Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 51 arası toplam 51 sonuç

Konu: Potansiyel tutarsızlıkları ?

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu oyuncularla karsilastirinca Turkiye'de hic bir oyuncu -9 etmez.

Ama tabii -9 alan oyuncu sayisini sifirlasak bu sefer Turk oyunculara yeterli potansiyel verilmiyor yazilmaya baslanacak.

Bu potansiyelleri tartismak yerine sive tavsiyem bu degerleri bilmeden oynamak. Bu degerleri bildigim icin oyun benim icin zevksiz hali aliyor. Ben bilmek zorundayim cunku arastirmayi yapanlardan birisiyim. Siz bilmek zorunda degilsiniz. Oyun icinde gorun kim ne oluyor, kim ne olmuyor.

-9 Potansiyel almis 185 oyuncu var.
    Turkiye'de 5 oyuncu var. Sercan Yildirim, Necip Uysal, Emre Colak, Berkin Aslan, Batuhan Karadeniz.

Eger bunlardan 2 tanesi -8'e indirilecekse bence bunlar sirasiyla:
    Batuhan ve Emre Colak olur.

Eger bunlardan 3 tanesi -8'e indirilecekse bence bunlar sirasiyla:
    Batuhan, Emre Colak ve Necip Uysal olur.

Berkin'i ayiran, bu diger oyunculardan daha kucuk yasta olmasi. Sercan'i ayiran ise zaten mevcut haliyle -9 potansiyel'in hic de uzak gorunmemesi.

Daha once oyunculara yuksek potansiyel vermemizi isteyenlere soyledigimin aynisini tekrarliyorum. Elinizde editor var ve bu oyunculari farkli gormek istiyorsaniz pekala degistirebilirsiniz. Mesela ben kendi oyunumda degistirdim.

Turkiye'de oynayan en potansiyelli oyuncular denilince bu 5'li akila geliyor. Bunlar -8 almali diyorsaniz bu goruse saygim var. Ancak o zaman da yeterli potansiyel verilmemis diyenler ile sizleri basbasa birakacagim.
    Ağzına sağlık abi, gerçekçiliğinden dolayı kutluyorum seni ! Oyuna verdiğiniz emeğinize sağlık!

Nesil
    2003

Necip icin cekimserligin nedeni cok basit. Cok teknik bir oyuncu degil. Yani top kullanma becerisi ile one cikan degil, mucadeleciligi ile one cikan bir oyuncu.

Batuhan icin ise durum tamamen is ahlaki ile ilgili. Ama dedigim gibi -9'da sorun yok cunku profesyonelligi dusuk seviyede ve bu da oyuna bir heyecan katiyor. Batuhan'i adam edip basarili bir santrafor yapmak icin ugrasmak gerekiyor. Bu oyuncularin onemli takimlara transfer olmasi gerekiyor. Mesela Aydin Yilmaz icin de durum ayni. Bu nedenle de PA'larin biraz yuksek olmasi dert degil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar burada yazılan mesajları okudum. Ve genel olarak gördüğüm GSnin abartılı yapıldığı hakkında mesajlar. Oyun kodundan kaynaklanan bir problem var ve bunu görmemek için taraflı olmak lazım. Şimdi sürekli oynattığınız oyuncu, kim olduğu önemli değil kötü oynamıyorsa çok değer kazanıyor. 1 yıl sonrada yüksek fiyatlara satıyorsunuz. Bu bir oyun hatası veya yanlış ayarlamasıdır. Evet Elano 25 etmez veya Kewell 8, franco 12 ama niye sadece GS örnekleri veriliyor. Sadece GSde mi var?

Bende Volkan 12M R. Madrid.
    Lugano 13.75
    Topuz 13 Villereal
    Ferrari 12ye Roma. Bunlar sizce normal mi?
    Batuhanın değeri 10.5 M. henüz 2. yıl.
    Serdar özkan 9.25M
    İsmail köybaşı 8M
    30 yaşında Deividin değeri 7 Milyon, 29 yaşında 130CAlı Mustafa Sarpın değerinin 6-7Milyonlara yükselmesi sizce GSnin abartılması mı? Yoksa oyun kodundan kaynaklanan bir problem mi? batuhanın değer

BJK CA ortalaması ilk 16 138.81 ilk 11 143.27. FB için ilk 16 141.62 ilk 11 145.55. GS için ilk 16 141.44 ilk 11 146 ve GSda sanırım oynatılmayan Lincolnde var. Lincolnu çıkarırsanız CA ortalamaları 1 puan düşüyor. Görüldüğü gibi öyle aşırı farklar yok.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

O dediklerinin açıklaması defalarca yapıldı.

Değerleri farklı , satıldıgı değerleri farklı birşey.

Bende Tabata 9 milyon euroya kadar çıktı değeri ama 3.4 milyon euroya portoya zor sattım 4 yıl taksitle.

Dediğiniz dğerler her oyuncuda yüksek nedense oyunun kod hatası olabilir. Ama o değerlere satamıyorsunuz her oyuncuyu.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

-9 Potansiyel almis 185 oyuncu var.
    Turkiye'de 5 oyuncu var. Sercan Yildirim, Necip Uysal, Emre Colak, Berkin Aslan, Batuhan Karadeniz.

Eger bunlardan 2 tanesi -8'e indirilecekse bence bunlar sirasiyla:
    Batuhan ve Emre Colak olur.

Eger bunlardan 3 tanesi -8'e indirilecekse bence bunlar sirasiyla:
    Batuhan, Emre Colak ve Necip Uysal olur.
    Eğer Emre Çolak,Berkin ve Necip -9 alıyorsa Soner Aydoğdu ve Furkan Özçal'ın da -9 alması lazım...

Bana göre -9 alması gereken iki isim var Türkiye'de: Sercan ve Batuhan...

Bunlara en yakın olabilecek isimlerde sırasıyla Soner,Necip,Furkan,Serdar,Emre,Muhammet,Berkin'dir ...

Tam anlamıyla söylemek istediğim Sercan ve Batuhan bu isimlerden açık ara öndedir.Onları ayrı bir kefeye koyuyorum.-9 alan Necip,Emre ve Berkin bunlardan daha alt seviyededir.Eğer bunlar -9 alıyorsa yukarıda saydığım isimlerde rahatlıkla -9 almalı...

Ama en mantıklısı Sercan ve Batuhan'ın -9 alması.Diğerlerinin -8 alması gibi duruyor...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Necip icin cekimserligin nedeni cok basit. Cok teknik bir oyuncu degil. Yani top kullanma becerisi ile one cikan degil, mucadeleciligi ile one cikan bir oyuncu.
    Ömer Abi Necip'i ya az izlemişsin ya da alıcı gözle izlememişsin...

Çünkü Necip'i izleyipte teknik bir oyuncu değil demek çok garip.Evet Necip top kullanma becerisi ile önplana çıkan birisi değil ama söylediğin gibi mücadeleciliği ilede önplana çıkan birisi değil.Necip bu iki özelliği aynı anda barındırdığı için diğerlerinden sıyrılıyor.Bu yüzden 18 yaşında U21 Milli takımında oynuyor...
    Last edited by anilton : 16.Kasım.2009 at 17:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yanılmıyosam El-Hadji'nin yorumu vardı. Necip geçen senelerde daha çok mücadele ediyodu ama A2 liginde izlediğim Necip sürekli ofansa çıkan ve vucudunu kullanmaktan kaçınan oyuncu olmuş diye..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Eğer Emre Çolak,Berkin ve Necip -9 alıyorsa Soner Aydoğdu ve Furkan Özçal'ın da -9 alması lazım...

Bana göre -9 alması gereken iki isim var Türkiye'de: Sercan ve Batuhan...

Bunlara en yakın olabilecek isimlerde sırasıyla Soner,Necip,Furkan,Serdar,Emre,Muhammet,Berkin'dir ...

Tam anlamıyla söylemek istediğim Sercan ve Batuhan bu isimlerden açık ara öndedir.Onları ayrı bir kefeye koyuyorum.-9 alan Necip,Emre ve Berkin bunlardan daha alt seviyededir.Eğer bunlar -9 alıyorsa yukarıda saydığım isimlerde rahatlıkla -9 almalı...

Ama en mantıklısı Sercan ve Batuhan'ın -9 alması.Diğerlerinin -8 alması gibi
    duruyor...
    Gecen sene bu sekilde oldugu icin Turk oyunculara haksizlik yaptigimizi yazip durdu herkes. Ya onlar uzulecek, ya da siz. Gecen sene onlar uzuldu. Bu sene de siz uzuleceksiniz. Gelecek yil tekrar degerlendiririz. Daha az veya daha fazla oyuncuya -9 vermek istiyorsaniz, bunu editor ile yapabilirsiniz. Gelecekte ne olacagini hic birimiz bilmiyoruz. Bildigini iddia edenler bile bilmiyor. Biz bu sekilde degerlendirdik. Siz oynayip eglenmenize bakin.

Ömer Abi Necip'i ya az izlemişsin ya da alıcı gözle izlememişsin...

Çünkü Necip'i izleyipte teknik bir oyuncu değil demek çok garip.Evet Necip top kullanma becerisi ile önplana çıkan birisi değil ama söylediğin gibi mücadeleciliği ilede önplana çıkan birisi değil.Necip bu iki özelliği aynı anda barındırdığı için diğerlerinden sıyrılıyor.Bu yüzden 18 yaşında U21 Milli takımında oynuyor...
    Dogru.. ben cok izlemedim ancak ekipte izlemis arkadaslar var. Necip ne diyor bu konuda bir de ona bakalim..

Senin için "Geleceğin Frank Lampart'ı" yakıştırması yapılıyor. Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Kendini Lampart'a benzetiyor musun?
    İnsanlar belki oyun içindeki anlık bir hareketten dolayı benzetmiş olabilir ama ben kendimi hiç Lampart'a benzetmiyorum. Bence hiçbir oyunculuk özelliğim ona benzemiyor.

Peki, kendini benzettiğin başka bir oyuncu var mı?
    Aslına bakarsanız beni Mehmet Aurelio'ya çok fazla benzetiyorlar. Özellikle ön libero oynadığım zamanlarda, top kapma yönümün onun gibi iyi olduğu söylüyorlar. Ama ben yine de kendimi pek fazla benzetemiyorum.

Günümüz futbolunda orta saha oyuncularının oyunun iki yönünü de iyi oynayabilmesi isteniyor. Beklentiler çerçevesinde bir orta saha oyuncusu olarak kendinde eksik gördüğün ya da beğendiğin yönler neler?
    Genelde defansif özelliklerimin iyi olduğunu söylerler. Rakipten top çalma özelliğim güçlü. Hücum yönüm de fena sayılmaz ama defansa göre sanırım biraz daha geliştirmem lâzım. Şut açısından da kendimi biraz eksik görüyorum. Ama tabii daha çok genç bir oyuncuyum ve eksikliklerimi gidermek, daha güçlü, daha iyi bir oyuncu olmak için sürekli çalışıyorum.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=7567

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Necip ben teknik değilim demiyor.Sadece hücuma biraz daha fazla katılmam lazım diyor.Doğrudur Necip'i izleyen herkes ilk olarak bunu söylüyor.Neden?Çünkü hücumda yararlı işler yapabilecek tenik kapasite var onda.Ama o asist yapmak,gol atma yerine tekniğini orta alanda,top dağıtmakta kullanmayı seçiyor...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Necip ben teknik değilim demiyor.Sadece hücuma biraz daha fazla katılmam lazım diyor.Doğrudur Necip'i izleyen herkes ilk olarak bunu söylüyor.Neden?Çünkü hücumda yararlı işler yapabilecek tenik kapasite var onda.Ama o asist yapmak,gol atma yerine tekniğini orta alanda,top dağıtmakta kullanmayı seçiyor...
    Teknik tek bir ozellik. Teknik ozellikler, teknik ozellikler'in altindaki bir cok teknik ozellik. Bunun dripling'i var, ilk temasi, uzun sutlari, bitiriciligi, paslari vs. vs.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ya benim anlamadığım PA meselesinde niye bu kadar çoşuldu her oyuncu full PA'sında oynıyacak diye bi kaide yok ki o oynadığı takımın imkanlarına da bağlı antremanlarına da bağlı yani 180PA'lı bir oyuncu illa 180e ulaşcak diye bi şey yok 170te de 160ta da tıkanabilir...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by AirJeT View Post
    Ya benim anlamadığım PA meselesinde niye bu kadar çoşuldu her oyuncu full PA'sında oynıyacak diye bi kaide yok ki o oynadığı takımın imkanlarına da bağlı antremanlarına da bağlı yani 180PA'lı bir oyuncu illa 180e ulaşcak diye bi şey yok 170te de 160ta da tıkanabilir...
    Anahtar nokta bu.

Eski oyunlarda oyuncunun potansiyeli varsa, buna erisiyordu. Artik bu hata yok ve oyuncunun potansiyeline erismesi hem oyuncunun kendisine, hem teknik direktorlerine, hem antrenman tesilerine hem de rassal faktorlere bagli.
    Last edited by perpetua : 16.Kasım.2009 at 22:57

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Teknik tek bir ozellik. Teknik ozellikler, teknik ozellikler'in altindaki bir cok teknik ozellik. Bunun dripling'i var, ilk temasi, uzun sutlari, bitiriciligi, paslari vs. vs.
    İyi ya işte.Necip'in uzun şut ve bitiricilik hariç diğer teknik özellikleri iyidir...

Bu oyuncularla karsilastirinca Turkiye'de hic bir oyuncu -9 etmez.
    http://forum.turksportal.net/vb/show...9&postcount=19

Abi birak yazsinlar ne isterlerse, siz gerçekçiliği yansıtın yeter.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Oğuz - PA vermek çözümmü sence ? Aydın Yılmaz ne yaptıda şimdiye kadar 158 PA veriliyo.

Galatasaray'ın altyapısındaki bütün adamlar -9 - 8.

Üstteki değerlerle bu adamları alacak 1 tane takım yok yeryüzünde.
    Şu fanatiklikten vazgeçin artık! Ne demek bütün adamlar -9 -8 ?? Bu değerleri almak kolaymı? Dediğiniz gibi de -9,-8 kaynamıyor Galatasaray altyapısı. alan adamları da ne kadar tanıyorsunuz da laf ediyorsunuz anlamak mümkün değil.Örnek vermek gerekirse Beşiktaş altyapısında da en az GS kadar kaliteli oyuncular görebilmek mümkün oyunda.Bariz abartılan bir oyuncu da göremedim.Sadece Emre Çolak için -9'un fazla kaçtığını düşünüyorum.
    Sırf bazıları mutlu olsun diye örneğin Berkin Arslan gibi bir değer -9 değil de -7 yapılsın, oyunu gerçekçilikten iyice uzaklaştıralım ama yeterki Galatasaray oyuncuları kötü olsun..yok böyle bi mantık!

Tek
    Last edited by Prowler84 : 19.Aralık.2009 at 04:57

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Şu fanatiklikten vazgeçin artık! Ne demek bütün adamlar -9 -8 ?? Bu değerleri almak kolaymı? Dediğiniz gibi de -9,-8 kaynamıyor Galatasaray altyapısı. alan adamları da ne kadar tanıyorsunuz da laf ediyorsunuz anlamak mümkün değil.Örnek vermek gerekirse Beşiktaş altyapısında da en az GS kadar kaliteli oyuncular görebilmek mümkün oyunda.Bariz abartılan bir oyuncu da göremedim.Sadece Emre Çolak için -9'un fazla kaçtığını düşünüyorum.
    Sırf bazıları mutlu olsun diye örneğin Berkin Arslan gibi bir değer -9 değil de -7 yapılsın, oyunu gerçekçilikten iyice uzaklaştıralım ama yeterki Galatasaray oyuncuları kötü olsun..yok böyle bi mantık!

Tek
    Bu ne biçim yorum yahu ?Ömer abi kaç defa diyecek araştırmaya katkısı olan yorum yapın diye.İnsanlar daha önce hiç izlemedikleri oyuncuların -9 aldığını görünce elbet ki tepki veriyor.PA değerini fazla görmek fanatiklik olmuş .O zaman eleştiri yapmayın fanatikliğe giriyor.Eski sayfalarda Ali Helvacı ile ilgili bir konu geçmiş.Ali Türkiye'nin en iyi teknik kapasiteli oyuncusu olabilir bence,Yusufu geçebilir .Tek problemi fiziği.Fiziği de iyi olursa -9 almaması için bir sebep kalmaz bence.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Bu ne biçim yorum yahu ?Ömer abi kaç defa diyecek araştırmaya katkısı olan yorum yapın diye.İnsanlar daha önce hiç izlemedikleri oyuncuların -9 aldığını görünce elbet ki tepki veriyor.PA değerini fazla görmek fanatiklik olmuş .O zaman eleştiri yapmayın fanatikliğe giriyor.Eski sayfalarda Ali Helvacı ile ilgili bir konu geçmiş.Ali Türkiye'nin en iyi teknik kapasiteli oyuncusu olabilir bence,Yusufu geçebilir .Tek problemi fiziği.Fiziği de iyi olursa -9 almaması için bir sebep kalmaz bence.
    Hiç izlemedikleri bir oyuncunun abartıldıgını yada kötü yapıldığını nasıl düşünebiliyorlar asıl sorun burda.Araştırmacılar tarafından izlenilmiş ve o şekilde değerlendirilmiş.Yıllardır burada araştırmaya birşey katmayan yorumları son vermek için çaba harcadık ve böyle devam edecek.Araştırmaya katkısı olmayan yorumları yapanlara söylemelisiniz bunları.

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

sorun orada zaten. çoğu arkadaş bu -9 -8 değerleri alan oyuncuları tanımadığı bilmediği için böyle atıp tutuyor... biz Batuhan'ı Sercan'ı biliriz diğerleride kimmiş?! muhabbeti dönüyor yani. Martin Galvan'ı bilirsiniz belki bu kadar pa'ları takip ettiğinize göre adam (daha doğrusu çocuk demeliyim, 16 yaşında bişiy) 3 yıldır fm'de -10 pa alıyor...bu tür oyuncuları tartışmıyoruz da geliyoruz Berkin'i, Emre Çolak'ı, Necip'i tartışıyoruz.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Hiç izlemedikleri bir oyuncunun abartıldıgını yada kötü yapıldığını nasıl düşünebiliyorlar asıl sorun burda.Araştırmacılar tarafından izlenilmiş ve o şekilde değerlendirilmiş.Yıllardır burada araştırmaya birşey katmayan yorumları son vermek için çaba harcadık ve böyle devam edecek.Araştırmaya katkısı olmayan yorumları yapanlara söylemelisiniz bunları.
    Size söyledim devamı gelir .Bu arada 10.2'de fiyat tutarsızlığı düzelmiş,o iyi olmuş .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

[quote=Ahmet Göktaş;1588197]
    Franco- 12 Milyon
    Elano 25 milyon
    Arda - 25 milyon
    Keita 11 Milyon
    Kewell - 8 milyon
    Lincoln -6 milyon
    Baros - 12-13 milyon
    Ayhan 8 milyon

ben efendi olup değerlerinde satıyorum dediğin olsa uçuşa geçerim
    leo 4.2 sattım değeri oydu. 5,5 a ochoa yı aldım leo 138-150 ochoa 167 176 bu arada ca-paları
    ayhan 1.3 e cskaya sattım değerinde
    lincoln 0.3 te yok zaten gsde
    diğerleri henüz! takımda ama belli de olmaz tabi ama satarsam ya değerinde yada ben teklif etmeden iyi teklife belki gidebilirler.
    slmlar.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

13-11-2009, :d

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu konuda benim tek takıldığım nokta ise hiç yazılmamış olması rağmen Trabzonspor'dan bir oyuncu.

O da Faty Papy. CA 100 PA -8.

Oyuncu izlenmesi gereken 10 Afrikalı futbolcu listesinde yer alıyor. Hollanda'da Mvv'de 1 sezon kiralık oynadı ; Anderlecht ve Ajac gibi yetenek fabrikası takımların dikkatini çekti. Daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum bu oyuncu için.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri