Arkadaşlar konunun nereye açılacağına karar veremesem de burayı en uygun olarak düşündüm.

Öncelikle fanatik diyebilirsiniz , ne derseniz diyin fakat , ben araştırmada Galatasarayın inanılmaz şekilde "dream team" yapıldıgını düşünüyorum.Öncelikle ilk sezon Galatasaray ile kadroyu korudugunuz ikinci sezon oyuncuları şu şekilde elden çıkartmak mümkün.

Franco- 12 Milyon
Elano 25 milyon

Arda - 25 milyon
Keita 11 Milyon
Kewell - 8 milyon
Lincoln -6 milyon

Baros - 12-13 milyon
Ayhan 8 milyon

koyu olarak yazdıklarımın tamamen abartı olacağını düşünüyorum. Hadi Ardanın 15-20-25 arası gideri oalbilir tabiiki.Baroşta yaşlı değil ve formunun zirvesinde o fiyata gidebilir.

Keita Galatasarayın en pahalıya gidebilecek futbolcuarından birisi zaten. O da o fiyata gidebilir.

Fakat Franco 12 milyon'a gitmesi hangi mantıkladır ?
Ayhan'ın 8-10 mmilyona satıldıgına bizzat tanık oldum.
Elano bu yaşından sonra ağzıyla kuş tutsa 25 milyon etmez.Bunu herkes kabul ediyordur sanırım.Keza Kewell.

Lincolnü 10 milyona kadar satabiliryorsunuz nasıl oluyorsa.Bunlar gerçekçi midir ? Ve ya ne kadar gerçekçidir ?

Geliyorum Fenerbahçeye ,

Özer Hurmacı'nın potansiyeline bakayım dedim.Birden şok oldum.Berkin Arslan denen Galatasarayın alt yapısındaki oyuncunun PA 168 :S.

Özerin 156.

Bana Özer şimdiye kadar ne yaptı diyebilirsiniz, Emre Çolak ve Berkin Arslan 168 Pa'yı hakedecek ne yaptı ?

Batuhan Karadeniz, Türkiyede Genie ile bir potansiyel sıralaması yaptırttım.

Batuhan Türkiyede en potansiyelli oyuncular arasında 28.sırada. Bu ne kadar gerçekçi ? Batuhanın şu ülkede en gelcek vaad eden 5 oyuncu arasına rahatlıkla gireceğini Fenerliside , Galatasaraylısıda kabul eder sanırım.

Ali Helvacı Batu'dan daha potansiyelli.

Gelelim Emre Güngör'e , belki PA değeri normal olabilir ancak , sıralamada Serdar Özkanın daha gerisinde , Yani Serdar daha potansiyelli. Size göre Serdar Özkan ne yaptı şimdiye kadar da Euro 2008'de oynayan Emre Güngör'den daha fazla PA değeri aldı.

Sanıırm İBrahim Kaş'ı elleyemiyorsunuz ama , eğer siz yapıyorsanız diye söylüyorum , İbrahim Kaş'ın 152 PA almasyı pek mantıklı durmuyor bence.Üstelik yaşı çokta genç olmayan ve şuana kadar birşey gösterememiş bir oyuncu için.Fakat yine söylüyorum eğer İspanyolalrr yapıoyrsa kusura bakmayın.

Ayrıca finans olarak BJK ve GS'nin kasaısnda ilk sezon 2 şer milyon bulunuyor, Antepin 2.5 . Bence bu 2 takım ne kadar transfer yaparlarsa yapsınlar , kasalarında her zaman Antep gibi takımlardan daha fazla parası vardır.

Fakat yanlış bir tez olabilirde ısrarlı değilim finans konusunda

Fakat en yuakrıda belirttiğim oyuncuların bu değerlere gitmesinin bir açıklamasnı bekliyorum.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.