Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 35 sonuç

Konu: Forum Neden Bu Kadar Pasif

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Default Forum Neden Bu Kadar Pasif

bu oyunu oynayan kaç kişi var türkiyede bilmiyorum.ama 10000 orjinal hedefi konduğuna göre en az bikaç yüzbin kişi oynuyodur.bu forumda da yüzlerce kişi var.ama sorulan sorular çok geç cevaplanıyor. 40 kişinin içerde olduğu bölümlerde bile küçük bi soruya saatlerce cevap verilmiyor..anlamış değilim..

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Gördüğüm en aktif Football Manager forumu Turksportal.

Valla sorunun mantığına göre dakika başı cevap bile gelebiliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Hangi sorunuza saatler sonra cevap aldınız acaba?

Forumda yetkili arkadaşlar var ve ellerinden geldiğince özel hayatlarından kısarak forumda aktif olmaya sorunlara yardımcı olmaya çalışıyorlar ve gördükleri, bilgi sahibi oldukları konuda muhakkak bir cevap yazarlar ilgili konuya. Hatta bilgileri dahilinde olmayan konularda bile kimin bilgi verebileceğine dair bilgilerndirirler üyeyi. Ama takdir edersiniz ki herkesin bir özel hayatı var ve her sorulan soru ışık hızında yanıtlanamıyor.

Üyelerin ise bu sorulara bilgi sahibi olsalar dahi yanıt vermek gibi bir dertleri olmayabilir. Bunu eleştirme hakkına da sahip değiliz açıkçası. İnsanlar bilgilerini paylaşır veya paylaşmaz bu kendi insiyatiflerinde bir durumdur. Ancak forum ortamında bulunduğumuz göz önüne alındığında bulunuyor olmaları gerekir diye düşünülebilir.

Açıkçası çok sık takip edemesem de şu sıralar olayları ben forumda bir pasiflik olduğunu düşünmüyorum. Tabi açtığınız konuya 10 dakika da cevap almayı istiyorsanız bu forumun pasifliği değil sizin sabırsızlığınızdan kaynaklanıyordur bence.

Yazdıklarımı yanlış anlamazsınız umarım, size itafen gibi olsa da forumun geneli hakkında bütün yazdıklarım.

Nesil
    2006

Birinci olarak; konunu yeri burası olmadığı için öneri/eleştiri bölümüne taşıyorum.

İkinci olarak; burası anlık çözüm bulma yeri değil. Burada özellikle biz yöneticiler elimden geldiğince sizlere yardımcı olmak ve sorunlarını daha çabuk süre içinde çözmek için çabalıyoruz. Biz burada profesyönel anlamda işçi olarak çalışmıyoruz. Hepimizin ailesi, okulu veya işi var. Benim bu hafta vizem haftası. Yarın bir vizem, Cumarteside üç vizem var, bunlara çalışırken arada küçük bir zaman buldum ve forumda sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Türkiye bu oyunu en çok oynayan üçüncü ülke. Bütün düynada ise en fazla aktif olan ikinci Football Manager sitesi, birincisi Si Games.

Bu gün Si Games forumlarına bile sorun yazdığınız zaman bir iki gün içinde kesin yanıt alırken bizlerden anında yanıt beklemek zor olur. Ama tekrar söylüyorum elimizden geldiğini yaparak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Ben daha FM 2010 satın alamadım. Bu haftasonu satın alacağım. Oyun hakkında şuan kesin bir bilgim yok. Oyunu aldıktan sonra sorunlarınıza daha kısa süre içinde yanıt vereceğim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben olaya şöyle bir boyut getireyim:

Eskiden forumda aktif üye sayısı daha fazlaydı ne bileyim forumdaki oyunlarda falan anlık cevap gelirdi. Kafe'de çok kişi olurdu takılırdık. Yani forumun sosyal kısmı biraz daha pasif halde gibime geliyor.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bu bence forumun üyelerinin diğer fm forumları gibi tamamen küçk yaşta olmamasına bağlıyorum.

