Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 36 arası toplam 36 sonuç

Konu: Antrenor Ozellikleri Nasil Olmali?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by gungorbdk View Post
    Hocam benim bu konuda bir sorum var. Asistanın takıma hakkettiği gibi talk vermesi için hangi özelliğinin yüksek olması lazım. Ben Motivating gibi düşündüm ama siz daha iyi bilirsiniz.

Bu arada excel dosyası için çok teşekkürler.

bu konu ile elimde bir yazı var.. Yine bu forumdan bir arkadaş yazmıştı..

Bu tamamen senin oyun tarzina kalmis bir sey bence. Asagidakilerden hangilerini yapmasini istiyorsan karsiligindaki özelliklerin olmasi gerekir.

1- Team Report (takim raporu vermesi) - Judging Player Ability

2- Teamtalks (maç konusmalari yapmasi) - Motivating + Man Management

3- Coach Report (oyuncuyla ilgili rapor vermesi) - Judging Player Potential + Judging Player Ability

4- Assistant Feedback (maç içi taktik tavsiyelerde bulunmasi) - Tactical Knowledge

5- Control Team (reserve, u20 veya u18 takimlarini yönetmesi) - Tactical Knowledge + Motivating + Judging Player Ability + Working With Youngsters

6- Press Conference (basin toplantisina katilmasi) - Personality

Bunlarin disinda antrenmanlar içinde hangi antrenman kategorisinde görevlendireceksen ona paralel bir kategoride çalistirma özelligi yüksek olmali.
    Daha detayli bilgi istersen "antrenman ve antrenörler rehberi" baslikli yazimda bu konuyla ilgili yazdiklarima bakabilirsin. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=73438
    Bu rehberde asistan ve koçlarla ilgili yazdiklarim her versiyon için geçerli ancak antrenman ile ilgili olan kisimlar 9.1.0 patch için yazildi belirtmek isterim.

Alıntı.

ama senin sorunun cevabını çooook bir şekilde yanıtlar
    Sentugo.

Ben türkçe yama kullanıyorumda attack coaching falan türkçeye çevirebilir misiniz ? Yada ingilizce dil dosyası da olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Arkadaşlar ben antrenman konusuyla pek uğraşmazdım. Hep hazır oyuncularla taktik başarısıyla sonuç alırdım. Son zamanlarda antrenman konusuna merak sardım. Kendimce araştırmalar yapıp birşeyler deniyorum. Bir konuda sizden fikir almak istiyorum. Ben oyunculara tek tek antrenman programı hazırlıyorum. General idmanda ise pek önemsemediğim oyuncular duruyor. Oyunculara ayrı ayrı program yapmamın bu antrenörlerin etkisinin azalmasına neden olur mu? Bence olmaz ama bu konuyu daha iyi bilen arkadaşlardan yardım talep ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Arkadaşlar ben antrenman konusuyla pek uğraşmazdım. Hep hazır oyuncularla taktik başarısıyla sonuç alırdım. Son zamanlarda antrenman konusuna merak sardım. Kendimce araştırmalar yapıp birşeyler deniyorum. Bir konuda sizden fikir almak istiyorum. Ben oyunculara tek tek antrenman programı hazırlıyorum. General idmanda ise pek önemsemediğim oyuncular duruyor. Oyunculara ayrı ayrı program yapmamın bu antrenörlerin etkisinin azalmasına neden olur mu? Bence olmaz ama bu konuyu daha iyi bilen arkadaşlardan yardım talep ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
    ben antrenmana her zaman onem vermi$imdir. kendi fikirlerimi hemen izah edeyim bu konuda:

takima genel antrenmanlar uyguluyorum ben. her pozisyona gore kendi antrenmanimi ve sezon ba$inda kendi coach'umu alip antrenmanlari ba$latiyor. ve onemsemedigim oyunculari zaten oyunun icinde hazir olan "general" antrenmaninda birakiyorum. zaten mevki mevki ozel antrenman hazirladiginda oyuncuyu da o antrenmana eklersen ki$isel antrenman programi ona gore ayarlaniyor. ornegin "stoper" mevkisi icin antrenman hazirladin ve materazzi'yi bu antrenmana aldin. sistem otomatik olarak materazzi'nin ki$isel antrenmanini bu antrenman sistemine koyuyor. o yüzden her zaman boyle antrenman programi kullanmak faydali oluyor bana gore.

