Quote Originally Posted by perpetua View Post
Bu oyuncularla karsilastirinca Turkiye'de hic bir oyuncu -9 etmez.

Ama tabii -9 alan oyuncu sayisini sifirlasak bu sefer Turk oyunculara yeterli potansiyel verilmiyor yazilmaya baslanacak.

Bu potansiyelleri tartismak yerine sive tavsiyem bu degerleri bilmeden oynamak. Bu degerleri bildigim icin oyun benim icin zevksiz hali aliyor. Ben bilmek zorundayim cunku arastirmayi yapanlardan birisiyim. Siz bilmek zorunda degilsiniz. Oyun icinde gorun kim ne oluyor, kim ne olmuyor.

-9 Potansiyel almis 185 oyuncu var.
Turkiye'de 5 oyuncu var. Sercan Yildirim, Necip Uysal, Emre Colak, Berkin Aslan, Batuhan Karadeniz.

Eger bunlardan 2 tanesi -8'e indirilecekse bence bunlar sirasiyla:
Batuhan ve Emre Colak olur.

Eger bunlardan 3 tanesi -8'e indirilecekse bence bunlar sirasiyla:
Batuhan, Emre Colak ve Necip Uysal olur.

Berkin'i ayiran, bu diger oyunculardan daha kucuk yasta olmasi. Sercan'i ayiran ise zaten mevcut haliyle -9 potansiyel'in hic de uzak gorunmemesi.

Daha once oyunculara yuksek potansiyel vermemizi isteyenlere soyledigimin aynisini tekrarliyorum. Elinizde editor var ve bu oyunculari farkli gormek istiyorsaniz pekala degistirebilirsiniz. Mesela ben kendi oyunumda degistirdim.

Turkiye'de oynayan en potansiyelli oyuncular denilince bu 5'li akila geliyor. Bunlar -8 almali diyorsaniz bu goruse saygim var. Ancak o zaman da yeterli potansiyel verilmemis diyenler ile sizleri basbasa birakacagim.
Ağzına sağlık abi, gerçekçiliğinden dolayı kutluyorum seni ! Oyuna verdiğiniz emeğinize sağlık!