Mesela yönetimdeki herkes 19-30 yaşları arasında ve doğal oalrak aileleri,özel yaşantıları var.

ama dünyanın en büyük ve en aktif FM sitesi Photograph'ın da söylediği gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Haklı olabilirsin eskiden gençler fazlaydı şimdi o gençler büyüdü Forum oyunları eskisi kadar ragbet görmüyor. tabii ben memnunum pasiflikten, fazla takılmıyorum buralarda ve ders çalışmaya vaktim oluyor
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Gerçekçi oLan şey,gerçektende bazen çok geç cevap geLebiLiyor.Ama önemLi oLan,geLen cevapLarın doLuLuğu.Yani ne kadar yardımcı oLuşu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

ben yöneticiler geç cevap yazıyor falan demiyorum ki.. sadece genel olarak böyle bi problem var bence forumda. forum canlı değil gibi.50 kişi bi konuda ama uzun süre bişey yazılmıyor, faydalı yazılar az sayıda vs vs. ben mesela bikaç saat önce asistanın basın toplantısı yaklaşımına nerden müdahale ediyoruz diye sormuştum fm2010 yenilikler başlığında.bu başlıkta bu konuya değinilmiş diye yeni başlık açmadım ama saatlerdir kimse şurdan demedi, ya da öyle bişey yok da demedi.kimse bilmiyosa bi kişi de çıkıp evet ben de bilmiyorum nerden yapıldığını da demedi. gibi...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Gerçekçi oLan şey,gerçektende bazen çok geç cevap geLebiLiyor.Ama önemLi oLan,geLen cevapLarın doLuLuğu.Yani ne kadar yardımcı oLuşu.
    Aynen katılıyorum geç olsun güç olmasın sonuçta ama biraz da hak vermek lazım bu forumun binlerce üyesi var ve her soruya yetişmekte biraz güç olsa gerek ayrıca aktiflik konusunda da benimde gördüğüm en aktif FM forumu yine ayrıca herkesin bir özel hayatı olduğunuda bilmek zorundayız kimi çalışıyor kimi okula gidiyor kimi başka bir yerde olabilir biraz alttan almak lazım diye düşünüyorum ben...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Bu bence forumun üyelerinin diğer fm forumları gibi tamamen küçk yaşta olmamasına bağlıyorum.

Mesela yönetimdeki herkes 19-30 yaşları arasında ve doğal oalrak aileleri,özel yaşantıları var.

ama dünyanın en büyük ve en aktif FM sitesi Photograph'ın da söylediği gibi.
    Zaten bu foruma 13-14 yaşından küçükler girmiyor. Bende buraya üye olduğumda 15 yaşındaydım. Şimdi 19 yaşındayım.

Sonuçta şuan 551 üye online olarak gözüküyor. Biz forum olarak değil, site olarak büyümeyi düşünen bir yapıya sahibiz. Site'de dosya indirmek için üye olan ve forumda herhangibi bir katkı yapmayan kişi çok fazla. Sonuçta burası bir araştırma forumu burada, diğer konuların bizim için hiçbir önemi yok. Burası araştırma sitesidir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şimdi şöyle birşeyde var;

Burdakilerin çoğu Fm oyuncusu. Yani bu hataları almayan ve ilk defa bu forumda gören kişiler. O yüzden Teknik Destek bölümüne uğramıyorlar bile. Bilenlerde ancak canları sıkılırsa bakıyorlar. Sonuçta kimse kimseye yardım etmek zorunda değil.

Fakat o bölümlere bu işlerden anlayan modlarda alınabilir. O zaman anında olmasa bile aynı gün içinde konular cevap bulabilir.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Şimdi şöyle birşeyde var;

Burdakilerin çoğu Fm oyuncusu. Yani bu hataları almayan ve ilk defa bu forumda gören kişiler. O yüzden Teknik Destek bölümüne uğramıyorlar bile. Bilenlerde ancak canları sıkılırsa bakıyorlar. Sonuçta kimse kimseye yardım etmek zorunda değil.

Fakat o bölümlere bu işlerden anlayan modlarda alınabilir. O zaman anında olmasa bile aynı gün içinde konular cevap bulabilir.
    Böyle olduğunu düşünmüyorum. Biz yöneticiler bildiğimiz sorunların çözümü, bilmediklerimizin ise çözümüne nasıl kavuşabileceğine dair bilgiler veriyoruz. Bende şuan FM 2010 oyunu olmadığı için tam anlamı ile yardımcı olamıyorum. Oyunu elde ettikten sonra daha da yardımcı olacağım. Bu sitede her sorun mutlaka çözüme kavuşuyor. Kavuşamıyanlar sorunlar ise Si Games'in veya oyunun korsan olduğundan dolayı kaynaklanan sorunlardır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Zaten bu foruma 13-14 yaşından küçükler girmiyor. Bende buraya üye olduğumda 15 yaşındaydım. Şimdi 19 yaşındayım.