gelelim ki$isel antrenman programlarina:
    eger bir oyuncu mevki degi$tirmeye yatkinsa yani bana gore genc ve gelecek vaadediyorsa o oyuncunun ki$isel antrenmanini degi$tirebilirsin. o da nasil olur? $oyle: ornegin emre colak'in mevkisi AMC ama ST oynama yatkin diyelim ve $u andaki antrenman programi "attacking midfielder" icin. onun antrenman programini "striker" icin hazirlanan antrenman programa alip yeni mevki olarak da ST'yi sevtigin takdirde emre colak'in yeni ki$isel antrenman programi "striker" olarak sistem tarafindan ayarlanacaktir.

antrenman konusu cok uzun ve zevkli bir konu. ustunde de baya kafa yormak gerekiyor. $imdilik bu kadar bilgi yeter. ileride yapariz yine bi$eyler.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Çağrı en iyisi bir program tasarlıyalım. O program bize o koçun hangi seviyede olduğunu felan göstersin.
    öncelikle bu konunun yeri yanlış gibi fm 2009 olmalı konudan anladığım kadarı ama ben fm 2010 a göre yanıt vericem

fm genie scout tan personeller den arama yapılabiliyor. ayarlardan istediğinizi işaretleyip kaç puan aldığını öğrenebilirsiniz (not program tahmini değer veriyor 4 yıldız verdiği koçların oyunda 4,5 olduğunu gördüm ve öyle olduğu için takımda tutmuştum)

editörden eklediğim boşta ca 180 pa 185 gk 20 verdiğim kaleci antrenörü (hala boşta!) burada 4 yıldız gözükmekte. kaleci koçu diye bir tabir de olmadığından menager puanı verilmiş bu arada söylediğiniz puanları bilmiyorum ama yüksek olması gerek.gene de bakıcam tabi buna.

Quote Originally Posted by tombul taho View Post
    kendi ekibimden ornekler verebilirim tabi.

eger kucuk takimlari cali$tirmiyorsam genelde bu ekiple cali$iyorum. kucuk takimlarin butceleri yetmiyor cunku bu antrenorleri almaya. ozellikle "harald schumacher" ve "maneul delgado moca" 5 yıldızlı antrenorlerimden. 4,5 yildizli olanlar ise tabii ki "johan niskeens" ve "ricardo moniz"
    son 2si hariç bu personeller ya yok bende yada klüpte olduğundan görmemişim(önceliğim free yada 4,5 ve üstü personeller)

Quote Originally Posted by HeLLquaRd9 View Post
    Ben türkçe yama kullanıyorumda attack coaching falan türkçeye çevirebilir misiniz ? Yada ingilizce dil dosyası da olabilir.
    evet bazı yerlerde türkçeye çevirmeme söz konusu. hücum yada atak koçudur o.

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    ben fm 2006 da bir denedim farklı antremanlar yapayım diye baktım oyuncuların tüm değerleri düşüyor vazgeçtim. bu oyunda da normal programlara devam yani.bide şöyle bir durum var: oyuncu amlc diyelim ml aml mc falan oynuyor bu adam bende aml de de ml varsa ml de bazen de mc de oynuyor.şimdi bunu neye göre antremana alıcam? ml mi -aml mi -mc mi bu tarz çok yönlü oyuncular var bende birde bu yüzden oyunun yaptığına kanaat ettim.
    Last edited by mehmetd : 25.Kasım.2010 at 04:19

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by tombul taho View Post
    7 yildizli koc yok ki ama. yani antrenmanlari ayarlarken 5 yildiz var en fazla. bu hesaplama da farkli o zaman?
    5 yıldız aslında 10 yıldız oluyor. 4,5 ta 9 olarak sayılıyor. bunu da belirtim dedim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri