1 ile 15 arası toplam 15 sonuç

Konu: Editör'de yarattığınız veya indirdiğiniz XML dosyalarını kullanım

Nesil
    2003

Default Editör'de yarattığınız veya indirdiğiniz XML dosyalarını kullanım

Football Manager 2010 ile gelen editör ile yarattığınız veya indirdiğiniz XML dosyalarını oyun içinde kullanmak için aşağıda belirtilenleri yapmanız gerekmektedir.

1. Eğer dosyayı indirdiyseniz /belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2010/editor data/ klasörüne yerleştiriniz

2. Oyunu açıp, New Game'e tıkladıktan sonra veritabanı seçimi ekranında veritabanı seçimini yaptıktan sonra yanında Change yazılı kutuyu seçip devam etmek için OK düğmesine basınız.

3. Karşınıza belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2010/editor data/ klasöründeki XML dosyaları çıkacaktır. Burada seçim(ler)inizi yapınız ve Confirm düğmesine basınız.

4. Seçtiğiniz XML dosyası eğer lig ekleme veya lig genişletme içeriyorsa, bunu hemen bir sonraki ekranda görebilirsiniz. Eğer dosya sadece oyuncu/kulüp vs. gibi bilgileri güncelliyorsa değişiklikleri oyunu kurduktan sonra görebilirsiniz. Bu ekranda seçimlerinizi yapıp oyununuzu kurunuz.

İyi Eğelenceler.

ama ben new game e bastıktansonra choose database ekranı çıkmıyor napabilirim ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by uakaangs View Post
    ama ben new game e bastıktansonra choose database ekranı çıkmıyor napabilirim ?
    Ne cikiyor?

direkt lig seçme bölümüne geçiyor

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul - Bakırköy

uakaangs bende de aynı sorun var.Nasıl yapacağız acaba ?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Sihirbazı kapatıp elle seçmeyi tercih edin.. o şekilde olmuyor mu?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul - Bakırköy

Oghuse malesef olmuyor.Normalde de Sihirbazı kapatarak açtığımdan biliyorum

Yarattığınız datayı yanlışlıkla config.xml dosyasına kaydettiyseniz seçim ekranı çıkmaz. config.xml dosyasının değiştirilmemesi gerekir. Farklı bir isimle kaydedin ve config.xml dosyasını da silerek başlangıçta yeniden oluşmasını sağlayın.

Bende de direkt takım seçme ekranı geliyor. Nasıl düzeltebiliriz acaba?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul - Bakırköy

Kutu sorununu çözdüm arkadaşlar.İndirdiğiniz dosyaları db'ye değil editor data klasörüne atın.Sonra New Game deyin olur.

Şimdi arkadaşlar saat 12den beri tüm siteleri dolaştım..Cevabı buldum sonunda. Sizde benim gibi yanlışlıkla Fm editörde değişiklikleri yaptıktn sonra config dosyası üzerine kayıt yapmışsınız.

Çözüme gelirsek:Öncelikle editörden değişiklik yapıp kaydettiğiniz xml dosyasını (ne ismini verdiyseniz artık) kopyalayın.Daha sonra,Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data bu klasörü tamamen silin önce.Sildikten sonra oyunu açın ve yeni oyun kurun.Detaylar önemli değil hangi takım vs seçin bi şekilde yeni oyuna başlayın.Sonra kaydetmeden çıkabilirsiniz.(Bunun amacı tekrar orjinal config dosyası yaratılsın diye).Çıktıktan sonra tekrar Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data dosyasına gelin(farkediceksiniz ki orjinal config dosyası 1kb xml olrak geri gelmiş) ve daha önce kopyaladığınız dosyayı buraya yapıştırın .oyunu açın tekrardan ve yeni oyun deyin.Ve editör seçim ekranı karşınızda.

Şimdi çıkan database ekranından sağ alttaki change kutucugunu tıklayın ve ok deyin.Kopyalayıp yapıştırmış olduğunuz dosya adıyla karşınıza gelicek.Seçip oyununuzun tadını çıkarın.

editordeki değişiklikleri .dbc olarak kaydedersek ne fark ediyor ? Editor'den çıkarken bunu yapman yararlı olur diyor çünkü.Biri .xml uzantılı biri .dbc ...

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Gullo View Post
    editordeki değişiklikleri .dbc olarak kaydedersek ne fark ediyor ? Editor'den çıkarken bunu yapman yararlı olur diyor çünkü.Biri .xml uzantılı biri .dbc ...
    evet..bende 2 tane seçenek çıktı 2sini de seçip geçtim ama doğru mu yaptım, bi problem çıkacak mı bilmiyorum..bir dbc bir de xml uzantılı 2 dosya oluşmuş..

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=86566
    Bu konuda ki Japonya Ligi yamasını indirdim fakat oyunda japonya ligi diğer ülkerinde bulunduğu ekrana gelince kutucuk seçilmiyor.Ne yapabiliriz?

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by partizanlion View Post
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=86566
    Bu konuda ki Japonya Ligi yamasını indirdim fakat oyunda japonya ligi diğer ülkerinde bulunduğu ekrana gelince kutucuk seçilmiyor.Ne yapabiliriz?
    1- editörde bir değişiklik yaptınmı(yapılmadıysa2)
    2- dosya bozuk olabilir.(sonra 3-kesin çözüm olmalı)
    3- nleague.lnc diye bir dosya var. oradan ilk ekranda japonya 1 yazıyor 0 yap dene.

Mesaj Yetkileri