Sonuçta şuan 551 üye online olarak gözüküyor. Biz forum olarak değil, site olarak büyümeyi düşünen bir yapıya sahibiz. Site'de dosya indirmek için üye olan ve forumda herhangibi bir katkı yapmayan kişi çok fazla. Sonuçta burası bir araştırma forumu burada, diğer konuların bizim için hiçbir önemi yok. Burası araştırma sitesidir.
    Bu konuyada değinmek istiyorum.

Bence Spor bölümü küçümsenmemeli. Çünkü orda ne kadar çok tartışma olsada sonuçta özgün yazılar yazılıyor ve google bunları seviyor. Buda siteye PageRank değeri olarak yansıyor.

Football Manager dışındaki bölümlerin önemi yok demek biraz saçma olur.

Nesil
    2006

Bu konuyada değinmek istiyorum.

Bence Spor bölümü küçümsenmemeli. Çünkü orda ne kadar çok tartışma olsada sonuçta özgün yazılar yazılıyor ve google bunları seviyor. Buda siteye PageRank değeri olarak yansıyor.

Football Manager dışındaki bölümlerin önemi yok demek biraz saçma olur.
    Önemi yok olan bölümler derken, sohbet alanı vs gibi Kafe bölümlerinden bahsettim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Böyle olduğunu düşünmüyorum. Biz yöneticiler bildiğimiz sorunların çözümü, bilmediklerimizin ise çözümüne nasıl kavuşabileceğine dair bilgiler veriyoruz. Bende şuan FM 2010 oyunu olmadığı için tam anlamı ile yardımcı olamıyorum. Oyunu elde ettikten sonra daha da yardımcı olacağım. Bu sitede her sorun mutlaka çözüme kavuşuyor. Kavuşamıyanlar sorunlar ise Si Games'in veya oyunun korsan olduğundan dolayı kaynaklanan sorunlardır.
    Bu korsan bu aralar fazla dile getirilir oldu. Çözemediğimiz sorunlara ne zamandan beri korsan oyun hatası diyoruz?

Nesil
    2006

Bu korsan bu aralar fazla dile getirilir oldu. Çözemediğimiz sorunlara ne zamandan beri korsan oyun hatası diyoruz?
    Çözemiğimiz sorunlar ya oyunun kendisinden yani kullanıcı kaynaklı olmayan ve yapımcı dışında bizim çözemiyeceğimiz sorunlar. Korsan derkende orjinal oyunlarda hiçbir zaman gözükmeyen sorunlardan bahsediyorum. Lütfen konuyu ve yazılanları çarpıtmayınız. Sitede elimizden geldiği kadarı ile sorunları çözmeye çalışıyoruz.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Konu forumun aktiflik sorunu.

Şu konuda bile forumun ne kadar aktif oldugunu görebiliyoruz

Bir sürü cevap geldi bile.

Görüntüleme 16, CVP 15 . Her görüntüleyen cevap yazmış yani

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çözemiğimiz sorunlar ya oyunun kendisinden yani kullanıcı kaynaklı olmayan ve yapımcı dışında bizim çözemiyeceğimiz sorunlar. Korsan derkende orjinal oyunlarda hiçbir zaman gözükmeyen sorunlardan bahsediyorum. Lütfen konuyu ve yazılanları çarpıtmayınız. Sitede elimizden geldiği kadarı ile sorunları çözmeye çalışıyoruz.
    Tabiikide bizde elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Geçen sene bir tatil dalgası vardı mesela. Korsan oyun ve orjinal oyun kullanmış biri olarak o sorunun sadece korsanlarda olduğunu söyleyebilirim. Sırf forumda yardım almak için oyunum orjinal diyenler vardı. O yüzden geçen sene bu sorun çok kafa karıştırmıştı.

O bölümle bu işin uzmanı bir Moderatör olması konusunda ısrarcıyım. Gerisi yönetime kalmış birşey.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

AsLında böyLe bir probLem var gerçekten.Konu dışı ve dikkat çeken bu tip konuLar çok iLgi aLıyor.BeLki de insanLar diğer konuLara "nasıL oLsa biri biLiyordur" mantığıyLa bakıyor.MeseLa sürekLi takıLdığım bir forumda mesajLar çok çabuk cevap aLır,çünkü oraya üye oLan adam basketboL düşkünüdür ve hemen hemen her konuda fikri vardır.Buraya herkes aynı amaç için üye oLmuyorki.Ben 4 seneLik üyeyim ve burası benim için forumun üstünde bir yer oLdu.MeseLa adam ucuz genç oyuncuLar dşye arattı ve buraya üye oLdu.Bu adam ne yapsınki senin aLdığın hatayı?gibi...

TuNdRaLoWeR Misafir

Pasiflik olarak konu onayı gerektiren bölümler de var sanırım benim gözlemlediğim o ancak onun dışında çok bir problem olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by erenbaba View Post
    Pasiflik olarak konu onayı gerektiren bölümler de var sanırım benim gözlemlediğim o ancak onun dışında çok bir problem olduğunu düşünmüyorum şahsen.
    Forumda bu tarz onay isteyen bölümler sadece yöneticilerin konu açma hakkına sahip olduğu bölümlerdir.

Kariyer Hikayelerinde ise bizim kontrolümüzden geçikten sonra izin veriliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın internette vurgu ve tonlama olmadığı için sert bir mizaçla söylemiş olarak görmeyin ama benim bu soruya cevabım teknoloji geliştiğinden beri olur. Çünkü FM09'da da gördüğümüz gibi bir tatile gitme sorunu vardı (bu konuda da örnek verildi zaten) ve bu sadece Korsan oyunlarda oldu ya da Şu anda çıkışından oldukça uzun bir süre geçmiş olan PS3lerin hâlâ çipinin bulunamaması örnek olabilir hatırladığım kadarıyla PS2'de bu süreden daha kısa bir süre içinde korsan oyunlar için çip çıkmıştı...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by AirJeT View Post
    Kesinlikle yanlış anlaşılmasın internette vurgu ve tonlama olmadığı için sert bir mizaçla söylemiş olarak görmeyin ama benim bu soruya cevabım teknoloji geliştiğinden beri olur. Çünkü FM09'da da gördüğümüz gibi bir tatile gitme sorunu vardı (bu konuda da örnek verildi zaten) ve bu sadece Korsan oyunlarda oldu ya da Şu anda çıkışından oldukça uzun bir süre geçmiş olan PS3lerin hâlâ çipinin bulunamaması örnek olabilir hatırladığım kadarıyla PS2'de bu süreden daha kısa bir süre içinde korsan oyunlar için çip çıkmıştı...
    PS3'de hçbir zaman çip çıkmayacak. Çünkü; diğer PS serilerinde Sony kendisi piyasaya sürüyordu bu çipleri. Bu sefer kendileride oyun üretmeye başladılar ve satılmsı için engellediler. Birde PS3'de orjinal oyunların ne kadar kaliteli olduğu ve verilen parayı hak ettiği zaten gözlemlendi. Bir PS3 kullanıcısı olarak, çipde çıksa kesinlikle taktırmam ve orjinal alırım.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

ben bu halinden çok memnunum, tam kıvamında gidiyor, aktiflik ve sosyal ağ konusunda çalışmalarımız var bir kaç yıldır bitmedi
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Yönetiilerin bu aralar yeterince ilgilenememesi olayı, yöneticilerin çoğunluğunun üniversite öğrencisi olması ve şu dönemin vize dönemi olması. Bu nedenle ben de yapmam gerek işleri yapacak vakit ayıramıyorum.

Örneğin dosya bölümünde onay bekleyen konular mevcut ama ben ertsi gün 2 sınavım varken ya da yetiştirmem gereken projeler varken, o dosyalarla ilgilenmeyi ilk sıraya alamıyorum. Bu 1-2 haftalık sınav dönemi geçtiğinde, yönetim kaynaklı sorunlar aza inecektir.

Diğer konularda, yazdıklarınıza cevap verilmemesi konusu da, nasılsa veren olur mantığını fazla olan üyelerin bir arada olmasından kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Olaya sadece teknik sorunlar bölümü olarak da bakmamak lazım, oyunun ilginçliklerini, sizin farkettiğiniz püf noktalarını kısacası paylaşımı daha eğlenceli olacak konulara atlacak mesajların artmasını ben de isterim.

Mesela mesajları boş olmayan taktik tartışmaları, oyunun oynarken neler yaptığınız, oyunun havasına nasıl girildiği, çeşitli konularda hazırlanmış rehberlere sadece teşekkür mesajı değil, kendi açımızdan bakarak gelişmesini sağlayacak mesajlar atılması, vs vs, bu örnekler çoğaltılabilir. Ama bu konuda yöneticiler bir yere kadar dahil olabiliyor, daha fazlası için sadece dosya indirmek için üye olmuş, şöyle bir gezineyim demiş üyelerin de mesajları olmalı.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Forumlar, destek hattı gibi çalışmazlar. O nedenle anında cevap sistemini aramak biraz lüks olur.

Geçmiş dönemle şimdi arasında şu farklar var.

Çoğunluğun yeni olduğu bir dönemdi ve herkes her konuya tabiri caizse açtı. Turnuvalar, forum oyunları... Şimdi doygunluk başladı. Ara ara gelen yeni üyelerde bu heyecanı görebilirsiniz.

Çoğunluk pek bilgi sahibi değildi ve sorunlar karşısında çözüm arayışını başkasından bekliyorlardı. Şimdi herkes işin kurdu oldu ve neyi nerde bulabileceğini biliyor. Buda sadece kendi sorunlarında araştırmaya itiyor.

Mesaj sayacı vardı ve bu anlamlıda olsa anlamsızda olsa birşeyler yazmaya itiyordu. Bu ortadan kalkınca artık konu içerisindeki gereksiz noktalar yok olmaya başladı. Buda konularda az cevap görünmesine neden oldu. Bu iyi birşey aslında ama kötü olarak algılandı. Başlıklarda 1 yada 2 cevap var gibisinden.

Daha bir çok konu var ama uzatmak istemiyorum. Anlayacağınız tüm bu hazırlayıcı zeminler ortadan kalkınca artık sadece gerektiği zamanda gerektiği şekilde konulara yazım başladı. Bunu üstlenen kişilerde yöneticiler ve yöneticilerinde zamanı olmuyor. Bilgisayarım bozuldu ve malesef full olan online sürem kısaldı. Şimdi turnuva alanındaki problemlerden uzaktayım. Bu uzaklık o alanın pasifleşmesi anlamına gelmiyor. Sadece geçici duraklama yaşıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bence böyle daha iyi. Mesaj sayacı olupta , her konuda anlamsız "Teşekkürler" mesajıyla hiçbir bilgi öğrenemeden forum aktif olacaksa ,

Mesaj sayacı olmadan , amacı sadece bilgi vermek ve yardım etmek olan , içi dolu mesajları görmek çok daha iyi bence.

Sheriff Misafir

Mesaj sayacınının zaten normalde amacı aktiflik ölçmek ama bizim forumda bu daha farklı şekilde kullanılmaya başlanmıştı, bir yarışa dönüşmeye başlamıştı.Mesaj sayacı kaldırıldı, böylelikle aktif olanlar olmayanlar daha anlaşılır oldu. Artık insanlar çalışmalarıyla, kaliteli yorumlarıyla, aktivitelere gösterdikleri ilgilerle aktifler, eskisi gibi önüne gelen her konuya anlamlı, anlamsız mesaj yazıp aktifim diyemiyor kimse.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Çok iyi hatırlıyorum bazı arkadaşlar aşağıda bulunan listeye girebilmek için her konuya mesaj yazıyolardı. Yeni Mesajları bir açıyorm hepsi aynı üye. Bu aralarda bunu yapan var gerçi. Saçma şeyler yazıyo sürekli oraya buraya.

Aktiflik konusunda herhalde eskisi kadar aktif olmadığını göremeyen birisi yoktur. Önceden tamam herkes okula gidiyodu. Ama yine belirli bir kitle oluyodu sitede. Akşama kadar sohbetti - yardımdı oluyodu. Ama bu aralar hiç yok böyle birşey. Ben konu açmıştım içeriği hemen hemen bununla ilgili, herkes yüklenmişti bana. ( 2 mesaj okudum gerçi diğerlerinin hiçbirini okumamıştım ) Sadece ben değilmişim herhalde bundan şikayetçi olan : )

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri