarım oldu.

Mesaj Yetkileri