1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: Kaç Lig Açabilirim

Default Kaç Lig Açabilirim

Dün orjinal oyunu aldım daha gelmedi ama merakla bekliyorum ilk defa orjinal oyun aldım
    Benim Sistem Amd X2 64 5200+2.70 ekran kartı ise 1gb ati redeon 4650 rem ise 2 gb kaç lig acabilirim bana biri tavsiye yazabilirmi örnegin

TÜRKİYE 2.lig 1.lig
    ingiltere 1.lig
    ispanya 1lig
    .
    .
    .
    gibi

Nesil
    2006

Fazla lig açmanı tavsiye etmem. Çünkü; çok lig açtığın zaman fikstür yavaş ilerliyor, çok fazla takım ve oyuncu olduğun için. Sistemin fena sayılmaz. 5-6 lig açabilirsin. Bu arada bu konu teknik sorun olmadığı için genel tartışmalara taşıyorum.

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Fazla lig açmanı tavsiye etmem. Çünkü; çok lig açtığın zaman fikstür yavaş ilerliyor, çok fazla takım ve oyuncu olduğun için. Sistemin fena sayılmaz. 5-6 lig açabilirsin. Bu arada bu konu teknik sorun olmadığı için genel tartışmalara taşıyorum.
    Tamam kusura bakma

Bende fiksür hızlı ilerlemesini istiyorum dedigini yapacam ama ben liglerin sadece 1.liglerinimi acayım?

Nesil
    2006

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80512

Burada yazan gereksinimleri kendi özelliklerin ile karşılaştır. Zaten çok lig açınca mutlaka yavaş ilerler. Çok fazla oyuncu ve takım yüklenir. Fikstürde bekleme yaşarsın. Bu nedenle her zaman az lig öneririm ama; sevdiğin ve önemli futbolcuların olduğu ikinci ligleri açabilirsin, bu daha da zevk katar.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80512

Burada yazan gereksinimleri kendi özelliklerin ile karşılaştır. Zaten çok lig açınca mutlaka yavaş ilerler. Çok fazla oyuncu ve takım yüklenir. Fikstürde bekleme yaşarsın. Bu nedenle her zaman az lig öneririm ama; sevdiğin ve önemli futbolcuların olduğu ikinci ligleri açabilirsin, bu daha da zevk katar.

kardeş birde oyuna başlarken small velan yazıyor onu ne yaparsam zevkli olur genişimi yapim:

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

oyunu acıyorsa ekran kartının önemi yok sanırım, ram ile işlemci önemli

Intel® Core™2 Duo 2.40 GHz L2 3MB Cache Bellek P8600

benim işlemci buymuş ram de 3 gb 19 lig açık şu an, rahatça oynuyorum, ama fikstür konusundaki değerlendirmeler doğru, helede farklı kıtalardan lig secersen.. bende brezilya ve arjantin ligleri yaz tatilini uzatmakta..

Quote Originally Posted by Chinatown View Post
    oyunu acıyorsa ekran kartının önemi yok sanırım, ram ile işlemci önemli

Intel® Core™2 Duo 2.40 GHz L2 3MB Cache Bellek P8600

benim işlemci buymuş ram de 3 gb 19 lig açık şu an, rahatça oynuyorum, ama fikstür konusundaki değerlendirmeler doğru, helede farklı kıtalardan lig secersen.. bende brezilya ve arjantin ligleri yaz tatilini uzatmakta..
    ben büyük ligleri acacam cok fazla degil

ingiltere
    türkiye 1 ve 2.lig
    italya
    ispanya
    fransa cok olmazsa birde almanya

oyuna başlarken small large felan var onlara ney yapim

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

medium yap en iyisi

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by edgaras1905 View Post
    kardeş birde oyuna başlarken small velan yazıyor onu ne yaparsam zevkli olur genişimi yapim:
    O yükelenecek oyuncu sayısını belirtir, açtığın liglerde ki bütün oyuncular yüklenir. İyi bir bilgisayara sahip isen geniş, ortalama bir bilgisiayar ise normal, kötü ise küçük database olmalı.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

O yükelenecek oyuncu sayısını belirtir, açtığın liglerde ki bütün oyuncular yüklenir. İyi bir bilgisayara sahip isen geniş, ortalama bir bilgisiayar ise normal, kötü ise küçük database olmalı.

çok doğru.. misal fm 2009 da potansiyeli yüksek oyuncular bazen sadece large da cıkıyordu (eren derdiyok) 2010 da pek rastlamadımda ama yinede karar senin.. ben mediumdan memnunum su anda..

Quote Originally Posted by Chinatown View Post
    çok doğru.. misal fm 2009 da potansiyeli yüksek oyuncular bazen sadece large da cıkıyordu (eren derdiyok) 2010 da pek rastlamadımda ama yinede karar senin.. ben mediumdan memnunum su anda..
    yukarda yazdıgım sistemde hangisi iyi olur büyük modu secersem ve 5 yada 6 lig acarsam takvim ilerlemesi nasıl olur

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

bunu bir ölçü olarak söylemek çok zor.. yalnız ben olsam large database ile 5 lig açacağıma, medium ile 7-8 lig açarım, large database in medium dan çok farkı yok, gereksiz oyuncular daha fazla oluyor o kadar..

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

oyunda kaç lig varsa hepsini açabilirsin tabi 1 sezon kaç haftada biter orasını kestiremedim
    bende sizin pc'lerin yarısı bile yok ama 6-7 lig ve large db ile gayet güzel oynuyorum.
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

endonezya-hindistan-çin ligi hariç tüm ligler açık database large, haftada 1 sezon biteryim derdi olamayan, 9-6 çalışan, iş sonrası gün içi 1 2 saat oyun vakti olan-haftasonu isteğe bağlı - arkadaşlar için ideali -pc de yeterli ise- hepsi açılır, tv de net de vb. yerlerde denk gelen futbolcuları fm de arayıp bulma gibi takıntıları olanlara ilaç gibi gelir, mis gib oynanır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Medium'da

İngiltere
    Almanya
    Fransa
    İtalya
    İspanya
    Türkiye

süper liglerini aç yeter sana
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Türkiye (2.lige kadar)
    ingiltere
    almanya
    fransa
    italya
    ispanya
    portekiz
    rusya
    brezilya
    arjantin
    hollanda
    belçika
    isviçre
    iskoçya
    romanya

bende açık ligler bunlar, brezilya ve arjantin liglerini normalde çıkmayan oyuncuları olduğu için seçiyorum.. diğer takımlar da normal şampiyonlar ligine takım gönderen ligler, açılmama nedeni yok

birde

amerika birleşik devletleri
    güney kore
    avustralya
    güney afrika
    singapur
    malezya

ligleri açık, bunların nedeni 12-13 yıl Trabzonda başarılarımdan sonra 6-12 ay gidip hem kafayı dinlemek hem de yeni ufaklara yelken açmak için eklediğim ligler (misal abd liginde ligde maçtan sonra uzatmalar oynanıyordu )

çok lig açmak oyunu fazla yavaşlatmıyor. 2009'da 51 ülke 117 lig açıktı bu sene editörle yaratılan liglerde ufak bir sorun olduğu için henüz öle bir kariyer açamadım (82 den fazla extra yaratılmış data kabul etmiyo oyun henüz.) Bence çok lig açmanın oyunu yavaşlatması şehir efsanesi Bu sene hedef 208 ülkeyi aynı anda açmak.
    Evet yavaşlatır biraz ama sıkılma ihtimalini 0'a indiriyor özellikle de uzaklarda bi yerde başlayıp avrupaya dönmenin yollarını ararken... Hele de Halı saha futbolcusu (Sunday league footballer) moduyla başlayınca...

Gerçi bu sene sadece 11 Türkiye ligi açtım kendi database'imde test oyununu çok sevdim ama 10.2 çıkınca yine tüm ligleri açarım... Selçuk Efesspor'u çalıştırıyorum...

Mesaj Yetkileri